Monday, February 13, 2017

Meie maja müügist ja uue korteri ostmisest + Kinnisvara pildistamine müügikuulutuse jaoks/profifotod - Fotograaf Sven Soome


Käisime nädalavahetusel maal, et nipet-näpet kaasa haarata ja fotograafiga majast pildid teha. Minu ustav fotograaf kinnisvara pildistamiseks on Sven Soome. Seda juba umbes 6 aastat. Kinnisvara müümisel on hästi oluline emotsiooni edasi andmine ja usun siiralt, et head fotod seda ka teha suudavad. Tihti näeme kinnisvara kuulutustes korteri asemel pilte hoopis külmkapi pealsest, kraanikausist või poolest diivanist. Väga keeruline on aru saada planeeringust ja üldse aimu kinnisvara olemusest/seisukorrast. Eriti oluline on omada häid pilte, kui kinnisvara asub kaugemal ja seda kiiresti/lihtsasti vaatama ei saa minna. Muidugi aitab hea kvaliteediga pilt ka konkurentsis silma paista, kui kinnisvaraportaalis palju alternatiivseid pakkumisi leidub. Sa lihtsalt klikid ilusamal avafotol palju suurema tõenäosusega. Igatahes.. Kes vähegi hetkel oma kodu müügiga hädas on või lihtsalt toredat mälestust jäädvustada soovib, siis soovitan julgelt pöörduda Sveni poole. Ta aitab Teid hea meelega. Ühtlasi on tegemist ühe minu väga hea sõbraga ja ma tean, et ta ei vea teid alt! Ega ma muidu teda siin nii heade sõnadega ei kiidaks! Sveni tegemistega saate kursis olla tema facebooki lehel https://www.facebook.com/svensoomephotography/ ja hinnapakkumist saab ka sealt küsida. Talle võib alati helistada ka : +372 5333 3381. Tihti lisab see piltidele kulutatud 50-100 eurot (ligikaudne korteri/maja pildistamise hind) kinnisvara väärtusele lausa paar tuhat eurot. Seda lihtsalt sellepärast, et sadade teiste pakkumiste seast välja paistad ja ei pea konkureerimiseks kohe hinda langetama. Vot sellised mõtted ja nipid. Aa ja ps! Sellest hinnast saate -20% soodustust, kui ütlete salasõnana meie blogi nime "costany".

..Aga mitte sellest ei tahtnud ma tegelikult rääkida. Tahtsin rääkida sellest, et kui eelmisel nädalal olime me korraks murest murtud, et kas me ikka saame majakese praegustele ostjatele müüdud, siis reedel läks meie lootus siiski natukene suuremaks. Nad said ühest pangast esialgse positiivse vastuse. JESS! Tuleb veel tellida hindamisakt ja siis on asi selge.. Kuna ka meie leidsime omale tegelikult uue pesa ja pidime selle broneerima, siis peame maja maha müüma KINDLASTI enne märtsi lõppu. Nimelt on meil korteri sissemaksuks ju vaja maja tehingust saadud raha kasutada. Maja müük on ka uue laenu saamise tingimuseks. Kuna märtsi lõpuni on aga nii vähe aega, siis mõtlesime, et laseme majast siiski igaksjuhuks fotod ära teha. Juhuks, kui juhtub see kõige mustem stsenaarium ja meie praegused (loe: lemmikud) ostjad ei peaks mingil põhjusel maja ostu sooritama ning meil on ainult kuukene müügiks. Ma siiralt loodan, et seda ei juhtu, sest ma olen praegustesse ostjatesse väga kiindunud ja nii loodan, et nemad meie pisikese sinise pesa eest tulevikus hoolt kandma hakkavad.

