Tuesday, November 28, 2017

Kris Stefan poole aastane!


Aga meil on täna majas üks sünnipäevaline, kes saab tervelt poole aastaseks juba! POOLE AASTASEKS! Täitsa uskumatu lugu ikka.. Nii suur poiss! Sünnipäeva puhul räägime siis sellest, mida Krisile teha meeldib, ei meeldi ja kuidas meil üleüldse selle kasvamisega läheb. Just paar päeva tagasi lõikusid Krisil viimased kaks hammast. See teeb siis kokku juba 8. Nende samade uute kikudega sööb ta juba umbes nädala jagu hea meelega näputoitu. Hammustab tegelikult kohe päris suure tükke, nätsutab need kõik läbi ja sülitab välja. Nagu mini versioon blenderist, hehe. Lisaks on lisandunud selline tore komme, et ta hakkab lausa kiljuma ja kisama, kui meie sööme ja tema ei saa. Huvi toidu vastu on tohutult kasvanud. Olemegi nüüd teda söögitooliga alati söögilaua juurde tõstnud ja nii me siis kõik kolmekesi midagi nosime, kui söögiaeg parasjagu on. 

Hetkel oskab Kris kõhult seljale pöörata, istuda, end magades küljelt küljele keerata ja natukene ka juba edasi liikuda. Küll mitte roomates, vaid põlvedel edasi end lükates. Eks ta natukene ikka varbaga ka end lükkab, et saaks mõnda mänguasja haarata, aga enamuse ajast õõtsub Kris põlvedel edasi-tagasi ja üritab käputades edasi minna. Samm on hetkel veel selline tudisev ja tihti vajub Kris suure pusimise peale külili. Aga pole midagi.. Harjutamine teeb meistriks, eksole? Istuda oskab ta aga kenasti ja sirge seljaga ning mingisugusest süles istumisest nii, et selga toetama peaks, ei ole enam juttugi. Ta tahab ise. 

Hetkel meeldib Krisile kõige rohkem meid hammustada, ehmatamise mängu mängida, söögitoolis jalgu kõigutada ja kurki närida. Veel meeldib talle kasse jälgida, salaja telekat vaadata, künkad-künkad auk mängu mängida ja meie peal aeleda/turnida. Õhku viskamine meeldib ja kiljumine on ka viimasel ajal vägagi teemas. Üleüldse on meie päevad peale Krisi sündi naeru täis. Ööd on rasked, aga päevad on naeru täis.. Ei oskaks, ega tahakski enam ilma lapseta. Meie elu on saanud ikka täiesti uue tähenduse! 

Kolm nädalat tagasi käisime viimati arstil ja siis oli Kris 9040g ja 66cm pikk. Hetkel on ta keskmiselt iga kuuga võtnud 1-1,2kg juurde. Ehk on ta praegu kuskil 9,3-9,5kg? 


Olla ema, on kõige vägevam tunne maailmas! Palju õnne kiisupall!

35 comments:

 1. Minu 2.6 aastane on 13 kg. 😁 kas teie perearsti arvates on teie kaal ok ? Kuidagi ebareaaalne

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kaal on täitsa okei. Lapse isa on ju ka suur mees :)

   Delete
  2. ..Ja kui liikuma saab, siis kindlasti aeglustub ja läheb kõik jonksu :)

   Delete
  3. Pildiltki näha, et pole kaal nii suur midagi. :) Kui laps veel füüsiliselt väga aktiivne pole, siis kogunebki. Kui korralikult käputama, jalgadele tõusma ja kõndima hakkab, siis enam ei kogune niimoodi kaalu.

   Delete
  4. Anonüümne- äkki sinu laps hoopis liiga kerge?!

   Delete
  5. Anonüümne- äkki sinu laps hoopiski liiga kerge?!

   Delete
  6. Meil oli ka poiss poole aastaselt 9.1 kg ja nüüd 2a 2k ja 13 kg. See kiire kaalutõus peatub kohe kui jalad alla saavad. Absoluutselt normaalne!

   Delete
  7. Jaa, kui jalad all, siis kindlasti loksub paika 😊

   Delete
  8. Minu aasta kolmekuune preili on ka 13kg. Ei ütleks et ebanormaalselt palju.

   Delete
  9. Mul sai laps alles 5kuuseks, kaalub 9300g ja on umbes 68cm😂 Perearst pole dieedile pannud😂😂
   Alati leidub keegi kes ilusa postituse all hakkab tobedaid kahtusi tekitama. Mina mäletan nii hästi seda kui esimese lapse sain ja siis pidevalt tuli keegi “tark” ja hakkas pärima: palju kaalub? a see on ikka beebile palju. Kas istub, sööb ja roomab juba? Ja kui seda ka veel ei teinud oli selline tunne, et olen mingi ebardi sünnitanud ja peaksin arstile minema.
   Aga tegelikult oli kõik alati korras. Lapsed ongi erinevad! Mõni kõhnem, teine pontsakam.

