Monday, August 21, 2017

Kuidas me Pühajärvel oma pulma-aastapäeva kolmekesi tähistasime


Esimese asjana teen ma teile suure kummarduse ja tänan kõikide armsate kirjakeste ja soovide eest. Tegite mu päeva kohe kordades ilusamaks ja ma tohutult hindan seda. Aitäh! Taoline julgustus ja poolehoid võttis mind päris sõnatuks. Vau!

Aga mis me siis oma päris pulma-aastapäeva päeval tegime? Mõtlesime, et kõige vahvam oleks kolmekesi spasse minna ja koduseinte vahelt välja saada. Võtsime spontaanselt ühe soodsama paketi hotelliveebist (ca 80€) ja oligi minek. Hommikut alustasime juba varakult, kella seitsmest. Pistsime oma võikud pintslisse, käisime pesemas, tegime loomadele hüvastijätkuks mõned paid ja tulime tulema.

Hommikusöögi kõrvale aga jõudsime enne veel ka üht-teist põnevat teha. Meil oli pulmas üks selline  anum, kuhu sisse said külalised terve õhtu jooksul soove/mõtteid jätta ja need me pidime siis oma esimesel pulma-aastapäeval alles avama. Selleks, et asi pidulikum oleks, avasime alkoholivaba veini, valasime selle oma pulmadeks tehtud pokaalidesse (aitäh Martin nende eest!) ja hakkasime siis kordamööda neid sildikesi avama. Nii vahva oli seda päeva meenutada ja läbi mälestuste nagu korraks uuesti läbi elada. Vaatasin veel mitu korda meie pulmavideot ja heldisin. Peale seda oli ikka täitsa õige "mood" sees ja minipuhkus võiski alata.

Parima kvaliteediga vaatamiseks vali 1080p! PS! Telefonis ei pruugi video töötada.

Autosse istudes jäi Kris kenasti magama ja magas terve tee.. Erinevalt neljapäevast, hehe. Meie sõitsime mööda tundmatuid teid ja  arutlesime omavahel, et küll need pisikesed linnad on ägedad. Me ei tea paljude nimesidki, ometi on seal nii palju elu. Põnev on niimoodi ümbrust jälgida. Kohale jõudes tegi Kris plõksti oma silmad lahti ja saimegi end oma kodinatega hotellituppa valmis seada. Me saime toa viiendal korrusel ja seal oli päris ilus roheline vaade. Akent lahti teha muidugi eriti ei kannatanud, sest sealt tuli hullumoodi tänavamüra. Nagu mingis kõlakambris oleks olnud. Ei teagi, miks seal see heli nii valjult vastu kajas. See selleks. Kõige toredam oli toa juures see, et seal oli päriselt üks suur voodi ja üks suur madrats, mitte kaks kokku lükatud pisikest voodit. Poisile tegime magamiseks aseme hoopis vankrisse ja tõstsime selle minu voodi poolele. Kodus magab Kris öösiti esimese pikema une nüüd oma voodis ja varahommikul võtan ta kaissu. Seda väga lihtsal põhjusel.. Kella kolmest/neljast hakkab kutt iga tunni/pooleteise tagant süüa tahtma ja nii magame me kõik paremini. Pole ka mingi saladus, et kolmekesi on nii vahva ärgata ja Krisi hommikusi naeratusi ja ringutusi vaadata. Mulle kohe meeldib, kui ta mul seal kaenla all mõnusalt nohiseb. 


Esimesel õhtul käisime ka spas. Pühajärvel on sellesmõttes mõnus, et spa osa on üpris lihtne.. See tähendab, et seal ei ole eriti inimesi. Peale meie oli spas vist mingi 4-5 inimest ja seetõttu oli seal päris hea beebiga olla. Seal on suur bassein, lastebassein ja siis on üks eriti, eriti madala veega basseinike. Vot sinna kõige viimasesse läksimegi. Krisile vees meeldib ja ta siputab oma jalgadega hea meelega, nii et vett lendab kahte lehte ja suu on kõrvuni. Peale bassus sulistamist läksime tuppa tagasi, pesime end puhtaks ja viskasime jalad seinale. Mõnuuus oli. Olime omale head ja paremat tuppa nosimiseks kaasa ostnud ja asusimegi varusid hävitama. Kris jääb meil ööunne 20:30-21:00 vahemikus, aga spa väsitas ta mõnusalt ära ja uni oli kerge tulema. Kell 19:30 jäi ta juba tuttu ja magas kenasti 4 tundi jutti, kuni esimest korda süüa küsis. Ainus, mis toas olles häiris, oli see, et seal oli hirrrrmus lämbe. Koorisime lapse ka paljaks, et inimlikum magada oleks. Aga ega polegi midagi imestada tegelikult, sest õues oli tol päeval 27-29 kraadi ja igalpool oli palav. 


Meie poolt valitud paketis oli sees ka kaks hoolitsust. Noh, sellised, mida võibolla muidu ei prooviks.  

"Üks lõõgastav hoolitsus kummalegi valikust: - Valida saab massaažitooli, vesimassaaživoodi, virsikuparafiini kätehoolduse või infrapunasauna kahele, massaaživanni kahele."