Meie majakene on veel natukene poolik. Ta vajab mõnest kohast peitsimist (siseuksed/aknaraamid), vajab korraliku lage kööki  jnejne, aga tegelikult on ta häääääästi armas. Vaadake ise : 

Elutuba : 


Köök : 


Esik : 


Magamistuba 1 : 


Magamistuba 2 : 


Vannituba : 


Katlaruum + katel 


Maja väljast + kõrvalhooned


Droonifotod/vaated kõrgemalt 


Lisaks on võimalik välja ehitada maja teine korrus. Olemas on saun, küün, külmkelder, oma puurkaev. Ühesõnaga.. Kõik eluks vajalik. Pood on 2km kaugusel! Naabrid on ka vahvad.. Eelmisel aastal tõi naabrimees meile üllatuseks oma metsast kuuse. Lihtsalt niisama. See kohake lausa väärib paikseid elanike. 

Aga nüüd olen ma majakesest juba lahti lasknud.. Visualiseerinud meid meie uude koju Viimsisse. Unistamisel, eesmärkide seadmisel ja visualiseerimisel on tohutu jõud. Ma olen seda omal nahal kogenud. Meie uus kodu saab olema täiesti meie nägu. Meie poja esimene päris kodu. Tegemist on toreda uue kortermajaga. Maja asub meie vanematele (Kristo vanemad ja minu Tibu) üsna lähedal. Nii saab pojaga tihti vanaemale/vanavanaemale külla minna. Lisaks on hästi äge mõelda, et meie poja kasvab ülesse minu ja Kristoga samas rajoonis. Me tunneme igat nurgatagust. Ma võin kahe käe sõrmedel ülesse lugeda kõik salajased peidukad, onnid.. Äge! Meie uues korteris on kolm avarat tuba (korter on ligikaudu 75m2, terrass ja vann). Kõik need asjad, millest unistanud olen. Lisaks on meil suured aknad ja õhtul paistab päike terrassile. Ma ei jõua ära oodata juba, et ennast sinna sisse seada saaksime. 

Kuna meie uus pesa alles valmib, siis ei ole meil sellest kahjuks pilte näidata. Küll, aga saan Teile näidata korteri planeeringut. Oleme siin mõned muudatused teinud, et korter meie jaoks mugavam oleks. Näiteks jätsmine ära selle köögis oleva pisikese vaheseina. Kuna köögis akent ei ole, siis on seal niigi pime.. Antud sein takistaks elutoast tulevat valgust veelgi. Nii on korter avaram ja valgusküllasem. Köök ise saab olema, aga seevastu suurem. Tööpind läheb pikemaks.. Söögilaua tagant seinani välja. Lisaks lasime omale pistikuid juurde panna. 

Eriti meeldib mulle meie uue kodu juures see, et vannitoas on aken ja vann. See on nii mugav! Mõnus on see ka, et terrassile pääseb nii elutoast, kui ka suurest magamistoast. Oeh! Läheks nüüd kõik nii, et me saaksime oma uue laenu, oma uue kodu ja meie majakene omale uued omanikud. Saatke kõik oma head mõtted meie suunas ja hoidke pöidlaid!  
Aga praegu kõik.. Ilusat alanud nädalat! Meil on täna korraline ämmaemanda visiit. Lähme vaatame, kuidas meil läheb. 

67 comments:

 1. Need pildid on tõesti väga kenad ja edu teile uue korteri ostuga, te väärite seda väga :)

  ReplyDelete
 2. Nii lahe uus kodu tundub olevat :) Palju õnne!

  Kertu

  ReplyDelete
  Replies
  1. Suur, suur aitäh Kertu! Ma väga loodan, et selle endale saame :)

   Delete
 3. Lihtsalt huvi pärast, mis hinnaga selline maja müügis on ja mis maakonnas asub?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Maja on meil Suure-Jaanis, Viljandi maakonnas :) Ma hetkel hinda ei avalda.. Kuniks meil ostjad olemas on. See oleks nende suhtes äkki kuidagi ebaaus/ebamugav. Kui sa mulle privaatselt kirjutad, siis saan öelda.

