Monday, May 8, 2017

Mingid koristamise riigisaladused?! Valged imešvammid?

Alles mingi paar päeva tagasi kirjutasin sellest, et mul on hirrrrrmus koristamise tuhin peal. Isegi vannitoa vuugid said puhastatud. Raseduse keskpaigas oli asi veel hullem, siis ma tahtsin lausa klooriga vannituba küürida (ärge küsige, miks). Aga ma tegin seda ikkagi selles vanas heas "pepu upakil, põlved valusad, käsi kange, harjan nagu hull stiilis". Veel enam, et meie korter on praktiliselt üleni valge, siis on igapäevane/üle päeva koristamine täiesti paratamatu. Meil on ju veel kaks kassi ja tuhkur, kelle tumedad karvakesed muidu mööda põrandat suuri rulle kohe moodustavad. Igasugused salanipid/võtted on sellesmõttes igati teretulnud. Too sama päev kui ka blogis mainisin, et suurem koristamine jälle seljataga, siis rääkisin sellest ka oma beebigrupis. Kuniks üks neiu uuris mult, et millega ma neid vuugivahesid küürisin? Järsku ilmus välja kolm inimest, kes kõik mingist valgest imesvammist kukkusid rääkima. Iga nende poolt öeldud lausega vajus mu suu aina rohkem lahti. Miks ma varem sellest midagi kuulnud ei ole? Kas see on mingi riigisaladus olnud? Ühesõnaga.. Tegemist on mingite svammidega, mis maksavad küll päris palju, aga teevad imesid. Isegi puhastusvahendit pole vaja kasutada.. Ainult vett. Väidetavalt on seda vaid vähestes poodides müügil ja hirmus kirve hinnaga. Pidid läbi kuluma ka kiiresti, aga olema asendamatuks abimeheks. Lugesin, et neid tellitakse lausa sadade kaupa aliexpressist, sest sealt on odav osta ja väiksemas koguses neid ei müüda?! Kas te olete sellistest kuulnud? Netis on nende kohta nii vähe infot.. Ma proovisin youtube-ist mingeid õpetuse videostid otsida, aga ei leidnud mõhkugi. Kellel on kogemusi? See pidi isegi veekindla markeri sekunditega imeväel maha võtma!

Kas neid tavapoodides ei müüda? Mida nendega võib ja mida ei või puhastada? Kas keegi on aliexpressist neid suuremas koguses ostnud? Kas on sama head nagu orginaalid? Kas keegi teab veel mingeid koristamise riigisaladusi/nippe, millest ma varem kuulnud ei ole ja mis elu oluliselt lihtsamaks teeks?

Millised on teie nö "salanipid", et kodu võimalikult lihtsalt ja kerge vaevaga puhtaks saada? Kui tihti koristate ja kas on äkki mingeid lemmikuid puhastusvahendeid, mida soovitate?

56 comments:

 1. Mul pole need iial aidanud :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Täiega imelik.. Mulle neid niiiii kiideti!

   Delete
 2. Suurepärased abimehed!! Olen siiani kõik puhtaks saanud, isegi plekid valgetelt riietelt mida pesemine maha ei võta. Kindlasti proovi!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa, mul on juba kinnisidee need omale saada :D

   Delete
 3. Need Vileda omad jne peavad natuke kauem vastu, üldiselt sellised svammid kuluvad kohe ära. :)

  Ise olen ebayst tellinud suuremas koguses - jagsin neid siis õele, nõbule, emale, tädidele jne. Ei mäleta enam palju neid oli, vb ka 100 ringis ja hind oli ehk 5-6€. Väga head on ikka, aga ära kuluvad jube kiiresti, samas võtavad hästi plekke maha, mida muidu maha ei saa. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. 100 tk 5-6 euri? Kuidas neid nimetatakse inglise keeles? On sul äkki linki, et milliseid tellisid? :)

   Delete
  2. Lisan veel, et suuremates toidupoodides neid ikka on ja ei ole nii erilised, et kuskilt ei leia. Youtubest otsi "melamine sponge"

   Delete
  3. Üks näide: http://www.ebay.com/itm/80-100PCS-Magic-Sponge-Eraser-Cleaning-Melamine-Multi-functional-Foam-Cleaner-/391606854284?var=&hash=item5b2d96628c:m:msbpPVVKOVQO2C7Oj6Taa_Q

   Delete
  4. Täiega imelik, et ma pole kunagi neid poes märganud? :D aitäh!