   Delete
 2. Aeg läheb LIIGA kiiresti! Mu E saab 11.12 juba 11-kuuseks! Täna hommikult otsustasin talle enam mitte tissi ka anda. Viimaste nädalate jooksul on ta tissi "küsinud" ainult hommikuti pärast ärkamist, aga täna ärkas ta üles, ei kiununud ja ma ei pakkunudki tissi. Ma ei tea, kas ma selleks ikka päris valmis nüüd olen, et ongi lõpp imetamisega, aga tema tundub olevat ja ma kasutan seda ära, et hiljem see asi mulle kätte ei maksaks. Kuidas sul tissitamisega on? Öösiti vist sööb Kris endiselt mitu korda? Aga päeval?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Uhhh, see tundub mulle niiiii kauge tulevik. Kris sööb endiselt öösel 4-5x ja päeval ka iga 2,5h takka. Ööpäevas 9-11 korda :) palju!

   Delete
  2. Mis imelik kasvatus see tänapäeval ikka on- pooleaastane laps sööb 11 korda ööpäevas! Ja pealegi nii suur laps EI PEAKS enam öösel vahetpidamata tissi otsas olema. Kunagi olid lastel sünnist peale kindlad söögivahed 3, hiljem neli tundi ja keegi ei istunud iga paari tunni tagant tissi otsas. Ja kasvasid inimesed... mitte sellised ,kellele pannakse küll vastsündinuna suure lapse riided selga, kuid kes ei oska veel teises klassiski üksi kooli ja koju minna.

   Delete
  3. Issand, mida ma just lugesin?

   Kui lapsel tulevad näiteks hambad ja ta küsib lohutuseks rinnale ja ma seda pakun, siis on meil kehv kasvatus? Appi kui õudne suhtumine. Inimesed on nii kerged hukka mõistma. Nagu ma ise topis teda koguaeg rinnale.. ei! Ega minulgi on väga raske teda nii tihti öösiti koguaeg toita, aga kui muu ei lohuta, siis mis ma tegema peams? Unekooli? Tänan ei!

   Delete
  4. Mõni on ikka päris kõrgelt kukkunud. :-)
   Triinu Liis, ma loodan, et sellised vastikud kommentaarid ei pane sind endas kahtlema! Sa oled tubli naine, elad kindlasti selle magamatuse-perioodi kenasti üle ja varsti nuuksud, et beebi on nii suureks kasvanud ja ei taha enam üldse tissi! :D

   Delete
  5. Lohutuseks rinnale? Huvitav, 30-40 aastat tagasi tulid ka lastel hambad aga mitte keegi ei toppinud neid "lohutuseks" tissi otsa. Kuidagi elati ka siis see aeg üle... järelikult on ikka mingi ühiskondlik nakkushaigus see pidev tissitamine.

   Delete
  6. 30-40 aastat tagasi olid kasvatusmeetodid hoopis teised. Ükski ema ei kuulanud ega vaadanud hea meelega, kuidas laps nutab, aga seda tehti, kuna ühiskond nii nõudis ja tavad olid sellised. Tänapäeval on suhtumine teine ja asi vask. KUi Triinu jaksab oma last nii palju rinnale panna, las ta siis paneb. Mis see sinu asi on?

   Delete
  7. Istu nüüd, anonüümne. Minu laps on 1,8a ja saab siiani päeval umbes 6x rinda ja öösel 3-4x, vahel harvem. 30-40 aastat tagasi olid pea kaheaastased üksi kodus, kui emme tööl käis, või mis?!

   Delete
  8. Ja veel 50 aastat tagasi viidi 2-kuused imikud sõime, sest emmed pidid tööle minema. Äkki sina oledki üks nendest vaestest tittedest, kes väiksena emasoojust ei saanud. Sinusugustele keskaealistele pakutakse perekoolides eraldi kursusi, kus vanaemad tänapäeva kasvatusviisidega kurssi viiakse.

   Delete
  9. 30-40aastat tagasi olid nõukogude ema teadmised lapse arengupsühholoogiast pehmelt öeldes puudulikud. See, kui palju vigu lapse kasvatamisel siis tehti, on masendav. Kindlasti pole toonased arusaamad midagi, mida tänapäeva üle kanda ja millest eeskuju võtta.

