Monday, August 3, 2015

I DID IT! Sõit paraplaanil - Põhja - Küpros


Mäletate, kuidas ma mõni aeg tagasi rääkisin, kui väga ma kõrgust kardan.. Eeeeh, nojah. See sai nüüd ületatud! Otsustasime Triinega Küprose reisi ajal võimalikult palju põnevaid asju korda saata. Võin käsi südamel öelda, et sellest põnevamaks vist enam minna ei saagi. Me hüppasime kalju äärelt alla! 

Parima kvaliteediga vaatamiseks vali 720p!

Meie hüpet vahendas http://www.highlineparagliding.com. Leidsime nad sadamast ja tegemist oli sellise vahva perekonna firmaga. Nad olid Uus-Meremaalt pärit ja mulle meeldis nende suhtumine. Nad ei olnud kuidagi pealetükkivad ja andsid meile aega mõtlemiseks. Ostsime siis paketi ära ja pidime mitu päeva kripeldava südamega ootama.


Hüppasimegi kolmekesi. Igal ühel oma juhendaja. Sõitsime autoga kõrgele, kõrgele mäe tippu ja peatusime kahe mäe vahel oleval lagedamal platsil. See oligi kõige kõrgem koht, kuhu minna. Ma tundsin, kuidas mu käed täitusid külma higiga ja jalad tudisesid all. Ma mõtlesin, et ma minestan! Samas teotahe oli niiiiiii, niiii suur! Mina olingi esimene meist kahest, kes hüppas. Ootasime siis kalju ääre peal kuni tuul õiges suunas puhub. Mina pidingi seda tuult vist kõige kauem ootama.. Seal ääre peal seistes tundus see 10 minutit kohe eriti pikk aeg. Ja järsku hüüdis instruktor "NOW RUN"!


Ja woaaaaaaaaaah, olingi õhus! Ma arvan, et kogesin sel hetkel läbi kõik võimalikud emotsioonid. Maandumise ajal olid mul pisarad silmas ja samas suu kõrvuni. Kui maha istusin, siis hakkas pea ringi käima, süda läks pahaks, aga samalajal süda kilkas. Kindlasti, kindlasti, kindlasti proovige järele. See on midagi kirjeldamatut! 

Mis on kõige julgem asi, mida Teie teinud olete?

21 comments:

 1. Nii ägedad pildid, ainuüksi nende vaatamine võttis seest õõnsaks. :D

  Midagi nii ektreemset ma teinud ei ole, aga minult on nõudnud julgust näiteks jäärajal kihutamine, bikega sõitmine (jalad ei ulatunud korralikult maha ja ratas oli raske), Lontova jalgrattaga 30 meetri kõrgusel sõitmine, Kiviõlis porise ilmaga mägiautodega tuhamäest alla kihutamine ja muu selline. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ihhiii :D ma vist ei saa never bikega sõita

   Delete
  2. Ei tea midagi, ma olen samuti lühike - 158 cm. :)

   Delete
 2. Appi, kui kõhe oli seda vaadata! :D aga nii äge, et julgesid!!!
  Mis laul seal videos muidu on? :)

  ReplyDelete
 3. Kui palju sõit maksma läks? :)

  ReplyDelete
 4. Issand, ma vist poleks seda suutnud :D Samas tundub niiii äge.
  Ise pole miskit sellist ekstreemsust teinud. Eelmine aasta mõtlesin, et lähen laskun Hiiumaal ühest tuletornis (ei mäleta kas ristna või tahkun oma), aga plaaniks see ainult jäigi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ega ma ka ei julgenud.. tudisesin nagu pisike kiisupoja :D :D :D

   Delete
 5. Niiii kihvt, ma hirmsasti tahaks ka, eriti veel nii kaunis kohas!
  Kuna mul elukaaslane on langevarjur siis ega ka mina ei ole pääsenud, olen hüpanud ja see oli super kihvt! :)

  www.dodolce.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. ihhiii :) vot see mulle kingita ka, seega mul tuleb see samuti läbi elada :D

   Delete
 6. Mu sõbranna on samamoodi paraplaanil sõitnud, mina ja tema peiks vaatasime kõrvalt ja absoluutselt ei ole tahtmist ise teha :D ma kardan samuti kõrgust ja ma ei leia, et kõiki hirme tuleks ületada. Las nad olla. Ja üleüldse ma väga ei huvitu sellistest ekstreemsustest, las jääda need teistele inimestele :D

  ReplyDelete
 7. Mina küsiksin täiesti teisest teemast küsimuse. Kas Malluka tüdrukuteõhtu vlogi ei olegi oodata :(?

  ReplyDelete
 8. Kaks langevarjuhüpet, 134 meetri kõrguselt benjihüpe, hang gliding mis meenutab veidi paraplaaniga lendu, whitewater rafting, mille kõrgeim kosk, kust alla tulime oli 7 meetri kõrgune, jetboat'iga sõitmine kärestikusel kaljudega ümbritsetud jõel, 200 km/h mootorrattaga ilma turvavööta sõitmine, kayaking ookeani lainetes... ja veel mõned hirmsad tegevused..see oli minu list siis! And that's not the end, plaanis veel mõned hullud asjad teha! :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. hahahah Mootorrattaga ilma turvavööta, no shit :D

   Delete
 9. Nii vahva video! Tahtsin küsida, et millega sa enda videosid kokku monteerid? :)

  ReplyDelete
 10. Appiii, kui lahe. Uhh...ma nii väga ise ka ootan, millal tekiks hea võimalus sõita paraplaaniga ja ka langevarjuhüpet teha. Tundub nii mõnus ja oled nii tubli, et ületasid oma hirmu. Super!

  ReplyDelete
 11. Ma ise langesin 2aa tagasi 4000km körguselt alla langevarjuga, olin 10 aastane:D

  ReplyDelete