   Delete
  5. Ega mina ka ei märganud enne, kui mulle nendest räägiti, ei osanud vaadatagi. :)

   Delete
  6. "Magic eraser" inglise keeles.

   Delete
  7. Kuulen esimest korda neist,aga uudishimust tellisin ebayist just 20 tükki😃

   Delete
 4. Ei maksa midagi poes nii palju kui väidetakse, mina korra ostsin siis äkki oli mingi alla 3€, aga pead ei anna. Vileda omasid ostsin siis meie kohalikust Konsumist. Aga muidu täiega head jah, teed svammi märjaks ja nühid aga. Mina sain täispuit naripealt rasvakriidi maha. Juttude järgi on inimesed saanud jah veekindla markeri maha, aga õnneks endal pole vaja olnud seda teha. 😀

  ReplyDelete
 5. Ei tea täpselt, kuidas neid eestis kutsutaks, aga Soomes on need d/taigaseened.
  Nende kasutamine on küll imelihtne, tõesti vaja ainult vett, kuidkuid..
  Nad põhimõtteliselt lihvivad mustuse maha, aga kui ühte kohta jääd nühkima v liialt peale vajutada, jääb näha selline läikiv plekk(värvitud pinnal). Seega ei tasu ühe kohapeal pikalt aega kulutada vaid ühtlaselt kogu pinda puhastada :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma mõtlengi, et kas on näiteks mingid konkreetsed pinnad mida sellega kindlasti ei tohiks puhastada? :)

   Delete
  2. Meil kulutas tapeedilt värvi maha :D Vedas et remont oli niikuinii plaanis :D

   Delete
  3. Otseselt pole, plaatide peal suht ohutud, ülejäänud pindadel alati oht, soovitan katsetada mõne peidus kohapea. Erksa tooniga seinal ka väga ei soovita :)

   Delete
 6. 10-50 eurosenti täpselt ei mäleta 1 tk kunagi võtsin prooviks juuksevärvi plekid olid põrandal võttis ära aga kõvasti pidi nühkima et jah hea toode.

  ReplyDelete
 7. Töötades soomes ehitus-koristajana võin öelda, et on tõesti super asjad need svammid!! :) kõige pealt sai ikka enamvähem kõik plekid maha.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tunduvad küll asendamatud jaa.. Aga, kas sina koristajana oskaksid välja tuua mingid pinnad/materjalid mille peal kindlasti neid kasutada EI TOHIKS? No, et ära ei rikuks võinii :)

   Delete
  2. Kahjuks ei. Pigem osade pindade/plekkide peal lihtsalt "ei mõju" :)

   Delete
 8. Ma alles tegin Vileda omaga kodule ringi peale ja tulemus on see, et värvitava tapeedi peal on pestud kohad heledamad, aga õnneks ei paista need hästi välja, sest tapeedid ise ka nagunii heledad, aga pvc seinapaneelide peal on ikka väga hästi näha, et olen sellega lülitite ümbrused üle käinud. :D

  Ma ei oska neid taevani kiita, aga samas ei laida ka, aegaajalt ikka kasutan. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hmmmm.. Tundub, et nendega peab ikka ettevaatlik olema :D

   Delete
 9. Ma tellin alist ka suurema koguse kaupa, hiljuti näiteks 100. Mulle meeldivad. Seintelt plekid kadusid imeväel, aga nüüd häirib, et see koht palju puhtam, kui ülejäänud sein, aga kõike seina ka ei jaksa sellega iial üle käia :D. Aknalauapeal olid markeri/pastaka jms plekid, kohe korralikult täis soditud, isegi vanishid jms ei aidanud, sellega tulid lupsti maha. Mulle igatahes meeldivad. Kasutan peaaegu igapäevaselt. Alis maksab 100tk neli eurot

  ReplyDelete
 10. https://www.youtube.com/watch?v=YGw5548vH9w Kui huvi pakub, siis siin räägitakse ka natuke lähemalt, mida nendega puhastada saab.:)

