Wednesday, December 5, 2018

Laaaaaaatsaret


See nädal on alanud minu jaoks üsna hallilt. Või noh, tegelikult on see liialdus, aga nädalavahetusel vist õnnestus mul külmetada. Nüüd olengi kolm päeva kodune olnud ja ennast ravinud. Mul oli niiii räme kurguvalu, et see ei lasknud öösel isegi magada. Neelata oli meeletult valus ja mitte ükski kurguravi imemistablett ei aidanud öösel. Kurk kraapis nii kõvasti, et lausa öökima ajas. Nüüd on olukord parem, aga nohu kimbutab endiselt. Tundub, et nüüd sai Kris ka mingi pisikese nohu pisiku. Loodetavasti see ainult nohuks jääbki. Homme on meil Koidu Ehituse jõulupidu ja ma ei kujuta ette, kuidas ma ennast jalule saan, aga osalemine on rangelt kohustuslik. Kusjuures ma isegi ei tea, mis täpsemalt toimub, sest seda hoitakse saladuses. Pidi ainult mugavad riided panema, seega ilmselt mingi aktiivsem tegevus.

Aga mis muus osas uudist? Vaikselt oleme hakanud jõuludeks mõeldud dekoratsioone ülesse panema. Õnneks meil sisseoste sellel aastal teha ei tulnud. Kolmnurgad on kõik toimivad ja said aknalaudadele ülesse pandud ja isegi tulukesed peavad juba kolmandat aastat vastu. Õnneks on mul neid päris palju ka, sest Kõrgemäel oli meil suur maja ja peaaegu igasse tuppa olid nad ostetud. Need, mis maja fassaadil olid, need jätsime sinna. Ainus, mis tuleb muretseda, on veel kuusk. Ehteid on meil ka väga palju, aga proovin sellel aastal valida nende seast sellised, mis kergesti ei purune. Seda lihtsalt sellepärast, et kui me Kerli juures nädalavahetusel külas olime, siis oli Krisiga ikka tükk tegemist, et talle seletada, et kuusel olevaid palle alla kiskuda ei tohi. Talle pakkus see, aga oi kui palju nalja!

Ka jõulukingitustega on sellel aastal lihtne. Kris sai Legolt jõuludeks ühe ägeda rongi komplekti ja selle me ära pakimegi ja sätime kuuse alla. Suur, suur aitäh muide selle eest! Mänguasju on meil üsna palju ja meie peres on enamasti alati olnud nii, et kõigile on üks kink kuuse all. Eks vanavanemate juures saab ka kindlasti midagi vahvat. Ma muidugi ei tea, kuidas see sellel aastal välja näeb, sest minu ema on Soomes ja Kristo vanemad terve detsembri Makedoonias. Me olemegi täiesti kolmekesi. See muidugi ei tähenda, et me jõululauda ei kata. Ikka katame! Saab sülti, saab hapukurki, kapsast, kartulit ja muud.. Mmmmmmmmmm, tahaks kohe! Kui ma ainult maitset ka tunneks, oleks ideaalne! Päkapikud meil sellel aastal ei käi, aga Lego advendikalendri uksekesi avame igapäev. 

Iseendale pean ma sellel aastal vist uue laptopi laadija kinkima. See on täiesti puru ühenduskohast ja annab särtsu. Enam ei lae ka. Hetkel saan ainult suurt lauaarvutit kasutada või tööjuures kelleltki laadijat laenata vahepeal. Uus Macbooki laadija on mingi peaaegu 100€? Kui kellelgi juhuslikult kodus seisab mõni, siis võib mulle teada anda. 

Homme läheme Krisiga 1,5a täitumise "puhul" ka perearstile. Muidu selline tavapärane kontroll, aga ma olen natukene mures ühe lümfisõlme pärast, mis ta kaelal välja paistab. See on juba väga pikemat aega nii ja tegelikult peaks see paistes olema ju ainult siis, kui tõbi kallal? Või on see normaalne, et üls lümfidest niimoodi koguaeg nähtaval on? 

Ma olen enda pärast ka natukene mures.. Nimelt on mul vasakul silmalaul mingi väike "muna". Esialgu ta natuke punetas ja arst arvas, et odraiva. Ometi on odraiva ju tavaliselt just silma alumise limaskesta peal. Panin rohtu, ära ei läinud. Siis arvasin, et tegemist on ummistunud pisarakanaliga. Aga see on seal juba teist kuud? Ma kipun arvama, et tegemist võib olla mingi ebameeldiva mädapunniga (sorri, TMI), aga mõte sellest, et see katki/lahti tuleb teha, ajab mulle judinad selga. See ei valuta ega häiri mind, lihtsalt esteetiliselt on natuke kole ja moonutab silma. On kellelgi millegi sellisega kogemust? Mis see olla võib? Õõõõõh. 

Üldse tunnen end kuidagi sorakil praegu. Tatti lippab, kurk on valus, juuksed on sorakil, juured värvimata. Tahaks mingit rämpstoitu süüa ja lihtsalt diivanil vedeleda. Päevad hakkasid ka takkatipuks! It's great! Kuidas Teil läheb? :D

14 comments:

 1. Mul oli ka peale odraiva(?) väga pikalt ülemisel laul punn ja tol ajal käisid mul samad mõtted peast läbi mis sul. Praegu su juttu lugedes katsusin, et täitsa kadunud :) ajapikku läheb ära.

