Tuesday, September 12, 2017

Tegemistest, beebikoolist + Happeak e-poe sooduskood!

Krisil seljas Happeak-i body: (LINK). Koodiga "AUTUMN" saate nende e-poes -15% soodustust!

Ongi nädalake jälle mööda veerenud. Vahepeal jõudsime Krisi vanavanaisa sünnipäeval ära käia, Kristo vanemate pool ööbida ja juba koju tagasi tulla. Linnas on tore küll, aga koju jõudes oli kuidagi nii mõnus rahulik.. Jumal, kuidas ma ei igatse neid ummikuid! Me sattusime linna muidugi SEB jooksu ajal ka, seega olid kõik võimalikud teed kinni ja seetõttu tänavad ummikuid täis. Ka kõik parklad olid ääreni täis pargitud ja meil võttis oma 20 minutit aega, et ülemiste ristmikult poodi sisse jõuda. Oh well. Õnneks magas poiss terve sõidu maha ja teda see ei morjendanud. Ülemistes sain isiklikult ka käopesast tuntud härra H-le pisipoja sünni puhul õnne soovida. Nende pisike kutt on niiii tutikas ja niii armas. Mul on juba praegu meelest pühitud, et Kris kunagi üldse nii pisikene oli. 

Nagu ma eelmises postituses rääkisin, siis oli meil eelmine kolmapäev ka esimene beebikooli tund. Me jäime sinna kahjuks natukene hiljaks, sest pojal oli enne sõitu see "maailma magusaim ja pikim uni, mida muidu mitte kunagi ei ole". Sellegipoolest jõudsime siiski enamikest tegevustest läbi teha. Laulsime ja tantsisime.. Nii sürreaalselt armas oli see õhkkond. Õpetaja Eda on muidugi tõesti kullatükk. No selline ehtne "vanaema", kelle juurde rõõmuga minna. Selline hästi soe, positiivsusest pakatav ja kohe näha on, et ta teeb asja hingega. Kristo tuli minuga kaasa ka seekord ja meile mõlemile jäi sellest ettevõtmisest hea mulje. Ka Kris oli terve selle aja rõõmsas tujus, naeratas hoolega ja piilus muudkui kõrval olnud naabri poole, et mis too teeb. Filmisime ka natukene. Neid katkendeid näeb postituse alla lisatud vlogidest. Suur aitäh Teile, et selle kohta meile infot jagasite! Mis ma küll Teieta teeks?


Eile jõudis ka esimene sats küttepuid talveks kohale. Neli ruumi, kui täpsem olla. Ülejäänu tuleb järgmisel nädalal. Kuna puud toodi meile ukse ette alles pärastlõunal ja Kris jääb meil juba 19-20 ajal kindlasti ööunne, siis hakkasimegi alles 20:30 neid riita laduma. Lõpetasime igatahes kottpimedas.. Mina läksin natukene enne 23:00-i magama, aga Kristo jäi veel laduma. Paras trenn oli! Aga ega midagi.. Järgmine nädal uuesti! 

Aga mis siis veel toimunud on? Ega eriti ei olegi.. Külalisi on meil kuidagi palju käinud ja paljud on veel tulemas. Nädalavahetusel teeme ehk üle saja aasta sauna. Mina käisin viimati vist mingi pool aastat tagasi? That's a shame, sest meil on krundil täitsa eraldi saunamajake olemas. Pealegi niiii mõnusa leiliga ka teine. Kusjuures kõige rohkem meeldib mulle sauna juures üldsegi selle lõhn, mitte leil! Tegelikult meeldivad mulle kõik võimalikud imelikud lõhnad.. Keldri lõhn, värskelt niidetud muru lõhn, sauna lõhn, bensiini lõhn, atsetooni lõhn, värvi lõhn, you name it. Kellelgi veel nii?

Jakk pärit Happeak e-poest (LINK)Koodiga "AUTUMN" saate nende e-poes -15% soodustust!

Kuidagi imelik on mõelda, et suvi ongi selleks aastaks läbi saanud ja sügis juba koputab. Ega talvgi enam kaugel ei ole. Naljakas on mõelda ka seda, et jõuludeks on Kris juba 7 kuune. Aeg lendab ikka tõesti kiiresti. Järgmine hetk läheb ilmselt juba ülikooli ja võtab naise. Ega naljalt ei öelda, et aeg hakkab lendama siis, kui lapsed perre tulevad. 