  ReplyDelete
 11. Vileda omasid ostsin maksimarketist, aga olen ka prismas näinud. Küürisin vanni sellega, aga ei aidanud miskit, ainult auk kulus svammile sisse :D

  ReplyDelete
 12. Mina kunagi kasutasin taolisi hotellis kui töötasin.Siis sellega oli hea seinapealt ja eriti valgetelt mitte puidust pindadelt kriimustusi ja muud jura eemaldada.Ma isegi kunagi ostsin omale koju sellised ,Konsumist.Kallid olid ja kui vett said siis lagunesid suht kiirelt tükkideks aga kuivalt tegid oma töö super hästi ära:)

  ReplyDelete
 13. Mulle kindgiti selline vidin, kui laps oli ehk 5 aastane ehk siis 3 aastat tagasi. Ma kirusin ja vandusin, et miks ma varem sellest asjast miskit ei teadnud, sest toidupoes on need kõik ammu olemas olnud. Nendega nii mõnegi lapseüllitise elamisest puhtaks saanud. Oleks vaid varem seda teadnud...

  ReplyDelete
 14. Ma mõtlesin, et nühin auto pealt ühe linnukaka läraka maha. Nii hästi nühkisin, et autol sama koha peal heledam laik nüüd :D

  ReplyDelete
 15. Vaata mu lemmik YouTube'erit - Vasseur Beauty, ta just kuu aega tagasi pani üles video "20+ surprising cleaning hacks using the magic eraser".
  YouTube'is nende kohta ikka jagub videosid :-)

  ReplyDelete
 16. Ma ytlen, et kyyrisin tööl nendega koridori seinu puhtaks. Nipp et svamm nii kiiresti âra ei kuluks on see, et kas piserdad pritspudeliga natuke svammi peale v pinnale, siis ei sula svamm näpuvahel ãra:).

  Et kodu saaks vãrske lôhnaga olen klaasipesu vedeliku veega lahustanid ja mendega, siis pinnad tolmust puhtaks võtnud. Suurem tolm tuleb muidugi ennem ãra vôtta, sest kuiv mikrokiudlapp korjab tolm paremini.
  Soovitan osta ka klaasilina/klaasilapi. See on imevahend peeglite ja muude klaaspindade puhastamiseks. (Peegli puhastamiseks piisab siis ka tavalisest veest).

  Vahendeid tean ka mônda, millega nt kraanid olisaks sãravaks saab ja mis imeeeliselt katlakivi eemaldab. Aga need on yyyber tugevad aluselised ja neid tavapoodides ei müüda.

  ReplyDelete
 17. Ehk oskaks keegi nõu anda, millega oleks kõige efektiivsem puhastada vannitoa plaate?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Väga hea vahend plaatide ja kraanikausside ja kraanide puhastamiseks on Looduspere poes müüdav Biovie vannitoa puhastusvahend äädika/apelsini eeterliku õliga. https://www.looduspere.ee/toode/biovie-vannitoa-puhastusvahend-aadikaapelsini-eeterliku-oliga-500ml/ Kerge vaevaga saab puhtaks ja läikivaks, mina pole isegi küürima pidanud, olen lihtsalt pihustiga kõik kokku piserdanud ja pärast lihtsalt veega loputanud. :)

   Delete
  2. Mina küürisin hiljuti äädikaga 2 aastat vana katlakivi. Enamvähem vahend oli ka Cillit Bang oranž vaht, aga äädikas ikka parem. Haises nii mis hirmus, aga kui mingi kalts nina ees hoida, siis saab hakkama. Kuna seda oli päris palju, siis pidi paar korda koristama, aga tulemus paitab ikka silma küll!

