Monday, July 31, 2017

Kris ja Nora - #BredenKids ja niisama juttu

Kris ja Nora - 2-kuused - 28.07.17

Pole mingi saladus, et Breden Kids on meie blogi suur, suur sõber ja ma kohe hea meelega promon nende tooteid, sest need on päriselt kiidusõnu väärt. Eriti head on nende meriinovillast tehtud tooted. Seetõttu tuletan jälle meelde, et koodiga "COSTANY" saate alati ostudelt -10% soodustust (täishinnaga toodetelt). Ka antud fotosessiooni tehes on lastel seljas Bredeni riided http://www.bredenkids.eu. Naljakal kombel on nende e-pood hetkel muidugi peaaegu juba tühjaks ostetud, sest nõudlus on nii suureks kasvanud. Poiste värve on hetkel vähe saadaval, kuid see mure peaks õige pea lahenema. Neil tuleb toodete stocki kohe juurde ja nendega koos ka uus sügiskollektsioon. Can't waiiiit! Mustrid igatahes tundusid vägagi minu teetass olevat. 

Antud pildid said tehtud tegelikult täiesti spontaanselt. Minu armas sõbranna Siiri on juhtumisi suurepärane fotograaf (https://www.facebook.com/siirikumariphoto/) ja oleks patt oma verivärskeid beebisid mitte pildistada. Eks on ju teada värk, et värsked emad kipuvad facebooki oma laste piltidega üle uputama.. Minul on õnneks see eelis, et mul on selleks blogi, hehe. Nora on Krisist vaid 6 päeva vanem muideks.


Aga siia piltide vahele räägin natukene muud juttu ka.. Meil on viimane nädal jäänud Tallinnas olemist ja juba tuleval nädalavahetusel kolimegi Viljandisse. Suure osa asju oleme jõudnud juba Kõrgemale viia, aga nii palju on veel vaja pakkida. Paras hullumaja. Kõik nõud, raamatud, riided, potid/pannid.. Eks sellega me kõik oma õhtupoolikud sisustamegi. Üks pakib/sorteerib ja teine tegeleb seniks lapsega ja siis vastupidi. Ma ei jõua ära oodatagi, et teile tubade lõpliku tulemust näidata, kui päris sisse kolinud oleme. See saab juhtuma ilmselt siis augusti teises pooles. Mul on päris palju sisustuse ja remondi teemadel postitusi ootel, aga üldse ei jõua hetkel arvuti taha. Majake näeb meie isiklikke asjadega juba hoopis teistmoodi välja ja eile ei tahtnud me enam üldse linna tagasi sõita, vaid sinna jäädagi. Aga varsti, varsti. Kõigest nädalake veel kannatust ja mööbeldamist. 

Kohe, kohe jõuab meie tellitud pesumasin kulleriga siia ja peale seda läheme ühte riidekappi tükkideks võtma, et see nädalalõpus endaga maale kaasa võtta. Juhuslikult on mu vanaisa õde ka kolimas ja neil on üle.. Meil jälle vajaka. See kapp läheb hetkel lapse tuppa, et seal ajutiselt asju hoiustada. Ta ei ole küll päris see, mida vaimusilmas ette kujutasime, aga praeguseks täiesti paras. Me oleme õnnega koos, et selle arvelt raha kokku hoida saame.


Kristo sai meie magamistoa garderoobikapi ehitusega ka ühele poole. Kapp on täpselt meie vajaduste järgi tehtud ja mahutab mugavalt kõik meie 7 asja (loe: miljon hilpu). Järgmisena tuleb ära paigaldada uus boiler, mida me siiani teha jõudnud ei ole ja ühendada ära ka uus pesumasin. Lisaks peame kutsuma korstnapühkija ja sõlmima prügiautoga lepingu. Uh, need on vaid üksikud asjad kogu nimekirjast. Aga niiiii põnev on.

