Thursday, February 25, 2016

Pulmade planeerimine - koht "check"


Kui ma peale eilset postitust Teie kommentaarides seda hoolivat murenooti nägin (lühikese ajaraami kohta), siis hakkasin ise ka natukene pabistama. Samas teadsime ju, et kõik loksub paika ja meie pulm saab olema meie jaoks imeline! Saime sellele täna ka kinnitust, kui Saku mõisalt suurepärase pakkumise saime. See on midagi täpselt sellist, nagu oma vaimusilmas oleme ette kujutanud. Nüüd tundub see kõik veel reaalsem! Ka soovitud kuupäevad olid vabad. Valisime 19.08 ja 20.08 vahel. Kuna 20.08 oleks rakendunud topelt tasu, siis jäi valituks 19.08. Esmaspäeval saame Saku mõisas korraldajaga kokku ja hakkame seda lõngakera vaikselt harutama. Mulle meeldib vist kõik selle hoone ja ümbruse juures!


Tseremoonia toimub meil õues ja registreerimise teeme kohe tseremoonia ajal. Notariks valisime Rainis Int'i. Temaga olen ma sõlminud vist juba sadu kinnisvaraga seotud lepinguid ja usaldan teda täielikult. Täna kella kaheteist paiku saimegi kokku ja lõime käed. Hurh.. Ka sellega on nüüd korras :) Kõik on hetkel kuidagi niii sujuvalt läinud ja ma ei teagi.. Tunne on hea. Kristo just kirjutas mulle, et ta ei jõua juba ära oodatagi, et suvi kiiremini kätte jõuaks. Vot just selliste asjade pärast ma selle noormehega abielluda soovingi!


Edasi liigume külalistega ballisaali. Ballisaal on meie päralt ligikaudu 6-8 tunniks. Umbes kella üheksa/kümne paiku, saame kasutada ka palmisaali. Seal mängib bänd ja saame jalga keerutada. Hinna sees on meil ka majutus 43 inimese jaoks. Kuna me juba teame, et paljud ööseks kindlasti ei jää, siis see sobib meile kenasti. Külaliste arv on veel lahtine, aga eks ta kuskile 70 kanti jääb. Juba ainuüksi Kristo perekond on juba päris suur! 


Naljakas on see, et meie eelarve juures, poleks ma iial arvanud, et saame seda mõisas pidada. Aga unistustel on kombeks täide minna! Saku mõisal on hetkel eripakkumise raames päris soodsad hinnad.. Kes huvi tunneb, saab lähemalt lugeda siit : http://www.sakumois.ee/et/uritused/pulmad-ja-peod

Nüüd on vaja veel kiiresti leida mõnus pulmaisa ja ülejäänuga on natukene rohkem aega. Neid asju saame jooksvalt koos oma pulmakorraldaja Reanaga planeerida. Tegemist on minu endise kolleegi ja Kristo sugulase elukaaslasega. Ta oli nii heldelt nõus meile kohe appi tõttama ja ma võin käsi südamel vanduda, et tegemist on ühe kõige armsama ja südamlikuma inimesega maamunal. Tema kodulehte saate piiluda siit : http://www.disaindipity.com/ ja facebooki lehte siit : https://www.facebook.com/disaindipity/. Aitäh Sulle armas Reana abikäe eest! (:

Kui mul midagi siit nimekirjast puudu on, siis kindlasti ootan kommentaarides Teie head nõu ja oleme selle eest juba ette tohutult tänulikud! Ja kõik soovitused on samuti vägagi oodatud. Päikest Teile sellesse neljapäeva ja suur, suur aitäh kõikide nende imearmsate õnnesoovide eest!