   Delete
 3. Meil ka saab tüdruk 1detsember poole aastaseks ja ka juba suur tüdruk :) 3 nädalat tagasi 69cm pikk ja 8,7 kilo raske. Samas sõbranna laps oli alles 9 kuuselt 9 kilo ja 70cm. Eks lapsed ongi erinevad :)

  ReplyDelete
 4. Läheb ise istuma ka juba? Meil algul ka kui panin, siis istus. Ja nádal hiljem làks ise istuma.

  ReplyDelete
 5. Minu laps oli sündides 4950, mis tal muud üle jäi kui ka natuke rohkem teistest kaaluda ka kasvades😀
  Minu arust täitsa ok kaal ja no ta on niiiii armas teil😍

  ReplyDelete
 6. Palju õnne sünnipäevaks. Meie poja on mõni päev noorem, aga mitte ühtegi hammast veel ei ole 😀 Ta ei istu ka meil veel, küll aga roomab juba paar päeva. Pikkus on 68 ja kaal samuti veidi üle 9kg.

  ReplyDelete
 7. Tänapäeval on juba aktuaalne oma kasse ja üldse muid loomi ära anda, kui laps tulekul. Minu jaoks absurdne mõtteviis, et laps ei saa loomadega koos kasvada. Seoses sellega tahtsingi küsida, et kuidas Kris kassidega (ja tuhkruga) läbi saab? ��

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ega neid niisama heast peast üldjuhul ära ei anta..Tavaliselt on selleks tõsine põhjus.. nagu meilgi nt. Lapsel on suur kassiallergia ja pidime valima, kas anname kassi ära või lapsel tuleb suure tõenäosusega astma..Ei olnud üldse kerge valik, aga antud juhul oli laps siiski tähtsam..minu jaoks on see ka absurdne, kui keegi niisama ilma põhjuseta oma looma peale lapse saamist ära annab, aga tavaliselt on siiski sellistel tegudel kindlad põhjused..

   Delete
  2. Kindlasti on neid, kellel on põhjused aga olen internetiavarustes palju näinud ka seda, kus ainsaks äraandmispõhjuseks ongi beebi tulek. Aga see polnud üldse teema, millest rääkuda tahtsin, seega keegi ei pea ennast siin puudutatuna tundma või kaitsma hakkama :)

   Delete
 8. Palju palju õnne väikesele nunnule ja vanematele ka! :)

  ReplyDelete
 9. Vau! Loen ja imestan, see kaalu jutt on nii häiriv! Seni kuni laps saab rinda, on see täiesti tavaline, et beebi võib olla kogukam. Minu enda laps kaalub 10-kuuselt 11 kg ja 3-aastane kaalub 13 kg. Väiksemal tõusis ka pidevalt, kuni üks hetk rinnast võõrdus ja jala alla sai. Mis see lahendus olla saab? Et laps nutab, aga süüa ei anna?

  Teile aga palju õnne sünnipäevaks! Alles sa sünnitasid, aeg on ikka ruttu läinud! :)

  ReplyDelete
 10. Jumal küll, see kaaluteema on ikka täiesti jabur. Mida vanemaks laps saab, seda aeglasemalt juurde ju võtabki. Hetkel mu 2,5 aastane kaalub 13kg, aga 1 aastaselt kaalus ta juba 10,3 näiteks. Poeg kaalub praegu 9-kuuselt 9,2kg juba ja alguses võttis iga kuu pea kilo juurde, aga viimased kolm kuud hoopis 200 g kuus juurde võtnud või vähemgi. Küll Krisil ka asi jonksu läheb, kui rohkem liigub ja vanemaks saab. Igaüks võiks ikka enda lapse kaalu pärast muretseda. :)

  ReplyDelete
 11. Palju õnne teile :) minu beebi saab sel nädalal 7-kuuseks. Oleks ma teadnud, et ema olla on nii imeline tunne, oleks juba varem beebi tegemisega tegelema hakanud :D

  ReplyDelete
 12. Ooo... juba poole ühene! Palju palju õnne! :)
  Ja ühes eelmises postis kirjutasid sa natukene ka kolimisest ja sealt tuli välja Itaalia. Kas on plaanis siis Itaaliasse kolida? :)

  ReplyDelete
 13. Väga tubli suur poiss👍👍
  Peale poolt aastat kaalutõus hakkabki muutuma, praegu ta igati normis poiss.
  Mida ta püreedest arvab?Kas sa sellist asja ka oled mõelnud nagu näputoit?Mina noorema lapsega hakkasin kohe BLW viljelema ja motoorika arenes tohutu kiirusega.Alguses oli hirmutav,et kuidas sa annad lapsele tüki kätte...aga see on imelihtne, ei mingit püreedega jändamist igapäevaselt.

  ReplyDelete
 14. Vahva poiss, väga tegija juba oma noore ea kohta 😊 Kas võib küsida, mis Krisi pea ümbermõõt on?

  ReplyDelete