Monday, December 7, 2015

Scavenger Hunt with the anonymous - next hint


On kätte jõudnud järjekordne esmaspäev ja sellega koos ka uus postkaart. Sellel korral oli see natukene teistmoodi. Kui ma aus olen, siis see viimane kiri tekitas minus natukene kõhedust ja hirmu. See ei saa ju olla nooremas eas tüdruku kirjutatud enam! Või kas ikkagi on? Selle kirja juurde oli lisatud ka printerist prinditud kirjatükk ja sellel seisab : 


Kui eelmisel kolmel kaardil figureerivad roosad sõnad kokku panna, saab järgneva lause : 


Armas inimene.. Kes iganes sa ka ei oleks. Palun, palun ära mind kuskile keldrisse kinni pane ja tükkideks raiu! Kas kellegil tekib mingeid ideid? Kuidas ma saaksin selle müsteeriumi lahendada? Kas keegi suudab kirjakestest veel midagi kokku panna? Leida pisemagi vihje?

Eelmist postitust saab vaadata siit : LINK

53 comments:

 1. Appi, kui creepy :D aga ma usun et see on mingi tuttav või tore inimene ikka, mingi killer vist selliseid värvilisi kaardikesi ei meisterdaks :D samas.. Ei või iial teada.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma olen ka siiani arvanud, et äkki keegi teeb nalja või midagi. Või lihtsalt mõni tore lugeja.. Aga mida aeg edasi, seda rohkem segaduses ma olen. Ma ei tea üldse mida mõelda :) Saaks ma natukene parema vihje ja vähemalt kirja sisuga "Et ma ei ole kirvemõrtsukas" oleks kergem hingata :D

   Delete
 2. Kas sa oled proovinud teha erinevate kaartide pealt ühte värvi kirjutatud sõnadest lauseid?

  ReplyDelete
 3. Keegi lööb sind mättasse, mättasse.... :D

  ReplyDelete
 4. Ausalt öeldes tundub see mulle juba päris haige. Teeksin ise avalduse politseisse ja siis saavad ehk nemad lasta postitöötajatel silma peal hoida, et kui näevad sellist asja siis annavad teada. Juhul kui ta just kogumis kastidesse neid ei pane.
  Igastahes jõudu ja jaksu Sulle!

  ReplyDelete
 5. lugesin välja erinevatest värvidest ( panen sõnad suvalises järjekorras, sest vaadates kirjutan ):
  "love love you"
  "not never meant faced accomplished peole"
  "money well accident our if reward"
  "for brilliantly eyes instead your want"
  "truly do situations they with goals"
  "we series value"


  .. kuidas tundub? tuleb siit midagi?

  ReplyDelete
 6. Kas see ei või äkki Kristo olla, kes sulle mingit suuremat sorti üllatust plaanib?😋

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eeee.. Kuidas ta mull eiga nädal Tartust kaarte saadab? :D :D ei tundu tõenäoline.

   Delete
  2. Sorry nohh...

   Delete
  3. Eeee.... Ma sain väga hästi aru, et need Tartust saadetud ju😀😀😀😀 see ei tähenda,et ta seal taga ei või olla ja muideks kus sa tead kindlalt, et need läbi postkontori saadetud? Marke saab niisama ka peale panna...

   Delete
  4. Äkki Kristo laseb kellelgi teisel need saata/kirjutada, et sa selle peale ei mõtleks, et see tema on? :D

   Delete
  5. Aha Tempel on ju peal! :D Nii Tartu oma kui ka Põhja-Tallinna oma

   Delete
 7. Minu meelest on käekirja vaadates vähemalt tegu naisega, kes neid kirju saadab.. samas see, et ta sinuga kokku tahab sedaa ja sulle roosi kinkida? oleks loogiliselt pigem mehe soov. :D natuke kõhe tõesti.. kust ta su aadressi teab jne..

