Monday, September 14, 2015

Toitumiskava Erik Orgult!


Juhuu! Mulle tõttas appi härra Erik Orgu (ühes käes tervislikud retseptid ja teises käes jõusaali kavad). Minu teekonnast teate te juba ammu ja septembrist võtsin ennast uuesti lõpuks kokku ja Eriku pakkumise ajastus oli ideaalne!

Kes kohe päris, päriselt minuga koos seda teed ette võtta soovib, siis soovitan siin liitumine teha : https://www.erikorgu.ee/ ja miks mitte ka mulle jõusaali seltsi tulla. 

Hakkan seda rada käima nüüd täiesti otsast peale. Olen Teiega üdini aus. Mingis mõttes võib öelda, et mul on tekkinud väikest viisi toitumishäire. See kõik sai kunagi alguse ühest pisikesest sõnast, mida mulle üks sõbranna ütles. Peale seda hakkasin tundma ennast ebakindlalt ja tegelikult tunnen siiani. Vahel möödub mõni päev nii, et söön ainult ühe korra terve päeva jooksul. Seda ka siis tavapäraselt õhtul.. Siis kui Kristolegi süüa teen. Hommikuti ma süüa ei taha ja lõunale ma tihtipeale ei jõua. Kindlasti ei ole see õige, sest vahepeal sain ma ennast ju täitsa õigele rajale. Siis läks mu oma eratreener teist rada pidi ja vajusin jälle sellesse lõksu. Need vähesed toidukorrad ei ole mul ka alati tervislikud. Magusat ma küll ei armasta, aga soolasega on küll kehvad lood. Pitsad, pastad, burgerid.. Paaaalju, palju süsivesikuid! See kindlasti ei ole mu tervisele hea. Püüan nüüd eriti hoolsalt Eriku nõuandeid kuulda võtta ja järgneva 12 kuu jooksul õppida temalt kõike, mida õppida annab. 

Mu eesmärk antud väljakutse juures ei ole otsene kaalu langetamine, vaid heale enesetundele/tervisele pühendumine. Mõne kilo kaotamine selle juures on vaid positiivne lisa! Pigem meeldiks mulle oma lihaseid vormida, võhma juurde saada ja üldist enesetunnet parandada. 

Printisin nüüd usinalt oma esimese nädala menüü välja. Eriku kodulehte on küll väga lihtne kasutada, aga mulle on praegu natuke segaseks jäänud see, et minu kümnest viieni tööpäevade juures on väga keeruline lõunaks ja õhtuks erinevat enda poolt valmistatud toitu süüa. Huvitav kas neid saaks kuidagi endale vastavalt mugavamaks muuta? On kellegil kogemusi? 

Kahjuks ei saa ma Teiega kogu toitumiskava jagada, aga näitan Teile esimese päeva menüüst osakest, et saaksite aimu millisel kujul retsepte programmis kajastatakse. : Lahe on see, et koduleht on väga personaalne. Retseptis rohelisele noolele klikkides, saad valiku erinevatest alternatiividest, mida toidus ühe või teise aine asemel kasutada. Iga päeva lõppedes, saad ära märkida, et kui suures mahus toitumiskava jälgisid, milline on enesetunne ja juhul, kui kaldusid toitumiskavast kõrvale, siis ülesse märkida, et mida sa sellel päeval PÄRISELT sõid. 

Seda programmi kasutades tuleb enda vastu ikka täiesti aus olla, et õigeid ja tõeseid tulemusi saada. 

Kas kellelgi Teie seast on antud programmiga kogemusi? Kuidas meeldis/ei meeldinud?

14 comments:

 1. Just kellegi blogis oli kommentaar, et kas niimoodi detailselt võib ikka nende retsepte üles panna?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ega ma ei hakkagi kogu toitumiskava jagama.. Konkreetselt tänase päeva tõin näitena, et paremini edasi anda seda kuidas selline programm toimib ja millisel kujul on retseptid :) Täpsustasin vastavalt nüüd ka postitust, et keegi valesti aru ei saaks.

   Delete
 2. Mina olen nädal aega ka Orgu toitumiskava järginud. Sain aru, et kuna mul on hästi liikuv eluviis, siis nädalavahetuseti on pea võimatu kavast kinni hoida, kuid teadlikkust on see juba kindlasti tõstnud, et teha tervislikumaid valikuid.