Kristo võttis siis vesimasaaživoodi ja mina virsikuparafiini kätehoolduse. Mõlemad hoolitsused kestsid 20 minutit. Ma natsa kahetsen, et ma sama, mis Kristo ei võtnud, sest väidetavalt oli see päris mõnna. Minu oma oli selline, et läksin sinna hoolitsuste ruumi, mul pandi kätele kreemi, ma pidin käed 5 korda järjest kuuma vaha sisse pistma, mulle pandi kindad kätte ja ülejäänud 17 minutit pidin ma toimimist ootama. 19-minutil tuli tädi tagasi, võttis kindad ära, tõmbas vaha mu kätelt maha ja kõik. See oli täpselt selline "pean istuma siin liikumatult, tulikuumade kätega ja ei saa nina sügada situatsioon". Ka protseduuride tuba oli selline igav, et ma ei saanud midagi seni vaadata/teha/lugeda. Lihtsalt passisin seda tapeeti. Oleks seal olnud näiteks mingi rahustav muusika ja mahe valgus, siis oleks teine asi olnud. Paneks silmad kinni ja naudiks olemist, aga see oli rohkem selline kogemus, et jälgisin seinal olevat kella ja sellel tiksuvaid minuteid. Aga tõele au andes.. Käed olid pärast mega pehmed küll. Peale hoolitsusi startisimegi tagasi koju ja meie õnneks tudus Kris ilusti terve tee. 


Ja täiesti OT, aga jagan teiega meie pulma-aastapäeva kingitust. Selle kinkisid Mallu ja Kardo. Nagu meie pulmavideost näha oli, siis abiellusime me tamme all. Kardo sõitis mõni aeg peale meie pulma koos Mariga rattaga Saku mõisa juurde ja korjas selle sama tamme alt tammetõrusid. Pani nad kasvama ja ühest neist sirguski see pisike tammeke siin potis. Selle me peame koos maha istutama ja saame jälgida selle kasvamist läbi aastate. Meie pisike pulma tammeke. Kui äge idee! Aitäh, aitäh, aitähh!

Kuidas Teie oma pulma-aastapäevi/tavalisi aastapäevi tähtistate? Kui kaua olete oma abikaasa/peiksiga koos olnud?

28 comments:

 1. Meil saab sel aastal 7 aastat koos oldud. Selle kokku saamise ja kokku jäämisega läks aga nii, et mingit konkreetset päeva nagu ei tekkinudki. Ei olnud nii, et tänasest me oleme nüüd koos ja seda päeva me tähistame. Me küll teame kuupäeva, millal me tutvusime ning klaasi veini ja tüki torti selle päeva puhul küll sööme :) Samas järgmisel aastal augustis saame ehk hakata uut traditsiooni looma pulma-aastapäeva näol :) Spa-puhkus oleks selleks kindlasti üks mõnus variant! :)

  Palju õnne teile tagant järgi esimese aasta puhul :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oi, siis on ju varsti üks tähtis päev ees :) äge! Võta sellest viimast, see läheb niii kiiresti mööda! Palju, palju õnne Airin! :)

   Ja aitäh ka!

   Delete
 2. Me abikaasad veel ei ole kuid viimati tähistasime koos oldud aastat/mehe sünnipäeva haiglas pisikest tütart sünnitades :D abikaasadena plaanis tähistada kahe aasta pärast )

  ReplyDelete
  Replies
  1. Osssa, no see on tähistamiseks ju mega vinge variant :D Palju õnne!!

   Delete
 3. Meil saab detsembris 12.a kooselu oma laste isaga :)

  ReplyDelete
 4. Mina olen 5,5 aastat abikaasaga koosolnud, millest 2,5 aastat abielus. Eelmine aasta käisime kahekesi spas, oli väga mõnus.

  ReplyDelete
 5. Olin oma laste isaga koos 15a, sellest 2 abielus.
  Tähistasime alati kas söömas käimise või spaga. Lihtsalt kahekesi olemise aeg oli.
  Nüüdseks teed laiali läinud aga oleme sõbrad:)

  ReplyDelete
 6. Koos oleme olnud natuke üle 6 aasta, neist 3,5 abielus. Kuna peres väiksed lapsed siis suurelt ei ole tähistanud, istume lihtsalt õhtul kahekesi, sööme head ja paremat :)

  ReplyDelete
 7. 07.02.2018 saab meil 7 aastat koosoldud ning 09.02.2018 2 aastat abielu. :) oh kus aeg lendab, eriti kuna juba varsti (oktoobris) saab üks poeg 3 ja teine 1 :)

  ReplyDelete
 8. Olen su blogi lugenud suht algusaegadest saati, ja kohe kindlasti oled sa mu lemmik blogija- niinii armas, soe ja positiivne inimene, vähemalt nii tundub, sest pole sinuga isiklikult veel kohtunud. Igatahes tahtsin öelda, et teie pulmavideo on niii armas ja ilus, iga kord kui vaatan, siis nutan siin arvuti taga :D Ning Mallu ja Kardo kingitud tamm on tõesti nii läbimõeldud ja vahva kink, sõpradega on teil vedanud!

