Monday, November 16, 2015

Lugeja arvustab : St. Olav Hotell / Restoran Olevi Residents - pakett "Ainult Teile kahele"

"Ainult Teile kahele" - romantikapakett St. Olav Hotellis : LINK (80€).

23. oktoober 2015 oli see õnnelik päev, kui Costany’s Sparkles teatas oma facebooki lehel, et paketi “Ainult teile kahele” loosimise võitjaks olen osutunud MINA! See oli suuuur ja väga hea üllatus minu jaoks! 13. november 2015 oli siis see päev, mil otsustasime paketi ära kasutada. Mina ega Tanel ei olnud kumbki selles hotellis varem käinud. Asukoht on sellel väga mõnus - peaaegu, et nukuteatri kõrval, keset vanalinna ta asubki. Aadress on Lai 5.
Hotelli check-in algas kell 14:00, meie jõudsime hotelli kusagil 16:00 paiku.

Hotelli sisenedes vist juba saadi aru, kes me oleme, sest piisas ainult öelda, et “mul on broneering” ja juba anti ette leht, mida täita ja saimegi toa kaardid kätte. Toani jõudmine oli paras seiklus. Tuba oli kolmandal korrusel ning kuna tegu oli vana hotelliga, siis seal oli palju treppe ja algselt tundus nagu oleksime pisikeses laburindis. Sisustus oli hotellil tore - koridorides olid pisikesed kapid, peeglid, toolid, maalid. Huvitav oli hotelli juures see, et koridoris oli palju erinevaid puidust talasid, kuid ühe kohapeal oli see ikka üsna madal - hea, et oli võimalus ka teist teed minna, sest pikkadel inimestel tekiks seal probleeme :)
   

Meie toa number oli 323. Nagu lubatud, oli toas ees ootamas vein, punane roos ning juustuvalik. Meil oli toas olemas veekann, kus juures olid ka teepakid, et soovikorral teed keeta :) Tuba ise oli vanaaegset mõnusat hubast hõngu täis. Voodi oli vääägaaa mõnus ja pehme. Vaade meie aknast avanes hotelli sisehoovi.

Õhtusöögi aeg lubati meil ise valida. Me otsustasime, et kl 19:00 on selleks sobiv aeg, kuid see ei olnud selles samas hotellis, vaid Olevi Residentsis, mis asus hotellist natuke eemal.
See oli küll pisike koht, kuid hästi hubane ja ülimalt armas. Kuna meil oli broneering, anti meile selline eraldi ruum lausa, kus me siis oma õhtusööki nautida saime.

Kui restorani uksest sisse astusime, oli kell kusagil 18:55. Kelner küsis kohe esimese asjana, et “teil oli broneering, jah?” Taaskord polnudki sõnu vaja. Teenindaja oli väga viisakas ja sõbralik ning hästi abivalmis.

Esimese asjana toodi meile lauda vein, siis anti valida, kas soovime pearoaks Eesti karbonaadi või kala. Tanel valis esimese variandi ning mina teise.
Toit oli lihtsalt IMEMAITSEV ja sulas suus. Nagu näha on panustatud ka seveeringule. Näeb välja pisut selline kodutoit, kuid see see kõige parem ongi! Kogus oli täpselt paras, ei olnud liiga palju ega liiga vähe. Kõhu sai ikka korralikult täis. Kui olime pearoaga lõpetanud, pakuti meile magustoitu.


Magustoiduks oli ülimalt armsalt serveeritud pannkoogid jäätisega! Punase sõstra kobar sobis sinna kooslusesse ideaalselt! Juurde pakuti ka kohvi või teed.
Taaskord mainin, et kelner oli nii tore ja käis pidevalt küsimas, kas meil on kõik hästi, kas me soovime midagi veel. Peale sööki istusime veel mõnda aega seal hubases restoranis. Peale seda ei läinud me otse hotelli tagasi, vaid tegime väikese tiiru õhtuses vanalinnas. Kellelgi oli just sealsamas vist kooli kokkutulek, live-bänd mängis ning kuna aknad olid lahti, said ka teised sellest osa.

Meil mõlemil Taneliga oli täpselt selline tunne nagu viibiksime välismaal.. Kuigi tegelikult olime “turistid” oma kodulinnas :) 


Kui me hotelli jõudsime päeval, küsiti meilt, kas soovime hommikusööki toas või hotelli restoranis. Loomulikult valisime selle esimese variandi. Kellele siis ei meeldiks hommikusöök voodis.
Ka kellaaeg lubati meil ise valida ning kl 10 tundus olevat selleks hea aeg. Panin äratuse 9:45’ks ning 9:53 käiski koputus uksele. Kaks teenindajat tulid tuppa ning tõid vääägaa palju süüa.


Check-out oli kl 12 ning nagu alati olime meie viimase hetkeni hotellitoas. Alla jõudsime 11:57. Jäime külastusega super-rahule, teenindusega samuti. Toas oli meil tasuta wifi ning ka teleka vaatamise võimalus.

Suur-suur aitäh Triinu Liisile, tänu kellele avanes meil võimalus veeta üks väike minipuhkus siinsamas Tallinnas. See on tõestus sellest, et alati polegi vaja kuhugi kaugele sõita, piisab ka siinsamas puhkamisest ning ikka võid end tunda kui välismaal ;) 

No comments:

Post a Comment