  Alles täna avastasin, et toiduaineid on võimalik ka asendada, see avastu tuli tänu tublidele blogijatele:) Mina teen tavaliselt nii, et ostan nädala toiduasjad korraga ära - ostunimekiri teeb selle hästi mugavaks. Võtan ette ostunimekirja ning teen tellimuse Prismast neti kaudu ära (www.prismamarket.ee). Ülimalt mugav - kuna elan Fahles ja Sikupilli Prisma on mul kohe üle tee, siis minu ülesandeks jääb ainult Prismasse toidukraamile järgi minna ning seejärel nädal aega ostetud produktidega kokata. Aja kokkuhoid missugune:)

  Eriti positiivne on kogu asja juures see, et ei pea ise välja mõtlema, mida süüa peaks tegema pluss mu elukaaslane on üliõnnelik, et lisaks kanalihale teen nüüd mõnikord toitu ka sealihast ja toidumenüü on hästi vahelduv. Muidugi tähendab see vahelduv menüü, et megalt palju aega kulub kokkamisele. Õhtud on nüüd kokkamisega sisustatud j ama pole veel avastanud head varianti, kuidas saaks seda kokkamise mahtu vähendada. Mõnikord olen töö juurde lõunasöögi jätnud tegemata ning käinud sel ajal ikkagi väljas söömas.

  Igatahes edu ja jaksu:) Hullult motiveeriv on, kui näen, et mimted teisedki on seda teekonda alustanud:) Nii et aitäh selle postituse eest ja loodan, et neid tuleb sel teemal veel palju.

  Päikest!:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nonii, noniii.. Tundub,et meie ostud on samas poes ;) Peaks sama asja praktiseerima. Polegi selle peale tulnud

   Kindlasti tuleb! :)

   Delete
  2. Jaa, soovitan soojalt:) Hoiab kõvasti aega kokku ja samas ei tee mingeid emotsioonoste, sest ei ole vajadust poes riiulite vahel ringi jalutada - kõik on juba sinu eest komplekteeritud. Ja samas ei teki kiusatust toitumiskavaväliste asjade järgi haarata, a la "mul on kindlasti just seda suurt Milka šokolaadi vaja, just nüüd ja kohe".

   Delete
 3. Inimeste sõnad võivad olla päris kurjad ning teha palju haiget.Ei mõista,miks kellelegi peaks teise inimese kehaga seonduv ette jääma,kuid kahjuks selliseid isikuid on.Toitumishäirest välja tulla on väga raske..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ehhhh.. nii ta kahjuks on jah. Naljakas, et vahel võib üks pisem kommentaar valel ajal mõjuda üsna laastavalt.

   Delete
  2. Sellest, kuidas mingi väike moment võib metsikult haiget teha, võiks ilmselt romaane kirjutada. Olen ka toitumishäire "seljatanud", aga annan endale aru, et iga väike vaimne "klikk" valele nupule võib selle masenduse tagasi tuua. Näiteks hiljaaegu käis üks klient oma üsna ilusat ja meeletult kallist autot näitamas ja mainis, et ta ostis selle oma naisele kingiks - et hea sobiv auto, tal naine selline pisike 48 kg ka jne. Mul käis ikka klõnksi sel momendil ja peas hakkas ketrama a la sellepärast mulle selliseid kinke ei tehtagi, et ma olen paks jne... Eks ma saan aru ju, et asi pole üldse autos või kingis (kuigi vahel midagi väikest võiks ikka elukaaslase poolt ikka ka tulla), vaid selles, et ma niimoodi mõtlen. Päris vastik oli end korraks sellise ... väärtusetuna tunda.

   Delete
  3. See on jah selline vastik nõiaring.. Tihti hakkavad inimesed ennast peeglist ka hoopis teistsugusena nägema kui nad tegelikult on. Eks siin ei aita muud kui lihtsalt õppida ennast uuesti armastama. Tuginedes raamatutele/sõpradele/perele.

   Delete
 4. Nii hea lugemine. Aasta alguses proovisin ka Erik Orgu kavasid ja pooleli jätsin see tõttu, et igal pool oli palju sellist toitu sees, mis üldse ei meeldinud tegelikult (Nt. suvikõrvitsat oli väga tihti ja siiani ma ei suuda seda süüa enam). Siis hakkasin ise lihtsalt tervislikult toituma ja suvel lasin end totaalselt käest. Nüüd targem ja tean tänu sinu postitusele, et toiduaineid saab ka asendada :D Hakkan uuesti algusest pihta ja hoian ka sinu teekonnal silma peal :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Super kui sain abiks olla! Mulle ka suvikõrvits ei istu.. Asendan selle alati :D Lisaks on nii,et kui kogu toit ei isuta, siis saad seda toidukorda asendada vajutades refresh nupule kõrval:)

   Delete
  2. Mäletan, et lõpp saabuski siis, kui õhtusöögiks oli praetud kanafilee ja suvikõrvits. Siis tegin ära ja poole pealt viskasin minema toidu. Lihtsalt ei läinud enam alla. Ja siis istusin teleri ees õnnetult tühja kõhuga :D Mulle eriti meeldib kavade juures see, et ise ei pea mõtlema poes, et mis nüüd siis süüa täna. Laiskadele super :) tänud veelkord!!

   Delete
 5. Mina vahetasin ka just enda toitumiskava Erik Orgu oma vastu, nii et saame koos seda rada käia. :)

  ReplyDelete