Thursday, May 21, 2015

Osa 3 - Kreeta reis/Crete - Stalis - SAFARI!


Kolmas osa postitusest tuleb kindlasti nüüd kõige pikem. Mul lihtsalt on Teile niii palju näidata ja rääkida! Need päevad olid täis seiklusi ja väga palju uusi teadmisi.. Seda kõike on sõnadega üsna raske kirjeldada, sellepärast saabki tegemist olema suures osas ka pildipostitusega. Jeep tuli meile hotelli järele umbes kella 9 paiku hommikul ja kogu ekskursioon kestis õhtul kuni kella kuueni. Ekskursiooni ostsime peatänaval asuvast pisikesest putkast ja hind oli inimese kohta 69€. Etteruttavalt võin öelda, et kogu see tripp oli kordades rohkem väärt! Hinna sees olid söögid, joogid ja kõik need elamused. Voahhh kui äge see oli!

Aga kõige algusesse siis video : 
Parima kvaliteediga vaatamiseks vali 720p!

ps, ps,ps! videos üks pisike monteerimise apsakas ka. Jätke tähelepanuta! (:


Safari kõige põnevam osa oli kohe kindlasti see mägede vahel asuv pisike talu. Seal tegime tunnikeseks peatuse ja vaatasime kuidas elu päriselt välja näeb. Kitsekesed jooksid autole vastu nagu kodused koerad ja olid julged ning sõbralikud. Üks neist üritas isegi meie söögilauale ronida! 

Tegelikult on nii, et enamik kohalike siiski elab ära ilma igasuguse ametliku töökohata. Kõike kasvatatakse ise. Linna minnakse väga harva ja mäe peal elavad elanikud jäävad talviti lausa mitmeks kuuks isoleerituks. Põhiline rõhk on muidugi oliiviõlil. Iga teine puu on oliivipuu! Kusjuures.. Reisil olles õppisime, et see kõige puhtam oliiviõli tulebki just Kreekast (extra virgin olive oli) ja Itaaliast tavaline (virgin olive oil). Selleks, et Itaallased saaksid oma õlile ka selle "Extra" juurde kirjutada, osatavad nad Kreekast õli sisse ja segavad seda siis enda omaga. Nii saavad nad enda koostise puhtamaks. Kreekas toodetakse 1/5 maailma kogutoodangust!


Antud farmis nägime veel kuidas see pere enda tarbeks igal aasta juustu ja rakit valmistab. Saime neid laua ümber mekkida ja ohh.. Tekkis küll hetkeks mõte, et nii äge oleks aasta/kaks sellistes tingimustes elada. See avardaks tohutult silmaringi ja mulle on alati maal meeldinud!

Korraks võtaksin veel hetke, et kiita meie giidi Nikolast. Ta oli ise alles mõned aastad tagasi Kreetale kolinud ja tema sõnadest kostus läbi niii mõnus elevus ja armastus selle saare vastu! 


See konkreetne foto on tehtud ühest pisikesest külast mis asub täpselt mägede keskel ja see ongi algusest peale olnud sellisel täiesti sirgel tasapinnal. Nemad talviti liikuma ei pääse ja peavad oma varusid hoolega koguma.


Mägedes külastasime me tegelikult nii umbes nelja erinevat külakest. Mõnes nendest oli ainult ligikaudu 150 inimest. See oli niiiii äge! Need pisikesed tänavad ja mustade rätikestega vanaprouad..

Saime seal veidi ringi jalutada ja kohalike poolt valmistatud oliiviõli, rakit ja saia maitsta. See oliiviõli oli niiiiii puhas ja maitselt suurepärane! Ostsime kolm pudelit kaasa. Ühe meile ja teised kaks lähevad kingitusteks. 


Tegelikult käisime külastasime ka legendaarset koobast kus väidetavalt suur jumal Zeus asutses. Sellest meil kahjuks fotosid ei ole, sest seal oli niii pime aga videost saab kindlasti parema ülevaate. 