Pimedamad õhtud toovad vaikselt mulle aina varem sõba silmale ka. Pole mingi ime, kui ma kella üheksa/kümne ajal õhtul juba silmi vaikselt hõõrun ja plaani pean, et Krisi kõrvale magamistuppa tuttu minna. Aga eks meie hommikune jutustav äratuskell on ka päris varajane. No nii 6:30-7:00 laliseb see rõõmurull juba kindlasti. Hommikud on ka juba sellised hämarad. See mulle hirmasti meeldib. Mulle meenub millegi pärast kooliaeg, kui läbi hämarate/uduste tänavate kooli poole jalutasime hommikuti. Selline rõske õhk oli. Võtsin vahel termosega kakaod tee peale kaasa. Mmmmm.. Selle jutu peale lähengi teen ühe tassitäie kakaod kohe. Aga tänaseks kõik. Kristo vaaritab parasjagu vastu ööd köögis meile mingit kooki. Ta hoiab koogi retsepti kiivalt saladuses.. Oh! Kakaod ja kooki. Mmmm.

OT: Üks ja sama lugeja käib pidevalt IGA POSTITUSE all küsimas ja muretseb, et miks on Krisil tihti jalanõud jalas ja et mis edevus see mind ometi sunnib seda tegema. Ma mõtlesin, et vastan lõpuks postituses ka. Krisil on hetkel kaks paari pehmeid/pehme tallaga jalanõusid, mida ma tõesti aeg-ajalt pildistamise jaoks jalga panen (näiteks minisünna piltide jaoks), lihtsalt sellepärast, et vahva on ja siis uuesti jalast ära võtan. Lisaks olen need jalga pannud mõne üksiku külmema ilma puhul, kui palja sokiga võib külm hakata. Kapukate jaoks on ju ometi vara veel. Need on vaid loetud korrad kuus, kui tal papud jalas on ja usun, et nendest üksikutest kordadest ei teki talle tüsistusi. Aitäh, et muretsed, aga tõesti.. Pole põhjust :) 


Parima kvaliteediga vaatamiseks vali 1080p!

Parima kvaliteediga vaatamiseks vali 1080p!

28 comments:

 1. wtf miks sa pead põhjendama, miks ja mis kellelgi jalas on :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. No ta küsis seda vist mingi kümne postituse all :D tundus nagu, et võiksin sõna sekka öelda

   Delete
  2. Võid oma liialdusega julgelt tagasi tõmmata. Mina olen seda ainult korra küsinud ja pole ka märganud, et keegi seda sinu käest kümneid kordi küsinud oleks. :) Ja vastata võib ju ka kommentaari alla, kuid samas olen ma väga liigutatud, et sulle see pisikene asi nii korda läks, et pidid lausa selle postituses välja tooma. :D Pilte need jalanõud ilusamaks ei tee, selles suhtes pole vaja pingutada. :p

   Delete
 2. Täiega naljakas/imelik et tallinna inimesed ütlevad tallinna kohta lihtsalt linn. "Käisime linnas".
  Nagu viljandi poleks linn. Kuigi viljandi on maakonnakeskus ja ka linn.
  Mitte paha pärast. Lihtalt olen paljude inimeste könepruugis seda tähele pannud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hmm.. Nüüd, kui sa selle välja tood :D On jah veidi naljakas!

   Delete
  2. Ma elan Lääne-Virumaal ja kui me Rakverre lähme, siis ütlen ka, et lähme linna, kuigi ma ka elasin seal vahepeal.

   Delete
  3. Ma elan Tallinnas, Mustamäel ja kui ma kesklinna lähen, siis ütlen ka, et lähen linna. Sõbranna ükskord tõi välja, et mismõttes lähed linna. Sa elad ju linnas. :D

   Delete
  4. Ma elan Tallinnas, Mustamäel ja kui ma kesklinna sõidan, siis ütlen ka, et lähen linna. Sõbranna ükskord tõi välja, et mismõttes lähed linna, Sa elad ju linnas?