   Delete
 4. Kas see nurga all sein häirima ei hakkaks? (Kuidas mööblit paigutada jne)
  Usun, et köögiseina kaotamine on hea mõte. Kas sinna ära võetava seina kohale mingit köögisaarekest baaritoolidega ei tahaks teha või jääb siis liiga vähe ruumi suuremale lauale?
  Rõdu tundub mõnus :)
  Ootan juba sisustuspostitusi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Me mõtlesime sellele küll alguses, aga me otsustasime, et tahame ikkagi korraliku suurt söögilauda :)

   Aitähh!

   Delete
 5. Kust on pärit teil majas olev söögilaud?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aatriumist! :) Hästi soodne oli.. Miski 60 eurot.

   Delete
 6. Miks nii superarmsat maja müüte, kas oled sellest lähemalt kirjutanud?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Näedsa :)

   http://www.costany.ee/2017/01/uue-kodu-plaanidest-meie-pisike-pesa.html?m=1

   Delete
  2. LOE UUESTI, äkki teinekord joppab ja leiad oma vastuse.

   Delete
 7. Palju-palju edu Teile! :) Ostsime samuti sinna hiljuti korteri, see on tõesti väga mõnus koht:)

  ReplyDelete
 8. Miks tehakse enamustes uusarendustes elutuba läbikäidavaks ehk magamistubadesse pääseb elutoast? See tundub nii ebapraktiline.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Samad mõtted, et natuke kummaline plaan. Uusarenduste puhul tasub valmis olla selleks ka, et kui üks vaatab telekat, siis reaalselt magada ei saa kummaski toas. Kui magamistoad oleks järjest, siis vähemalt tagumist nii väga ei häiriks.

   Suurus see-eest on väga hea, meil endal ka sama suur, aga lasime vanni asemel sauna ehitada. :) Aga inimestel erinevad eelistused. Tean, et vannis käiksin ehk kord kuus, aga sauna teeme 1-2x nädalas.

   Delete
  2. Mulle just meeldib see, et vanemate tuba on nö lastetoast eraldi (et ei ole kõrvuti) ja magama läheme enamasti ühel ajal. Siiani pole selline asi meid häirinud. Kui kõvasti me ikka seda telekat kõrval toas vaatame ja me kumbki ei vaja täieliku vaikust magades.

   Vannist olen mina alati hästi palju lugu pidanud ja beebi/lapsega on see eriti mugav ja hädavajalik :) Vähemalt meile.

   Aga eks ongi nii, et maitsed on erinevad. Kasvõi päikesega.. Mõni tahab hästi valgusküllast korterit (lõunapoolsete akendega) ja teine hirmuga välistab selle variandi, sest tal hakkab muidu liiga palav ja ei saa normaalselt telekat vaadata :)

   Delete
  3. Jaa, olen nõus. Meil on ka samamoodi õhtupäike, mis on mu meelest mõnusam. :) Aga mõtlesin lihtsalt seda, et reaalselt meil on ka uusarendus ja ma kuulen kõrvaltoas ÜLIhästi telekat. :D Ma ei arvanud ka, et olen suur vaikuses magaja, aga kui kõrvaltoas action film käib, siis üldiselt on see suht vaikne ja siis hakkab järsku mingi pommitamine pihta. :D Aga vb teil joppab ja nii hullusti pole. Või siis lähete ehk tõesti jah täpselt samal ajal magama.

   Aga seda ei karda, et kui sul nt juba aastane-kahene laps magab seal teises toas, siis ei kuule teda hästi öösel? Või jätate uksed lahti?

   Delete
  4. me oleme lahendanud nii, et mees vaatab kõiki oma actioneid kõrvaklappidega - talle meeldib see, sest nii saab ta ingliskeelsest tekstist paremini aru. ja no samal ajal magajale on klappidega vaatamine ülihea variant.

