Thursday, November 10, 2016

Esimesed 3 kuud armastust - Härra Šois ennustab : Kas meie rosinake on poiss või tüdruk?


Ma ei olegi oma rasedusest eriti palju pajatanud veel. Seda eelkõige seetõttu, et see kõik on meie jaoks veel nii uus. Me alles harjume selle mõttega. Samas ei oska ma sõnadesse panna seda, kui palju on see pisikene tegelane meid juba ümber oma pisikese sõrme keeranud. Ma ei suuda oma aju välja lülitada, et ma ei mõtleks pidevalt sellele, kuidas ma seda pisikest inimest musitada ja kallistada tahaks. Kuidas ma tahaksin silitada ta pisikest peakest ja näidata talle, et tema elu saab olema täis nii palju armastust. Ma ei jõua ära oodata, et ma saaksin teda vaikselt oma käte vahel unele suigutada ja öelda talle, kui palju ma teda armastan. Et öelda talle, kui palju tema isa teda armastab ja öelda talle kui väga me teda ootasime!

Meie andsime pisikese tulekule rohelise tule juba aastake tagasi. Me otseselt ei ajastanud midagi, aga kätt ette ka ei pannud. Enne seda võtsin aastaid ja aastaid hoolega beebipille ja teadsin, et kuna me planeerime lähematel aastatel last, siis jätsin need nüüd võtmata. Veel enam, et me kihlusime õige pea ja planeerisime pulmi. Keha vajab aega beebipillidest taastumiseks ja meie puhul võttis rasestumine aega terve aasta. Ja lõpuks, lõpuks.. Juba kuue kuu pärast saan ma teda oma kätevahel hoida ja ta ongi päris meie oma. 

Minul on olnud alati arvamus, et ma olen rohkem selline "poistetegija". Ma ei teagi miks.. Kuidagi vaimusilmas oli alati selline pisikene blond ja sinisilmne poisslaps. Nii ennustasin ma meie beebidegrupis ka. Ka Kristo arvas ja lootis seda. Eks mul oli natukene omakasu ka. Poisid kipuvad rohkem emmekad olema ja "vanem venna" kõlab nii ilusti! Eriti minule.. Minul ei ole ühtegi õde ega venda ja kasvasin ülesse üksi. Ilmselt on see olnud mul selline väikest viisi unistus. Teiseks lapseks sobiks pisikene tirts, keda suurem venna hoolega kaitsta saaks. Isegi vahel võibolla üleliia. Aga tegelikult on ju ilmselge see, et laps võiks lihtsalt terve olla. Sellepärast muretseme me kõik ju kõige enam ja loomulikult on see ka kõige olulisem. Ka mina muretsen. Koguaeg! Nii veider on mõelda, et ega see muretsemine nüüd enam kuskile ei kaogi. See jääb. Mina ja Kristo oleme selle pisikese inimese emme ja issi.. Elulõpuni. See on ju kirjeldamatu õnnetunne! 


Siin on meie pisikene ilmaime 2D ja 3D vaates. Hängib seal nabanöör üle õla. Ilmselt jäi see talle pidevalt ette ja tuli eest ära lükata. Šoisi juures käisime meie 3D ultraheli uuringus. Oscarile läheme esmaspäeval ITK-sse. Kõikidele emadele on ju kõige suuremaks kingituseks kindlustunne, et kõhubeebiga on kõik hästi. Kui see kindlustunne läheb mulle maksma 90 eurot, siis olen ma nõus selle ka kinni maksma. Meie saime ca 30-40 minutit oma pisikest tegelast ekraanil jälgida.. Üle lugeda iga  sõrme, varbakese ja teada ka beebi soo. Seda muidu 90%-lise täpsusega, sest tegelikult on ta ju veel päris pisike. Soo määrab härra Šois jalgevahel oleva "objekti" nurga järgi. Kui see on alla 20 kraadi, siis on tegemist ilmselt tüdrukuga. Kui see on rohkem kui 40, siis kindlasti poiss. 

