Monday, January 11, 2016

Meie elutuba - before ja after! Kuidas üürikorter enda jaoks lihtsasti koduseks muuta?

Elutuba enne
Heihoo mu päikesekiired! Tänast postitust utsitas mind kirjutama eilne kodune õhtu. Üürikorteris on tihti mureks see, et "kodutunnet" tekitada on natuke keeruline. Seda ainuüksi sellepärast, et suures osas on üürniku käed seotud. Sõltub muidugi üürileandjast, aga üldiselt sinna väga palju investeerida ei saa. Tuleb leida lihtsaid viise, kuidas olemine enda jaoks hubaseks muuta. Seda kõike selliselt, et saaksid hiljem ka investeeritud kangad/mööbliesemed endaga kaasa võtta. Ja noh.. Maitsed on ju niii erinevad ja eks kodu on ikka reeglina omaniku nägu.

 Meil on õnneks tohutult vedanud, sest meil on hästi armas üürileandja. Ta on vastutulelik ja mõistev. Kõige suurem vastutulek oli seinte värvimine. Kui enne olid elutuba ja magamistuba kollast/rohelist tooni, siis lubas ta selle meie jaoks heledaks võõbata. Mõeldud tehtud. Siis hakkasime juba ise vaikselt askeldama. Kõige esimesena tõstsime diivani teistpidi. Nii ei lõika diivan elutuba ära ja taoline paigutus annab natukene avarust juurde. Pealegi, akna ääres on nii mõnus lebotada ja väljuvaid laevu piiluda :)
Järgmiseks ostsime diivanile uued dekoratiivpadjad. Proovime hoida korteris sellist musta-valge-halli teemat, sest need esemed peaksid sobima ka hiljem peaaegu igale poole. Diivani katsime karvaste katetega. Maha sai pandud karvane tumehall vaip ja eile said ülesse ka kardinad. Lõpuks ometi! Kui esiti ei olnud ma üldse selle poolt, et kardinaid panna, siis nüüd olen oma meelt muutnud. Kardinad annavad kodule nii palju hubasust juurde! Veel enam, et pimedas magada meeldib meile rohkem ja suvel ei pea enam x nurga alt telekat vaatama, kui päike sisse paistab. Kardinad tuleb nüüd ainult parajaks õmmelda. Antud fotol traageldasin nad ainult mõnest üksikust kohast kinni, et näha tulemust. Äkki keegi teab mõnda head ja soodsat kohta?

Elutuba nüüd
Elutoa seinale riputasime jõulude ajal tähekeste kardina. Seda ei raatsi ma enam maha võtta ja see jääb ilmselt aastaringselt meie seina kaunistama. Tulukesed loovad alati nii mõnusa romantilise valguse. Laual on meil peeglist kandik, millel seisavad kolm suurt küünalt. Mulle üldse hullult meeldivad peeglist tehtud lauad (nagu meil maal)/alused. Need annavad palju ruumilisust juurde ja loovad päris vinge efekti. Kunagi sooviksin kööki töötasapinna ja kappide vahele panna peegli. Meil ühes näidiskorteris oli nii ja see muutis toa hoopis avaramaks ja nägi päris vinge välja. Loomulikult on seda tükk tööd iga kord lapiga puhtaks teha, aga ehk tänu sellele püsikski köök puhtamana?

Mis on teie jaoks selline asi, mis kohe olemise hubasemaks muudab? Kuidas sisustate Teie oma üürikorterit? Kas Teie üürileandjad on pigem vastutulelikud või mitte? 13 comments:

 1. Meil vedas selles suhtes palju, et kui üürika saime, siis oli seal just suur remont tehtud ja mööbel on sees täiesti uus, vannituba ka ilus. Hubasemaks oleme seda teinud ka tulukestega, küünaldega ja ideaalis peaks ka uued kardinad panema, sest kuigi korter asub 3. korrusel, on seal hetkel vaid pitskardin, mis paistab päris palju läbi ja seega meil tavaliselt kunagi pimedas laelambid ei põle korteris, vaid väiksemad lambid ja tulukesed. Mingi kattemadratsi tahaks ka diivanvoodile osta.
  Kadestan muidu täiega teie korteri vaadet, kui mul selline korter oleks, siis ma vist ainult akna peal elaksingi. Selline hotelli feeling tuleb kohe teie korterit vaadates. :D Väga lahe

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eks see vaade meid jalust niitiski :)) ja noh, asukoht oli tööl käimiseks suurepärane! Samas on selle suure aknaga nii, et olgugi, et keegi tegelikult sisse ei vaata, siis kardinatega on kuidagi hubasem. Päeval neid muidugi ette ei pane, aga õhtul on kuidagi mõnusam nii.

   Kõige toredam on vaate juures see, et päike loojub just sinna tornide vahele ja tekitab nii kihvti linna silueti :)

   Delete
  2. Kas sa ei tööta kesklinnas? Mõtlesin koguaeg, et sul sealt ju nii jama kesklinna(südalinna) tööle minna, kohe päris mitu kvartalit eemal. Ma ei viitsiks isegi suvel nii pikka maad jala käia :O Vähemalt jääb trenniraha üle :D

   Delete
  3. Päriselt ka kellegi arust on see pikk maa kõndida? Oh juudas seda mugavusühiskonda.

   Sealt need diabeedid ja südamehaiged tulevadki.