   Delete
 18. Kasutan neid vannitoa plaatide puhastamiseks. Valgel nahkdiivanil.
  Minu kõige suuremaks abimeheks koristamisel on kärcheri aurupesur ( kindlasti mitte osta kõige väiksema võimsusega)

  ReplyDelete
 19. Tean isegi ühte autopesulat, kus neid švamme igapäevaselt kasutatakse. Koju olen ka neid ostnud paar korda, kiidan :)

  ReplyDelete
 20. Teevad imet ja, a kindlasti proovi enne väiksel pinnal kui suure hurraaga nühkima kukud. Värvitud seintelt võtab värvi kohe heledamaks, vahet pole mis värvi sein. Lakitud pindadele ka väga ei soovita.
  Põrandalt võtab ilusti pastaka jms ära.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mhm, vist tasub jaa :) tundub selline äkiline kraam olevat :D

   Delete
 21. Minumeelest ka täiesti imetabased asjad, valgelt seinalt tulid mustad kriimud maha nagu võluväel. Ise olen ostnud Maximast neid, seal 3tk pakis ja hind oli vist 99 senti.

  ReplyDelete
 22. Mina olen valgeid tenniseid selle svammiga puhstanud. Ja erksalt jopelt saanud maha siuksed plekid, mida pesumasinas ka pole ära saanud.
  Ise olen ostnud neid prismast varem :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vot sinna lähengi ilmselt esimesena kaema :)

   Delete
 23. Kui ma ahvikesed (1,5a poisid) magama on pandud, siis tulen Sinu blogi piiluma .. Viimased nädalad olen koguaeg nii põnevil, et noh, kas oled juba sünnitama läinud või mitte :D nagu ise hakkaks minema :D

  ReplyDelete
 24. Tunduvad huvitavad asjad. Aga kas keegi teab, mis nende käsnade saladus on, et nad nii tõhusad on? Ma loodan, et nad mõne tugeva ja ohtliku kemikaaliga töödeldud ei ole.

  ReplyDelete
 25. Neid ikka üsna igas suuremas poes, st Maxima, Selver, Prisma kindlasti. Ja suht suvalise hinnaga mu meelest. Ma nimelt töötasin aastaid tagasi firmas, kes neid samu svamme maale tõi, millel praegu McLeani silt peal ilutseb. Samas ma ise ei kasuta neid nuustikuid üldse peale seda, kui mõne proovimise järel suur ja paljulubatud vau-efekt olemata jäi...

  ReplyDelete
 26. Kallis Triinuke ;) ma tean küll ühte Mery Poppinsit kes on valmis tulema kohe kui sa teda kutsud koos ogasuguste imeasjadega kohale ja kõik puhtaks tegema,koolitatud,kontrollitud ja teadlik ,sa ainult ütle millal ;)

  ReplyDelete
 27. Värvitud seinal võttis pikapeale värvi lahti ja maha, kui markerit üritasin eemaldada, nii et tasub jah ettevaatlik olla. Mingit überimet ei teinud, aga tavalisest švammist ikka tõhusam tugevate pindade korral.

  ReplyDelete
 28. Ostsin Soomest mingi soodukaga neid. Neljane pakk, kaks seisavad juba väga pikemat aega, sest ma nendest niiii vaimustuses ka nüüd polnud. Sama asja teevad ära ka tavaline puhastusvahend ja odav švamm.

  ReplyDelete
 29. https://round-reviews.com/review/eraser-cleaner-magic-melamine-sponge

  arvustus.

  ReplyDelete
 30. Super asjad, aga odavaid ei soovita osta, pole mul aidanud, vileda omad head :)

  ReplyDelete
 31. Just hommikul kuulsin siit nende kohta esimest korda ja lõunal bauhofis nägin neid McCleani omasid juhuslikult, olid sooduspakkumises :)

  ReplyDelete
 32. http://www.scander.ee/ Eestis saab tellida selliseid washereid ehk puhastuslappe siit lehelt. Kiidan väga rootsi kvaliteeti! Ma ise neid odavaid kasutada ei taha, kuluvad kiiresti. Aga Scandri omad megahead - soovitan! Tüki hind tuleb 5,40€.
  Sellega saab teha reaalselt kõike! Seinte pealt musti jutte maha, pastaka kriipse, markerit, pliidi puhtaks, kapid läikima - vaja on ainult vett! Super

  ReplyDelete
 33. Sellega saab teha reaalselt kõike! Seinte pealt musti jutte maha, pastaka kriipse, markerit, pliidi puhtaks, kapid läikima - vaja on ainult vett! SuperSparkles

  ReplyDelete