   Delete
  5. Kuidas nii saab, et vaikselt mängiv film segab und, aga lapse nuttu ei kuule? Meie praeguses kolmetoalises on magamistoad eraldi ja seinad pole paberist, aga vaikselt nutta tihkuvat last kuuled ikka - instinktid ju. :)

   Delete
  6. Meie myysime Tammepõllus just sellise planeeringuga korteri maha, sest peale lapse syndi alles saad aru kui ebapraktiline on see, et suurest toast lahevad kõik toad. Lõpuks vist isegi last see tegelikult ei häirinudki aga mina ei saanud magada kui telekas natukenegi valjumalt mängis. Aga ehk on teil sisesintel parem kvaliteet :)

   Delete
 9. Oo Nelgi tee 5 või Hüatsindi tee jah?? Vaatasin ka sinna ja aga see viltune sein pani ikka mõtlema, kuidas asju paigutada jne. Kahjuks või õnnels ei läinud ka asjad nii, et sinna korterit oleks osta saanud..

  ReplyDelete
 10. Väga äge uus kodu!loodan et teil läheb kõik plaanipäraselt!:)

  ReplyDelete
 11. Väga äge uus kodu!loodan et teil läheb kõik plaanipäraselt!:)

  ReplyDelete
 12. Oeh.. ma hoian teile nii väga pöialt. Meil endil on samuti käsil sama protsess ja ülevaltvaatest näib korter ka praktiliselt sama ülesehitusega. On vähe asju, mis mind öösiti üleval hoiab ning see on üks neist.

  Jõudu meile mõlemale :)

  ReplyDelete
 13. Uus kodu tundub väga kena! Soovin edu! :)

  ReplyDelete
 14. Kui tohib küsida siis mitmendale korrusele ostsite? Küsin kuna ise ostsime ka samasse majja korteri.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma kirjutan sellest siis kui kõik kindlam on :)

   Delete
 15. Mööbel on sees või te ostate kõik ise? :) Täiesti uus maja on?

  ReplyDelete
 16. Pildid on tõesti ilusad!
  Aga mul väga imelik küsimus - kuidas sa neid lokke teed? https://www.instagram.com/p/BQQxTygA4xE/
  Kas nende vanakooli lokitangidega? Keerad ainult eest paar salku või? :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitähh! :)

   Need lokid on sirgendajaga tehtud ja tõesti keerasin ainult paar salku :D

   Delete
 17. Kallid, kui ikka osatakse unistada, siis see ka täitub. Te olete tublid. Minu süda on küll teie sinise pesakese küljes ja kahju, aga tähtis et lähete eluga edasi ja ei tea ju mis tulevik toob. Olete noored ja tuleb aeg kui ostate omale päris oma maja.
  Ja kui teie ostjatel sama suur unistus seda maja endale saada siis nad ka saavad.
  Tibu

  ReplyDelete
 18. Maja saaks kasutada ju korteri sissemaksu asemel ka ja lõpuks jääks mõlemad alles, aga kui ostetava korteri hind on nii suur, et igakuine laenusumma jääks liiga suureks siis mõistan miks soovite müüa. Samas, ise näiteks ei võtaks sellist korterit mille laenusummat üksinda maksta ei jõuaks, sest kunagi ei tea mis võib teise poolega juhtuda või mis elu võib tuua. Peab ikkagi olema seljatagune ka olemas ja võimalus ka üksinda laenu maksta vajadusel nii, et söögiraha ka jääks. On küll laenukindlustus ka olemas, aga kas see annab täieliku kindluse? Igatahes, oma kodu ost on suur suur väljaminek ja vaja ikkagi korralikult läbi mõelda enne kui tehingusse tormata. Soovin teile palju jõudu selles. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil on ju maja ka osaliselt laenuga ostetud :) Ei ole kahjuks sellist varianti, et kahte laenu teenindada. Just sellel põhjusel, et ennast lõhki ei tõmbaks. Ei taha suust-suhu elada. Ja ei ole korter nii kallis, et üksi maksta ei saa. Korteri laenusumma tuleb oluliselt odavam kui praegu üürikorter + maja kokku. Kõik on vägagi läbi mõeldud ja ei ole siin uisapäisa. Olen ju ise kinnisvaras tegutsev juba 6 aastat ja näen siin toimuvat igapäevaselt :)

   Me oleme abielus ja saame lapse. Usun, et ühine kodu on hetkel igati asjakohane :) Valisime selle välja siiski lähtuvalt oma võimalustest ja lõhki end ei laena.

