Tuesday, September 22, 2015

Kõrgemäe Residentsid - update : elutuba!


Tasa ja targu, tasa ja targu hakkab meie majakene meie nägu minema. Kuna me püüame suuri kulutusi mitte teha, siis enamus kodu sisustusest on saadud tasuta/ostetud second handist või erinevatest mööbel käest kätte gruppidest. Kusjuures taoliselt maja sisustamine on väga põnev! Ma lausa jumaldan mööda selliste poodide kolamist. Kõige toredam selle juures on see, et meil Kristoga on täitsa sarnane maitse. Loomulikult plaanime tulevikus paljusid asju muuta, aga ikkagi üks samm korraga. Tulevikus peitsime maja laudise heledaks ja siis on juba üldmulje hoopis midagi muud. Kuna Kristo ema tegeleb maastikuarhitektuuriga, siis tema teha jääb ka kogu maja ümbritsev haljastus. Kuna ma just eriti usin kastja ei ole, siis püüame leida ka selleks kõige mugavamad lahendused.


Meie kiisukesed ja tuhkur naudivad maal olemist täiel rinnal. Seda, et nad kuskile minema uitavad, hetkel kartma ei pea. Nad on meil koguaeg kannul. Triibuline eelistab reeglina üldse terrassi peal tšillida ja väga kaugele ei lähe. Must kiisu on julgem. Tema julgeb krundi piiril asuva hekini minna.. Seda muidugi kuni ta avastab, et meid silmapiiril ei ole, siis jookseb ta mjäugudes ruttu, ruttu meie poole. Tuhkur jumaldab mullas müttamist ja kassid enamasti käivad tema jälgedes. Kohe, kui hämaramaks muutub, kutsume kassid tuppa. Sellega pole samuti siiani muret olnud. Rebaste pärast ei julge kindlasti neid pimedaga õue lubada. 


Kristo on ikka super tubli töö ära teinud trimmeriga (jällegi, aitäääh Kai!) ja oleme saanud praktiliselt terve krundi kenasti niidetud. Fotodelt, mida enne ja pärast tegime, on selgelt näha, et eelmistel nädalatel niidetud platsikesed on juba "heinalaadsest murust" "päris muruks" muutunud.

Aga ega mul pikemat juttu polegi. Ma parem näitan Teile meie elutoa progressi. See on ka minu jaoks kõige põnevam osa :)

Elutuba enne : 

Elutuba nüüd : 

Hetkel on meie elutoast puudu veel söögilaud. Selle ümber soovime leida vanu erinevaid puidust toole ja need hiljem kõik kenasti valgeks võõbata. Kui kellegil midagi sellist kuskil seisab, siis andke kindlasti märku! Minu meili aadressi leiate blogi paremal pool olevast küljest. 

Elutoa diivani saime tänu mu emale ühe tema sõbranna käest tasuta. Vot see oli neilt üks super suur teene ja meie jaoks väga suur kokkuhoid! Diivan on korralik ja sobib sinna nurka nagu valatult. Kardinad saime kaltsukast paari euroga ja diivani ees olev peegliga laud pärineb mööbel käest kätte grupist. Saime selle kõigest 5 euro eest. Diivani kõrval olev riidenagi sai meie elutoas natuke teise kasutuse. Selle saime samuti facebooki kaudu ühelt inimeselt 20 euro eest. Vaip oli meil enne köögis, aga see sobis elutuppa palju paremini. Toa nurgas olevad suured istumisalused on tegelikult Kristo vanemate poolt kingituseks saadud. Tulukesed haarasin kodust kaasa. Diivani peale laotatud nahad on ostetud samuti facebooki kaudu ühelt nooremehelt. Ta müüs neid 30-35 euro eest. 

Igasugused lahedad/nutikad ideed ja ettepanekud dekoratsioonide/sisustuse osas teretulnud! 

40 comments:

 1. Kui palju rolli mängivad kardinad, vau! :D

  ReplyDelete
 2. Väga kaunis:)....ja kust see ülisuperlahe veinihoidja pärit?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh! :)

   Saime selle Tallinnas mustamäel asuvast realiseerimiskeskusest 4 euro eest! :)

   Delete
 3. Kas kardina küljes olevad pallikesed on lambid? Väga kihvtid.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaaa :) Need Kaubamajast mõni aasta tagasi ostetud

   Delete
 4. vauuu! no väga suur muutus ikka, nii hubane ja mõnus :)

  ReplyDelete
 5. Nii mõnus ja hubane! Ja tõesti, ainuüksi kardinad muudavad nii palju. :)

  ReplyDelete
 6. Uskumatult lahe Veinihoidja :) Kui pole saladus siis kust sellise toreda asja skoorisite :)?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Saime selle Tallinnas mustamäel asuvast realiseerimiskeskusest 4 euro eest! :)

   Delete
  2. Käisin ka täna seda veinihoidjat Mustamäel vaatamas, kahjuks hetkehind jääb 12€ kanti. :/

   Delete
 7. Kas selle nahamüüja kontakti saaks?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ta on facebookis mööbel käest kätte grupis. Seal ta reklaamib neid :)

   Delete
 8. Kui ma neid "enne" pilte vaatasin, siis mõtlesin, et selle saunaeesruumi kujundusega toast küll midagi ilusat ei anna välja võluda. Ja "pärast" pilte vaadates oli mul hea meel, et eksisin. Teil on suurepärane maitse!