Meie puhul sai nalja kõvasti. Kõigepealt kui uksest sisse astusime, siis uuris Šois küsivalt.. "Triinu Liis, kui tohib küsida siis.. Kas te oma abikaasat silmadega enne mõõtsite, kui rasedaks otsustasite jääda?" Nalja nabani, sest meie kontrast Kristoga on tõesti üüratu. Palus ta mul siis pikali heita ja peale natukest uurimist küsis ta meilt "Kas Kristo tütart kasvatada oskaks?". Point taken. Rõõmustasime pisitütre üle! Nurk oli 19,58. Siis jätkasime beebi sõrmekeste lugemisega ja heaolu uurimisega.. Kuniks meie pilgud ekraanil tardusid. Beebi võttis rahulikult oma parema käekese, pistis selle mõneks sekundiks oma jalgevahele ja ekraanil enne nähtud "objekt"nö ärkas. Nüüd sai kalde nurk mõõdetud 48 kraadi peale. Poiss, mis poiss! Šois muheles ja ütles, et juu siis poiss solvus eelneva arvamuse peale ja pidi näitama, et tal on täitsa korralik poisile omane varustus olemas.

Meie ilmselgelt vinge ja ekstravertse iseloomuga poja! Oooooooooh, kui äge! Need pisikesed kikid, triiksärgikesed ja ketsid mida poes imetlenud olen! Kõige kihvtim on see, et meie poja sünnib täpselt samal looma-aastal nagu mina ja kui veab, siis saab olema ka sama tähtkujuga. Kukk ja sõnn! Ma ei jõua ära oodata juba, et temaga kohtuda! Tuleks see kevad rutem :)

Natukene tehnilist infot ka. Täna on rasedust täpselt 12 nädalat. Šois mõõtis poisi natukene siiski suuremaks : 12+4. Suurust on tal 6,3cm ja süda lõi hirmus kiiresti (178 lööki minutis). Eks ta siples ka parajalt ja näitas end igast küljest.

Kas Teile pakuks huvi lugeda ka natukene detailsemalt raseduse sümptomitest ja minu eelnevatest nädalatest? Kuna esimene trimester kohe läbi, siis mõtlesin sellise kokkuvõtliku postituse sellest teha. Tean, et päris alguses, kui ise rasedaks jäin, siis oli google, igast foorumid ja postitused minu parimateks sõpradeks! 

111 comments:

 1. Palju palju õnne , poisid on lahedad :) endalgi 1 1.6 a poisiklutt kodus ja emmekad on nad tõesti :)

  ReplyDelete
 2. Nii armsad pildid :)
  Ja palju õnne poisikluti tuleku puhul! :)
  Detailsemalt võiksid ka kirjutada jah, üritame ise ka rasestuda, 5 kuud üritanud juba, beebipille pole kunagi kasutanud ja nii mõnus oleks lugeda su postitusi kui see kunagi ka endal juhtub :).

  ReplyDelete
  Replies
  1. Uskumatu, et tänapäeval selliseid fotosid teha saab juba :)

   Meil läks lausa terve aasta. Tean seda ootusärevust väga hästi.. Et millal sa tuled pisikene?

   Delete
  2. Palju õnne Teile, imeline uudis :) Ja väga tubli, et suitsetamise maha jätsid. Kas Teie kodu on nüüd täiesti suitsuvaba või Kristo siiski teeb suitsu?

   Delete
 3. Palju õnne :) Kui olekski olnud vastupidi, siis päris ausalt, suurem õde olla on ka äge. Olen ise suur õde oma väikevennale ja minu tütar on suur õde oma vennale :)

  Ilusat kasvamist ja et ooteaeg oleks mõnus :)

  ReplyDelete
 4. Palju õnne ! :)
  Meie poja peaks ilmavalgust nägema järgmine kuu (TA 23.dets), kui ta just varem tulla ei taha :)

  ReplyDelete
 5. Ütlen kohe ära, et kui sa ei taha ei pea sa seda kommentaari läbi laskma. :) Esiteks, soovin õnne väikese poisi puhul. :) Aga küsimus järgmine, sa suitsetasid varem. Kui kaua enne rasedust suitsu maha jätsid ? :) Kuidas loobumine läks?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitähh Sulle! Mina jätsin suitsetamise päevapealt maha. Seda tegelikult täpselt 2 päeva enne ärajäänud päevasid. Loobumine oli kerge. Motivatsioon oli suur :)

