Monday, November 23, 2015

Lugu sellest kuidas me hiirtega võitlust peame!


Reedel peale tööd põrutasime kohe Viljandi poole. Kuna me Tallinnast startisime alles veerand kaheksa ajal õhtul, siis kohale jõudsime natukene enne kümmet. Aga selleks, et kõik siin postituses võimalikult kronoloogilises järjekorras oleks, siis pean alustama päris algusest. Nii umbes viis nädalat tagasi kui maale läksime, siis hommikul ärgates avastasime, et voodis on kuidagi hirrrmus palju krõbinaid. Alguses süüdistasime tuhkrut, kuid peale telefonivestlust Tibuga, hakkasime süüdlast otsima mujalt. Ilmselt meil on hiired! Vaatamata sellele, et tegemist on imearmsate olevustega, on nad ka parajad nuhtlused. 

Okei.. Ostsime siis raseke südamega mürki ja poetasime selle vastavalt juhendile toa nurgakestesse. Kui reedel jälle maale jõudsime, siis enne loomade tuppa laskmist pidime maja üle kontrollima, mürgi kokku korjama ja kõik kenasti ja põhjalikult puhtaks küürima. Selle aja vältel avastasime, et ühtegi surnud hiirt meie majas ei ole, kõik mürk oli tassitud meile VOODISSE ja üks tegelane vaatas meile suurte silmadega diivani vahelt vastu. Täitsa lõpp! Lasime siis kassid lahti ja nemad ei pilgutanud diivanil jooksva hiire peale silmagi. Hiljem, kui hiireke seina sees krõbistas, siis nad natukene seal nuuskisid ja that's it. 

Kas kellegil on kogemusi hiirtega? Kas keegi oskaks meile väheke nõu anda? Muidu ei oleks mul nende suslikute vastu midagi, aga need tüübid hakkavad ju diivanisse/madratsitesse auke närima ja kõike rüüstama. HELP, HELP, HELP!

Ülejäänud nädalavahetuse saatsime mööda lihtsalt logeledes, filme vaadates, maja küttes, osaliselt jõulukaunistusi ülesse pannes ja puslet kokku pannes. Kusjuures.. Meil oli 1000 tükiga pusle ja üsna raske teine. Kõik tükikesed olid ühevärvilised ja mõhkugi me aru ei saanud. Kristo oli selles oluliselt osavam kui mina. Tal kohe on hea loogiline mõtlemine. Kahe õhtuga saime nii enam-vähem pool puslet kokku. Nüüd peitsime pooleli oleva pusle vaiba alla, et seda järgmisel korral jätkata (me lihtsalt ei olnud nii taibukad, et enne midagi puslele alla panna, et seda hiljem transportida saaks). 

Ja muide..Täna hommikul kella kuuest Tallinna poole startide,  nägime me niii palju lund. Nii vahva jõulutunne tuli juba sisse. Kuidas Teil on? Ootate juba lund ja jõule või pigem mitte?


23 comments:

 1. Mürk, hiired ja kassid ei sobi kokku. Üldjuhul hiired ei sure kohe mürki süües, vaid umbes 6 päeva pärast ja see ei ole hea kui kassid peaksid enne seda hiire kätte saama... soovitaks pigem lõkse

  ReplyDelete
  Replies
  1. Seal pakil oli tõepoolest kirjas 4 päeva ja tegelikult oli öeldud kas seda, et reeglina lähevad mürki söönud hiired õue õhku otsima, sest neil tekib õhupuudus. Eks saime isegi aru, et see ei ole just parim lahendus ja sellepärast siit nõu küsimegi.

   Proovime lõkse :)

   Delete
 2. Hiired tassivad myrki oma nö pessa, nad ei s66gi seda kohe ära. kui varud otsas hakkavad s66ma ( varu neil kindlasti palju)
  Mul veel reaalset kogemust pole, ise ka esimene talv majas alles aga naabrimutt rääkis . hetkel kujutan ette, et teil tuleks neid pyyda ikkagi lõksudega. Edu!