  ReplyDelete
 9. soovitaks toa ilmestamiseks seinad ja lagi heledaks värvida, vähemalt lagi...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jällegi.. kui postitust tähelepanelikult lugeda, sisi seal ongi ju kirjas, et plaanime heledaks. Kõike korraga lihtsalt ei saa endale lubada :) ei tasu ennast lõhki rebida

   Delete
  2. Triinu Liisiga nii nõus. Meie ostsime abikaasaga maja 3 aastat tagasi, aga kuna keeldusime võtma suuremat laenu ainult selleks, et remonti teha, siis nokitsemegi tasa-pisi oma jõududega. Meil küll paistis seintest siin-seal rohi tuppa ja polnud ei elektrit ega kanalisatsiooni algul, siis nüüd elame lastega koos ja olgugi, et pool majast on remontimata, siis esialgu mahume ära ja kogu aeg vaikselt nokitseme.
   Meil üks kord ka üks tuttav küsis miski aasta pärast maja ostmist (ja ta oli meil külas käinud ja teadis, et tegemist oli väga nigelas seisukorras majaga) et kas remont valmis. Ei osanud muud kui imestada ja naerda :D Tõepoolest, tasa ja targu. Ja selle juures on plusse ka, näiteks mul oli kindel visioon, kuidas lõpuks kööki tahan, miski pool aastat oli mõte paigas ja nüüd paar nädalat tagasi leidsin palju parema lahenduse meie pisikese köögi jaoks. Ja kuna köök korralikult remontimata, siis saangi hoopis parema tulemuse lõpuks.
   Teile jõudu ja jaksu!

   Delete
 10. Väga tore postitus. Sisustusteemalised postitused on minu lemmikud. Ikka väga head leiud on kõik. Edu sisseelamisel! :)

  ReplyDelete
 11. Nii ilusaks olete kõik jube muutnud. Edu teile :)

  ReplyDelete
 12. Enne ja pärast piltide vahe ikka üüratu, täitsa ilus juba teil majake, saaks natuke valget ka juurde, siis oleks juba täitsa minu maitse. :) Ma kujutan ette kui mõnus on seal elutoas hämaratel sügisõhtutel istuda!
  Siit ka küsimus, kui tihti leiate aega, et seal käia ja olla? :)

  http://worldofjasminisabel.blogspot.com.ee/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ihhii :) Aitäh!

   Me ikka iga nädal vähemalt 3 päeva seal

   Delete
  2. Aga muidu elate Tallinnas? See on miski suvekodu laadne? igatahes väga lahe!

   Delete
 13. Lae võiks tõesti valgeks võõbata ja kardinad lühemaks õmmelda - mina vähemalt arvan, et sellised maas lohisevad kardinad, kui sobivad, siis ainult magamistuppa. Muidu on ikka väga 5+ !

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kui postitust täpsemalt lugeda, siis ma ju kirjutangi seal, et plaan on heledaks võõbata :)

   Kardinad lohisevad, sest niiti ja nõela polnud :D :D

   Delete
 14. Väga äge näeb välja:) Olete ikka super tublid!

  ReplyDelete
 15. Esimene pilt on super vahva. Eriti just see tuhkur seal.

  ReplyDelete
 16. Söögilauda ning erinevas stiilis toole võib leida Viljandi uuemast Sahtlist. Asub see Reinu teel, Ugala taga. Facebookis on ka lehekülg neil, ning mõlemas kohas võib leida ilusat mööblit. :)

  ReplyDelete
 17. Ma olen alati väga skeptiliselt suhtunud elamisse, kus seinad ja kõik on nagu puidust. Ja nüüd ma vaatan neid pilte ja mõtlen, et see on ju imeline :) Järelikult polnud varem ilusat elamist näinud :D

  ReplyDelete
 18. APPI Triinu! Nii kihvt elutuba. Enne ja pärast pildid on nagu erinevast toast tehtud, uskumatult tublid ikka :) Täpselt minu maitse järgi ka kusjuures :)

  ReplyDelete
 19. Sisustus muudab palju, väga kena :) Ja kui tulevikus veel heledamaks plaanite, siis tuleb väga kena. Meie hetkel renoveerime kahekorruselist suvilat ja ma unistan ka suurelt, ehk siis skandinaavia stiilis majakest :P Edu maja sisutamisel :)

  ReplyDelete