  ReplyDelete
 8. Mul lõi totter mõte pähe, et kas see su peika poolt mingi mäng ei või olla? :D

  ReplyDelete
 9. Järgmine vihje rose..mida see küll tähendab.. Samas mul tekkis mõte, et kuidas saatja nii täpselt teab ajastada, et kiri kindlasti esmaspäeval oleks sul postkastis? Kui läbi postiasutuse saata, siis ei saa ju kunagi kindel olla, et mis päeval kohale jõuab .

  ReplyDelete
 10. Paberil kirjas The next tip! Rose.. Roos? vaatasin neid eelnevaid kaarte ka ja igale kaardile (peale ühe) on joonistatud vastavalt kaks, kolm ja neli lillekest. Ehk ka mõni vihje?

  ReplyDelete
  Replies
  1. ma mõtlesin, et see next tip: rose tähendaski seda, et roosadest sõnadest tuleb see kriipi can we meet (you)?

   Delete
  2. Mkm.. See "Can we meet" tuleb sellest testiest välja, jus ta kirjutab, et vaata kõiki roosaga tähistatud sõnu. Seejärel mainib, et järgmine vihje on "Rose" :)

   Delete
 11. Hm, kui nüüd neljas roosa sõna juurde lisada, tuleb ju kokku Can we meet you.. nagu neid oleks rohkem kui üks (ok, ta ütleb, et pane ainult kolm sõna kokku a millegipärast on see you ka roosa). Aga Kristot ei saa ka päriselt välistada, sest äkki tal on Tartus mõni sõber, kes aitab seda asja korraldada.. ehk paremal juhul on see mingi jõulu või aastalõpuüllatus Sulle, mis saabub koos suure roosikuhjaga :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ei no kui see kristo peaks olema, siis appikene ma annaks kolki :D

   Delete
 12. Mulle tundub see lapse käekirjana.. ütleks, et mingi teismeline oma sõbrannaga koos kirjutavad sulle neid ja ilmselt heade kavatsustega..et natuke su ellu põnevust tuua. Plus sa ju kirjutad sellest oma blogis (ilmselt on nad su blogi fännid!). Muidugi see on vaid mu arvamus ja kindlalt ei oska ma midagi öelda. Eks sul tuleb järgmist esmaspäeva oodata ja näha, kuhu asi edasi viib..

  ReplyDelete
 13. Ka minu peas oli esimesena mõte, et ehk Sinu enda kallim midagi kavaldab-kavandab :). Minu arust pole tegemist ka neiu käekirjaga, vaid väga püüdliku noormehe omaga - võin muidugi eksida, mu enda tähed neiuna on täielikud varesejalad ning see siin näeb ikka väga ilus välja, aga no tundub kuidagi... :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aga Kristo käekiri see kindlasti ei ole :D

   Delete
 14. Ma ei tea, kas see oleneb ka elukohast, aga need vähesed paberkirjad, mis ise viimasel ajal saanud läbi tavaposti, on alati tagaküljel omanud ka sihtkoha kandekaekuse templit. Ei näe neid sinu ümbrikutel, või varjavad postkaardid ära? Mul on kuri kahtlus, et see Tartu on seal lihtsalt eksitamiseks. Kellelgi ehk tuttav postiasutuses ja lasknud lihtsalt templi peale lüüa? Keegi küll juba mainis, aga tõesti Eestis posti arvestades on suht võimatu iga kord õigesti ajastada, et see kindlalt esmaspäeval sulle saabuks. Arvan, et keegi pani kirja Tallinnas sulle ise postkasti. Kas templi kuupäevad on loetavad ja on erinevad?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kiri jõuab alati kohale järgmisel tööpäeval, seega on ajastada täiesti võimalik. Vähemalt minu arust oli nii.

   Delete
 15. ma täiega laigin eelmise kommenteerija arvamust :)
  see oleks ikka väga tore kui selline üllatus ootaks !