  ReplyDelete
 3. Kuidas te üle 2 tunni Viljandisse sōidate?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kuna me pidime vahepeal kasside transpordi puure puhastama ja sõidsime aeglasemalt kui tavaliselt (õhtul ikka teed väga libedad ja juhtusid olema veel suvekummid all). Aeg on postituses ka ligikaudne :)

   Delete
 4. Me elame Tallinnas puumajas ja on ka hiirte probleem. Mõni nädal tagasi läksin suurde tuppa ja kass oli surnud hiire kõrval köögis ja vaatas uhkelt otsa. Eelmine aasta sai ka kaks hiirt kätte. Lisaks pidev krõbin seintes. Mürki ma ei soovita ka kasutada kui loomad elamises samal põhjusel, mis keegi siin juba märkis. Kuna mul on tegelikult hiirtest kahju, samas on rõve mõelda, et nad meie elamises ringi patseerivad ja nagu Murphy seaduse järgi ikka, saab kass need hiired alati kätte siis kui mees komandeeringus :) siis ostsime mingi ultraheli hiirepeleti, mis peaks toimima 30 meetri raadiuses, hetkel enam seinte sees krõbistamist kuulnud ei ole, ehk siis aitab, ma loodan. Maksis mingi alla 20 euri.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tegelikult me kasutasimegi mürki nii, et panime selle ülesse teades, et me kahe nädala jooksul loomi sinna kaasa ei võta. See nädalavahetus sattus erandina niimoodi. Sp proovisimegi väga hoolikad olla ja olukorda jälgida. Mõistsime isegi, et see ei ole just parim lahendus ja proovime nüüd muid meetodeid :)

   Kas sa selle toote firma nime tead?

   Delete
  2. http://www.tooriistamarket.ee/et/hiirepeleti-ultraheli Meil on see (või sellelaadne, meil pilte peal ei ole, aga hind oli küll vist sama)

   Delete
  3. See hiirepeleti võib teistele loomadele sammuti ebameeldiv olla. meil oli mingi aeg küülik ja tema läks täiesti pöördesse selle aparaadi peale. lõpuks saime aru, et asi oli just selles masinas, lõpetasime kasutamise ja küülik ei olnud enam pöörane.

   Delete
 5. Ma olen näinud seda selles TopShopis

  ReplyDelete
 6. Üks isik hiljuti rääkis mulle, et ühes asutuses võeti kasutusele mingi elektrooniline vahend, mis tekitavat teatud õhuvõnkeid, mis hiirtele ei meeldi ja nad eemale peletab. Ma kahjuks ei saanud aimu, mis see täpselt on, aga äkki Google pisut aitab?

  ReplyDelete
 7. Peaksin sulle oma kassi laenama. See on selline hiiremurdja. Iga kord kui maal olen, siis tassib hiiri mulle :)
  Aga ega neist täielikult lahti vist saagi. Maal on neid vähemaks jäänud majas ainult tänu kassile. Eelmisel kassil polnud neist ka sooja ega külma. Üks hiir oli mulle voodisse pesa teinud ja kui ma kassile teda näitasin, vaatas ta mind sellise näoga, et püüa ise kui segab.

  ReplyDelete
 8. Mu vanemate kodus on alati hiired olnud ja neile ei mõju üldse see asjandus, mis vooluvõrgus käib. Varem oli käigus mürk ja lõksud, aga nüüd kasutavad humaanset lõksu ja saavad kätte rohkem hiiri kui kunagi varem. Selline: http://www.e-aed.eu/hummaane-hiireloks-pest-stop-mitmele-hiirele.html?___SID=U

  Korraga on isegi 5 hiirt sees olnud. Nemad viivad hiired muidugi laudakassidele põhimõtteliselt otse suhu, et hiirte lõpp ikkagi väga tore ei ole, kuid lõks on tõhus. Te peaksite sellise lõksuga hiired muidugi ... ma ei tea ... Tallinnas lahti laskma, et nad teed oma koju (ehk teie koju) üles ei leiaks. :D Ma seda ütlen muidugi enda mätta otsast, vabalt võite nad kuskile põhjatusse auku surema ka visata, mina lihtsalt ei suudaks hiiri kassidele sööta ega neile muudmoodi otsa peale teha. :)