   Delete
  5. Mina olen pärit Tallinnast ja kui ma peale Tartusse kolimist Tallinnas oma perel külas käisin, ütlesin ka "Lähen täna linna". Õnneks see kadus peale mõnda aega ära.
   Samas Tartus ütlen ka kuskile välja minnes "lähen linna" kuigi ma elan üsna kesklinnas. See tähistab lihtsalt kodust välja minemist.

   Delete
  6. Ei ole jah päris nii, ise ka Tallinnas elanud, aga ka maal olles Jõgevat mõeldes on terve elu olnud "lähme linna", Tartus elades on samuti (sõidame linna tagasi) või isegi lähme (kesk)linna.

   Delete
 3. Heh, sa pole ainuke kellele meeldivad sellised lõhnad, need on lihtsalt nii head. Koolis käies ma nuusutasin iga oma õpiku läbi, sest nendel oli kõigil erinev lõhn :D Vanaema ütles mulle, et olin justkui toksikomaan, kes kõik asjad läbi nuusutas :D
  Ja see küttepuude ladumine on tõesti üks paras trenn, veidi aega tagasi käisin sõbrannal 9 ruumi puid abis ladumas, masendav oli see, et just neid samu puid ladusime kolm aastat tagasi, pidime need kuurist mujale laduma, sest uus kuur telliti :)

  ReplyDelete
 4. Eheee, kohe oli näha, kes on varem tantsimisega tegelenud - mõnusalt julgelt ja hoogsalt tantsisid titaga, mõni ei julgenud/osanud keha lähedalt last eemalegi tõsta ega ennastki liigutada ;D

  ReplyDelete
 5. Te olete lihtsalt imearmas perekond! :)
  Võiksid teha ehk kunagi postituse, et mis Sind on motiveerinud nii kaugele jõudmast ja kuidas jõudu kogud vms? :) Minu arvates on super lahe ja imetlusväärne, et nõnda noores eas on Teil omaenda maja, head töökohad jne :)
  Ja veel, miks otsustasid taaskord tumeda juuksevärvi kasuks? Kas plaanid tumedamaks jääda? Väga hästi sobib! :)
  Siiralt soojad tervitused kogu Teie perele! :)

  ReplyDelete
 6. Triinu Liis, kus te sellise tähtedega teki saite nagu beebikooli video alguses?

  ReplyDelete
 7. Nii meeldiv äratundmisrõõm oli nende lõhnade osas :D Keldrisse minnes tõmban alati sügavalt hinge - nnniiiiii hea lihtsalt. tankides on käsi pahatihti diisliga koos ja siis samamoodi nuusutan kätt koguaeg. Äädikas, igasugused värvid jne.
  You're not alone :D

  ReplyDelete
 8. Tahtsin ka küsida, et mis sellest RDE loosimisest sai?

  ReplyDelete
 9. Kus on kadunud su Polari kell? Ei ole rahul või pole lihtsalt põhjust olnud kanda? Ehk viitsid teha postituse kella kohta? Nüüd oled vast seda juba pikemalt ja põhjalikumalt tundma õppinud :)

  ReplyDelete
 10. Kui pikk Kris hetkel on? Mul on sama turvahäll ja mõtlen kaua reaalselt seda kasutada saab? Kas tundub, et on veel kasvuruumi?

  ReplyDelete
 11. Aga mind huvitab hoopiski see, et sa võiksid mingi kord rääkida tuhkrutest. Kunagi oli endal ka mõtteis neid võtta, aga ei ole eriti vaimustuses sellest, et nad eritavad oma ebameeldivat lõhna/haisu vms ja tundub kuidagi nende eest hoolitsemine keerukas. Loeksin huviga sinu kogemustest nendega ja kui palju vaeva peab nendega nägema jne. Milliste teiste loomadega võivad nad koos elada jne... oleks väga meeldiv ja tore teada saada rohkem neist. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. võin sulle ise vastata :D Tuhkur ei haise koguaeg, vahest harva laseb pussu, oleneb loomast, mõni siis kui miski ei meeldi mõnu just siis kui väga mõnus on. Aga ta ei pussa iga päev ja pole see hais nii hull miskit kui räägitakse. Teiste loomade suhtes, et see oleneb tuhkru iseloomust. Minul saab koeraga väga hästi läbi aga samas tean, et on juhuseid kus sugugi ei klapi teiste loomadega. Tuhkur on kiskija ja kõige parem söök on siiski liha. Käib ilusti pissipotil kui on treenitud( üldiselt kasvataja ise juba treenib selle ära). Tuhkur pole puuriloom ja tahab joosta ja mängida ja tuhkrutempe teha :D

