Sunday, August 13, 2017

Tereee Viljandimaa! Tere Suure-Jaani!


Täiesti uskumatu, et ma need read nüüd siia kirja panen. Me elamegi nüüd ametlikult Viljandimaal ja oma üürikorteri võtmed oleme lõplikult omanikule tagastanud. Viuh. Tehtud! Veel uskumatum on see, et me oleme suutnud nüüd selle esimese nädalaga lahti pakkida ka peaaegu kõik kastid ja kotid. Kõigest kaks pappkarpi konutab veel esikus. Aga see ei tähenda muidugi, et me jalgu seinale saaks visata. Nii palju on veel teha.. Näiteks täna pani Kristo ülesse uue boileri. Mina olin nii palju abiks, kui ma sain. See 150l suurune kobakas on ikka niiiiii raske ja ei ole see torumehe mängimine lihtne midagi. Juba ainuüksi eelmise boileri tühjendamine oli paras tsirkus, sest meil on ainult kaks pisikest ämbrit, aga torust voolas vett välja ikka korraliku survega. Kristo jõudis vaevu ühe ämbri ära tühjendada, kui teine juba minu käes täis sai. Aga ei midagi.. Tubli mehe võtsin ikka omale. Kõik sai ilusti tehtud ja ka esimene dušš sai järele proovitud. Toimib. Veefiltri vahetasime ka ära. Homme on plaanis pesumasina ühendamine ja nii umbes täpselt miljoni pesumasina täie pesu pesemine. Piinlik lausa, kui palju seda siin kolimise perioodil tekkinud on. Pesumasinast ja selle valikust kirjutan ka peagi täpsemalt, aga mitte täna.


Kui ma üleeile maja külge amplid riputasin.. Vot siis tekkis kodutunne! Ei oskagi täpsemalt seda põhjust põhjendada. Lihtsalt käis selline klikk. Okei, okei.. Tegelikult tekkis kodutunne ka siis, kui reedel Telia tehnik käis ja meile televisiooni ja interneti majja tõi. ELAGU WIFI! Hehe, aga nali, naljaks. Tegelikult on päris äge siin olla. Istume Kristoga õhtul diivanil ja muudkui ohkame ja ei suuda veel uskuda, et me ei peagi siit esmaspäeva saabudes ära minema.

Homme peaks cargo bussiga saabuma kaks fotolõuendit, mille http://www.sysprint.ee/est-ist tellisin (ps! Soovitan seda trükikoda. Seal on niiiiiii hea teenindus ja mõistlikud hinnad). See tähendab seda, et tuleb sammud seada Viljandi kesklinna suunas. Eks me pidime sinna nagunii lähiajal minema, sest poja id-kaart ja pass said valmis. 


See pisike suslik on nii suur poiss juba. Täna täpselt 2,5 kuusena keeras ta iseseisvalt esimest korda. See oli nii suur üllatus, sest ega ta enne mingeid erilisi märke selleks ei andnud küll. Me proovisime teda ikka igapäev küll kõhuli panna ja keerama suunata, aga siiani tulutult. Ta ei arvanud sellest suurt midagi. Nüüd järsku täna avastas, et nüüd on aeg ja supsti keeras end seljalt kõhuli. Mul õnnestus ta teine katse ka videole saada ja seda saab instagrami story-s piiluda. Üleüldse on seal kõige lihtsam meie igapäevaste tegemistega jooksvalt kursis olla: https://www.instagram.com/triiinuliiis/.

Juba uuel nädalal on muide ka meie pulma-aastapäev. Mõtlesime kuskile spasse kolmekesi pageda. Kristo istubki hetkel mu kõrval ja uudistab pakkumisi. Aitäh ka teie soovituste eest! Nendest on palju abi. Enne seda aga jõuame veel pealinna ka. Nimelt ootab üks restoran Rotermannis meid endale külla, et me natukene tähistada saaksime. Sinna me 17.08 suundumegi. Eks enne õhtusööki läheme vanematele ka külla ja askeldame ringi. Seekord juba "maakatena" linnas, hehe.


Meie magamistoa garderoobikapi sai Kristo peaaegu valmis. Puudu on ainult paremal oleva riiuli vaheseinad ja mina pean kardinad lühemaks tegema. Hetkel hoiame mõnes riiulis ajutiselt ka raamatuid, kuniks neile koha leiame. Ma ei jõua ära oodata, et teile ka ülejäänud maja juba näidata, aga ma lubasin endale, et ei tee seda enne, kui me ei ole täielikult lahti pakkinud. Ainult naaatukene on veel jäänud. Ilmselt oleks kõige lihtsam mingi "room tour" stiilis video? Aga kell on juba hiline, ma lähen poen poja ja Kristo vahele põhku ja räägime varsti. Aitäh, et olete minuga! Tsauki, tsauuu.