Marjad on põõsastel ka juba vaikselt valmis saamas ja neid tuleb nüüd hoolega sügavasse koguma hakata. Eelmise aasta varud pistsime kõik juba pintslisse. Neid on nii mugav terve aasta vältel smuuti sees kasutada. Hoovi pealt said tänu Kristo onule juba vanad, vilja mittekandvad ja valgust varjavad puud maha võetud ja siiani oleme saanud igal nädalavahetusel ka kogu krundi niidetud. Tänu sellele on mutid meie krundilt hetkel minema läinud ja hunnikuid praktiliselt polegi. Eelmisel aastal pidime nendega aga parajalt võitlust pidama. Muti asemel on meie krundile elama tulnud hoopis üks kolmevärviline kass. Tuleb teine igal õhtul jumala rahuliku sammuga, hiir hambus mööda meie sissesõiduteed ja läheb rahulikult küüni oma saaki nosima ja magama. Selline tüüp. Täiesti sisse kolinud teine. Ei tea, mida meie kassid sellest arvavad, kui sinna läheme? Nats hirmutab mind see värk. Ei tea, kas see on mõne naabri kiisu või hulkuv. Samas ta meid hirmsasti pelgab ja pistab kohe jooksu, kui talle läheneda. 

Aga praegu ongi kõik.. Nagu ma juba eelnevas postituses mainisin, siis kindlasti satun siia blogipessa augusti teises pooles juba oluliselt tihedamini ja pajatan kõigest, mis siiani vaid mõtteks on jäänud. Praegu aga tsauki, tsauuu! PS! Meie jooksvatel tegemistel saab silma peal hoida instagramis: https://www.instagram.com/triiinuliiis/

23 comments:

 1. Kassid hakkavad teil maal õue ja toa kassideks?:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nad on ka praegu õue/toa kassid seal olles olnud :)

   Enamasti on nad õues ainult siis, kui meiegi oleme. Kui me silmapiirilt kadunud oleme, siis on nad viuhti kohe toas. See on muidugi hea variant, sest rebaseid ju liigub palju ringi. Samas oleks patt neid majas kinni hoida, kui ise maal elame :)

   Delete
 2. Muttide vastu aitab väga hästi taksikoer. Mul maal vanematekodus peale taksi võtmist pole enam mitte ühtegi mullahunnikut kusagil näha või kui mõni tekibki siis kaob see sealt samakiirelt kui tekkis. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vot taksikoera me kahjuks võtta ei saa :D

   Delete
 3. Ma olen vist midagi märkamata jätnud aga miks tallinnast - viljandi kolimine toimub? Kas oli ammu kavas või hiljutine otsus?

  ReplyDelete
  Replies
  1. http://www.costany.ee/2017/06/lugu-sellest-kuidas-me-peaaegu-oma.html

   Delete
  2. Hei. Teie lähedal elab üks mees , kelle ehitatud mutipüüdjad väga paljudes peredes. Tuleb paigaldab ise ja probleem lahendatud, elab minuteada sürgaveres.

   Delete
 4. Meie hoiame oma aiast mutid eemal kassi liivakastis kasutatavate graanulitega - kui aeg liivakasti puhastada, siis haisvad graanulid mutiauku, muld uuesti peale, ja ei nad tükk aega enam tule.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa! Meile ka soovitati seda :D panime ka siis mõnigatesse mutiaukudesse

   Delete
 5. Väga lahe, et Viljandisse kolite!:)
  Endal on kaks last 4a ja 11kuune 😊😊
  Kuna tulete siiakanti siis oleks väga vaffa uued sõbrad saada 😝

  ReplyDelete
 6. Väga lahe, et kolite Viljandisse :)
  Ise elan ka siin .. Endal on kaks last ja mõlemad poisid 4a ja 11kuune :)
  Loodan, et leiame uued sõbrad 😊