   Delete
 6. Meil oli ka soo teada saamine jube naljakas. Arst tegi beebist pilti ja palus arvata, mis siis pildil on. Mina ei saanud mõhkugi aru, mees sai aga koheselt aru, et pildile oli jäädvustatud suurelt mehe tunnused. 😂

  ReplyDelete
 7. Palju õnnne.. Mul ka 1.4 a poja kasvamas. Poisid on ägedad suslikud..minu poja on täielik issi fänn 😄 mul on hea meel, et teie armsake saab endale nii suurepärased vanemad, nagu seda olete teie. Super!

  ReplyDelete
 8. Palju, palju õnne! Poisid on väga ägedad ja tõesti emmekad :)

  ReplyDelete
 9. Mina sooviksin küll lugeda. Kunagi ju endal kõik ees :)

  ReplyDelete
 10. Arvasin eile, et täna tulevad poisi uudised. Nii äge ja mõnusat rasedust!
  Kindlasti oleks huvitav su rasedusest lugeda! :)

  ReplyDelete
 11. Mulle just arstid öelnud, et peale beebipille on lihtsam rasestuda, sest keha on puhanud. Eks iga naine rasestub erineva ajaga, kellel läheb mitu aastat, kellel õnnestub kohe. Nii palju tegureid mängib rolli. Mina olen see naine, kellel on õnnestunud kõik kolm rasedust esimese korraga. Ei ole pidanud ootama. Kusjuures olen enne rasedusi kasutanud beebipille 4-5 aastat. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vot mulle öeldi jälle vastupidi :D naljakas.

   Delete
  2. Triinu Liisile jagati õigemat infot kui anonüümsele igatahes- pärast pille on praktiliselt kõigil naistel raskem rasestuda! Vastupidi, keha pole ju siis puhanud!! Keha on just "petetud," et justkui oleks rase. Keha on kõike muud kui puhanud :)

   Delete
  3. Mina jäin ka peale beebipille kohe rasedaks.Samamoodi ka üks sõbranna mul. Eks see oleneb inimesest ja tema kehast ja kõigest millest veel oleneda saab. ☺

   Delete
 12. Ei olegi tüdruk nagu eile arvasi. Palju,palju õnne igaljuhul.

  ReplyDelete
 13. Palju,palju õnne! Me küll ei tea üksteist, aga nii tore on kaasa elada, endalgi sünnitustähtajaks planeeritud mai kuu (22.mai) ning käisin samuti eile ultrahelis, seega pakuks kindlasti huvi ka lugeda rasedussümptomitest ja kõigest, mis senini toimunud on. Tekib väike selline võrdlus ja kaasaelamis moment

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil täpselt samal päeval TA. �� Ja meil läks aega aasta ja 8 kuud enne kui rasedaks jäin. �� Rõõm seda suurem, aga muretsen ka hulluks end.

   Delete
 14. Soovin Teile palju õnne poisi puhul!!! Minul on just tüdrukud (3.aastane ja 1.aastane) ja nii memmekad.:D

  ReplyDelete
 15. Mina sooviksin ka lugeda. Kunagi ka endal see kõik ehk ees :) Oleme elukaaslasega pea 9 aastat koos olnud, ehk juhutub see ka meiega kunagi :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Siis tuleb kindlasti kirja panna.. Kuniks värskelt meeles :)

   Delete
 16. Kõigepealt palju õnne! Sooviksin ka rohkem neid postitusi, kuna endal sama ees tulemas, esmarase ja kõik nii uus ja huvitav.

  ReplyDelete
 17. Palju õnne!! :)
  Väga sooviks täpsemalt lugeda :)

  ReplyDelete
 18. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 19. Naljakas on see, et olen ka üksik laps ja tahtsin( ja ka sain) poega esimesena.
  Laps olin siis oleksi endale väga-väga suuremat venda tahtnud. 😁😁
  Aga teile veelkord palju palju õnne, olin kindel et tuleb poiss ! 😁 teist saavad kindlasti imelised vanemad ^^,

  ReplyDelete
 20. Palju palju õnne teile! Niiii lahe! :) Ja kindlasti sooviks lugeda ka detailsemalt sinu rasedusest :)

  ReplyDelete
 21. Palju õnne!
  Muide, kui te teatasite, et beebi perega liitumas on, kangastusid Sa mulle kohe poja emana silme ette ;). Ma ei teagi miks, aga Sulle sobiks poiss just :).

