Monday, December 21, 2015

DIY Jõulukingitused - südamest, kiiresti ja taskukohaselt!


Kuna mina olen sellist tüüpi inimene, et isegi kui ma väga varakult kingitustega tegelema hakkan, jääb ikka kõik viimasele minutile, siis mõtlesin, et ehk on teie seas ka keegi selline. Kuna ma juba ammu, ammu internetisügavustes tuhnima hakkasin ja endale meeldivad ideed ära salvestasin, siis saan neid ideid ka teiega jagada. Kas Teie olete pigem sellised varakult ette planeerijad ja kõik on õigeks ajaks tehtud? Kuna mulle meeldivad sellised ise tehtud kingitused või elamuskingitused, siis meeldib mulle neid ka teistele teha. Minu kaust "kingi ideed" just sellistest asjadest koosnebki. Siit listist leiab nii väga lihtsaid, kui ka natukene aeganõudvamaid ideid. Aga, et postitus väga pikaks ei veniks, siis hakkan kohe pihta.


"Movie Lovers" 

See on minu kõige, kõige lemmikum idee! Selle saab teha ükskõik, millise anuma/karbi sisse ja panna sinna sisse täpselt seda, mida ise soovid. Kingitus sobib hästi mõnele sõbrale/paarikesele või naabritele. Miks mitte ka sugulastele? Karbi sisse võiks panna ohtralt popkorni pakikesi, vinnutatud veiseliha, juustu, käsitöö õlut/siidrit, kinopiletid või mälupulk täis sinu soovitatud filmide/seriaalidega. See kink ei nõua väga palju pingutust, aga on väga efektne. Usun, et tegelikult saaks sellise kokku panna üsna soodsalt, aga soovi korral ka veidi eksklusiivsemas võtmes. Miks mitte teha mõnele sõbrannale ka "romantic movie - pajama night kit"? Sisse võiks panna mõne pisaraid kiskuva naisteka, veini, šokolaadi ja taskurätiku :) Mõnele mehele võiks selliselt starwarsi trioloogia kinkida näiteks. 

"Minu firmaroog"

Ühte korvikesse võiks sisse osta kõik vajalikud toorained, valmistamaks sinu kõige lemmikuma retsepti järgi rooga. Sinna sisse võiks rullida käsitsi kirjutatud retsepti või siis, kui saladust jagada ei soovi, juba valmis tehtud kastme või maitseainesegu? Pasta kõrvale üks pudel punast veini ja minu meelest väga personaalne ja armas mõte!

"Valmis maitseainesegud"

Selliseid saaks teha ju lõputult. Ükskõik millistesse anumatesse, näiteks tavalisse soolatopsi (sildid maha ja käsitsi kirjutatud sildikesed peale). Kes köögis maitsestamisega eriti sina peal on, saaks ka muid maitseainesegusid kokku panna kui dipikastme omasid. Lase fantaasial lennata!

"A piece of wood with a meaning"

Need kaks ideed on ka päris vahvad. Vasakul olev lõikelaud on nii armas ja tegelikult sobiks hästi üleval välja toodud "Minu firmaroog" komplekti juurde. Selle lõikelaua peale võikski retsepti graveerida. 

Teine idee on lihtsalt hästi armas. See sobiks vanavanaematele või lapse emale/isale kingiks. Selle kingi jaoks võiks leida Decorast või mõnest ehituspoest jupikese sobivat värvi puitu (või see vastavalt kingi saaja kodusisustusele toonida). Nii tore mälestus pikaks ajaks. Usun, et täitsa taskukohane samuti! Samamoodi saaks teha pisikese käe/jala jälje tassile. Ka see oleks vanavanematele armsaks kingituseks.

"Midagi külakostiks"

Kes hästi küpsetada oskab, siis nendega ei saa kunagi alt minna. Minule meeldis muidugi see paremal pool olev mõte. Talvel on tihti peale sõpradega õhtusööke või saunaõhtuid ja siis oleks selline õlle/siidri sixpack lahedaks külakostiks! Taoline corona sixpack maksab ligikaudu 8 eurot. Kleebitavad silmad, ninakese ja sarved saab peaaegu igast poest mõne euroga ja neid jätkub õnneks päris pikaks ajaks.

"Midagi praktilist"

Klaasidest ei ole minu meelest kunagi üheski majapidamisest küll. Kui osta Selverist/Kaubamajast üks pokaalide kahene/neljane komplekt ja need ise klaasi või portselani värvidega ära kaunistada, saavad nad täiesti uue ilme. Minu meelest nii armas mõte. Loomulikult võiksid klaasidel olevad tekstid/mustrid minna kokku kingisaaja koduse interjööri või huumorimeelega. 

Milline ideedest Teile kõige rohkem meeldis? Kas kellegil on endal äkki mõnda toredat ideed teistega jagada?

Ilusat jõuluaega!

5 comments:

 1. Tõesti väärt ideed!:) Kuid mida kinkida mehele? Igal aastan murran pead sellega:(

  ReplyDelete
 2. Mulle meeldib see puidust aluse peale "Daddy" tekstiga kink. Kahjuks lapsi pole, aga jääd siis tulevikuks see idee:)

  ReplyDelete
 3. Ma annan sulle ideid lugemiseks: http://riinulife.blogspot.com.ee/2015/12/christmas-gift-guide-for-him.html?m=1

  ReplyDelete
 4. Ohh nii vahvad omapärased ideed :D Seda movie-night kit'i ideed kindlasti kasutan kunagi ;)

  ReplyDelete
 5. Tee what i got for christmas video palun :)

  ReplyDelete