Wednesday, September 30, 2015

Mida teha fake Facebooki kontoga?


Täna hommikul võttis minuga ühendust üks hea inimene ja näitas, et keegi kasutab minu fotot oma fake Facebooki konto profiilipildina. Huhuhuu.. Eks see pole esimene taoline juhtum ja eeldasin, et selle lahendamine ei võta kaua. Reportisin siis seda kontot valikuga "this account is pretending to be me". Sama tegid ka Kristo ja Mallu. Mida rohkem, seda uhkem eks?


Kõige hullem selle juures on see, et tegemist on mingi Eestlasega. Ma olen alati mõelnud, et huvitav mida need inimesed ometi saavutada üritavad? Mis on kogu selle fake konto point? Hämmastav mu meelest.

Okei.. See selleks. Natukese aja pärast tuli mulle facebookist teade :

Eeeeeee, okei. What now? Reportisin siis uuesti ja loodan, et "nägude tuvastaja" teeb oma tööd seekord väheke paremini. Kui ka seekord ei tuvastata, et tegemist on minu fotoga, siis kuidas edasi toimida? On kellegil kogemusi? Lisaks oleks hästi huvitav teada, et kuidas jõuda selle inimeseni kes antud fotot ekraani taga kuritarvitab?

UPDATE :


Facebook ikka ei arva, et midagi valesti oleks. Vist peab Mirjam Kiireks jääma?

23 comments:

 1. Päris halb kogemus :(

  Praegu otsisin, siis ei leidnud sellenimelist inimest Facebookist... Muutis nime või kustutas konto?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Minul näitab ja paljudel teistel veel. Osadel ei näita jah millegipärast. Facebook kontot kustutanud ei ole :(

   Delete
  2. Ilmselt on ta leitav ainult neile, kellel on temaga ühiseid sõpru! :)

   Delete
 2. Usutavasti on tegu kas päris lapse või paremal juhul teismelisega, sest halenaljakas on seda fotogaleriid vaadata - iga mõistuse juures inimene saab ju aru, et tegu on igal pildil erineva inimesega ning need "sõbrad" kes seal kommenteerivad on ka ilmselt antud kontolooja jaoks kas võõrad või hiljuti nö tutvust teinud nendega, mitte sõbrad lasteaiast eksole. :D Ma arvan, et tasuks kontoomanikuga isiklikult ühendust võtta ning kui Ta umbes ööpäeva jooksul ei vasta, siis mina kirjutaks sind kujutava profiilipildi alla avalikult, et tegu on fake kontoga. See ehk vähendaks potentsiaali, et mingid uued tüübid Temaga sõbrunema hakkavad ja Sinu vale identiteedist teised seeläbi osa saavad. :D Muidu aga võiksid proovida järgnevat: http://www.hacker9.com/find-ip-address-fake-facebook-profile-user.html. Võib olla küll veidi ajakulukam, küll aga ip aadress ütleb juba päris palju. Juhul, kui Ta sõnumineerimise ajal viibib mõnes avalikus wifi võrgus (kaubanduskeskus, kool), siis tuleks muidugi tegevust veelkord hiljem korrata, kui on tõsine soov teada saada, kes konto taga tegelikult on.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Indeed :D :D

   aga ma ei saa kommenteerida ta fotode alla

   Delete
  2. Proovisin praegu järgi ühe pakutud linkidest. http://blasze.com/ töötab hästi. Genereeri mingi lambine link nt https://www.facebook.com/kirjutansiiamidagivägalambistmuudeioska ja kui tema sellest pikast facebooki lingist lühendatud kuju lahti teeb, mille keegi talle saatma peaks, siis suunatakse ta facebooki lehele, mida pole olemas. Sina lehte refreshides saad sinna alla logi selle kohta, kui keegi lingile peale klõpsib. Saadud ip aadress tuvasta nt siin: http://www.infosniper.net/index.php?lang=1. Soovitan sul endal enne ühekorra läbi teha, kui käiku peaksid laskma.