Koht
Kuupäev
Notar
Kutsed
Kleit
Ülikond
Sõrmused
Pruudikimp
Tort
Tagasihoidlik catering
Bänd
Lilleseaded
Dekoratsioonid
Jumestaja
Juuksur
Pulmaisa
Fotograaf
Pulmavideo

60 comments:

 1. Kui küsida tohib, siis mis eelarveks on ? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Soov oli saada koht ja majutus maksimum 2000 euro eest :) ja tingimusel, et tasumine on mitmes osas.

   Delete
 2. Hei,
  Dekoratsioonideks üks soovitus: Väikene-Küünal kujundus :)
  Fb: https://m.facebook.com/vaikenekuunal/

  ReplyDelete
 3. Kas fotograafi ka plaanite kutsuda? :) Seda nimekirjas pole.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ikka.. See jäigi kogemata välja :) aitäh!

   Delete
 4. Üks väga tore ja kasulik artikkel ja ilmselt ka tore pulmaisa: http://www.karuandres.com/ohtujuhtimine/pulmad/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ooo.. aitäh! Tema on jah hirrrmus tore :) olen käinud pulmas, kus tema figureeris. Nii muhe tüüp!

   Delete
  2. Tahtsin just sama kirjutada. Mina just eelmisel aastal käisingi pulmas, mis toimus justnimelt Saku mõisas ja pulmaisaks oli Andres Karu. Ausalt, enam vahvam pulm ei saanud olla. Väga väga lahe pulmaisa ja see mõis on välimuselt lihtsalt võrratu. Igal juhul palju õnne teile kihluse puhul!! :)

   Delete
 5. Rain Aunapuu supper videomees !
  https://www.facebook.com/Production.of.Rain.Aunapu/
  Siit näed tema videosi ning saad temaga ühendust.

  ReplyDelete
 6. Virgo Kaaret on väga hea pulmaisa! (Y)

  ReplyDelete
  Replies
  1. On ka paremaid! :) näiteks Margo Hussar, tuleb koos bändiga.

   Delete
 7. Hetkel on teil jah vaja kiirelt pulmaisa leida, parimad broneeritakse jube vara ära. Olen kindel, et leiate enda jaoks just selle ôige. Omal ajal hakkasin pulmasid samal ajal organiseerima ja 19.07 need juba toimusidki :) soovitan sul fbs ka mingi pruutide grupp leida, ma sain sealt päris palju häid nõuandeid. Super hea meel teie üle :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh soovituste ja heade sõnade eest eest! :)

   Delete
 8. Raul Kivi pulmaisana on väga super! Ta oli nii minu kui ka parima sõbranna pulmas ja käsi südamel, paremat sa ei leia :) Tegi nii vahvaid mänge ja terve õhtu oli nii sujuv, suurepärane huumorimeel ja külalised aina naersid, tõesti mõnus sell :) Eriti meeldis see, et tema korraldatud mängud olid tõesti ka täiskasvanutele meeldivad ja lõbusad, samas olen käinud pulmades, kus pulmaisa nii labased mängud välja mõelnud, et karju appi. Igatahes Raul Kivi soovitan Sulle tõesti sajaprotsendiliselt :)

  ReplyDelete
 9. Ma pulmaisaks soovitaks teil valida mõni selline julgem sõber, meil oli ja olime nii rahul..ideaalne. Nende konkreetsete heade tegijatega ilmselt jah, et broneeritud. Ja ma mäletan oma pulmagrupist, et osadel oli ikka palju jama nende pulmaisadega - kes ei arvestanud soovidega, kes eivastanud kirjadele jne..
  Ise ma tellisin kleidi hiinast, aga mitte aliexpressist :D Ühest korralikult saidilt - täpselt minu mõõtude järgi. Kleit vastas pildile ja oli iseenesest veelgi kaunim :) Olin rahul, ja hinnavõit meeletu :) Meigi jaoks soovitaks Jana Bobergi - ta jumestustööd on ilmelised, kui portfoolioga tutvuda.
  Pulmavideograafiks soovitaks Toomas Vardjat- parim eestis, aga 100% olen kindel, et ta broneeritud juba.

