Thursday, July 23, 2015

No makeup, no lashes and messy hair - Just me, myself and I


Hommik, hommik, hommik! Kuna minu ripsmetehnik läks puhkusele ja ma ei jõudnud uut aega organiseerida, siis olin sunnitud eile oma ripsmekesed eemaldama. Ma ei olnud ennast juba ammu sellisena näinud. Esmalt valdas mind shokk, siis kurbus ja pärast äratundmine. See on uskumatu, et tänapäeva ühiskond on muutnud nii paljusid naisi ebakindlaks. Selle postituse juurde sobib hästi üks laul ja video.. See siin : 


Vaadake kindlasti video läbi. Esimesel korral, kui ma seda tegin, siis tulid mul pisarad silma. See on hämmastav, kui tappev võib ebakindlus olla ja kui raske on ennast tänapäeva ühiskonnas armastada. 

Ma kutsun täna Teid kõiki ülesse endast ühte fotot avaldama täiesti ilma meigita. Väga tore oleks, kui märgiksite pildi juurde #Costany. Millal tunnete Teie ennast kõige ilusamana?37 comments:

 1. Ütlen ausalt - pole sinu blogiga väga kursis, aga nii palju kui olen sind kuskil näinud piltidel, olen alati mõelnud, et miks sul need kunstripsmed on - teevad silma justkui väiksemaks. Nii on väga ilus nagu praegu on! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Igatahes. Pole mingi meigivastane, aga loomulikkus on inimeste juures alati väga lahe ja aus!

   Delete
 2. Hehee, minu meelest naised ise tekitavad endale selle ebakindluse. Mul pole kunagi olnud kunstküüsi, -ripsmeid, juuksepikendusi või muud taolist, olen olnud selline nagu ma olen terve elu ja seetõttu endaga täiesti harjunud. Kuna töötan kodukontorist, on minu nädalas meigipäevi vähem kui meigita päevi ja minu jaoks pole see viimane seetõttu mingi haruldus. Saan järgmisel aastal 30 ja veel ei tunne et välimus ei kannataks meikimata olemist. Ja ei, ma pole mingi ülienesekindel enda kaunitarikspidaja, tavaline keskmine Eesti naine olen. Põhimõtteline jumestamisevastane ka ei ole, et näen meigita nagu troll välja, aga nimelt midagi ei kasuta. Lihtsalt igapäevaselt kodus konutades pole mõtet, muidu olen absoluutselt seda meelt, et kindlasti kerge meik teeb pildi vaid paremaks. Lihtsalt iseennast iseendana tuleb suuta aktsepteerida.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ehh.. Ehk tõesti. Aga, eks see tulebki ju ebakindlusest, et naised üldse panevad omale. Mingi surve neil alateadlikult peab olema :)

   Delete
  2. No kuidas võtta, vabalt võib suhtuda ka nii, et moetööstus on kõik need pikendused ja muud vahendid välja töötanud ja minu meelest eelkõige mugavust silmas pidades - need püsivad, peegli ees seismine ja enda sättimine võtab vähem aega jne - ja naised on need vastu võtnud, neid pikalt kasutanud ja nüüd tundub loomulik look juba midagi veidrat. Ebakindlust võib ikka vabalt tekitada ka see, et igasugu lisavidinad lihtsalt on kasutusele võetud ja ilma nendeta ei osata enam olla. See ongi see surve, iseenda peas eelkõige.
   Minu meelest näed meigivabana väga kena välja ja mingit põhjust negatiivseid emotsioone tunda küll ei ole.

