Sunday, November 17, 2013

What a wonderful life it is: Meet Duriell - Paks


Paks on minu hingesugulane.. Me oleme igas mõttes väga sarnased. Ta on täielik minu loom! Me oleme koos olnud nüüd juba pea 4 aastat ja Paks on minu teine tuhkur. Kunagi ammu kui Pätu oli 8 kuune siis "lapsendasin" Paksu inimestelt kes teda enam ei soovinud. Ta oli kõigest 3-4 kuune ja täiesti kogenematu. Neist said Pätuga kiiresti suured sõbrad. Paksu eripära on see, et ta tõesti on väga, väga paks. Ta kaalus juba kutsikana 1,6kg (mainin siinkohal, et täiskasvanud Pätu kaalus samal ajal 1,3kg). Nüüd on paksust saanud 2,1kg raskune suuuuuuur täiskasvanud mürakaru. 

Ta on kõige intelligentsem tuhkur keda ma iial kohanud olen. Ta alati mõtleb pikalt enne kui midagi teeb. Ta ei tee kunagi kaalutlemata otsuseid ja tihti sakutab Atukat kui too liiga ülemeelikuks läheb. Kunagi kui meil Pärdik veel oli siis Paks õpetas ja kasvatas teda hästi. Nimelt oskas Pärdik garderoobi lükatavaid uksi lahti teha.. Alati kui ta seda tegema hakkas lippas Paks teda takistama. Kui Pärdik mänguhoos liiale läks võttis Paks tal turjast kinni ja lohistas mööda põrandat.. Vot selline tüüp!


Paksuga koos oleme elanud juba neljas kohas ja nii Paks kui mina oleme selle üürikese aja jooksul kaotanud kaks parimat sõpra - Pätu ja Pärdiku. See on olnud meile mõlemale väga raske aga täna tunneme mõlemad, et oleme oma elus ühes heas paigas. Naljakas on ka see, et kui ma Jüriga tuttavaks sain siis ta rääkis mulle, et on alati soovinud omale tuhkrut. Jüri sõnul meenutab Paks ka natuke tema ema.. Nii naljakas nagu see ka ei oleks siis nad mõlemad on veidi isepäised, hoolivad, naudivad oma pesas olesklemist ja pigem ei soovi "riske võtta". 

Kusjuures talle üldse ei meeldi õues olla. Alati kui jalutama läheme siis jookseb ta ruttu kodu poole tagasi, vutt, vutt trepist ülese ja jääb meie ukse juurde lootusrikkalt seisma. Eriliseks teeb Paksu veel see, et ta on tohutu esteet! See tundub tuhkrute puhul kuidagi eriti veider.. Ta ei kannata kui ta oma käpakesega mõne veepiisa peale astub! 


Paks armastab väga sellist kindlat rutiini. Vanasti püüdsime neid ikka Hiiumaale kaasa võtta aga reeglina juhtus nii, et Paks hakaks kohutavalt stressama, oksendama ja oli üldse igati loid. Nüüd saavad nad Tibuga hästi läbi ja jäävad alati turvaliste koduseinte vahele. 

Paks on meie suuur, suur musiloom. Teda sülle võttes on võimatu talle musi mitte teha. Sama kehtib ka külaliste puhul. Paks oskab ennast väga hästi üleval pidada ja võidab koheselt erinevalt Atukast külaliste südame (Atukas on lihtsalt veidi ettearvamatu). Teda võib usaldada, väntsutada ja ta ei hammusta kedagi. Ka Kiku ja Kakuga saab ta suurepäraselt läbi. Nad on juba 8 aastaselt saadik Paksuga mänginud ja teda väntsutanud. Paksule see isegi meeldib! Seda nii kaua kuni ta teab, et saab pärast ilusti oma pessa kerra tõmmata ja kõigest puhata. 

Selline on meie armas paksmagu.. 

Ilusat algavat nädalat nii meie kui ka suslikute poolt!

30 comments:

 1. Issand nad on ikka nii kihvtid! Tahaks omakäega katsuda teda, niii nunnnuuuupunnu! :)

  ReplyDelete
 2. Awwwwwwwww, mulle meeldib tuhkru jutte lugeda :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Muidugi.. Võiksid meie suslikutele külla tulla millalgil :) Nad pole sind ammu näinud!

   Delete
  2. Hehee, peaks ka ikka tulema :D No kui mitu korda.. ma seda teha tahtnud olen..

   Delete
  3. Tulge koos. Seltsis segasem :D

   Delete
 3. Ma olen nii kade, nii sinu kui ka kõigi teiste loomaomanike peale.

  Oh kuidas ma tahaks oma looma... :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Otsaaa.. Tule nii kaua minu omasid kussutama! :)

   Delete
 4. Seda on lihtsalt nii armas lugeda, mismoodi sa oma nunnukestest räägid.. nii siiras :)

  ReplyDelete
 5. Nad on tõsiselt nunnud!! Võtan ka kindlasti kunagi endale sellise mürakaru ja küsin siis Sinult nõu :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. On eksole :) Hästi palju abi saad ka sellisest foorumist nagu pisi.ee - > tuhkrutelk. Sinna on kogunenud enamus Eesti tuhkruomanikest :)

   Delete
 6. Nii kift, ei ole just kõige tüüpilisem koduloom :D Nii armas:D

  ReplyDelete
 7. Kõik koduloomad on mõnusad, hea pärast tööpäeva koju minna ja tead, et keegi alati ootab, võtad selle sooja nunnuka sülle ja teed pai, töömured kaovad kohe mõneks ajaks peast :)

  ReplyDelete
 8. Nad on tõesti imearmsad ja lahedad. Tuli tahtmine endalegi üks selline armas võtta :)

  ReplyDelete
 9. Paksuke on imearmas ja milline suurepàrane iseloom! Mulle nii meeldib, kuidas kòikidel loomadel on oma iseloom sùnnist saati, nagu inimestel ja neid individuaalselt tundma òppida on ilus kogemus <3 Paksule mitu musi ja pai ka! Nunnutaks teda heameelega sùles :)

  ReplyDelete
 10. Seda lugedes on mul naeratus suunurgas ja... ka väike pisar silmanurgas.Meie pere liikmeks oli peaaegu 7 aastat üks imevahva, üliuudishimulikn naljaninast tuhkur. Pikad paid Sinu tuhkrutele ja aitäh mõnusa emotsionaalse laksu eest, mis ma lugedes sain!:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oiiii.. Siis ta jookseb seal vikerkaare sillal koos meie Pätu ja Pärdikuga :)

   Delete
 11. Ootan teise kohta ka postitust!:D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Teise kohta on juba tehtud! :D

   http://costany.blogspot.com/2013/09/what-wonderful-life-it-is-meet-amadeus.html

   Delete
 12. Ma ei tea kahjuks kedagi, kellel tuhkur oleks ja enne seda postitust eriti nendest loomadest midagi ei teadnud ega pidanud ka, aga nüüd hakkan kindlalt vaatama kõiki neid tuhkruvideosid! :) Tunduvad väga vahvad ja targad loomad.

  ReplyDelete
 13. Milline loomakliinik Teie lemmik on? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eks ikka Västriku! :) Arstiks Triin Abel. Tal endalgi kolm tuhkrupoissi!

   Delete