Oeh, nagu ma juba postituse alguses ütlesin. Seda elamust on võimatu sõnadesse panna. Ma loodan, et pildid ja videod aitavad mind hädast välja. Kellel võimalus tekkima peaks, siis minge kindlasti! Ma soovitan üldse iga reisi vältel üks taoline väljaminek teha ja natukene turistipiirkonnast välja ka minna!

Aga praegu ongi kõik.. Kui kellegil veel küsimusi on reisi kohta, siis need on kõik kommentaarides oodatud! Vastan meeleldi!

Kellel eelmised osad vahele jäid siis need leiab siit : 

Reisile eelnev tutvustav postitus - LINK
Osa 1 - LINK
Osa 2 - LINK

27 comments:

 1. Looks lovely!!!

  http://sbr-fashion-fashion.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Sa oled imearmas ja särav. :) Peale su videode vaatamist on alati päev ilusam ja motivatsiooni olla ise sama tubli Ja eelistan viimasel ajal blogi lugemisele hoopis vlog'e ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Uuuh, nii armas sinust. Suur, suur aitäh ja seda on ainult rõõm kuulda! :)

   Delete
 3. Kui lahe!! Äge! Mul ei jätku sõnu! :D Tahaks ka :)

  ReplyDelete
 4. Mis laul see on, mis video alguses ja lõpus kasutusel?
  Väääga kihvtid vlogid.

  ReplyDelete
 5. Extra virgin tähendab küll ainult valmistusviisi, kui tahad, võid pmts Eestis ka sellist õli teha. Igasugu lõunamaa giidide jutu uskumisega tasub suts ettevaatlik olla ja alati kahelda. Neil on muidugi kõik alati "ainult siin kõige parem":)
  en.wikipedia.org/wiki/Olive_oil

  ReplyDelete
 6. Niii vahvad vlogid sul! Teee muidugi veel ja teid kahte on nii vahva vaadata:)))

  PS! Mis selle loo nimi on, mis kõigi videote alguses ja lõpus? Nii mõnuuus!

  ReplyDelete
 7. Väga lahe..kahju et juba viimane osa :) Aga teil tuleb ju varsti uus puhkus:) Kuidas teil töökõrvalt nii palju aega reisida on ?
  Kus kristo üldse töötab ..sellest polegi vist juttu olnud:)
  aga jätkake samas vaimus .. Jään uusi postitusi ja vloge ootama:)
  Päikest!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kristo töötab Nordea pangas portfellihalduri assistendina :) Küprosele lähen koos Kristo õega hoopis. Eks meil samamoodi 28 päeva puhkust nagu kõigil teistel.

   Aitäääääh! (:

   Delete
  2. Heh..Väga lahe ametinimetus:)

   Delete
 8. Niiii lahe! Tahaks ise ka kohe reisile minna. Ja su leopardimustriline topp on ka lahe, pidin mainima. :D

  ReplyDelete
 9. Te olete nii armas paar, et teid vaadates hakkab nats kurb kuna ise single:D aga ei..need vlogid olid kõik megalahedad! Ootan uusi :)

  ReplyDelete
 10. Lahedad videod. Aga üldse ei puutu tegelt teemasse aga mis asi teil laual oli? valgemustaga suitsude kõrval. :D

  ReplyDelete
 11. Sa oled nii kõhnaks jäänud! :D Aga ikka ilus ja nunnu :)
  Kas tohib küsida, mis programmi sa video tegemiseks kasutasid? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ei ole üldse.. Just kilokese tagasi võtnud :D aga aitäh!

   Imovie!

   Delete
 12. Sattusin kuidagi Malluka lehelt siia ja nyyd tundsin su ära. Olime samal lennul ja koguaeg vaatasin lennujaamades, et kuskilt nii tuttav nagu. Jube armas oled sa tõesti :)

  ReplyDelete
 13. Kas teed hiiumaa nädalavahetusest ka ülevaate??

  ReplyDelete
 14. Niiniii armsad vlogid, Sul on selle peale annet, kindlasti jätka nende tegemist!!! (;

  ReplyDelete