  ReplyDelete
 9. Oleme elukaaslasega 9. aastat koos olnud ja mida aastaid juurde tuleb, seda suuremalt tähistame :) No loodan, et 10-ndal tuleb juba sõrmus ka :D

  ReplyDelete
 10. 10 aastat abielus :)

  ReplyDelete
 11. Miskipärast nüüd meenus, et Instgrami postituses kuskil oli Sul pilt salatist...kas jagaksid oma salatitegemise saladust, et siis mis Sa sinna sisse paned? (Nägi nii isuäratav välja!!) :-)

  ReplyDelete
 12. Saab elukaaslasega oktoobris 11 aastat koosoldud :) Täitsa kahekeisti veel ning hetkel meile nii meeldib ka :) Ja tähistame alati iga aasta oma aastapäeva, kas siis SPA-s või kuskil hotellis :)

  Teile soovin palju palju ilusaid aastaid koos! :)

  ReplyDelete
 13. Uuh, see pulmavideo oli küll super, Teie pilgud, kõik on niii wow. Külmavärinad lausa, aga tagant järgi ilusat pulma-aastapäeva!😊

  ReplyDelete
 14. Oktoobris saab koosoldud 11 aastat ja abiellusime päev peale Teid 😊 tähistasime pulma-aastapäeva VSpas ja esimest korda kahekesti. Poja on 2 aastane ja siiani kõike temaga koos tähistanud.

  ReplyDelete
 15. Palju õnne esimese pulma-aastapäeva puhul ja et iga järgmine tuleks veelgi vingem! :)

  Meie oleme elukaaslasega 3,5 aastat koos olnud - kuigi tundub nagu oleksime teinetest terve igaviku tundnud. Kuna me pole kumbki eriliselt grandioossed tähtpäevade tähistajad, siis mulle on väga sobinud see, et oleme igal aastal lihtsalt läinud välja restorani sööma. Proovin alati valida mingi koha kus me varem käinud pole, et oleks mingi uus kogemus. Meie aastapäev on aasta alguses kui veel on külm ning mõnes mõttes tahaksin väga, et see oleks hoopis soojal ajal - siis oleks väga mõnus minna kuskile suvist loodust nautima kuna oleme pigem lillelapse tüüpi inimesed.

  ReplyDelete
 16. Me oleme olnud koos 3 a 8 kuud :) siiani oleme tähistanud iga kuu meie päeva väikeste kingitustega, koogiga ja mõne maitsva joogiga :) aastapäevi oleme veetnud erinevalyt, kuna meil kohe pärast jõule aasta päev siis, reisid, spaad on olnud siiani tähistamiseks :) mees üldiselt kingib ehteid :) kuna mu mehel on sünnipäev, jõulud ja aastapäev ühes kuus siis saab tema kolm kinki alati, saan alati valida mida kinkida ��

  ReplyDelete
  Replies
  1. Loen su kommetaari ja muigan :)
   Meil ka kõik detsembris-3 a 8 kuud koos olnud, jõulud ja siis minul sünnipäev:)

   Delete
 17. Meie mehega 3,5 aastat koos olnud ja homme täitub 1 kuu abielu. Tunne küll selline, nagu oleks aastaid abielus olnud.

  Palju õnne teile ja veel paljusid aastapäevi üheskoos!

  ReplyDelete
 18. 16 koos viies abieluaasta jookseb pluss kolm last! Tähistame suvaliselt. Tammepuu idee on väga armas.

  ReplyDelete
 19. Mina olen oma abikaasaga koos elanud 17 aastat ja sellest 10 täitus sellel suvel ametlikult abikaasadena.Kohtusime kui mõlemad olime 9 aastased ja "käima" hakkasime kui olin 13.9 augustil tähistasime 25 aastat sellest päevast kui esmakordselt tutvusime ja nüüdseks sirgub kodus 3 tütart (15,9 ja 5).Oma tähtpäevi tähistame vaikselt kodus ja paaril korral ka 2-kesi reisil käinud.

  ReplyDelete
 20. Me oleme koos olnud veidi üle 5 aasta, homme saab abielus oldud 4 aastat :) Läheme nädalavahetusel Vspasse puhkama, seal päris mõnusad paketid-ööbimine mullivanniga Deluxe toas, vahuvein saabumisel, kolmekäiguline õhtusöök ja muidugi spaakülastus :) Aga homme kindlasti tellin mõnusat chinese foodi, et küünanukkideni kastmesed oleksime :D

  ReplyDelete
 21. Vaatan su pulmavideot ja nutan :D

  ReplyDelete
 22. Palju, palju õnne! 😊 Selline küsimus, et kust seda valgustatud nime on võimalik tellida? 🤔

  ReplyDelete
 23. Palju, palju õnne! 😊 Selline küsimus, et kust seda valgustatud nime on võimalik tellida? 🤔

  ReplyDelete
 24. Oiii palun ütle, kust nii mõnusaid karvaseid susse saab? Ma nii külmavares, jalad koguaeg külmad :)

  ReplyDelete