  ReplyDelete
 2. Meil tekkis 1.4aastaselt munake kaelale. Kontrollis selgus, et lümfisõlm aga kuna jäi alla 1cm ja oli liikuv siis perearst probleemi ei näinud. Nüüd on laps kahe aastane muna endiselt alles samas suuruses aga teisele pool on ka tekkinud (näha pole aga arst tundis). Vereproov on korras ja muid kaebusi pole niiet ütles, et lihtsalt jälgida,et suuremaks ei läheks :)

  ReplyDelete
 3. Meil tekkis 1.4a ühele poole munake. Arstil selgus et tegemist lümfisõlmega, mis on alla 1cm ja liikuv ehk siis arst probleemi ei näinud. Nüüd laps 2 aastane, lümf endiselt samamoodi alla 1cm, vereproovid olid korras. Palus lihtsalt jälgida, et suuremaks ei läheks :)

  ReplyDelete
 4. Olen 27 aastane, ja nii kaua kui ennast lapsepõlvest mäletan on ka kaelal lünfisõlme muna olnud, ühel poolel suurem teisel pool väga väike. Nooremana ma katsusin seda väga tihti ja alati kui haige olin oli see alati natuke suurem.Perearst ka vahel katsus seda aga, ju siis probleemi ei olnud kui midagi ette ei võetud. Nüüdseks tundub et see on kuidagi eriti väikseks jäänud.

  ReplyDelete
 5. Mul seisab üks kodus (MacBook Air’i oma, ostetud juunikuus), suutsin enda läpaka eelmisel nädalal ära uputada ja parandus on kallim kui uus arvuti. Juhuslikult tulen ka jõuludeks Eestisse, seega kui huvi siis kirjuta mulle - majaskertu@gmail.com

  Head paranemist Sulle ja Krisile :)

  Kertu

  ReplyDelete
 6. Mul oli mõlema silma ülemise lao nurgas rahetera, mis peaks arsti sõnade järgi ainult ära saama operatsioniga. Ühe silmaga läksingi operatsioonile, kus tuli välja, et seda siiski ära lõigata ei saa kuna pisarakanal liiga lähedal. Määrisin siis aga rohtu peale ja elasin nendega edasi ja mingi aeg kadusid ise ära. Nüüd olen märganud, et vahepeal tulevad õrnalt tagasi ning siis kaovad jällegi ise.

  ReplyDelete
 7. See väike muna on vast milia. Täitsa ohutu, aga lihtsalt näebki kole välja. Võibki olla mitu-mitu kuud kuni n-ö küpseb ja mingil hetkel ise ära läheb. Pigistada neid väga ei anna, sest nad on seest kivikõvad. Kui ta ükshetk ära tuleb, siis tulebki sealt seest välja väike kõva kuulike, st mingit lödi mäda ei hakka välja voolama.

  ReplyDelete
 8. Hakka menstruaalanumat kasutama ja sa unustad ära, et sul üldse päevad on. See on üks suur miinus nende anumate puhul, et õhtul oleks meeles seda tühjendada. Sest et tõsimeeli, päeva jooksul ei tule meeldegi, et mingid päevad parasjagu käimas on. Super asi, kui selle kasutamine lõpuks käppa saada :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Võtab valud, krambid, kehva tuju ka ära? Imeline.

   Delete
  2. Kehva tuju on mul küll ära võtnud. Valu vastu aitab vaigisti, krambid.. no mul pole neid olnud, aga tundub, et valud on ka leebemaks läinud. Või on lihtsalt see, et üldist masetsemist ja stressi on päevade ajal vähem. Ühekordsed hügieenivahendud päevadeks on nii keemiat täis, et ausalt ei imesta ka, et veelgi kehvemaks olemine läheb.

   Delete
 9. Mul üks päev enne kui hakkab ja esimene päev päevadega on selline magusaisu et paha hakkab.Ja kõhuvalu on ka meeletu siis. Siis võtangi 1000-ese valuvaigisti päevas kaksk tabletti ja kaks päeva söön magusat hommikust õhtuni :D kas Sul ka valulikud päevad või ei?

  ReplyDelete
 10. Käisin eile mandli opil ja praegu taastun kodus. Midagi eriti süüa ei saa, kõht on niiiiiiii tühi ja unistan ainult soolasest toidust. Püreesuppi tegin aga sool seal sees paneb haavad veel hullemini valutama. Smuuti ja jäätis ajavad südame pahaks. 🤢😁

  ReplyDelete
 11. See muna silmalaul võib olla küll "rahetera" nagu üks kommentaatorgi mainis. Endal on olnud see korra ja opereeriti ära. Algul see ongi väike ja kasvab mitu kuud.. mina läksin alles siis silmaarsti juurde, kui juba nii suur oli, et silm oli kinni põhimõtteliselt :D Saadeti kohe saatelehega Tallinnasse silmaarsti juurde, kuna minu kodulinnas sellist oppi ei tehtud.

  ReplyDelete
 12. mehel oli ka kunagi suvel mingi odraiva vms silmapeal laul vms..paistes oli paar päeva, vist sai mingit rohtu ja kadus. mul on silma all mingi rasvkude või väike kollane täpp paar aastat, katki ei saa teha ja ära ka ei kao nii ääres on silmale nina poolt a seda pole pea nähagi, hästi väike.
  koristada üld muljet iga sekund mulle ei meeldi ja tolmuimeja on nii raske, a kunagi meeldis põrandaid pesta ja riiuleid, kappe, riideid meeldib koguaeg sättida ümber. vahel meeldib käsitsi nõusid pesta a masinaga on ikka mugavam. wc potte meeldib ka küürida.
  päevad on mul nii jubedad, et ma esimene päev lihtsalt suren valuvaigistiga sellesse..napilt aitab. võib minestama ajada ja käia väga ei taha, hingata ka raske. a ruttu kaovad päevad seegi hea.

  ReplyDelete