  Ja mõelge juba ka sellele, kus sätite end, ilupildid enne ilmselt- siis kus?, kuhu suundute peale pidu v jääte koos külalistega ööbima peopaika?Kas lähete pulmareisile ka? Kas kohe?

  Igastahes edu planeerimisel, see aeg on nii põnev :) Ja päev saab kiiremini läbi, kui arvatagi oskate..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Toomas Vardja pidi küsima mitu tuhat nii et pigem see jääb väga kalliks ma arvan, võtab pool eelarvest ära enamvähem :D

   Delete
  2. Kuskilt on meelde jäänud, et Toomas Vardja tehtud lühike video (u 3-4 min) maksab 1500€ ja pikk (u 20-30 min) 2000€.
   Hind on jah üpris krõbe, kuid Tema tehtud pulmavideod on ka kõige ilusamad, mida näinud olen. Tõesti uskumatult kaunid ja imeline mälestus kogu eluks :)

   Delete
 10. Mina soovitaks teil koogi ära tellida :D Sellega kipub nii olema, et juba aasta ette on parimatel koogimeistritel ajad täis... Soovitan liituda Facebookis grupiga Koogimeister :)

  ReplyDelete
 11. Pulmaisa ei pea alati "isa" olema. Kai Kannistu on olnud mitmete mu tuttavate pulmaema. Olen käinud ka tema juhtitud juubelitel, sünnipäevadel- alati rahule jäänud. Hea hind ja suurepärane isiksus! :)

  ReplyDelete
 12. Ja ABSOLUUTSELT parim koogimeister on Urmas Jalakas!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Temast olen ise kaa varasemalt kuulnud :) aitäh!

   Delete
 13. Kas saku mõis sai valitud eelmiste kommentaaride seast? Kui jah, siis on mul hea meel et sain abiks olla :)

  ReplyDelete
 14. Üks pulmavideograafi soovitus :)
  Risto Hännikäinen pulmavideo
  https://www.facebook.com/RistoHannikainenPulmavideod/?fref=ts

  ReplyDelete
 15. Minu arvates on konkurentsitult parim pilmavideode tegija Toomas Vardja. Tal on nii hea stiil ja lõpptulemus on alati super ilus :)
  http://www.tomvar.ee/et/ https://www.youtube.com/user/Toomasvardja/videos

  ReplyDelete
  Replies
  1. Täiesti nõus! Iga kord kui tema tiimi videosid vaatan, tuleb pisar silma. Ja see juba ütleb palju, kui tegemist on võhivõõrase inimestega :)

   Delete
 16. Pulmafotograafiks soovitan Valdur Rosenvaldi. https://www.facebook.com/RosenvaldPhotography/?fref=ts

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nõus! Täiesti imelisi pilte teeb.. no vaadake seda galeriid! : http://rosenvald.com/blog/item/159-best-wedding-photos-of-2015

   Delete
 17. Soovitan fotograafiks Helis Künnap'it. Temalt saaks ka meigi ja soengu.
  https://www.facebook.com/KarramelStuudio/?fref=ts
  http://www.karramel.eu/

  ReplyDelete
 18. Riivas silma tagasihoidlik catering.. selle pealt küll kokku hoida ei tasuks, üks hullemaid asju on, kui peol toidust puudus tuleb või tekib hetk, kus valik laual on väga niruks jäänud... Olen ise cateringiga tegelenud ja mitu korda olnud olukorras, kus peokorrajad tellisid liiga vähe süüa ja lõpuks olid cateringi korraldaja peale vihased, nagu oleks nonde süü olnud.. ;)

  ReplyDelete
 19. Meie pulmaisa oli Vahur Jüris. Suuuuuurepärane!! Kõik külalised tänaseni meenutavad pidu ja ülimalt khuuli pulmaisa! :)

  ReplyDelete
 20. Mina julgen soovitada Urmas Naudret, peale selle kui teie pulma on tulemas ka lapsi, siis Tema tütar Karmel Naudre käib ka tavaliselt kaasas ja tegeleb lastega ja mängib nendega :)

  ReplyDelete
 21. Fotograafiks ja pulmavideo tegijaks soovitan Timemediat (www.timemedia.ee). Väga toredad ja profesionaalsed noormehed.