  ReplyDelete
 22. Palju palju õnne! :) kas oled liigutusi ka tundnud? Mitu nädalat on? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Selleks liiga vara. Täna täpselt 12 nädalat :) Šois mõõtis poisi tiba suuremaks 12+4 :)

   Delete
  2. Ja platsenta on eesseinas, seega tunnen liigutusi ilmselt hiljem :)

   Delete
 23. Hehe, arvasin täppi :)
  Väga äge oli lugeda hetkel just seda, et see rasedus ei jää Teil kindlasti mitte viimaseks :)
  Nii vahva, kui keegi, kellel pole last veel, on otsusekindel, et kindlasti kunagi veel :)
  Ise juba väiksena teadsin et kaks last tahan ma kindlasti... Ja tãnaseks on nad ka olemas :) Olen õnnelik nende üle, kuigi nad ajavad cahel ka hulluks :D
  Sinule aga soovin kaunist rasedusaega ja jään ootama uusi postitusi pisikese Rosinakese ja raseduse kohta :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kaks võiks ikka kindlasti olla jaa :) Mul nii tore mees, temaga lust lastele mõelda!

   Aitähhh Mari! :)

   Delete
 24. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 25. Palju õnne :) palju nädalaid on ja kas tunned juba liigutusi ka?

  ReplyDelete
 26. Kas sul mitte ei pidanud olema TA 25 mai :D ? Meie pisi poisike tuleb ka kukk aga jäär :D Tähtaeg 1.04 💕💕💕 ei jõua ära oodata kunas sünnib, liigutused kõhus ka juba nii hästi tunda, tahaks, et see päev juba rutem kukuks 😍

  ReplyDelete
  Replies
  1. TA jäi ikka 25.05, aga Šois ennustas kasvu järgi varasemat lihtsalt :)

   Delete
 27. Pidi olema jah, aga tõsteti varasemaks. Poiss mõõdeti suuremaks UH-s :)

  ReplyDelete
 28. Suuuured Suuured ònnesoovid ! Te olete seda igati väärt ! :)

  ReplyDelete
 29. Suuuured Suuured ònnesoovid ! Te olete seda igati väärt ! :)

  ReplyDelete
 30. Palju õnne!
  Minul vedas ja jäin rasedaks esimese kuuga seega pikalt ei pidanud ootama :D Aga ootan ka detailsemat rasedusest rääkimist

  ReplyDelete
 31. Palju õnne! Minul ka kodus kasvamas hetkel 2,5aastane poiss, kes mõne nädala pärast saab suureks vennaks, oma pisikesele õele :)

  ReplyDelete
 32. Palju Palju Palju beeeebijuttte :)))
  😍😍😍😍

  ReplyDelete
 33. Keegi ütles mulle kunagi: laps on laps, peaasi, et poiss :D
  Mul kaks poissi kodus kasvamas.
  Palju palju õnne teile!

  ReplyDelete
 34. Väga vahva postitus. Alles hiljuti avastasin Sinu blogi ja olen sellesse nii kiindunud. Ise arvasin, et ootate tüdrukut.. selline väike Triinu Liis. Aga otseloomulikult on kõige olulisem see, et laps on terve.. olgu siis poiss või tüdruk.
  Mul on meel, et tuleb poiss nagu te soovinud olete.
  Ka meie proovime rasedaks jääda aga kahjuks ei ole veel õnnestunud..
  Kindlasti kirjuta enda rasedusest detailsemalt, huvitav lugeda ja kaasa elada Teile! :)

  ReplyDelete
 35. Poisid on ägedad, mul neid nimelt lausa kaks :) :)

