Friday, February 26, 2016

About time.. Meie jõulud kõrgemäel


Veebruari lõpp on ju ideaalne aeg, et pajatada jõuludel toimunust? Tegelikult on mul see postitus juba nii pikka aega draftis olnud ja meil olid sellel aastal tõesti toredad pühad ka.. Patt oleks seda nüüd mitte jagada. Parem hilja kui mitte kunagi, eks?

Jõuludeks võtsime mõlemad Kristoga omale puhkuse ja veetsime oma poolteist nädalat Kõrgemäel. Panime majale tulukesi külge, ehtisime kuuske, vaatasime filme ja lihtsalt puhkasime. Aga kõik sai alguse tegelikult nii.. Kui me 22.12 kella üheksa paiku õhtul maale jõudsime, siis meie suureks üllatuseks ootas meid maja nurga peale toetatud jõulupuu!


Naabrimees oli võtnud vaevaks oma metsast meile sõnagi lausumata kuusk tuua. Ohhhhhhh.. Kas saaks olla üldse midagi vingemat? Kuusk oli niii suur, uhke ja tihe, et ega me ise paremat kuskilt leidnud ei olekski. Kristo pidi kuuske mitmel korral saagima, et me ta üldse tuppa saaksime viia. Tänutäheks viisime naabrimehele pudeli vahuveini ning korvikese hea ja paremaga. Nii vahva mees! Mäletan, et hiljem ta veel kirus, et sai meile vaat, et paremagi kuuse kui endale.


24.12 olimegi Kristo ja loomakestega privaatselt oma õdusas maakodus ja veetsime selle vaid teineteise seltsis. Kokkasime korraliku jõuluprae, avasime kinke ja vaatasime "üksinda kodus" filme. See oli kuidagi nii armas! Meie esimesed jõulud siiski Kõrgemäel. Tegime selle vägagi traditsioonilises võtmes.. Laual oli sealiha, hapukapsas, kartul, sinep, mädarõigas, verivorstid, hapukurk ja pitsike viina. Kui kõhud pungil, pungil täis söödud, siis oli aeg kingitused avada. Ma olin jumala õnnetu, kui sain teada, et Kristol on mulle ühe asemel mitu kingitust. Mina tegin ju ainult ühe!


Esimese kingipaki sisse oli Kristo pakkinud mulle isevalmistatud sidrunheinaga vannipallid ja isevalmistatud kehakoorija. Mul on nii kahju, et läbi interneti lõhna pole võimalik edasi anda. See oli AMAZING! Ja juba see mõte, et täitsa ise tehtud.. No käsi südamel, isegi mina ei ole kunagi ühtegi vannipalli meisterdanud.  Teise kingipaki sees oli kupongikeste raamat.. Üle ühe muidugi massaaž või dinner. No siin ma ei pea rohkem kommentaare jagama. Ma olen üks suur dinneri ja massaaži sõltlane! Vahepeale siis mõni movie night, breakfast in bed või "soov vabal valikul". Ka viimase eest kasseeriksin ilmselt massaži! Lisaks sain veel super ägeda lauamängu ja ONESIE! Olin seda viimast niii kaua endale otsinud!

Mina kinkisin Kristole "scrapbooki". Kleepisin sinna ka meie kõige esimesed vestlused facebookis, omavahel vahetatud sõnumite screenshotid, pildid, ürituste piletid, hotellide uksekaardid, õiekese lillekimbust, mille Kristo mulle kinkis, maksekorralduse maja ostu jaoks tehtud sissemaksust jnejne. Ühesõnaga, üks mälestusi täis raamat. Tegin selle veel kronoloogilises järjekorras, täitsa suhte algusest peale. Nii vahva oli seda koos vaadata ja neid toredaid mälestusi meenutada. 


Järgmisel hommikul hakkasime Kristoga kiiresti, kiiresti sebima, sest 25.12 olime planeeritud sõprade ja perega veeta. Kutsusime nad kõik endale Kõrgemäele külla. Laua katsime "low budget" stiilis kahekümnele inimesele. 

Kingituseks meisterdasime kõigile nimelised tassid. Sellega oli muidugi tükk tegemist, sest meil on imepisike ahi ja kõiki tasse tuli ju veel küpsetada. Lisaks ei teinud loomad ka meisterdamist eriti kergeks. Iga paelakese ja sildikesega tuli vahepeal mängida. Aga lõpuks kukkus kõik mõnusalt välja. Palusime, et kõik tuleksid kodustes mugavates riietes (eelistatavalt dressid või tudukad) ja tegime omavahel loosipakid. Kõik sujus imeliselt. Kokkasime koos, jagasime kingitusi ja veetsime lihtsalt ühe toreda ööpäeva. 


Kusjuures.. Eriti ägedad said need purgikesed, mille sees juua serveerisime. Saime need klaasist purgid koduekstrast mingi 60 sendi eest tk. Kristo tegi trelliga kaane sisse augu ja sutskasime sealt kõrred läbi. Need topsid on nii mõnusad. Mahutavad palju, näevad ägedad välja, on piisavalt rasked, et ümber ei kukuks ja isegi kui peaksid.. Siis tuleb kõrre jaoks tehtud august vaid mõni tilgakene välja. 

Aga ega mul siia jõulujutule rohkem midagi lisada ei olegi. Küsiks, et kuidas keegi need veetis, aga oleks vist kuidagi kohatu. Soovin Teile lihtsalt suurepärast nädalalõppu!

8 comments:

 1. Ohh, nii armas ja ilus kuidas te kõike kahekesti teete, nagu muinasjutt :)

  ReplyDelete
 2. Väga väga tore oli!:)
  Suured tänud teile!

  ReplyDelete
 3. oh seda faceplanti ja purki (although see oli synnal :D) aga jaaa tänks super jõuluistumise eest tupssuuu ❤️

  ReplyDelete
 4. Mis nendest kirjakestest saanud on, kas said jälile, kes neid saatis?

  ReplyDelete
 5. Teemaväline küsimus, kuid kas Kristo suitsetab ?

  ReplyDelete