  ReplyDelete
 16. Ma panustaks ka Kristole - see vihje-aardeotsing on teil varem ka ju üllatusteks olnud. nt andis kellelegi kaardid /ja lasi kirjutada, et käekiri teine oleks jne/ kes on Tartus ja postitab sealt; või on kuidagi õnnestunud templit võltsida ja poetabki käsitsi postkasti. Muuseas saad sa näiteks enne esmaspäeval postkasti hommikupoolikul (siis kui Kristo peaks juba tööl olema) juba vaadata, et kui enne postiljoni on kiri sees siis järelikult on käsitsi pandud. Ja teades kui kõrgelt te mõlemad selliseid põnevaid seiklusi hindate ja alati tahaks ju eelmist üllatust üle trumbata, siis ütlen ma 100% Kristo. Ei mingit kahtlust! Võibolla isegi khkhmmm...proposal koorub siit välja ;)

  ReplyDelete
 17. Minu küsimus, et miks ta on valinud suhtluskeeleks just inglise keele, kuigi tema kirjast võib järeldada, et see keel ei ole tema jaoks emakeel? Ja ma usun, et see idee või arvamus, et sulle meeldib aaretejaht, on seotud sellega, et natukene aega tagasi käisid sa reisil ja ka seal oli teemaks aaretejaht + Kristo epic aaretejaht kodus. Seega see peab olema inimene, kes on su blogi juba pikema-ajaliselt järginud.

  ReplyDelete
 18. "reward money" viitaks juba nagu inimröövile :)
  ok, tegelt ei taha sind päris ära friikida muidugi.
  ma mõtlen hoopis, et miks ta inglise keeles kirjutab?
  kas sellepärast, et see on popp (eriti noorte hulgas) või on ta tõesti välismaalane?
  lisaks märkasin, et ta selles trükitud kirjas kasutab küsi- ja hüüumärkide ees tühikut.
  kirjaoskamatuid on muidugi maailmas palju, aga see vastab näiteks prantsuse ametlikele kirjareeglitele :)

  ReplyDelete
 19. Võimalik, et saadad neid endale ise, et huvitavama inimesena paista.

  ReplyDelete
 20. äkki on mingi vahetusüliõpilane tartust või lausa kaks üliõpilast? ma arvan et inglane päris pole, vigu on ikka sees, aga tundub küll, et emakeel pole eesti keel, vb tõesti prantslane :) ma loen ka roosana kirjutatult välja et "can we meet you". kas ta nimi Rose ei võiks olla ehk? ma arvan, et küll see selgub varsti, äkki järgmise kirjaga tuleb ka isik ka välja, sest kui ta suga kohtuda tahaks, siis peab ju enda kontakti ka andma. ma küll ei usu, et ta halvaga mõtleb seda pigem heaga :) ma ei loe pahatahtlikkust küll välja kuskilt.

  ReplyDelete
 21. Mulle tundub, et kirjutad neid võibolla ise, et siin mingil põhjusel põnevust tuua :D Esiteks pole me näinud pilte tartu templitest. Teiseks vastas see uus kiri sinu eelmisele blogipostituses tekkinud küsimustele mugavalt. See inimene pidi oma kaarte alustades lootma 100% sellele, et sa kirjutad neist kõikidest blogis järjest! Aga väga lihtsalt oleksid võinud selle esimese kaardi tähelepanuta jätta ja mitte sellest kirjutada. Eriti kuna maaklerina saad nagunii tööl palju kingitusi, oleks lihtne üks kaart esialgu suurema tähelepanuta jätta, arvestades kui harva sa blogid ja igast oma päevasündmusest siia naljalt kuulutama ei tule :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Just saying, et blogis on üleval ka ümbrikuga kaart :

   http://costany.blogspot.com.ee/2015/11/sometimes-little-things-make-big.html

   Käin ise endale Tartust kaarte saatmas? :D Naljatilk. Mis põhjusel ma seda tegema peaksin?

   Delete
 22. Arvan ka, et inimene võiks olla vahetusüliõpilane, või käib äkki Tallinna ja Tartu vahelt koolis. Läheb nädalavahetuseks koju vms. Kas tõesti mingil moel peale ümbriku pole Sinuga ühendust võtnud. Äkki oled midagi jätnud tähelepanuta. Muidu tundub küll natuke creepy.