   Delete
  2. Sellisel juhul tõesti arusaadav, olen blogi uus lugeja ja pole kahjuks kõigi eelnevate postitustega kursis. Vabandan, et postitus natuke "peale hüppavalt" mõjus, lihtsalt tundute tõesti toredad inimesed ja soovin parimat. :)
   Kuna oled kinnisvaraturuga hästi kursis olev inimene ja plaanin ka ise oma elamist osta siis mulle näiteks on paar tuttavat maaklerit selle mõtte peale öelnud, et hetkel on Tallinna turul buum ja ei tasu korterit osta, et peaks paar aastat ootama, et hinnad langeksid. Mida Sa sellest arvad? Mina isiklikult näiteks leian, et Tallinnas on uusarendusel alati kõrged hinnad ja, et see nüüd küll paari aastaga ei muutu. :D

   Delete
  3. Närin tähti aga peost suhu on see väljend, mitte suust-suhu :D

   Delete
  4. Jah, kunagi ei tea tõesti, mis elu ette toob, aga kusagil on ju vaja elada ka. Ei saa jääda mõtlema, et äkki juhtub teise poolega midagi või äkki see või äkki teine, nii ei saa elada ju. Mis üldse on elus täielik kindlus? Üürikorter, kus omanik võib su millal iganes välja tõsta ja siis sa seisad keset tänavat, oma kümme asja käes?

   Delete
  5. Üürikorteri elanikuna on mul vähemalt vabadus iga kell lahkuda kui midagi ei meeldi (näiteks tüütud naabrid) ja pole laenuorjust. Pangalaenu ikka päevapealt ära ei lõpeta ja samamoodi võib pank korterist välja tõsta kui mingil põhjusel enam maksevõimeline pole. Ei tasu unustada, et kuniks pangalaen makstud pole, kuulub kinnisvara pangale. Eks igal asjal ole omad plussid ja miinused.

   Delete
  6. Ei, kinnisvara omanik olen ikkagi mina :). Panga kasuks on hüpoteek, aga omanik olen siiski mina. Aga laenuorjuse asemel on üüriorjus ja see on mitmeid kordi suurem (mõistliku pinna) eest, kui see nn laenuorjus. Ja kui mulle ikka naabrid peaks siin pinda käima, saan ka selle kodu maha müüa ja uue osta jne. Või on kohe kodu ostmine laenuga igaveseks? Tüütuid naabreid ja muid inimesi võib olla igal pool ja igal ajal, nii et siin nüüd küll mingi üürimine hull pluss ei ole. Aga tõesti, igale oma, mõnele meeldib iga paari kuu tagant kompse kokku pakkida ja uude pinda minna. Mina aga eelistaksin midagi püsivat - oma :). Aga kui üüri maksmiseks ka võimeline pole, kas siis omanik jätab su niisama tšillima oma korterisse? Huvitav.

   Delete
 19. Kust te plaanite mööblit muretseda? Või võtate majakesest? :)

  ReplyDelete
 20. 19 aastat linnas korteris elanud, peale seda kolisime maale oma majja. Lähimad väiksed poed 15km, lähim suurem linn (Rakvere) on ca 30km. 3a nüüd maal elanud. Ei kujuta enam ettegi, eat peaks linnas kuskil korteris elama... Maal on niii mõnus, ja see vabadus. Lastel on tulevikus tore (meil 2poissi, 2a4k ja 4k hetkel). :D