18 comments:

 1. Nii vahva ja nii rõõmsad pildid :) Kas lähiajal plaanis juba suuremat sorti reis? Meie tegime pojale passi alles 3 aastaselt kui USA-sse sõitsime :) Vot reisiteemasid ootan küll :) Ja ikka küsin (usaldan Sinu arvamust) milline Polar aktiivsusmonitor Sul on ja kas tasub osta? Mõnusat "maaelu" teile, no nii armsad olete :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitähh Maria! Nii armas :)

   Ei ole reisi plaanis veel.. Tahame küll Itaaliasse minna, aga peame selleks nüüd natukene aega raha koguma. Mul on polar m400 ja ma olen super rahul! Kiidan taevani. Ma pole seda vist peale 01.05-te üldse käelt eemaldanud. Ainult pesemise jaoks :) Ei mäletagi enam, kuidas enne ilma sain.

   Delete
 2. Aitäh armas Triinu :) Ma arvasin ka välimuse järgi et M400 aga tahtsin täitsa kindel olla :) Julgen nüüd ka endale osta. Olge sama nupsikud edasi, kõige toredam blogija keda tean (no läbi neti) :)

  ReplyDelete
 3. Oii pesumasina juttu ootan huviga, just üritame otsida sobivat, aga üldse ei oska... valik on nii suur :D

  ReplyDelete
 4. Kas maja teine korrus on hetkel väljaehitamata? Mis plaanid sellega on?

  ReplyDelete
 5. Ei ole te nii maakad midagi. Suure-jaani on suurepärane koht kus last kasvatada ning tal üles kasvada :)
  Seadke sammud 09.09 sürgavere laadale, tahaks teid reaalis ka näha ;)

  ReplyDelete
 6. nii tublid olete :) nii armas lugeda. Ise kui eestis käisin ja viljandist nö kodu poole sõitsin, siis vurasin suure-jaanist läbi ja mõtlesin, et oo üks blogija ju just kolis siia maale elama :D nii tublid olete, maaelu on lapsele ja endale nii tore ;) Palju jaksu ja jõudu. Ootan juba kõikide tubade pilte!

  ReplyDelete
 7. Kui lahhhheeeee!!! Seda amplipilti vaatasin ma sellise tundega, et väga vahva koduke teil! Sellist tahaks endalegi! :)

  ReplyDelete
 8. Kuidas Kristo tööl käib kui võob uurida?:).
  Ja sinu tulevikuplaan?

  ReplyDelete
 9. Ära solvu :) mu ütlemise peale, aga mul on nii nii hea meel, et teil mõistus koju tuli ja te otsustasite sinna kolida. Kui ma su blogi jälgima hakkasin ja maja müügist lugesin, siis mõtlesin omakeskis: "Miks?" Ja nüüd on nii hea lugeda, kui rahul te olete. Olen ise nüüd täiesti oma talus/majas, koos perega elanud pea kaks aastat, remont on pooleli ja palju on teha, aga õhkan koguaeg:"See kõik on meie!" Majas ei saa tööd iial otsa :) Jõudu ja jaksu Teile :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Minagi mõtlesin sedasi, et miks küll, maamajas ju niii hea kasvada. Kasvasin isegi maal majas ülesse, hetkel aga elan ühes alevikus korteris ja tahaks niiväga maale tagasi. Kahjuks aga pole me perel seda maja enam :/ Oma maja, oma maa, tegevust küll ja veel, marjapõõsad ja kõik muu :) :)

   Delete
 10. Teemast väljas aga kas enam bredeni lehel sinu koodiga soodustust ei saagi? Tahtsin tellida aga ütleb, et see kood pole kasutusel :(

  ReplyDelete
 11. Mis loomad kolimisest arvavad?

  ReplyDelete
 12. Minu meelest on nii vahva, et laps saab üles kasvada maal, oma majas, mitte korteris :D Palju edu Teile! :D

  ReplyDelete
 13. Minu meelest on nii vahva, et laps saab üles kasvada maal, oma majas, mitte korteris :D Palju edu Teile! :D

  ReplyDelete
 14. Palju õnne! :) kas Kristo leidis Viljandis uue töökoha või otsib sinnakanti? Kaugus Tallinnast 5päeva sõitmiseks on ikka väga karm?

  ReplyDelete
 15. Oma kodu on ikka kõige parem ja seda üldse maa kohas. Tahaks kaa :P aga väga ootan ruumi tuuri video. Te olete nii vägevad ja armsad inimesed ja teie kodu uudiseid ja tegemisi on nii tore lugeda/jälgida. Isegi Jamie Oliveri kokasaadet ei saa jälgida kui juba see blogi lahti on :P
  Päikest teile!

  ReplyDelete
 16. Soovitan sulle pesumasinat. Ise ostsin ca 1nädal tagasi ja MEGA rahul. Beebiasjade jaoks eraldi programm jnejne

  https://m.euronics.ee/kodumasinad/pesumasinad-ja-kuivatid/f2j5wn7s/pesumasin-lg-1200-p-min

  ReplyDelete