  ReplyDelete
 22. Päris mitmed inimesed on siin eelpool juba ka minu enda lemmikuid maininud seoses pulmadega (fun fact: Valdur Rosenvald pildistas Toomas Vardja enda pulmi aastaid tagasi. Mõlemad on tõesti suurepärased, kuid ilmselt juba broneeritud ning ka väga kallid nagu varem mainitud.)

  Meikaritest soovitaksin ka ise Jana Bobergi ning samuti Anna Grace Saar't, kes muidu tegutseb Tartus, aga on käinud ka mujal meiki tegemas (leiad ta nii instast, FB'st, kui kodulehelt http://www.agmakeupstudio.ee/et).

  Pulmakutsete/kohakaartide tegijana julgen soojalt soovitada Chandelle handicrafti, ta tegi mu õe pulmadeks väga ilusad ja lihtsad pulmakutsed, leiad samuti FB'st ja koduleht http://chandelle.ee/?page_id=738 (Aasta Tegija 2015 pulmakutsete kategoorias sai 5. koha)

  ReplyDelete
 23. Soovitan südamest Alari ''Papa'' Jansonit (http://fil.ee/papa/). Inimesena väga soe ning tabava ja vaimuka ütlemisega. :) Lisaks mängib ka enda kirjutatud lugusid, mis on väga ägedad!

  ReplyDelete
 24. Ma julgeks pulmaisaks Kuldar Pajulat soovitada.

  ReplyDelete
 25. Tere Triinu!
  Ka minule jäi silma "tagasihoidik catering", mis on ilmselt kõige suurem viga, mis ühel üritusel juhtuda võib. Jah toitlustus on äärmiselt kallis. Kui planeerida tavapärastest toitainetest kesist toitu (stiilis kartulisalat-hapukurk-singirullid-täidetud munad-keedukartuliga seapraad), siis head muljet peost ei jää- olgu või William Ferrell pulmaisaks. Ka ei tohi koonerdada hea alkoholi arvelt ja pakkuda külalistele kõige odavamat -mis saab peol olla hullem kui halb vein? Okei, halb söök nagu enne mainitud. Olen ise elujooksul 2 pulma (endale) ettevalmistanud ja lähtunud mõttest, et enne olgu vähem külalisi, kui kesist toitu pakun. Teises pulmas oli 120 inimest ja keskmiselt läks inimese peale 170€, mis võttiski kogu eelarvest umbes 60-70% aga siiamaani pole paremat pulma näinud ja midagi ei oleks tahtnud teisiti. Võib-olla teine pulm oligi justkui esimese pulmapeo vigade parandus :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma tegelikult ei pidanud silmas selle all seda, et me vähe süüa pakuks :D Ma pigem pidasin silmas, et ei tule mega, mega faaaaaancy'sid toite nagu pardimaksa pasteet ja sinimerekarbid :) aga ega samas päris hapukurgi-singirulli pulma ka ei tee.

   Toidame ikka kenasti!

   Delete
  2. Veits vana teema küll, aga kuna ma sattusin siia tagantjärgi hunnikut postitusi lugema, siis kommenteerin ikka. Meie pulm oli just üsna selline: kartulisalat, rosolje, keedukartul, seapraad, hapukapsas, hapukurgid jne. Ja teisiti poleks mu meelest meie pulma sobinudki - meil oli Saaremaal maalähedane õuepulm ja mingi üüberuhked toidud poleks stiiliga sobinud. Ja meie pulm oli üdini äge! Ma saan muidugi aru, et kõigile inimestele selline stiil ei sobi, aga me ise kui ka enamus meie külalisi oleks teistsuguse pulma puhul ennast ebamugavalt tundnud.

