Monday, January 16, 2017

Turvahäll - Cybex Cloud Q Plus


Teine suur ost mis lapse saamisega kaasneb on turvahäll. See tegelikult on üldse vist kõige tähtsam neist kõigist, sest beebi on ju vaja haiglast koju tuua. Seda kõige turvalisemal võimalikul viisil. Meie valik oli sellesmõtes lihtne.. Peale pisikest eeltööd oli selge, et me valime Cybexi. Nüüd oli küsimus ainult selles, et milline mudel. Turvalisuse pealt ei tasu kunagi kokku hoida. Meie valituks osutus  Cybex Cloud Q Plus mudel. Natukene fakte ka : 

Cloud Q turvahäll tuli testivõitjaks Saksa Stiftung Warentest 06/2015 Grupp 0+ turvatestis. See oli ainukene turvahäll, mis sai turvalisuse kategoorias "väga hea" tulemuse. See turvahäll eristub teistest hällidest oma suurepärase kooslusega turvalisusest autoga liiklemisel ja funktsionaalsusest väljaspool sõidukit.

Selle konkreetse turvahälli puhul on plusse väga palju. Aga kõige olulisem neist : tegemist on tõesti turvalise tooliga. Lisaks saab seda saab tänu seljatoe reguleerimise võimalusele panna ka lamavasse asendisse ja nii "digimuutub" ta väljaspool autot lihtsasti vankrikorviks. Tänu sellele, et turvahälli siseosa on täielikult eemaldatav on võimalik panna tool ka peaaegu täislamavasse asendisse. Lisaks on toolil integreeritud lahtikäiv päikesevari ja tehtud on ta kvaliteetsest ja hästi hingavast kangast. 

Siin on konkreetne link antud tootele : http://beebicenter.ee/et/turvahallid-0-13-kg/96832-cybex-cloud-q-plus-0-13kg-royal-blue.html. Meie ostsimegi ta beebicenterist ja hinnaks kujunes 305 eurot (koos kliendikaardiga). Valisime Royal blue variandi. Lisaks ostame ka isofix aluse, et saaks hälli lihtsamini kinnitada ja ei peaks igal korral turvavööga mässama. 

Miinustest toon välja konkreetselt nüüd ainult kaks asja. Hind on ikka parajalt krõbe ja tegelikult on tegemist väga raske hälliga. Minul oli seda isegi ilma beebita raske tõsta. Õnneks on meil nii, et ma ise autoga ei sõida ja kui meil autoga kuskile minek on, siis Kristo sõidab (ja saab ühtlasi ka beebi hälliga autosse tõsta). Nii palju ma ikka jaksan, et vajadusel taksoni see vedada. Õnneks on häll kergesti kinnitatav meie vankri ratastele. See teeb olukorra lihtsamaks. Eks peale beebi sündi tuleb hakata korralikult käsi treenima ja musklit kasvatama. Pole midagi parata.

Igatahes.. Mina soovitan soojalt. Oleme valikuga super rahul ja veelkord.. Turvalisuse pealt ei tasu kokku hoida. Sarnaselt EJ vankrile on ka seda turvahälli võimalik hiljem järelturul hea hinnaga edasi müüa. 

36 comments:

 1. Heh, see lause "Turvalisus nõuab ohvreid" kõlab natuke absurdselt :) Aga nii on.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Issand kõlab tõesti :D :D Ma üldse ei mõelnud kui ebaloogiline see on

   Delete
 2. Tore, et nii palju blogid viimasel ajal😊 Nii tore on su lehte refreshida🙂 Ootan palju beebiteemalisi postitusi, sest endal ka 8 näd. Kui olulisemad testid tehtud, siis hakkan ka ostudele mõtlema!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Heh, nii armas :) Me hakkasime ka asju ostma alates 20-nädalast.

   Delete
 3. Otseselt pole vaja hakata käsi treenima, need muskuleeruvad ( ? :D ) sul beebsu kandmise/tõstmise/kussutamisega väga kiirelt :D. Me ise tegutseme beebsu valmistamise kallal ja nii käru, kui turvahälli valikule võib linnukesed taha panna kuna armusin sinu valikutesse ära :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Seda küll :D :D

   Oi! Mina olen ka totaalselt armunud! Super, et sain abiks olla :)