   Delete
 12. Nüüd kui poiss on kolmekuune juba, võiks tulla postitus sellest, et mida Sa arvasid, et läheb lapsel vaja pärast haiglast koju saamist ja mida sa tegelikult beebi elus kasutad.
  Mõõtudest - kuidas sündis, mis mõõdus riideid kandis ja mis number riideid nüüd kannab.
  Laps ja toit - on ainult rinnapiimal? Kui palju ta reaalselt sööb ja kui tihti? Ise eelistad rinnaga toita või toidad ka pudelist? Mis pump, mis pudel jne...
  Lapse vanniskäigud - kui tihti, mis tal vannis kaasas on, millega mulistate jne.
  Koduloomad ja beebi - kuidas su üliaktiivsed loomakesed beebiga toime tulevad?

  Teie perel on terve suur jälgijaskond noori tulevasi emasi, kes ei oska mitte millekski valmis olla. Oleks hea lugeda ühe suure ja informeeriva postitusena seda kõike. ☺☺☺☺

  ReplyDelete
 13. Ommmgg!!! Keldri lõhn - jaa jaa jaaa 😍😂😂 ma arvasin siiani, et ma ainuke imelik, kes sellist lōhna naudib😀 Ja muidugi tankimas peab ka nina alati paagis olema, sest bensiin!!! 😍 Uuuh, nii hea 😀

  ReplyDelete
 14. Jalanõude osas- mul sõbranna just ytles, et ta pani oma 9k poisile papud seepärast jalga, et said märkuseid, et miks sa ei harjutablast jalanõuga, ta peab harjum et midagi on jala ymber ja falalallala 😀 Imelik maailm ja imelikud inimesed. Aga erinevus rikastab!

  ReplyDelete
 15. a mul on täiesti OT küsimus ja kauge tuleviku kohta - kas olete mõelnud panna oma last näiteks vene lasteaeda mingiks ajaks? Miks?
  Ise arvan, et oleks tore kui tulevikus oleks lapsel 2 keelt suus, eriti vaadates kui paljud tööandjad vene keelt nõuavad jne.. Ja sul endal vist ka ema venelane kui ma õigesti mäletan??
  Endal kogemus puudub.

  ReplyDelete
 16. Minul just ajab näiteks värskelt niidetud muru lõhn südame reaalselt pahaks.
  Aga Teie perekene on üliarmas, Kris on väga armas.
  Palju jõudu, jaksu ja päikest teile! :)

  ReplyDelete
 17. Miks video ei tööta? :(

  Aga pole sa nende lõhnade osas veidrik midagi :D Mulle meeldivad samad asjad. Kuigi need on suht spetsiifilised lõhnad jah, nii et keegi eriti neutraalseks ei jää nende suhtes - kas väga meeldib või jälestatakse

  Ja mulle väga meeldis, kuidas sa kirjeldasid neid hämaraid uduseid hommikuid. Olen ise viimasel ajal sama tähele pannud. Nii mõnus on millegi sossu sisse kerra tõmmata ja vaikselt kuuma jooki mekkida :)
  Anna pärast kindlasti teada, kuidas Kristol kook välja tuli!

  ReplyDelete


 18. Su blogi on mõnus lugeda ja su pere on ülimat vahva. Aga teemaväline soovitus:
  tegelikult sa võiks kirjutada, kui palju on teie elu muutunud nüüd nn. maale kolimisega, kas väljaminekud on suuremad kui üürikas. Kas see on teid kuidagi muutnud ka? Ning oma loomades, millal ja kuidas nad teie ellu tulid, mis nimeks?


  ReplyDelete
 19. Ootan alati põnevusega Sinu blogipostitusi. Nii põnev lugeda. Ja poisiklutt on ka Teil nii armas. Teil tundub nii hea laps olevat kui kas vahest ka jonnib või toriseb terve päeva või öö. Näiteks on tal ju hambad tulemas. Põnev oleks lugeda mõnda postitust ka mõnest sellisest päevast.

  ReplyDelete