  ReplyDelete
 23. Eelmine kord mainisin ka seda sônade ja värvide kombinatsiooni. Ehk peaksid süvenema rohkem ja saaksid aru. Pea nõu oma tuttavatega :)

  ReplyDelete
 24. Mis Kristo arvab nendest kirjakestest ?:)

  ReplyDelete
 25. Arvan ka, et kas sa ise (ja üritad siin nüüd jälgi peita selle "miks ma peaks tartust kirju saatma omale" - no ei pea ju, seletati just ära, et neid võib vabalt ka tallinnast niiviisi saata) või Kristo. Lihtsalt, et blogi põnevamaks teha.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oeh, ma ausalt ei oska sellise asja peale isegi midagi kosta. Natuke naljakas, et sa nii mõelda võid. Aga ega ma sulle kuidagi "tõestada" nagunii ei saa. Las jääda sulle siis selline nägemus asjast :)

   Eks me siis hiljem näe mis saab. Ega ma ju ise ka ei tea mis ja miks.

   Delete
 26. Mis Kristo arvab nendest kirjadest? :) Miks seda vastust siis ignoreerid? Järelikult vist aimad ise ka, et ta võib sellega ju seotud olla? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Heh.. Ei ignoreeri :) kuna ma enne üleval pool vastasin ühele sarnasele, siis sellele ei vastanud. Kristo on samamoodi üllatunud ja aitab mul selgusele jõuda. Naljatas, et ei luba mind üksi pimedas liikuma :D :D

   Delete
 27. Mina küll ei usu, Et Triinu Liis ise neid saadab endale. Ma arvan, et tal on targematki teha oma ajaga :) Aga ootan põnevusega mingit lahendust sellele mõistatusele.
  Ma ei tea kas ma eksin , aga minuarust peab olema kirjal ka saatja, et siis vajadusel kiri tagasi saata. Ma ei usu, et postitöötaja paneb templi sellisele kirjale, mis ei ole korrektselt vormistatud. Ma ei usu millegipärast, et keegi neid Tartust saadab ..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aga kui kiri panna suvalisse postkasti, siis ei saa ju keegi saatja aadressi nõuda? Või nad ei kanna siis laiali? :) Tartu tempel on peal.

   Delete
  2. Kohe kindlasti postitatakse ka ilma saatja aadressita kiri. See on rohkem saatja kindlustundeks, et kui ei jõua kohale, tuleb tagasi.

   Delete
 28. Ma ei usu, et mõni ettevõte seda teeks, aga minu arust oleks see üsna khuul PR kampaania neile üha enam populaarsust koguvatele analüüsimängudele väljapääsutubadele(exitroom jms). Iseasi muidugi, kuidas see klientidele mõjub, aga ega enne ei tea, kui ei proovi :D

  ReplyDelete
 29. Imelikud olete küll oma kommentaaridega, et Triinu neid kirju omale ise saadab. :D:D Ma ise arvan, et see inimene saatis sulle alguses selle niisama ilma mingi tagamõtteta, et su tuju tõsta/motiveerida (?), aga kuna ta nägi, et sa seda oma blogis kajastasid ja tundsid saatja vastu huvi, siis hakkas neid juurde saatma ja n-ö "arvamismängu" ja aaretejahti tegema. :) Aga rohkem ma arvata ei oska. Võib olla ükskõik, kes. Ise arvan, et tegu naisega (käekirja järgi ja smailid, kritseldused).

  ReplyDelete
 30. Kindlasti tüdruk/tüdrukud. Seda roosaga kirjutatut ma juba mainisin sulle ka eelmise postituse juures. Aga see värvilisus ja lilled jne, see ei saa mingi kriipi kutt olla :) pluss see, et enne hyyumarki jne tühik - populaarne teismeliste tüdrukute seas. Ära sellesmottes muretse.

  ReplyDelete
 31. Kas on mingit update'i ?

  ReplyDelete