  ReplyDelete
 9. hiirtest ei saagi lahti. seda enam, kui käite maal harva (tähendab, et ei ela seal). Meie juures oli alguses ka meeletult hiiri ja rotte, raibed vedasid hiirelõkse minema, ei jaksanud osta neid. See selgub protsessi käigus aga kui elukad on suured siis soovitan osta rauast lõksud ja/või mingi raske raudese külge siduda (meie sidusime hobuseraua lõksu külge).
  Mürgiga nii, et nad veavad selle laiali ja söövad hiljem. kui hiir/rott on siiski mürki söönud siis ega ta sulle elutuppa vaiba peale surem ei tule. Ikka on kusagil õues või seina sees ja siis haiseb seal. Meil on meeletult suur majapidamine ja mürki läheb ikka kilodes seda mürki (alla 5 kilo me poest kunagi ei osta). Selle piiksutaja, v mis iaganes aparaadi, häda jälle selles, et see ei pruugi ka teistele loomadele meeldida. meie koduküülik läks näiteks täiesti endast välja ja stressi. lõpetasime aparaadi kasutamise ja küülikul oli kõik korras. Kassi puhul oleneb, kas on püüdja v mitte. kui ta pole harjunud püüdma siis ilmselt ei hakka ka. Kui terve elu on mäu peale kaussi krõbinad tulnud siis ega naljalt ta hiire järele ei jookse. mul on olnud 4 kassi ja ainult üks on olnud asjalik püüdja. igast asju tõi koju - hiiri, linde, muti jm.
  Mina soovitan pigem ikkagi mürki panna ja nii nende populatsiooni vähendada aga päris lahti nendest ilmselt ei saagi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil oli selline "ohutu" koduloomadele ja neid kuivatav mürk, et haisema ei läheks.. Aga ma ei tea, igakord enne loomadega minekut selline hull küürimine on ikka kohutav. Pealegi muretsen ma ikakgi natuke kiisude ja tuhkru pärast kes vb mürki võivad kogemata kuskilt leida :(

   Delete
 10. Mina soovitan panna hiirelõksud, aga sinna juurde mitte juustu (see pudeneb), vaid igasse lõksu 1 rosin. Ma tean, et mu ämmal töötas see väga hästi ning hiir ei saanud rosinat kättegi. :D Nii et korduvkasutatav, kui vahepeal hiired ära võtad. :D

  ReplyDelete
 11. Meile tulid korterisse hiired ja kasutasime ka mürki, aga see ei aidanud ja lõpuks lihtsalt panime lõkse üles ja järjest püüdsime. Kokku saime kätte ~9 hiirt vist. Eks nad olid ilmselt külma eest sooja tulnud, sest kevade poole neid enam ei olnud.

  ReplyDelete
 12. Mina ei soovita seda ultraheli hiirtepeletit, nad harjuvad ära sellega ja lahti neist ei saagi!

  ReplyDelete
 13. Ma ise olen väga suur mürgi vastu, see on nii kole ja piinarikas surm. Ja loomulikult võib juhtuda, et oma loomgi selle lõpuks oma kerre saab. :(
  Mu tuttaval on just maal, kus ka harvem käiakse, see peletaja suurim abi olnud. Humaanne lõks sobib pigem kohta, kus tihti käiakse. No kus saab hiiri pidevalt lahti laskmas käia. Sellisel juhul tuleb ka muidugi paati km kaugusele nad viia. Netis on selle kohta infot küll minu teda. Aga peletajast siis... Seda vist kogu aeg jah ei tasu sees hoida, pigem periooditi. Nii ei harju nad ära. Hiljuti nägin just ühes Maximas 1-2 euroga lihtsat peletajat müügil. Eks võite näiteks enne seda proovida.

  ReplyDelete
 14. Mees ja hiirelõks :)

  Mees siis selleks, et hiirelõksu muudkui uuesti üles panna ja kinnijäänud hiiri õue KASSIDELE visata :D Jah, me elame maamajas ja hiired trügivad hoogsalt sisse. Kassid meil toas ei käi ja nii me püüamegi toast hiiri ning söödame need õues kassidele :) Eks kassid püüavad õuest ise ka, aga tuppa jätkub neid kahjuks ka.

  ReplyDelete
 15. Eelmisel aastal oli pidevalt mul kodus üllatus, kui mingi hais lahti läks. Hiirte olemasolust enne teada ei saanud, kui raipehais kuskilt tulema hakkas ja mitmel korral oleme leidnud juba pikemat aega surnud hiire elektripliidi alt kastist. Õnneks sai eelmisel suvel võetud 2 kassi ja kõik hiired, kes veel eelmisel talvel tubast elu tahtsid elada leidsid end öösiti kassi käppade ja hammaste vahelt. Hiireprobleem sai sellega lahendatud, kassid on viljapõldudel, mis ümber maja meil ka vast enamus hiiri maha murdnud, pole päeva kui neid hiiri tassimas ei näeks... jah, nad tassivad nad ukse ette, et me ikka näeks kui tublit tööd nad teevad :D Meie ainus hiirepüüdmise lahendus oligi kassid. Kusjuures kui mu mees veel elas üksi ja tal ei olnud kasse ja oli Soomes 2 kuud järjest talvisel ajal tööl, siis koju tagasi jõudes leidis ta eest kaose. Tekid, padjad, riided- kõik oli puruks näritud. Õudne eks?

  ReplyDelete