Friday, October 7, 2016

Meie Bali - # 9 - Nägime Barongi oma silmaga ära


Nagu te juba teate, siis algas eilne hommik kohe eriti vara. Pidime ärkama juba 5:30, aga see ei takistanud meil eelneva päeval kella poole üheni üleval olemist. See tähendas 5 tundi und. Te võite aimata, kui raske oli ärgata. Kogu meie tripp kestis 12 tundi. Kuuest kuueni. Eks seetõttu me eile ka blogima ei jõudnud. Kui päris aus olla, siis olime eile ka päris kehvad vlogijad. Õues oli eile meeletu kuumus. No selline, mille sarnast me varem tundnud ei olnud ja tänu sellele keerles meie peas tihtipeale ainult üks mõte - saaks ujuma! 

Päikesetõusu saime vaadata Bali kõrgeima mäe tipust. See vaade oli hingemattev!

Meie päev oli ühtpidi väga äge ja teistpidi väikest viisi pettumus. Sõit Ubudisse võttis 2,5 tundi aega. Esimesena läksime vaatama traditsioonilist Bali tantsu/etendust. See oli lavastatud ühe tuntud müüdi järgi. See oli tegelikult väga äge ja huvitav elamus. Meile igatahes meeldis. Me jõudsime ligikaudu 45 minutit varem kohale ka ja meil avanes võimalus etenduses esinenud muusikutega enne etendust pille õppida. Seda on näha täpsemalt videost. Kristol tuli igatahes päris hästi välja! 


Hiljem viidi meid kullasseppade tänavale. Neil tõesti ongi nii, et näiteks kõik kunstiga tegelevad inimesed on pandud ühele tänavale ja kõik kullassepad teisele tänavale.. Lootsime näha siis tõeliste meistrite tööd, aga reaalsuses viidi meid suurde poodi, kus agressiivsed müügimehed meil kannul kõndisid ja paar üksikut kohaliku oli näitamiseks pandud traati väänama. Tegime sealt suht kiiresti vehkat. Peale seda insistis driver, et käiksime loomaeda ka vaatamas. Me ausalt öeldes ei ole just sellise atraktsiooni suured sõbrad. Minu meelest on see loomade piinamine ja ma väga sellist bisnesi toetada ei soovi. Käisime siis seekord ikka ja mis oli minu jaoks antud loomaaia juures impressive, oli see, et paljud loomad said üpris vabalt olla. Lindudel oli eriti vaba olemine.. Neil oli võrguga kaetud suuur, suur ala ja meie saime sealt vabalt läbi kõndida. Pidi ainult jälgima, et mõni neist pähe ei sirtsutaks. Aga mingiks vaatamisväärsuseks või võimsaks elamuseks kogu seda asja küll nimetada ei saa.

Seejärel viis juht meid Ubudi põhilisele marketile. Saime seal mitmeid oste teha ja sööma minna. See oli isegi tore. Leidsime paar vinget nurgatagust poodi, kust lähedastele midagi mälestuseks tuua. 


Seejärel viidi meid ühte järve kõrval olevasse templisse. See oli samuti rohkem turistikas ja spetsiaalselt näitamiseks tehtud. Midagi ehedat seal väga ei olnud. Palju riideid müüvaid putkasid, palju selfisid tegevaid turiste ja ei mingeid traditsioone. MH! Me ausalt ootasime antud päevast palju enamat. Paljusid kohti, mida soovisime külastada, me lõpuks ei näinudki.. Näiteks "death" templit, mis asub pühas monkey forestis. Ei mingit maagiat, ei mingeid templitele omaseid pühitsemisi/palvetamise tseremooniaid. Täitsa kahju on tegelikult. Antud piirkond on meie villast päris kaugel ja selle 12 tunni jooksul me suurt midagi väga muljetavaldavat ei näinud. Aga eks kipub ju olema nii, et mõni päev on parem kui teine. 

Kui me peale trippi koju tagasi jõudsime, siis pugisime kõhud täis ja vajusime suht ruttu tuttu. Täna läheme juba homseks kokkamiseks asju ostma. Homme istume kuuekesi laua taga ja meie üritame siinsetest toiduainetest Eesti moodi toitu küpsetada. See on päris keeruline.. Siin ei ole tilli, normaalset hapukoort, korralike kurke, lihavalik on väga kesine, rohkem on mereande ja igast veidraid puuvilju/juurvilju. Isegi tavalist juustu on raske leida. Magustoitude tegemine on veel keerulisem. Ei leidnud me toorjuustu, riccotat ega tärklist. Huhuhuuu.. Saab olema katsumus!

Aga eilne vlog ka : 

Parima kvaliteediga vaatamiseks vali 720p!

Vabandan jälle topelt klipi eest! Eks topelt ei kärise ilmselt!? :)

7 comments:

 1. Mitu kraadi sooja seal keskmiselt on? :)

  ReplyDelete
 2. Jällle topelt klipp.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Juhtus nii jah :( Kui Teie aja järgi jõuavad videod ülesse peale tööd 5-7 ajal, siis meil on juba öö. Eks unesegasena juhtub! :)

   Delete
 3. Kahju, et te Monkey Forestisse ei jõudnud - meile meeldis seal väga ja jalutasime kaua ringi seal ning klõpsutasime pärdikutest pilte teha. :) Naljakal kombel sattusin kooliaegse tuttavaga Eestist seal kokku ka. :D

  ReplyDelete
 4. Ma olen alles su uus "fänn" ja blogi lugeja. Ja juba sa meeeeeldid mulle! Jätka samas vaimus ja ei jõua uut postitust ära oodata :)

  ReplyDelete