Sunday, September 3, 2017

Eilne vlogikene ja niisama juttu


Parima kvaliteediga vaatamiseks vali 1080p!

Ma ei jõudnud eile vlogi kokkutöötlemiseni, seega tegin seda täna. Parem Hilja, kui Leida eksole ☺Ja kes veel meie pesa youtube channelit piilunud ei ole, siis selle leiab siit: https://www.youtube.com/channel/costanysparkles. Seal on ikka igasugust kraami. Alustades minu päris, päris esimestest videodest ca 5 aastat tagasi, kuni meie pulmareisi vlogideni välja. Kui päris aus olla, siis ma suuresti iseenda jaoks neid vloge teengi. Just täna vaatasin Krisi esimese minisünna puhul tehtud videot ja no ta on niiiiii pisike seal. Uskumatu, et aeg nii kiiresti läinud on. Vahel olen ka mingeid eriti vanu videosid vaadanud.. No sellest ajast, kui me Kristoga alles tutvunud olime ja nö "käima hakkasime". Päris armas on. Eks pildid on ka toredad, aga video on kuidagi.. Teistmoodi. Tahaks iseenda jaoks need vlogid kuidagi talletada. Kunagi ei tea, mis youtube 20 aasta pärast teeb. Ehk peaks kuskile kõvakettale neid tõmbama? Kus ja kuidas Teie oma lastest tehtud videosid alles hoiate? Ja täiesti OT, aga üks blogilugeja tundis muret, et Kris eelmises videos korra põranda peal kõhuli lamas ja arvas, et seetõttu ta haigestuski. Mõtlesin siis, et äkki keegi veel mõtles temale sarnaselt ja vastan parem postituses.. Meil on majas korralik ja äsja vahetatud keskküttesüsteem ning uued radiaatorid. Ta lamas täpselt radiaatori ees ja seal on põrand vägagi soe. Laman isegi seal tihti, kui Kris parasjagu tegelustekil mängib või puslematil askeldab. Me oleme mõnel korral teda sinna põrandale kõhuli pannud ja seda sellepärast, et põranda peal hoiab ta oma käsi natukene paremini ja jalgadega on ka mõnusam tõugata. Lapsed ju hakkavad nagunii ühel hetkel roomama ja ma ei saa teda takistada seda ju põrandal tegemast. Kui me oleme äsja samal päeval kütnud, siis on meil siin vahel lausa 26-27 kraadi. See on meeletult soe. Käime ise samamoodi poolpaljalt siis ringi, sest muidu on lihtsalt võimatu olla. Ka Kris hakkab kergesti higistama ja seetõttu on ta meil tihti ainult body väel.

Mina jään täna pojaga esimest korda kahekesi koju. Esimest korda siia Kõrgemäele ma pean silmas. Kristo võtab kella nelja paiku suuna Tallinna poole, sest täna on Eesti-Küprose jalgpalli mäng. Aastapäevaks kinkisin talle kõikide selle hooaja Eesti mängude piletid. Ta on meil ju täielik jalkafänn. Saabki härra end väheke tuulutada. Ega palju jäänud ei olegi.. Viimased kaks mängu ja ongi aastalõpp juba käes. Ühtlasi saab ta ehk juba täna Ülemistest meie uued valged toolid kätte Alandeko poest. Hoian pöidlaid! Siis saab inimese kombel laua taga sööma hakata jälle. Ka meie uus George beebiriiete tellimus jõudis kohale. Ega me midagi suurt ei ostnudki. Tellisime Krisile kaks pakki tudukaid, sest praegused on kõik väikseks jäänud. Meil on neid hetkel ainult kaks, mis kuidagi selga mahuvad ja arvestades seda, kui tihti Krisi mähe öösel lekib (me oleme kõiki erinevaid mähkusid proovinud ja ikka juhtub seda vähemalt nädalas korra), siis kulub iga tagavara pidžaama ära. 

Kris oskab kaamera ees natsa nägusid ka teha juba, hehe

Avastasin, et ma ei olegi neid vahvaid pilte teiega jaganud. Kris poseerib siin oma sõbranje Noraga ja kannab Bredeni uue sügiskollektsiooni mütsi ja salli. Ma ei jõua ära oodata juba, et Breden oma täieliku tootevalikuga välja tuleks ja meriinovillased asjad tagasi e-poodi jõuaks. Meil on täielik sügise/talve riiete ikaldus ja varsti pole lapsele üldse midagi selga panna. Just nuputan siin, et kust ja millist kombekat talveks osta. Ma isegi ei kujuta ette, et mis suurust varuma peaks. Kris kannab praegu 62/68 suuruses riideid. Ei tea, kas 74 on talvel paras või suur? Raske on see planeerimine. Peaks muksulasse oma ostusoovi S/T riiete osas ülesse panema. Ehk leian sealt midagi head.

Aa ja muide.. Paar toredat blogilugejat jagasid mulle infot, et Suure-Jaani koolis toimuvad zumba ja aeroobika trennid. No, ma ei jõua ära kiita, kui tore on, et te mul olemas olete. Mis ma teieta teeksin? Kindlasti, kindlasti, kindlasti tahan ma sinna trenni minna! Kas keegi on seal käinud? Kuidas meeldis? Keegi minuga koos ei tahaks tulla? ☺

19 comments:

 1. Laske kass aknast tuppa, ei pea ju ukse juurde minema.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma mötlesin täpselt sama asja:D

   Delete
  2. Siis oleks meie valge aknalaud ju koguaeg käpajälgi täis :) Talvel ka ei hakka ju akent lahti tegema.. Õnneks ei ole terrassi uks kaugel.