   Delete
  3. Ma näiteks ei tunne ühiskonna poolt absoluutselt mingit survet kunstküüned, -rinnad ja -ripsmed jne panna. No tõesti ei tunne, ma absoluutselt ei saa aru, kust naised seda survet näevad. Kas see sõltub seltskonnast, kellega lävitakse, või millest? Samas saan ma aru ühiskonna survest näiteks magistrikraad teha, tihti tehaksegi see vaid tõesti niisama survest, sest baka ei ole ju enam kõrgharidus, magister on. Ise tundsin ka seda mingil hetkel, aga nüüd vanemana, ma näen, et surve pärast ei ole seda mingit mõtet teha - see ei mõjutaks näiteks mu palka. Ainuke asi, et kui mind tõesti huvitaks mingi konkreetne magistri ala ja ma tahaks teha elus kannapööret, siis on mõtet minna.

   Delete
  4. Ega mina ka ei tunne.. Lihtsalt on väga palju inimesi kes tunnevad. Ma pidasin shoki all silmas seda, et nii harjumatu oli ja kurbuse all pidasin silmas just seda mõtet, et nii palju inimesi tegelikult tunnevad ennast selliste asjade suhtes ebakindlalt. Ka mina aegajalt :)

   Delete
 3. Ei ole võimalik. Ma just eile kuulasin seda lugu ja vaatasin video ning plaanisin blogipostitust sellel teemal kirjutada ja nüüd hommikul siis selline üllatus!
  Ilus oled :)

  ReplyDelete
 4. Nii armas ja loomulik oled neil piltidel! ;)

  ReplyDelete
 5. See viimane "unine" pilt sinust on üks kenamaid, mida ma sinust näinud olen. Ilma irooniata muide! Olen vahel ka mõelnud nende kunstripsmete peale, et paneks mingid tagasihoidlikud, et ei peaks iga päev värvima, ja siis kui ma poes/ tänaval nendega kedagi näen, siis mõtlen, et eiiiii, elusees ei pane :D Ilus loomulik oled! :)

  ReplyDelete
 6. Minul just see probleem, et ei viitsi absoluudselt ennast meikida, kuigi võiks. Aga laisk on laisk

  ReplyDelete
 7. Mulle meeldib ka tegelikult loomulik ilu kõige rohkem aga kuskil pool aastat või juba natuke rohkem on mul olnud ka ripsmepikendused, volüümiripsmed veel. Ükskord jäin ka hiljaks hooldusesse ning tehnikul polnud aega nii ruttu pakkuda ja pidin eemaldama ning ma ei harjunudki ära. Täitsa uskumatu, nutsin kui peeglisse vaatasin kuigi mul endal on kaa pikad ripsmed.
  Ja ma olen nii nõus Sinuga , et tänapäeva ühiskonnas on raske ennast armastada.. On küll. Naised on kõik nii palju endale võltsi külge pannud(mul on ainult ripsmed) ja siis vaatad ennast peeglist,et no miks ma selline mats välja näen kui teised nii ilusad on :) Siis need kõhu ja sääre ja jumal teab mis pildid... siis tundub et oi kui ilus keha,miks ma nii paks olen? Natuke kurb,et asi nii läinud on. Ise ma lubasin endale kunagi,et ei pane endale mitttte midagi võltsi külge aga ikka suutsin ühiskonna mõjul endale neid ripsmeid paigaldama minna...
  Aga Sina.. Kaunis naine, ka loomulikuna :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma arvan, et pärast 30ndaid hakkab naine veidi rohkem sisemusele mõtlema. Mäletan, et ise olin kuni mingi 22 eluaastani niiiii oma välimuses kinni. Külapoodi ka ei läinud ilma meigita! Pärast lapse saamist mingi 24-25 eluaastal hakkas see nagu muutuma. Mitte et ma oleks end käest ära lasknud, ma arvan, et ma tegelikult näen palju parem välja praegu kui 22 aastaselt olin :D Aga lihtsalt ajus muutub tahtmatult midagi :) Prioriteedid või ma ei tea, mis see on...