   Delete
 2. Aga miks sa üldse kardinaid lühemaks teha tahad? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sest aknalaud on meil laiem kui kardinapuu kaugus aknast. Kui ma nad maani jätaks, siis tuleks selline imelik jônks sisse :)

   Delete
 3. Meie kolisime korterisse, mis on uues majas. Seega remonditud ja see oli suur pluss. Korter oli pooleldi sisustatud, aga pidime ka ühtteist juurde muretsema. Elutoa diivan oli halvas seisus - kunstnahk ja korralikult kulunud, et iga kord diivanilt tõustes, võtsid sellest ka osakese kaasa. Lisaks suur telekas, mis ei töödanud. Korteriomanik teatas kohe, et need asjad on korteris jamad ja võite välja visata. Algul elasime ikka selle diivaniga ära, toppisin aga katteid peale, mis sest et need seal ei püsinud ja kunstnaha puru oli terve elamine täis. Siis tekkis võimalus uus saada ning koheselt viskasime tolle välja. Selles suhtes mulle meeldib, et enamus asju siin korteris on meie omad. Juhtub midagi, siis ei pea kellelegile aru andma ning kolides ei pea jälle vaatama, et mis olemas on ja milleta peab hakkama saama või juurde ostma.
  Kuna suurem osa mööblit on meie oma, siis juba see teeb üürikodu hubasemaks ja kodusemaks. Lisaks oleme investeerinud vannituppa, riiulsüsteemile koridori kappi, muud nipet-näpet ja neid asju me kaasa tassima ei hakka ning raha nõudma ka mitte.
  Elutoas-köögis puudus võimalus kardinaid riputada ning mind see häiris. Elame teisel korrusel ning väljas seistes on korterisse väga hästi näha. Eriti õhtul pimedas. Rulood küll on, aga päevavalgust tahaks ka, privaatselt. Siis saigi seina auke puuritud ning kardinapuu paigaldatud. Null kuluga seekord, sest kardinapuu saime sugulase ülejääkidest. Loomulikult korteriomaniku loaga.
  Omanik on üldse selline relax vend. Küsisin ikka mitmeid kordi, et kas ma seda või toda võin teha korteris, aga lõpuks loobusin, sest iga kord tuli vastus, et tee mis tahad. Teda vist väga ei huvita see korter, peaasi, et maha ei lammutataks. Pole teda kordagi näinudki, üürilepingugi sõlmisime interneti teel ja meil polnud veel esimene ülekanne tehtudki, kui juba teatas, et minge võtke võtmed ja kolige sisse.
  Nüüd olemegi siin tegutsenud nagu omas kodus. Muidugi arutult piltide seina panemiseks auke seina puurima ei hakkaks, ikka nii et pärast meie ära kolimist on korter heas seisus ja pole kuidagi teise vara kahjustanud.
  Lisaks koridori välisvalgustuse ja tuletõrje väljapääsutuled otsisime ise ning paigaldasime. Koridoris ja välisukse ees oli nii pime, et ei näinud võtitki lukuauku panna. Arutasime naabritega läbi ning kõik olid nõus, et maru pime on ja juba ammu oleks võinud selle ette võtta. Meie, uued elanikud, võtsime siis selle endi õlule. Ikka selleks, et meil hea ja mugav oleks koju jõuda. :) Sellised pisikesed asjad muudavad palju. :)
  Leian, et üürikorter on täpselt samasugune kodu nagu oma päris kodu. Kui tahad mugavamalt ja õdusamalt elada, siis viid ka sisse muudatusi ja investeerid natukene. Selliseid mida saab hiljem kaasa võtta või kasvõi püsivaid, kui korteriomanik on vastutulelik. Meile on osad kulud omanik katnud, aga enamus asjade eest pole midagi küsinud, mis sellest, et need korterisse jäävad. Teeme seda enda mugavuse nimel eelkõige ning elanud oleme ka juba aasta korteris ning ilmselt veel mõned aastad. Et pikemaajaline investeering ja ei ole taevasse lennutatud raha.
  Investeerime, sest hetkel on see ju meie kodu ja tahame ennast võimalikult mugavalt ja hästi siin tunda. :)
  Oih, nüüd sattusin kirjutamisega hoogu. (A) :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vâga tore lugemine oli. Aitäh! Ma ise môtlen samamoodi. Kodu on see kus on minu inimesed ja loomad :) seda tuleb igaljuhul hästi kohelda. Nii on endal seal hea olla.

   Delete
 4. Ja kassid annavad hubasusele antud pildil samuti sellise mõnusa hõngu juurde nagu kirss tordil kohe :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hihii.. Minu meelest ka annavad loomad kodule nii koduse tunde :)

   Delete
 5. Väga armas korter, nii mõnus ja hubane! Hea valik see seina värvimine, esimesel pildil ei tundu vanade värvididega tõesti pootlki nii ilus. Kui tohib uurida, siis kust te selle peeglist kandiku leidsite lauale? Tahaksin ka! Armastan suuri küünlaid :)

  ReplyDelete
 6. Hei!
  Mis teil üüri maksumus on? Kui see saladus pole. Võibolla oled juba kuskil öelnud, aga mulle pole silma jäänud :)

  ReplyDelete
 7. Hei, olen ammu taoliseid lillasid kardinaid otsinud, kui saladus pole, siis kust need pärit on? :)

  ReplyDelete