  ReplyDelete
 36. Palju, palju õnne!
  Minu esimene poja on samuti minuga samal loomaaastal sündinud (tähtkuju erinev) ja uuel aastal on saabumas teine, kes siis võib sündida mehega samal looma-aastal, aga eks see ole näha, sest tähtaeg on täpselt seal vahetumise lähedal.
  Minu poeg on tõesti üks tõsine emmekas ja kui öeldi, et teine ka poiss, siis oli korraks päris hirmus, et kuidas ma KOLME mehega hakkama saan :D

  ReplyDelete
 37. Palju õnne! Tore aeg on ees :)


  Ma mäletan, et mina nii varakult ei olnud veel kellegile öelnud. Teadsime ainult kahekesi ning Internetis teatasin alles 24+ nädalal. Tahtsin oodata, et see kriitiline aeg oleks läbi.

  12. nädalal ei olnud veel kõhtu nähagi ning võtsin päris palju kaalust alla. Mingi 8kg vist?

  ReplyDelete
 38. Vahva! See näitab muidugi hästi seda kuidas nii vara öeldes isegi Šhois eksib. Ühel tuttaval sai just u 12 nädalal Šhoisi öeldud tüdrukust 20 nädalal poiss :) Palju õnne ja mõnusat ootust :) Meil tulemas loodetavasti 3.. seekord ehk tüdruk ..

  ReplyDelete
 39. Teie kutt lihtsalt naudib sõitu. Nabanöör nagu turvavöö peal😂😂

  ReplyDelete
 40. Palju palju õnne! Ise oleme augustist proovinud ja siiamaani midagi.. eks ma saan aru, et see võtab aega, aga kurb on ikka kui jälle NEED hakkavad, tahaks juba ka pisikest :)
  Kuidas muidu sellele testile registreerimine käib ?

  ReplyDelete
 41. Palju palju õnne Triinu Liis!
  Tundub, et meie tibud jäävad üsna samasse aega. Mul täna 12+1
  Ja samamoodi oli minu unistus kunagi saada esimeseks lapseks poiss, sest nooo suur venna ju.. See unistus mul täitus, nüüd loodame teiseks tibuks ühte armsat preilit. Eks näis :)
  Aga sulle palju õnne ja kerget kõhu kasvatamist! Varsti varsti on nad meil juba süles!

  ReplyDelete
 42. Palju õnne! Muidugi kirjuta ka eelnevatest nädalatest.
  Mul on poisslaps 2 aastane ja ei ole emmekas. Kui issi töölt tuleb, siis tahab pigem temaga olla (terve päev ainult mind näha on ju igav)

  ReplyDelete
 43. Palju õnne teile veelkord :)
  Mulle küll meeldib selliseid postitusi lugeda, nagu nostalgiaks või nii :)

  ReplyDelete
 44. Minul oli ka kunagi ammu mõttes, et poiss võiks esimesena tulla ja kusjuures täpselt samadel põhjustel (üksiklaps ma küll pole, aga arvestades seda, milline on mu läbisaamine noorema vennaga, siis sooviksin, et see kooslus oleks teistpidine). Musikene tahab mul aga jälle esimesena tütart. Ega tegelikult vahet pole, peaasi et terve. Samas tahaks juba teada, kumb siis tuleb, kuigi käis ka mõte peast läbi, et võiks üllatuseks jääda.
  Ootusaja detailidest võiks rohkem juttu olla küll, alati meeldinud kaasa elada, ja nüüd kui ise samas paadis olen, siis veel eriti 😊

  ReplyDelete
 45. Loeksin hea meelega, meeldib kaasa elada. Endal kodus kohe kolmeseks saav poiss. Teadsin teda oodates juba raseduse algusest peale, et poiss on, ei kahtlend kordagi tema soos. Ema sisetunne on tugev..
  Teiseks lapseks sooviksin aga tüdrukut, kuna mina olin oma peres ainus tüdruk ja olen alati õest unistanud.