   Delete
 4. Minul oli mõlema beebiga Aton Q ja olen ka väga rahul. Tegemist on tõesti turvaliste hällidega,mis on kergesti puhastatavad ja väga ergonoomilised. Nõustun samade miinustega,et tõesti on kallis ja jube raske ( mu beebi on hetkel 7 kuune ja tõesti ainult autost tuppa jõuan tassida). Samas turvalisuse aspekt on siiski määrav ja ega need hällid polegi käekotina kandmiseks mõeldud. Aga muskleid kasvatab see häll küll :D

  ReplyDelete
 5. Kas te kogusite ka lapse jaoks eraldi raha kui kuulsite, et ootate beebit? Või oli varasemalt nii palju sääste? Aga ootan samuti uusi palju poste ja pilte muidugi! :)

  ReplyDelete
 6. Minu juures saigi miinuseks see, et ma sõidan tihti üksi autoga ja käin igalpool ja olen ka pisemat sorti naisterahvas siis cybex on liiga raske, valikus oli järgmisena maxi-cosi ja pidin ka selle ostma, kuigi cybex meeldib muidugi disaini poolest rohkem :) Aga õnneks maxi-cosi ka väga turvaLine ja kindel firma :)°

  ReplyDelete
 7. Mitte paha pärast aga soovita siis kui oled asja päriselt ära proovinud ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kust loed välja seda, et pole ise päriselt proovinud? Maxi-cosi ja Cybex on sellised firmad, mille peale saad kindel olla :)

   Delete
  2. Käisin seda ikka oma käega katsumas ja ka teisi variante uudistamas. Tegin väga suure eeltöö enne otsust :)

   Delete
  3. Ega enne avariid (ptüi, ptüi, ptüi) ei saagi "ära proovida" :)

   Delete
 8. Meil on väga kerge mõnus turvahäll mis teeb lihtsamaks neljandale korrusele ronimise, sest hetkelgi 30+ nädalaid ma tulen trepist vähemalt 10min üles

  ReplyDelete
 9. Kiidan valikut! Aga palun nimetame asju õigete nimedega ja tegemist ei ole kuskilt otsast tooliga. Sul seda sõna ühes lõigus korduvalt 😀.

  ReplyDelete
 10. Meil on täpselt sama turvahäll, valisin ka selle välja just selletõttu kuna on turvaline ja käib lamavasse asendisse, nüüd kaks kuud kasutuses olnud ja saab kohe paar miinust välja tuua. Mehe jaoks on käepide ebamugav (kuna mina seda nii pikalt/palju käe otsas ei vea siis pole see mind häirinud). Teine ja olulisem miinus on see, et tegelt on lamavast asendist tagasi panek vahel päris keeruline, poes käis ilusti (last ju sees polnud) aga nüüd vahel harva liigub ilusti aga enamasti on suht jebimine, et saada tagasi püstisemasse asendisse. Ja kujuta siis ette kui tore see on kui laps õueriietes, endal riided seljas ja siis üritad nahk seljas märg, laps nutab, sest on palava, turvahälli asendit õigeks seada :D
  Plaanis minna beebicentrisse tagasi ja uurida, et mis värk sellega on, sest arvestades hinda võiks ikka töötada nagu kellavärk.

  Lisaks soovitan muretseda soojakott turvahälli, sellega lihtsalt väga mugav. Mul endal Cybexi soojakott, pehme ja väga mugav aga suur miinus on see, et üldse ei hinga, nii et soovitaks miskit muud vaadata aga vb neist ükski ei hinga :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. See on küll väga hea tagasiside! Anna teada mis sulle beebicenterist öeldi :)

   Delete
  2. Tegelikult ei ole selle edasi-tagasi liigutamises midagi rasket. Lamavasse pannes lase rihmad lõdvemaks ja pärast tõmba pingule tagasi ja ongi kogu kunst :)

   Delete
  3. Lase enne lamavasse panemist rihmad lõdvemaks ja ongi kogu kunst :)

   Delete
  4. Tegelikult kui laps sees on ning korralikult kinnitatud ja paned lamavasse asendisse siis rihmad lõdvenevad ja kui tõsta püstisemasse asendisse siis pingulduvad. Mina pole küll aru saanud, et rihmade pingsusest selle funktsiooni toimimine sõltuks :)
   Mulle tundub, et on kaks probleemi:
   1. need punased jubinad, mis on selleks, et takistada lamavas asendis turvavööga hälli kinnitamist autosse, ei liigu oma kohalt ära kuigi turvahäll on õiges asendis ja fikseerunud püstisesse asendisse, isofix alusele kinnitamisel hüppavad need oma kohta (peitu) tagasi. Nii et kui on isofix alus siis pole suurt probleemi.
   2. häll ei fikseeru püstises asendis esimese korraga ära ja tuleb mitu korda üritada püstisesse asendisse panna. Kui ära ei fikseeru siis pole võimalik ka isofix alusele kinnitada.