   Delete
  3. Tegin seda just :D toimis! asukoht olemas

   Delete
 3. Vanasti oli nii, et kui mu ahistaja Fbs kontosid mulle juurde tegi, siis pidin Isikut tõendavast doku skännima ja saatma neile. Oli tõhusam kui praegune lahendus. Õnneks paar korda pidin ainult kordama seda tegevust, siis väsis ära vist.

  ReplyDelete
 4. Sellise asjaga tegeleb näiteks veebikontstaabel, ehk? :)

  ReplyDelete
 5. Mulle jääb pigem mulje, et Facebook ei kustuta seda kontot ära, kuna Sina reportisid, et ta teeskleb, et on Sina. Tegelikult ta ju seda otseselt ei teeskle, vähemalt eelmiste kommentaaride ja piltide põhjal mulle tundub nii, sest Sinu pilt profiiliks, aga kõik ülejäänud pildid hoopis järgmistest inimestest. Seega see oleks natukene võrreldav sellega, kui keegi paneb oma lapse pildi profiilile või võtab netist mingi suvaka võõra inimese pildi ja paneb siis selle enda profiili kaunistama. Ma küll ei ole Facebooki privaatsuspoliitikaga tutvunud, aga ma arvan, et see ei ole keelatud kasutada enda profiilil kellegi teise pilti. Muidugi siinkohal tulevad mängu autoriõigused ja siin ka Sinu võimalus uus report teha. Ma ei ole kunagi küll midagi reportinud, aga kui on võimalik, siis äkki saad reportida seda, et ta kasutab loata Sinu pilti. Võib-olla see aitaks näiteks.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Asi selles, et ta kommenteerib antud foto all stiilis : "aitäh, et ütlesid, et olen ilus". Minu sõbranna sai temaga vestlema soome keeles chatis ja seal väidab ta, et ei ole internetist ühtegi pilti võtnud. Peale minu blogi lingi edastamist blokeeris ta sõbranna konto ja saatis sügavale musta kohta. Sellest vestlusest on meil ka screenshotid ja need on edastatud veebikonstaablile.

   Delete
  2. Ja sama sisuga kiri sai saadetud ka facebookile, et soovin, et minu pilt eemaldataks :)

   Delete
 6. Hei, tahtsin hoopis küsida, et millal tuleb see livechat nende heleni,liisa ja mallukaga? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kui mallu mulle kunagi viimase osa videost saadab, siis saan monteerima hakata :D

   Delete
 7. Ma nüüd reportisin ka teda ja ta eemaldati, kuigi ma ei tea kas see oli minu repordi või mingi muu asja tõttu arvan ma, et see oli õige tegu.
  Nimelt reportisin teda sisuga:"They're pretending to be someone they're not" ja nüüd tund-kaks hiljem saatis facebook mulle kirja sisuga, et nad eemaldasid ta konto. Loodan, et olin natukenegi abiks :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ta konto on ikka alles fb-s.

   Delete
  2. Konto on tänase seisuga siiski alles.

   Delete
  3. Oh issand.. Mulle kirjutas fb küll, et eemaldati ära, aga võib-olla tõesti jäeti alles..
   Aga noh, ehk saab veebikonstaabel aidata :)

   Delete
 8. Praegu on selle nimega kontol profiilipildiks Sandrelle pilt tema blogist!!

  ReplyDelete
 9. Praegu Sandrelle pilt seal..

  ReplyDelete
 10. Mina tean kes see on... See 12 aastane ja algul kakles minuga ja siis pärast tahtis ära leppida.. Tahtis isegi skypes suhelda. Kommisin sinu pilti alla et see vale inimene siin😊 noo vähemalt osad tänasid mind😊 nüüd ma üritan veel sellega suhelda ja tema enda nimi ka pole Mirjam😊 väike laps mängib😊

  ReplyDelete
 11. See Mirjam Kiir on senini alles ainult, et pildid on nüüd mujalt võetud. Kõik erinevad naised. Täitsa lõpp.

  ReplyDelete