   Delete
 8. Minu meelest oled sa meigita piltidel tõeliselt kaunis. Loomulik ilu selle kõige paremas tähenduses.
  Aga miks šokk, millest kurbus? Et sul endal loomupäraselt vasikaripsmeid pole?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tal ON loomupäraselt vasikaripsmed tegelikult, vaata vanemaid pilte :) Enne Triinu Liisi blogi avastamist arvasin, et mul on pikad ripsmed, aga tema omad on ikka jõhkrad. Pärast pikenduste mahavõtmist aga ei jää ilmselt ka kõige võimsamatest ripsmetest suurt midagi alles, aga õnneks taastuvad need ruttu.

   Delete
  2. http://costany.blogspot.com/2012/07/product-review-maybelline-one-by-one.html?m=1 siin mu ripsud näha ntks

   Delete
  3. Ma pidasin shoki all silmas seda, et nii harjumatu oli ja kurbuse all pidasin silmas just seda mõtet, et nii palju inimesi tegelikult tunnevad ennast selliste asjade suhtes ebakindlalt. Ka mina aegajalt :)

   Delete
 9. Minu ripsmed on terve elu olnud sellised, et üleval mõned paari millimeetrised karvad on, all praktiliselt polegi. Panin ka kunagi suure hurraaga need kunstid ja isverjuudas, mõne päeva pärast kakkusin ära, sesssst feikfeikfeik. Ma ei ole üldse mingi ökobeib ja naturaalsuse etalon, aga leian, et kunstasjad on siis ilusad kui ei saa aru, et nad kunstid on. Ehk siis kui Sul on ikka kahesentimeetrised ripsmed või samapikad küüned, siis see ei ole loomulik ja minu arvates on see kole. Me oleme nii noored ja võiksime ideaalis kunstasjadeta hakkama saada, küll vanemad eas tuunida saame :D

  Loodan, et leiad Sinagi oma enesekindluse neil nude-päevadel ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul olidki enda ripsmetega sama pikad pikendused :) 11mm

   Delete
  2. sama pikad võisid ju olla, aga kuna olid volüümiripsmed, siis täiesti ebaloomulikud. mina ei ole veel näinud ühtegi inimest, keda volüümiripsmed kaunistaks. pigem teeb see pilgu nii uniseks ja uimaseks kõigil. olen nõus, et tõik need feikasjad on ilusad ainult siis, kui nad näevad loomulikud välja. v
   nõustun teiste kommenteerijatega, et näed ilma nende ripsmeteta palju ilusam välja. :)

   Delete
 10. Taevake! No oled tõesti täielik kaunitar! Pean ka ütlema, et ehkki muidu ka arvan, et ilus neiu oled, siis kunstripsmeteta oled veel mitu korda kaunim (minu arust need paksud kardinad teevad Su kuidagi kurjaks ning tõepoolest silmi väiksemaks). Näed kuidagi palju rohkem "päris" välja nendeta :)

  ReplyDelete
 11. Väga ilus oled ka ilma meigi ja ripsmepikendusteta! :)
  Ma olen hakanud alles nüüd enda meigita nägu kenaks pidama, kunagi ma ei tahtnud isegi peeglisse vaadata kui mul meiki peal ei olnud, rääkimata kodust välja minekust. Paar nädalat tagasi lisasin esimest korda endast meigita pildi instasse, lisasin sinna su tag'i ka juurde nüüd.

  ReplyDelete
 12. Kui nüüd ekstra vaadata ja võrrelda kunstripsmetega ja ilma, siis mu arust kunstripsmed viisid näo proportsioonist natukene välja-liiga palju rõhku näo ülaosal, mis tegi lõua visuaalselt liiga väikeseks...vb ma kujutan lihtsalt ette :D. Ilma kunstripsmeteta on palju ilusam ja loomulikum terve nägu, mitte ainult silmad Mõnel vb toovad sära juurde ja sobivad, aga sinu puhul on kindlast ilma palju kenam. Mul endal olid ka kunagi,aga kahjuks (või pigem õnneks) tekkis allergia- silmalaud kettendasid ja olid punased.