  ReplyDelete
 46. Jessss! Palju õnne poja puhul! Ma nii lootsin, et saate poja ja kui lugesin, et tüdruk on siis olin veidi pettunud hahaha. Kui esimene on teie soovi järgi piuss, siis proovige teisena tüdruku saada, äkki juhtubki nii! :D

  ReplyDelete
 47. Tahtsin teha komplimendi, et oled juba 3- kuuse kõhubeebi juures täiesti ema valmis :) See viis, kuidas beebist räägid juba praegu, on üsna haruldane esmarasedate seas. Tihti võib blogidest lugeda pigem naiste hirmu, et mu "sees elab nagu tulnukas," ja "keha pole enam ainult minu oma" jne. Ei tunnetata kõhuelanikku veel kui oma last ning ollakse kirjutistes isekad. Sinu kirjelduses aga kiirgas seda ehtsat emalikku armastust ja see on nii tore. Minu kolmas laps sünnib ka maikuus (keskel). See on ihea aeg, mil sünnitada- suvel on vastsündinuga kõige kergem möllata :) Edu ja jaksu!

  ReplyDelete
 48. Teadsin ka alati, et esimene laps tuleb mul "suur venna". Ka sinu puhul teadsin seda :) tuleb kohe see raseduse algul meelde ja ootuse ärevus. Ja nüüd ta juba ongi 8 kuune, kuhu see aeg küll läheb ja tõesti, ilma emmeta ei saa :) täitsa emme poja.

  ReplyDelete
 49. Palju õnne poisi puhul! Minul oli ka sisetunne selline, et olen rohkem poisitegija, ja no ei vedanud alt see tunne.

  Mis aga aastasesse ooteaega puutub, siis see on ikka väga väike aeg ja loetakse ju täitsa normaalseks :) Öeldakse ju, et kui alla 35aastasel naisel pole õnnestunud aastaga rasestuda, siis tasuks minna arstile kindlaks tegema, miks see nii on.
  Endal läks kolm aastat ja kuna selle aja jooksul jõudsin tutvuda paljude rasestumisprobleemidga naistega, siis tean, et ka kolm aastat oodata on ikka väga vähe.

  ReplyDelete
 50. Nii lahe!
  Palju õnne! :)
  Minul ka kodus 2 rüblikut. 3,5a sõnnipoiss (oiii millise iseloomuga :D) ja 1a2k vanune pliks :)
  Mõnusat ootusaega ! :)

  ReplyDelete
 51. Palju palju õnne teile :) mina tundsin esimest last ootama jäädes,et ootan poega ja nii oligi :),teine laps on tütar :)vanusevahe on neil 2.8aastat ja noh ütleme nii ,et vennake hoiab oma väikest õde väga aga on ka tülisid kuna mängud on neil suht erinevad :D

  ReplyDelete
 52. Palju palju õnne! Nüüd saab su poiss Mallu Lendele silma peale visata 😀 see oleks nii lahe!

  ReplyDelete
 53. Heihei armas preili! Kuna olen samamoodi esmarase ja sinust natuke maas ajaliselt ehk et tähtpäevaks on 1.juuni pandud siis mõtlesin julguse kokku võtta ja küsida, et mis Sa täpsemalt seal Šoisi juures käisid tegemas.. Osad käivad Oscarit tegemas aga sa käisid lihtsalt 3/4D uuringus? Appi vabandan väga oma ebakompententsust aga pole ka uurida kellegi käest kuna ei ole keegi tuttavatest rase, ega pole olnud ka tükk aega .. Loen ja loen neid foorumeid ja ikka segaduses omadega, kuhu minna, mida teha lasta 😬 Kõike paremat teile kõhubeebiga :) N

  ReplyDelete
 54. Palju palju õnne! See ei ole nyyd teemakohane jutt, aga ma nägin sind yks öö oma unes. Sa olid nii rõõmus ja positiivne ja ytlesid mulle et ma olen armas. Hihihi, aga kui yles ärkasin oli päev palju toredam ja positiivsem ja ma ei suutnud uskuda et sind oma unes näen. :)

  ReplyDelete
 55. Palju-palju õnne :) Tugevatel naistel pididki pojad esimesena sündima :)

  ReplyDelete
 56. Palju õnne! See väga tore lugemine, meie käisime ka Dr Shoisi juures OSCARis, väga põhjalik ja see pilt, mis ta annab, on ikka uskumatult päris:) Aga soo kohta jätsin täitsa küsimata, buu!
  12345

  ReplyDelete
 57. Lahee, me saame ka poisi (vist :D)..ja samuti kevadel, aga aprillis :) Palju õnne!