  ReplyDelete
 21. Tead. Su blogi peaks olema kuskil ... hmm... teraapiates ja psühholoogide juures abivahendiks:) Ses môttes, et see ON täielik teraapia, siin lugemas käia. Et eksisteerivad niisugused armsad, positiivsed, ilusad, südamlikud, edukad inimesed. Kes ei vingu, ei kritiseeri, ei tigetse mitte millegi kallal, vaid vastupidi, motiveerivad lugejat sigamoodi (vihje su toitumisest rââkivale postitusele) ja teevad tuju heaks:) Kusjuures jätmata absoluutselt muljet, et see on miski pingutatud vôi kokkuluuletatud roosamannavaht, 100% usun, et nii ongi:) Aitähh, et olemas oled (olete), ja hästi palju edu kôiges! Kirjuta ikka tihti!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Täpselt minu mõtted kirja pandud!

   Delete
  2. Vau! See on nii ilusasti öeldud! Aitähhhhhhh! ❤

   Delete
 22. Nagu ma aru saan, siis teie poeg jääb üksiklapseks?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Millest selline järeldus? :D veider

   Delete
  2. ilmselt sellest, et korteris kahele lapsele ruumi ei jagu :D

   Delete
  3. Korterist ilmselgelt ju 😀

   Delete
  4. Lihtsalt 2 pubekat ühes toas üldiselt elada ei taha ja eeldasin, et kuna vaid 3 toaline korter, siis jah :)

   Delete
  5. Ega me sinna ju elulõpuni elama ei jää :D kunagi kui võimalused suuremad ostame maja või ridaka. Praegu pole sellisel kulul ju mõtet? :) Laps pole veel sündinud isegi!

   Delete
  6. Siis küll :) Isiklikult lihtsalt ei tahaks kolida mitu korda ja kui juba oma isikliku elamise ostu teeks, siis no umbes niikauaks arvestaks kuni lapsed täiskasvanud. Eks inimeste mõttekäigud ja eelistused jne erinevad.

   Delete
  7. See on nii igivana arusaam, et korter või maja ostetakse eluks ajaks... Tänapäeval ostetakse ja vahetatakse elukohti vastavalt vajadusele. Kui korter/maja vähegi keskuses asub, ei tohiks müügiga probleeme tekkida, teie puhul asukohaga Viimsis ei ole kahtlustki, et kui vaja müüa, siis saate müüdud ;)

   Delete
  8. Perekonnad on elanud ennegi ühe- ja kahetoalistes korterites. Oleneb ju võimalusest ka, minul nt ei olnud oma isiklikku tuba ja ei hakanud jalgu trampima, et olgu nüüd olla. Äärmiselt tobe on teha selliseid järeldusi üldse. A kui kellelgi sünnivad kolmikud peab ta kohe mingi villa ostma või?

   Delete
 23. Issand mul teine laps tulemas ja elan 3-toalises korteris. Ja ei näe nagu probleemi. Kaks last peaks suutma ikka tuba jagada inimlikult.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kui väga vaja, siis saab kolmetoalisesse korterisse ka suurema pere mahutada :) Omal kogemus olemas, eks sai kuidagi olude sunnil väiksena need olud üle elatud, aga nüüd täiskasvanuna soovin tulevikus kindlasti oma maja.

   Delete
  2. Loomulikult saab, meie elasime 3 toalises 6 lapse ja emaga, kuid noh ilmselt seetõttu väärtustangi mina isiklikku ruumi kõrgemalt ja soovin seda ka oma lastele :)

   Delete
 24. Oma kodu omamine on niii hea ja eriline tunne ning ma loodan, et teil sujub kõik kenasti ja te saate oma perega juba peagi uues pesas sisse seada! Hoian pöidlaid ja varbaid! :)

  ReplyDelete
 25. Väga kena kodu! Kust te sellise köögimööbli soetasite kui küsida tohib?

  ReplyDelete
 26. Nii kahju, et siit ära kolite ���� See just selline hea ja tore koht, kus elada. Tean kuna ise elan ka selles kandis. ☺☺

  ReplyDelete
 27. Kas see pildistamise salasõna kehtib ikka veel? :)

  ReplyDelete