  ReplyDelete
 13. kui sa nüüd uued ripsmed paned, siis ära nii tihedaid ja pikki pane, et kohe peale vaadates saab aru, et kunstripsmed....IMHO
  samas, tegelt, tee täpselt nii, nagu ise tahad ja ennast hästi tunned :)

  ReplyDelete
 14. Mina arvan samuti, et seni kuni inimene ise arvab, et üks või teine lisand parema enesetunde tekitab on OK. Hoolimata mida kõrvalseisjad ütlevad. Sest enesekindlus, enesenägemus ja maailmavaade muutuvad aja jooksul kõigil ja alati ning see toob omakorda taas muutusi - sinu puhul siis back to roots. Lihtsalt iga asja puhul saab millalgi ring täis. Loomulikult, iseenesest. Mäletan, kui üks kommenteerija ühe su loo all umbes aasta tagasi kirjutas, et oled kuidagi edevaks muutunud. Ka mulle blogilugejana tundus, et oled rõõmsameelne ja särav jah (võ püüdsid näida, ka ehk iseendale ja siis sellest see kunstlikkus), kuid siirus ja elu oli su postitustest kadunud :( Aga nüüd tundub, et see päris Triinu-Liis hakkab tagasi välja kooruma :) Igavesti tubli oled ja julgust olla Sina Ise!

  ReplyDelete
 15. Ma eemaldasin ka paar päeva tagasi ripsmed ja see kurbus mind tabas oli ikka nii suur. Iseennast peeglist vaadata ei tahtnudki :D Nüüd olen natuke harjunud, aga uus aeg siiski kirjas juba. :) Kandnud olen neid 2-3 aastat ja kui talvel puhkust andsin kuu siis see aeg tundus nii pikk ja kole. Nüüd arvasin, et proovin uuesti ehk ikka saab ka ilma nendeta aga ei saa. Ei arva, et mul väga selle enesekindlusega probleeme on, aga ripsmetega tunnen ma iseennast 10x ilusamana :D Väga odav lõbu ei ole, aga ilu nõuab ohvreid. Sul ei ole meigita mitte midagi viga, aga see ripsmete efekt on ilusam :) Kas ise plaanid tagasi panna? :)

  ReplyDelete
 16. Eks muidugi on alguses harjumatu.. aga minu meelest oled sa väga nunnu ilma meigita! :) Keep going!

  ReplyDelete
 17. Mul oli natukene kahju kui endale volüümid panid, sest mulle väga meeldisid su ripsmetušši arvustused :D

  ReplyDelete
 18. Minul olid tavalised ripsmepikendused ja ka suht pikka aega aga siis läksin mitmeks kuuks välismaale ja pidin pikendused eemaldama. Mul endal on ikka päris lühikesed ripsmed aga nüüd peale poolt aastat siis ma vaatan, et ei tahagi enam endale neid tagasi, sest loomulik on ikka ilusam :) Ja minuarust sul on endal juba ju nii pikad ripsmed, et milleks sulle need pikendused üldse? Ära pane tagasi, ilma on oluliselt ilusam :) Siis kui ripsmed endale panid, siis ma mõtlesin küll, et miks nii, tõesti - sa oled blondina ja ilma ripsmeteta ikka palju ilusam ja loomulikum :)

  ReplyDelete
 19. Sa oled meigita väga ilus. Ma pole mitu aastat end meikinud, sest ma ei näe selleks vajadust.Heh :) Ja kuna ma alles avastasin su blogi, siis esmamulje on imeline juba :) Aitäh sellise toreda postituse eest :)

  ReplyDelete
 20. Minu arvates tegid ka need ripsmepikendused su silmi palju väiksemaks, sest nad röövisid silmalt tähelepanu endale. Samuti näed sa ilma nende pikendusteta kuidagi asjalikum ja targem välja, enne oli natuke lapselik.

  ReplyDelete