   Delete
  5. Meil ka töötas see lamavasse asendisse panemine ja tagasi istuvasse panemine alguses väga hästi. Kuid siis hakkas lamavast asendist istuvasse panemine tõrkuma. Mees nikerdas ja avastas, et kui see nupp, mis külje peal on (kahel pool on nupukesed, mis tuleb alla vajutada,et häll raami pealt kätte saada), alla vajutada, siis saab tooli tagasi istuvasse asendisse. See ei ole vastavuses hälli õpetusega, aga meil see nii töötab. Need punased jubinad jah streigivad ka, aga kuna kasutan isofixi, siis see ei häiri. Olen siiski mõelnud, et peaks murega igaksjuhuks poodi pöörduma.

   Delete
 11. Hei

  Natukene teemast kõrvale küll aga kas kasutad ka mingit telefoni äppi raseduse jälgimisel? 😊

  ReplyDelete
 12. Mina kiidan ka Cybexit! Kasutasin Cybex Aton Q turvahälli, nüüd sõidab laps Cybex Pallas turvatoolis. Olen sama meelt, et lapse turvalisuse pealt sente lugema ei hakka ja mind teeb ikka väga kurvaks kui keegi soovitab 3in1 Poola vankrikomplekte koos hällidega, kuna need hällid on pole enamasti turvateste läbinud :/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Reeglina need on küll läbinud turvatestid, aga miinimum nõuded

   Delete
 13. Sellel turvahällil peaks olema beebisisu ainult eemaldatav, see väike seljaalune padjake, peatugi on üles alla reguleeritav, kuid mitte eemaldatav eks?

  ReplyDelete
 14. Kas sa reaalselt ka mõtlesid, kui palju seda lamavat asendit kasutad? Mõtlen, et arvestades seda, et seda saab vaid väljaspool autot kasutada, siis eeldan, et sa vabal ajal lapsega turvahälliga jalutama ei lähe, kui Kristot pole, sest sa ise autoga ei sõida. Ja kas poes käigud või teised käigud, kuhu autoga lähete, venivad nii pikaks, et peaks hälli lamavasse asendisse panema? Isegi külas paned lapse ju kuskile diiavnile või nii ... Olin ise ka hull fänn sellele hällile kuni hakkasin reaalselt mõtlema, et kas selle 10 korda kasutatava funktsiooni eest nii palju olen nõus peale maksma...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meie kasutasime Cloud Q-d 9 kuud ja lamamisfunktsioon oli väga tänuväärne asi. Beebi jäu tihtipeale ka lühemate sõitude ajal magama ja siis oli hea toas häll lamavasse asendisse panna mitte ei pidanud magavat last hakkama hällist välja kiskuma.

   Delete
 15. Kas neil komplektis ka see autoalus?

  ReplyDelete
 16. Kiidan turvahälli valikut, endal sama kasutuses olnud pisut üle kuu aja :) Ka meie otsus tugines turvalisusel, samuti on sellel hällil super vari, mida saab nii ette tõmmata, et lapsele ei puhu tuul näkku, nt talvebeebi puhul hea autost poodi joosta :) Raske on ta tõesti, kuid samuti nagu Sinul, tassib ka meil seda issi :) Teistele teadmiseks, kes soovivad samuti sama hälli soetada, kuid odavamalt - piiluge saksa lehtedel ringi. Meie tellisime Internetist nii hälli kui ka Isofix aluse peaaegu sama hinnaga, mis Eestist saab ainult hälli :)