  ReplyDelete
 58. Ma just eile mõtlesin sulle ja sellele, kuidas teil beebiga läheb. Super uudis, et poiss ja peamine, et kõik hàsti ja laps terve :)

  ReplyDelete
 59. See väike poisiklutt saab olema küll üks väga õnnelik laps, sest tal on väga imelised vanemad! Palju õnne ja armastust Teile! :)

  ReplyDelete
 60. Tere.
  Suured õnnesoovid.Mina teadsin ka ette,et tuleb poiss ja tuligi.Suur vend on super.Endal ka suur vend.Nüüd minu pesamunal lausa 2 suurt venda 😁
  Poistega rasedus ka kulgeb kergemini 😁

  ReplyDelete
 61. Oh kui äge! Palju õnne :)
  Ma millegi pärast kujutasin ette, et teile sünnib tüdruk. Ma ise arvasin muidugi, et mulle endale tuleb ka tütar, kui rasedaks jäin. Aga ultrahelis saime hoopis poisi uudised :D olime üliõnnelikud! Siiani oleme. Meie poeg on juba 9kuune :) Imeline tegelane!!!
  Naudi oma rasedust!

  ReplyDelete
 62. NIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII armas lihtsalt! Teist saavad suurepärased vanemad! Mina sooviksin küll väga lugeda planeerimisest (et kas tegite veel midagi teisiti, ootasid iga kuu, et kas oled või mitte, muretsema ei hakanud jne) ja ootusest ka muidugi :) Me ise ka soovime pisikest ja oleme proovinud 3 kuud, pole veel õnnestunud, aga ootan VÄGA :)

  ReplyDelete
 63. Ma arvan, et sul tuleb keiser. See suur mees - väike naine polegi niiväga naljakas, tõenäosus on väga suur, et on loote ja vaagna sobimatus ehk suur kõhuõõne operatsioon ootamas.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mina arvan, et on üsna ebaviisakas esmasünnitajale midagi sellist ennustada. Tuleb see, mis tuleb, teist inimest pole tarvis hirmutada.

   Delete
  2. Aja oma loll jutt kohe heaga suhu tagasi. Mul on ka mees väga suur ja pikk ja ma ise sealjuures pisike ja õbluke naisterahvas. Ometigi oli beebi sündides pisike nööbike ja täiesti keskpärane. Sünd läks normaalselt. On tutvusringis veel mitmeid sarnaseid näiteid, kus veelgi kitsama puusaga naised on kenasti ära sünnitanud. Geenid hakkavad rohkem määrama ja avalduma ikka hilisemas elus, mitte kohe ema kõhus. Või ma ei tea, sa vist arvad, et ei sünnigi bebei, vaid kohe üks korralik 5-aastane. Muidugi ei saa kunagi kindlalt väita, et kõik loomulikult, ideaalselt ja ladusalt läheb, aga seda ei tea nagunii ühegi sünnituse puhul! Eriline nõmedus on aga tulla ja ennustada kohe ei tea mida. Hoia oma negatiivsed stsenaariumid enda kogemuste puhuks.

   Delete
 64. Mina loeks suure rõõmuga sinu sümptomite ja kõige muu rasedusega seonduva kohta, seda eriti selle pärast et meil samal päeval eeldatav tähtaeg :) Palju rõõmu teie perre!!

  ReplyDelete
 65. Oi poisid on vinged! Lahedad uudised! Mul küsimus seoses sellega, et jätsid kihludes pillid ära ja plaanisite pulma jne mis oleks saanud kui oleksid suhteliselt kohe rasedaks jäänud? Kas oleksid kõhuga abiellunud ikka oma plaanitud kuupäeval või oleksite pulmad edasi lükkanud? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ta ju ütles, et planeerisid aasta aega! Triibud sai septembris, kihlus oli veebruaris. Kuidas inimesed üldse lugeda ei oska :D

   Delete
  2. ?! Kuule lase autoril vastata kui sa ise millestki aru ei saa :D

   Delete
 66. Kaua te koos olete olnud? :)

  ReplyDelete
 67. Palju palju õnne Teile! Minul endal on kodus kasvamas pea 3 aastane poiss (märtsis sündis). Helehele blondid juuksed ja särasinised silmad 😀 ja taaskord märtsis saab ta endale väikevenna juurde! Kusjuures ka mina olen kukk ja sõnn ning ma ei teadnudgi, et nüüd tuleb meie aasta!

