Monday, October 3, 2016

Meie Bali - #6 - Kuidas me päiksetõusu ajal delfiine vaatamas käisime ja põleva küünla kõrva pistsime!?


Meie villa security guard viis meid täna hommikul oma paadikesega päikese tõusu ajal delfiine vaatama. Nad pidid koos päikesega tantsima hakkama ja täpselt nii nad ka tegid. Kuna tegemist on siiski metsikute delfiinidega, siis olid nad paati nähes tibake ujedad, kuid vaatepilt oli sellegipoolest võimas. Ma ei vahetaks seda millegi vastu! Kes mind lähemalt tunneb, teab ka seda, et ma ei kannata absoluutselt paadi/laeva sõitu ja olen totaalselt merehaige. Ma hakkan juba eos pabistama ja ketran end ise üles. Ka sellel korral läks nii. Tunnikese möödudes palusin end kaldale toimetada, sest vastasel juhul oleksin ma juba üle ääre oksendanud. See muide korra peaaegu juhtuski. Kadestan neid inimesi, kes sellist loksumist naudivad. Ma ei saa isegi normaalselt kiigel kiikuda. Igasugune aeglane kõigutamine on kõige jubedam ja ajab mul tohutult iiveldama.


Kaldale jõudes tänasime oma valvurit ja kobisime tagasi magama. Ärkasime uuesti kella üheksast, sõime kõhud täis ja mina põrutasin poodi. See rollerite liiklus on siin ikka pöörane. Ühe kitsa tee peal sõidab kõrvuti umbes 4-5 rollerit ja auto. Samamoodi tuleb vastu ka vastassuunast. Igal korral on selline tunne, et seekord sõidab keegi su põlve maha, aga tutkit. Nad on manööverdamises osavamad, kui mõni ralli sõitja. Hiljem võtsime päikest, kudrutasime niisama ja õhtusööki oodates näitas meile kokk, kuidas asetades põlev küünal kõrva kõrvavaigust lahti saab. Ma ei hakka seda lähemalt kirjeldama.. See kõik on videole püütud. Ma pole kunagi midagi sellist näinud ja esiti tundus selle protseduuriga nõustumine üsna hirmuäratavana.

Enne seda oli meil võimalus nautida tai massaaži. Nagu ma juba kunagi ühes esimeses vlogis mainisin, siis on siin mail vägagi odav massaaži tellida. Näiteks tänane tunnine sessioon oma kodus läks maksma meile 14 eurot. Ma olen alati varasemalt arvanud, et see on pigem kallis lõbu, aga tegelikult on see oluliselt soodsam kui ma arvasin. Ja noh, olgem ausad.. Kes suudaks massažile "ei" öelda? Eestis maksaks samaväärse asja eest ca 50-70 eurot. 


Tänase õhtu veedame koduselt. Homme hommikul ärkame juba varakult ja põrutame vaatama aktiivset vulkaani, kõige suuremat koske, templeid ja palju muud. Tõotab tulla tegus päev. Saadame Teile kuhjaga päikest ja palavaid tervitusi. Tore, et Eestil lõpuks president valitud sai! Ja PS! Teie kommentaare loeme me reeglina õhtuti enne magama jäämist. Mul on nii hea meel, et teil on meiega koos tore ja et te oma nõu ja heade soovidega meid toetate. Kniksti! Praegu aga kõik. Siin ka tänane vlog: 

Parima kvaliteediga vaatamiseks vali 720p!

Andke andeks, et ühte lõiku kaks korda on.. It happens! :)

19 comments:

 1. Meri loksutas ikka korralikult, mulle ei meeldi ka üldse merel loksuda:( Aga need delfiinid ja päikesetõus olid seda väärt!
  Kas see transpordi teenus kuulub hinna sisse või pidite juurde maksma? Kas need massöörid ja siis see sõidutaja ootavad nö tippi ka?