   Delete
 2. Soovitan zumbat, treener üli tore. Fb grupp ka zumba suure-jaani.sealt peaks kõige värskemat infot saama, millal trennid uuesti algavad.
  Aasta pärast saab suure-jaani tervisekeskus valmis ja siis saab ujuma ka.
  Suure-Jaanis jalgpall väga popp, seega Kristole ka midagi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mainiks veel ära, et kultuurimajas oli/on ka jooga tunnid. 😊

   Delete
 3. Käisin oma 4-kuuse lapsega füsioterapeudi juures, kes ütleski, et parim lapse mängimiskoht ongi paljas põrand, see on tema arengut soodustav. Seda enam, kui põrand on soe! Parimat!

  ReplyDelete
 4. Ärge harjutage kassi aknast käima. Meil näiteks on hele seinavärv ja ühe akna alune on koguaeg poriseid käpajälgi täis. Aga kui selline asi ei häiri, siis ikka võib.

  ReplyDelete
 5. Täiesti hämmastav, millistest asjadest inimesed probleeme leiavad. Laps jääb põrandal mängimisest haigeks, täielik idiootsus.
  Aga peale kahte last tean juba tegelikult ise, et on inimesi, kes peavad absoluutselt igat asja lapse jaoks kahjulikuks. Kunagi tehti isegi paanika, et miks lapsel toas mütsi peas ei ole.

  ReplyDelete
 6. Niii hea on sinu vloge vaadata. Jätka samas vaimus ja edu! :)

  ReplyDelete
 7. Lapse kõige õigem koht ongi põrandal :)

  ReplyDelete
 8. Minu maipoiss kandis esimesel talvel 74 Lenne kombet. Sügisel veel uppus sellesse, talveks oli aga paras nii, et käe-jalaosad olid peale keeratud.

  ReplyDelete
 9. Issand teie kassssiiid!!!! Niiii vingeeedd :D
  Ma juba mitmendat korda kommenteerin teie kasse ja kuidas nad jutustavad :D

  ReplyDelete
 10. Meie pere teeb iga kuu videokokkuvõtte möödunud kuust (pildid, videod jne),'ja seejärel kirjutame selle DVD peale (2tk igaksjuhuks). Isegi kui youtubei pole, siis arvatavasti dvd süsteem on veel kaua. Vanad VHSid lasime ka ümberkirjutada DVD peale, ehk kubagi laseme need dvdd kirjutada...muu peale :D aga megatuus, kunagi lapselapsed saavad küsida, et vanaema..näita mis sa tegid maikuus 2017!':D (sest neid täiega kotib,!)

  ReplyDelete
 11. No kus mujal need lapsed siis roomama ja mängima peaks :D a ja meil lasid ka kõik mähkud öösel läbi peale pampers sentsitivide. Ja hullult ilusti pidime ööune jaoks jalga sättima, et noku ikka allapoole suunda jääks..muidu oli kohe küljealune märg.

  ReplyDelete
 12. Mu poiss syndis aprilli keskel, talveka võtsin 80, veits suur oli, aga kasvas ruttu. Ning samas ja sain seda kasutada ja pool järgmist talve 😊 Seega kui ta prsegu kasutab 7'63/68, soovitan 80 võtta.
  God see lasteriiete valimine on suuruste suhtes yks jubedamaid asju... 😀

  ReplyDelete
 13. VÄGA palju õnnetusi on juhtunud sellest, et kassid üritavad tuulutusasendis olevast aknast sisse/välja hüpata. Milleks seda soodustada ja õpetada kassile aknast sisse-välja liikumist? Mõistmatu.. Pole ju raske teha paar sammu ukseni, et kassid sealt sisse lasta. Inimesed teevad ikka mõtlematuid soovitusi vahel.
  Igatahes olete väga vahva pere ja jätkake samas vaimus edasi :)

  ReplyDelete
 14. Liiga suurt kombekat ei ole ka mõttet endale "igaks juhuks" varuda. Kui kombekas liiga suur, siis ei ole lapsel mugav. Käed/jalad tulevad kergelt säärtest/varukatest ära ja siis on ta kuidagi ebaloomulikult seal kombes. Samuti kisub liiga suur kombekas lapse näo peale ja see pole ka just väga mugav lahendus. Tavaliselt on kombekad ikka varuga ja 74 peaks olema piisav. Ja ma ei saaks öelda, et ta sul nii kiiresti kasvab. Nt minu laps sündis 50cm ja oli kuuselt ka 56 cm pikk kui sinu poiss.
  Ja siiani ei saa ma aru, et mis edevus sind sunnib 3-kuusele jalanõusid jalga panema? :) Selleks pole ju mitte mingisugust loogikat ega mõistlikku seletust. Lase lapse jalgadel hingata ja lapsel ka mugavam jalgu liigutada.

  ReplyDelete
 15. Mulle alati meeldib vaadata kuidas te oma kassidega räägite! Teen oma kassiga sama, räägin temaga ja ta mjäub iga kord vastu või lihtsalt alustab ise juttu. Täna terve hommiku rääkisime :D kahju vaid et aru ei saa millest ta jutustab :P

  ReplyDelete