  ReplyDelete
 68. Kirjuta ikka oma esimesest trimestrist pikemalt :) Omal ka lohutav lugeda ja kellegagi kaaskannataja olla :D Ma sinust veidi üle paari nädala maas ja no nii paha on olla, et see on midagi jubedat. Lisaks on mul raseduega kaasnev nähe totaalne unetus. Juba esimese raseduse puhul oli sama jama. Nüüd siis jälle. KOhe kui need unetud ööd pihta hakkasid, ma juba teadsin ilma testitagi, et nonii, nüüd on rasedus käes. Ämmakas kehitas selle sümptomi peale vaid õlgu ja ei seostanud seda kuidagi rasedusega. Kas tõesti mitte ükski teine rase ei kannata täiesti seletamatu unetuse käes? :/ Sellise, kus keha on nii kurnatud, et valutab juba väsimusest, aga magada vat ei saa. Ja rasedus alles alguses.
  Palju õnne posiuudise puhul! :) Ma ise loodan ka poissi saada. Üks väike naaskel kodus juba on, talle nüüd vennakest vaja :D

  ReplyDelete
 69. Sellise ennustuse peale ma veel siniseid riideid ostma ei tormaks. Śois on ennegi eksinud 12. nädalal ja selline oi tüdruk - ei ups poiss ennustuse peale ei saa 100% kindel olla.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nagu ka postituses mainisin, see on 90% :) Mitte 100%. Plaanime nagunii osta pigem neutraalseid riideid kui roosasid ja siniseid.

   Delete
 70. Hei ...mina olen sinu uus lugeja .Kõige pealt soovin sulle palju , palju õnne raseduse puhul ja see on nii imeline tunne kuidas sinu sees kasvab beebi :) Ma siin praegu alles õpin sind tundma ja aru saama mis inimene sa oled :) Tutvustan ennast ka siis ...et ma ise olen 24 aastane .Mul kodus on praeguseks kolm poega ja nuid 14 veebruar on meil sündimas 4 poeg :D et hea meelega loen sinu blogi edasi :),

  ReplyDelete
 71. Olen uus lugeja :) ja ka esmakordne rase. Tähtaeg 15.05. Meile tuli ta muidugi suure ûllatusena. Arst ütles, et kui kunagi lapsi sooviksin peaksin vãhemalt 2 kuud pausi pidama. Olin võtnud pausi pidamata 6 aastat. Olin kuu ilma...ja hilinesid mis tundus normaalne ja kui teine kuu ka ikka neid tûütuid "punaseid pãkapike" tulnud polnud siis tegin igaksjuhuks juba test i ja üllatus oli suur kuid positiivne :)
  Olen kade, et sul nii suur kõhuke juba. Ise olen vâga-vâga kôhna neiu ja jãrjest allapoole kaal vajub. Kuid raskustunne kõhus on ikka ja rasedapûkse ei vahetaks iialgi millegi muu vastu :D
  Kuid uuriksin Dr. Šoisi kohta? Kas käisid tavalisel ultrahelil, palju oli maksumus ja kas on pikad jãrjekorrad? Aitãh ja palju õnne Teile! :))

  ReplyDelete
 72. Tere Triinu Liis!

  Huvist küsiksin, et kas rasedust planeerides ovulatsiooniteste ei kasutanud? Võtsite vabalt ja tsüklit ei jälginud?

  :)

  ReplyDelete
 73. Tead mis on vinge-Mina pole lapseootel aga isud on täpselt samad(Vegan olen ammu nagunii,lihast ma ei räägi).Aga hommikul kui rasvast võikut ei saa lähen närvi ning õhtul puuviljakauss on must be:D.

  ReplyDelete