  See massöör väänas ikka teid korralikult ja küünlaga kõrvade puhastamine oli väga huvitav. Peaksite neid küünlaid rohkelt ostma ja Eestis maha ärima.

  Nii palju huvitavat saab ikka teie videotest teada:) Jätkake samas vaimus:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul hakkas seda videot vaadates lausa uuesti iiveldama :D :D
   Sõltub millisest transpordist me räägime.. See driver kes meid homme sõidutab on tasuline (5h isikluku driveriga auto on 35 eurot). Meie staffi poolt tehtud sõidud on tasuta :)

   Tippi ei oota keegi ja pigem nad kiirustavad minema. Me pigem ise anname natukene, et "keep the change" :)


   Aitähhh sulle! :)

   Delete
 2. Kõrvaküünlad täiesti ka Eestis müügil ja kasutuses :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kusjuures esimest korda kuuleme :D Kus?

   Delete
  2. Minu isa kasutab ka neid kogu aeg. Ma oletan, et neid müüakse apteegis. ;)

   Delete
  3. https://apteek.apotheka.ee/product/3273/korvakuunlad-taimsed-n2-kaigert

   Delete
 3. nii hea. Ma nägin ka need delfiinid ära, mida me ka Balil Lovinas hommikulkell 6 käisime vaatamas. Ainult, et sel hommikul neid kahjuks ei tulnud :D Samas arusaadav, nad on siiski vabas vees.

  ReplyDelete
 4. Ma imestan, et te kõrvaküünaldest midagi ei teadnud. Mul juba väiksest peale ainult küünaldega kõrvi puhastatud ja eestis müüakse ka neid, nii et vajadust sealt hunnikutes kaasa osta pole.
  Muidu väga ilus koht ja need söögid tunduvad nii isuäratavad. Iga kord kui toitu filmite siis no niiiiiiiiiiii väga tahaks ka proovida.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tõesti ei teadnud :O Pole enne kuulnud sellisest asjast üldse.

   Söögid on siin tõesti fantastilised! Need kokad on kuldsete kätega!

   Delete
 5. Oi-ai. Tütarlapsena kes just läbis tai massaazi kursuse. Appi kui valus oli mul vaadata kui see hea seljaraks käis. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mhm :D :D jõhker! Kaela ragistati ka korralikult!

   Delete
 6. Absoluutselt mitte paha pärast, aga selle merehaiguse mõtled sa küll endale ise ligi :) Juba eilses vlogis oli "ei taha minna, raudselt hakkab paha" ja täna enne merele minekut ka mitmeid kordi sisendad endale, et mul nüüd kohe hakkab paha. Sedasi on praktiliselt võimatu see, et sul ei hakka paha, usun sellesse, et kõik see on mõtlemises väga palju kinni. Loomulikult mõnel hakkab rohkem kui teisel, aga praegu sa küll väga palju sisendasid seda endale :)
  Merel olles jälgi horisonti ja söö enne korralikult ning sisendale endale, et see aitab merehaiguse vastu ja sul järgmine kord ei hakka paha :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma olen sinuga 100% nõus. Ma ketrangi ennast ise ülesse ja nii iga kord. Ma lihtsalt ei oska lõpetada.. How do you do that? Olen igasuguseid asju proovinud ja hea meelega seilaksin nagu teised :(

   Delete
 7. Mis kaameraga filmite? :)

  ReplyDelete
 8. Sa seal ei julge juuksurisse minna? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tead.. Ma isegi julgeks, aga ma ei näe vajadust :) Mis see ikka ära ei oel nädalake hallide juustega ringi kepselda :D

   Delete
 9. Mina ketran ennast ka alati paadiga ja isegi bussiga ja kellegi teise autos sõites ise üles ja hakkab rutem paha kui muidu niigi. Selle vastu on mul reisitabletid ja need aitavad kusjuures väga hästi. Soovitan :)

  ReplyDelete