   Delete
 26. Tordi saamiseks telli koheselt ära. Paljudel juba ammu tellitud ja tegijad tahavad selleks aega endale varuda.

  ReplyDelete
 27. Pulmade planeerimiseks soovitan kiigata ka Piigade Peoagentuuri, 3 üliägedat naist lennukate ideedega ja pulmi/pidusid on nad ka juba päriiis palju korraldanud. Tegutsevad küll enamasti Lõuna-Eestis, aga kindlasti kokkuleppe küsimus kõigest :) soovitan uurida!

  ReplyDelete
 28. Ma just tahtsin eelmisele postitusele lisaks kommenteerida, et sul puudus kuupäeva valikus loogika kuigi üritasid seda tekkitada ("Kuupäevaks oleks ideaalne 20.08, sest siis oleks see taasiseseisvumise päev ja jälle vaba! See oleks otseses seoses meie eelneva kohtumise kuupäevaga ja saaksime seda alati täpselt sama lihtsalt edasi tähistada."). Sest teie praegune tähtpäev ei ole ju 24. veebruar vaid just päev enne :) seega tahtsngi kirjutada, et tehke pulmad 19. augustil siis ongi hea tähistada jne. Ja näed sa mida ma loen! :) ilus kuupäev!

  ReplyDelete
 29. Pulmavideoks soovitan ka kindlasti http://tomvar.ee/
  Parimad videod!

  ReplyDelete
 30. Valdur Rosenvaldiga võib suhelda. kui Kiirelt teha siis äkki pole veel broneeritud aga ta üldiselt kiire minema. Siseinfona võin öelda, et mida pikem ja põhjalikum ja südamlikum kiri talle kirjutada seda parem. võib anda lootust, et äkki mahutab kusagile :)

  ReplyDelete
 31. Tordi osas kiiiiindlasti soovitan Urmas Jalakat :) Ta asub küll Viljandis, aga arvan, et tordi transport pole keeruline :) https://www.facebook.com/urmas.jalakas/media_set?set=a.719589594740813.1073741834.100000693367176&type=3

  ReplyDelete
 32. Meikariks soovitaksin Rebeca Birk "Makeup by Becky" facebookis või Jana Boberg :)

  ReplyDelete
 33. aga palju kogu eelarve teil umbes on?

  ReplyDelete
 34. Soovitaks filmima KEMA FILM: http://www.kema.ee/

  ReplyDelete
 35. Pulmaisaks soovitan Anti Einpaul'i, väga muhe mees. :)

  ReplyDelete
 36. torti vaata koogimeister.ee kodulehelt või facebookist. kodulehel on olemas "tordid üle eesti" rubriik, kus on loetletud tegijaid. face'is saad lihtsalt kirjutada, kuna, mida, kui palju vaja jne ja meistrid pakuvad ise end välja ja saad ka hulgaliselt soovitusi.
  http://www.koogimeister.ee/tordimeister-eesti

  ReplyDelete
 37. Ma ei tea, kas juba öeldi ära.. Aga kindlasti, kindlasti, kindlasti valida ära fotograaf! Mul oli näiteks üks kindel fotograaf, keda ma oma pulma tahtsin ning seega kirjutasin talle juba novembris ning broneerisin ära :)

  ReplyDelete
 38. Mina soovitaksin Kadri Parv Photography't! Tema jäädvustas ka meie pulma ja me jäime nii rahule! https://m.facebook.com/profile.php?id=1447146915502612&tsid=0.20050643966533244&source=typeahead

  ReplyDelete
 39. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 40. Soovitaks fotograafiks Tiia Saarti! Lihtsalt imelised fotod!

  ReplyDelete