  ReplyDelete
 17. Üks miinus veel. Vankriraamile kinnitada on tõesti lihtne, kuid sealt ära võtmiseks tuleb korraga mõlemalt poolt nupud alla vajutada ja siis tõsta. Edukaks soorituseks oleks vaja 3 kätte, kolmas käsi siis tõstab sangast samal ajal kui teise kahega neid nuppe ala vajutad. Miinus ilmnebki siin, et kui sul on seal juba paraja kaaluga laps sees ja häll ise kaalub ka korralikult, siis on päris jama seda vankriraami pealt kätte saada, et autosse asetada.
  Isofix alus on täiega pluss, ilma selleta on ikka väga nüri. Siis selle kaarvarjuga on ka ebamugav veidi, see jääb sangast hoidmisel natuke ette kui tahad hälli sedasi käevangu võtta. Olen ise ka lühike (160cm) ja pisike naine, ning vedasin seda turvahälli koos lapsega neljandale korrusele 9-10 kuud, päris vanduma võttis vahepeal. Selles suhtes tõesti turvalisus nõuab ohvreid. 😄
  Ja mul ikka oli seda vedamist, sõitsin tihti erinevate linnade vahel lapsega (Tartu, Pärnu, Viljandi jne). Ja ikka oli nii, et läksin nt Pärnust Tartusse ligi 2h sõitu, siis kuskile sööma või poodi, panin turvahälli vankriraamile ja lamavasse asendisse. Või kui jõudsin sihtkohta ja laps magas, siis jälle võtsin ta turvahälliga kaasa ja lamavasse asendisse.
  Kui järgmise lapsega elaks madalamal korrusel ja sõidaks vähem, siis võtaks kindlasti sama.
  Hetkel kasutusel Cybex Sirona Plus turvatool. Kiidan! ☺️

  ReplyDelete
 18. Mina, olles Cybex Cloud Q'd kasutanud veidi üle aasta, kommenteeriks hällile antud kriitikat veidi.
  Esiteks lamav asend (et kas on ikka üldse vajalik ja palju seda reaalselt kasutad). Meie jaoks oli küll väga kasulik ja tihti kasutuses olev funktsioon. Nii pikkadel sõitudel (iga tunni või kahe pärast max peaks lapsel laskma sundasendist puhata) kui ka poes-/arstilkäigul (isegi kui on lühike ots on lapse kehale parem kui ta on lamavas asendis, mitte sundasendis) ning pärast autosõitu. Meil laps jäi tihti (et mitte öelda alati) autosõidul magama ja hällist välja võtmise peale ärkas üles. Siis oli väga hea lamavasse asendisse panna ja lasta lapsel oma uni rahulikult ära magada.
  Teiseks kaalu koha pealt tahan ära mainida, et kõige kõige olulisem on sinu enda kehaasend (et seljale mitte liiga teha ja et see raskus ei oleks niivõrd häiriv). Ehk jalad veidi kõverdatud ja selg sirge, nii nagu ikka raskete asjadega, tuleb tõsta selliselt, et raskuskese langeb jalgadele, mitte seljale.
  Kolmandaks isofixist ja adapteritest hälli lahti ühendamine on minu meelest harjutamise asi. Eks igalühel omad "nipid". Ma ka esialgu mõtlesin, et hirmus keeruline, aga siis harjutasin paar korda järjest poe parklas seda raamilt lahti ja raamile kinni ja sain asja nö "näppu" ja edasi läks ladusamalt.
  Neljandaks, mida pole vist eelnevalt mainitud, aga meie laps higistas hällis palju (ja teeb seda ka praegu toolis). Ühest küljest on see meie lapse füsioloogiline eripära ja ei pruugi teil üldse päevakorras olla, aga meil tuli kasuks suvekate sel puhul. See hingab rohkem.

  Eks igal asjal ole omad head ja vead. Minu jaoks sai otsustavaks just tooli turvalisus (ja disain on muidugi ka äge). Kõik muu on minu arvates suhtumise küsimus :)
  Mina igatahes kiidan valikut :)
  Päikest
  P.S. järelturul lähevad need kui soojad saiad, seega hiljem saab juba vähemalt pool tooli raha hälli müügist ;)

  ReplyDelete
 19. Mina leidsin oma beebsule sellise turvatooli millel rattad all( jap tean,et enamustele saab ju rattada alla panna aga sellel on kohe küljes). Autos on siis need rattad seal sees ja sang ka lühike aga kui välja tõsta siis saab alt rattad välja tõmmata ja sanga pikaks teha:) Kuna ma olen lühike ja mingi jõujunn ka ei ole siis ma ei plaani ühtegi üleliigset tõstmist teha:D firma on Doona ja arvan,et just arstile on hea sellega minna kuna ma ei julgeks kuhugi seda ratastega raami jätta:p tundub hea mugav aga eks me siis mais näe kui mugav see meile on:)

  ReplyDelete
 20. Meil täpselt sama turvahäll.Raske on ta tõesti aga mugavamaks kandmiseks ostsime meie turvahälli õlarihma(29€) ja kiidan seda vidinat väga, on tõesti kergem/mugavam sellega. :)

  ReplyDelete