Monday, February 29, 2016

Nädalavahetuseks Riiga!


Reede õhtul startisime koos oma naabripoisi Ivariga nädalavahetuseks Riiga. Tegelikult oli see otsus juba tükk aega tagasi vastu võetud (vägagi spontaanselt) ja piletid ostetud. Siis tuli ainult natukene oodata. Tegelikult läksime me sinna Ivari sõbra ja tema naisega aega veetma ja linna näitama. Kuna me startisime reedel peale tööd, siis jõudsime me Riiga ikka päris, päris hilja. Teeolud olid kehvad ja peatusi tegime ka ikka üksjagu. Meil reaalselt läks kohale jõudmiseks ligikaudu 5 tundi aega. Õnneks maandus Sara ja Yura lennuk samuti hilja ja jõudsime enne neid hotelli. Me peatusime sellises hotellis nagu A1. See oli vanalinnale päris lähedal ja tõesti odav! Me maksime ühe öö eest 23 eurot. 

Esimesel õhtul käisime me klubis. Vot kluppi satun ma tõesti harva. Ma pigem eelistan kellegi kodus/enda kodus või pubis istuda. Igaljuhul.. Kuna Ivar väitis meile, et tegemist on ühe suurepärase gay klubiga, mida me kindlasti kõik külastama peame, siis sinna me ka suuna võtsime. Klubi oli ääreni rahvast täis ja noh.. Oli tõesti päris äge koht. Muusika oli hea, inimesed sõbralikud ja ma ei saa salata.. Kõik pilgud olid Ivaril ka! Nii me seal siis kella viieni vihusime tantsida ja suundusime alles kella viie paiku tagasi hotelli. 


Järgmisel hommikul põõnasime päris kaua. Ärkasime kell 12:00 ja suundusime vanalinna. Käisime ringi nagu õiged turistid. Käisime külastasime kirikut, uudistasime turul ringi ja läksime lõpuks India restorani sööma. Kui kõhud täis ja jalutamisest jahe hakkas, seadsime sammud poe poole. Ostsime omale näksimist, Sarale ja Yurale Riia palsamit ja õiget Riia kalja. Jalutasime siis hotelli suunas ja suundusime kõik meie tuppa sädistama. Ligikaudu tund aega hiljem tundsime end kui vanad inimesed, sest meie enam kaks päeva järjest pidutseda küll ei suutnud. Kella üheteist ajal olime juba kõik oma tubades, teki all ja jäime tuttu. Magasime mõnusalt hommikuni, pakkisime oma asjad ja läksime Lidosse hommikust sööma. Või noh, mis hommikust.. Me sõime vist kõikide toidukordade eest! Läti Lido on ikka aegumatu!


Kui kõhud täis, viisime Sara ja Yura muuseumisse ja startisime Tallinna suunas. Seekord oli teekond oluliselt kiirem! Kui loomulikult välja arvata Tallinn-Tartu maanteel olev teelõik, mis hirmsa õnnetuse tõttu häiritud oli. Vahepeal käisime Valgast läbi, külastasime Ivari maakodu ja siis käisime Teie heal soovitusel Suure Venna juures söömas. Esialgu pidime Fellinisse minema, aga see oli kahjuks pühapäeval suletud. Muide.. Suure venna juures saab väga maitsvat koorest lõhesuppi!

Igaljuhul.. Mul oli nii armas nädalavahetus ja mul on tohutult hea meel, et mul sellised toredad sõbrad on! Järgmisel korral plaanime Sarale ja Yurale Šveitsi külla minna. Mida toredat Teie sellel nädalavahetusel tegite?


13 comments:

 1. Kõik nädalavahetused mööduvad ikka megakiirusel. Seega tulebki põnevaid asju planeerida, et need liiga kiiresti ei mööduks. See nädalavahetus möödus mul suhteliselt puhates, jõudsin paar korda trennis käia, sõbrannaga Telliskivi kirbuturul ja F-hoones lõunatamas. Pühapäev möödus brunchil pannkooke süües:)

  Sul tundus ka ikka väga tore nädalavahetus olevat:) Riias on alati mõnus ja suvel kohe eriti:)

  Kas te Pärnu kaudu poleks Tallinnasse kiiremini saanud?

  ReplyDelete
 2. Kuidas Sulle Valga meeldib? Ma ise sealt pärit. :)

  ReplyDelete
 3. Mina käisin Saksamaal. Olgu öeldud, et elan Taanis ja minu kodukohast Saksamaale on kuskil poolteist tundi autoga ja kolmveerand tundi praamiga. Turiste ei mänginud, pigem oli tegu shopingreisiga:) Aga tore oli sellegipoolest.

  ReplyDelete
 4. Sa tundud kuidagi nii lahe ja ..elav(?). Nii mõnus lugeda sellised energilisi ja elan-täiega postitusi, mitte, et nädalavahetuse veetsin telekat vaadates ja krõpsu süües. Jätka samas vaimus, oled mulle suureks eeskujuks!

  ReplyDelete
 5. Riias üks ägedamaid klubisid on vaieldamatult LA Rocca! Seal on sees ca 10 erinevat saali. Sõltuvalt pileti hinnast saad teatud korrustele sisse. Nt 10 euro eest saime me 5 saali umbes, vene muusikaga oli ikka mega äge! Kui maksad seal 30-40€, saad kõikidesse stripisaalidesse ka mis seal kuskil pidavat olema :D
  Mulle meeldib see koht just sellepärast, et seal ei käi sellist "matsi rahvast", turvad teevad oma tööd nii hästi lihtsalt. Samuti on muusika ja melu niiii lahe.

  ReplyDelete
 6. Kas sõber on gay?

  ReplyDelete
 7. hahaha, milline kokkusattumus, käisin ka pühapäev Suures Vennas ja sõin täpselt sama asja:D Sind küll kahjuks ei näinud, aga tore ikka :D

  ReplyDelete
 8. Kuradi kahju, et ta gei on 😃

  ReplyDelete
 9. Kas hotelli pidite enne registreerima ka või registreerisite kohapeal ära?.

  ReplyDelete
 10. Kas te broneerisite ennem hotelli toa ära või kohapeal?. Meil ka plaanis minna Riiga, sest pole kunagi niimoodi kahekesi käinud.

  ReplyDelete