  ReplyDelete
 7. Tead, ma laupäeval nägin teid, Suure-Jaani konsumi ees! Tulin just autost tusase näoga välja (kõht oli hirmus tühi noh :D) ja üks rõõmsameelne lühemat kasvu naisterahvas koos lapsega kõndis vastu. Oma lühinägelikkuse tõttu ei näinud alguses sind, aga siis panin asjad kokku, et see võisid olla ju Sina. Siis tundsin natuke häbi, et nii kurjalt vaatasin, aga vähemalt tuju läks kohe paremaks! Ja siis mõtlesin veel, et ahhaa - kui Triinu-Liis juba oli, siis peab Kristo ka veel poes olema. Ja seal ta oligi, ladus asju kotti. Selline tunne, nagu oleks kuulsaid inimesi näinud :D Igal juhul nii tore oli teid kohata!

  ReplyDelete
 8. see kolmevärviline kiisu tassib hiiri oma poegadele sinna kyyni. ma arvan et tal pojad seal

  ReplyDelete
 9. Kui vaja elektrikut ja korstnapühkijat siis saan aidata kontaktidega :)

  ReplyDelete
 10. Kusjuures. Muttise vastu saab küüslauguga ;) üks küüs vajutada laiali aetud hunniku südamikku( a la käigukese keskele). Jah, on võimalus, et nad mingi hetke peale seal kasvama hakkab, aga lihtsam on ju neid hiljem välja tõmmata kui koguaeg muttidega raksus olla. Kusjuures pean ka mainima, et see meetod on mul endal koos ämmaga läbi proovitud ;) alguses mingi koha peale, mis oli küüslaugust eemal, hakkas rohkem hunnikuid tekkima, aga uude kohta küüsi istutades kadusid nad lõpuks ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hee)))), ma lugesin- see meetod on mul ämma peal läbi proovitud. ;))))))

   Delete
 11. Endal on hetkel korteri renoveerimine pooleli ja kuna on suvi ja kõike muud oleks ka nii tore teha, siis on see kuidagi unarusse jäänud?! Kuidagi ei jõua töö kõrvalt sinna tegutsema. Nüüd siin sinu postitust lugedes tuli kohe uus energia!! Suur suur aitäh, et alati nii vabalt ja vahvalt kõigest kirjutad ja suudad läbi teksti oma energiat jagada. :) Vahvad olete! =)

  ReplyDelete
 12. Sellist asja nagu poiste ja tüdrukute värvid pole olemas..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ah mine pekki! Saad ju hästi aru, mida T-L mõtles antud postituse kontekstis.

   Delete
 13. Ma elan sulle täiega kaasa ja see on minu meelest niii uskumatult lahe ja tore, et te maale oma majja kolite!! Minu suurim unistus on samuti pere luues oma majja kolida, kus suur aed ja värske maa õhk :) Super-super-super perekond olete, palju armastust ja toredat sisseelamist Kõrgemäel!

  ReplyDelete
 14. Me oleme mehega 4 aastat oma maja planeerinud(valla dokumendid, projekt, pangad) ja ehitanid. Nüüdseks oleme kuu aega siin elanud. Täpselt sama teekond mis teil, ise ehitasime kapi riiete jaoks, panime köögimööbli kokku, uus põrand. Eelmine nädal saime prügikonteineri ja käis ka prügiauto(suur sündmus, ma tean :D )Kanaleid pole veel sisse tellinud aga vaatame läbi ps4-ja. Niii lahe on lõpuks lapsega majas olla ja oma asju sättida ja planeerida. Marjad ka põõsastel. Mõnus aeg meie kiiresti mööduvas elus :)

  ReplyDelete
 15. Mallukaga ei suhtle enam?

  ReplyDelete
 16. Kuule, kui mutid ründavad siis proovi tuhkru kakat neile aukudesse panna :) Ma olen ka mitmele tassinud enda oma kakat ja pidavat aitama küll :)

  ReplyDelete