Monday, September 12, 2016

Huhhhhhh. It´s DONE! Meie pulmareisist, üllatussünnipäevast Krissule ja Malluka babyshowerist. Palju pilte ja palju emotsioone!


Niiiiiiih. Nüüd saan öelda, et saan natukene aega maha võtta ja rahulikumalt hingata. Peale pulmi ja tegelikult juba enne seda, algas minu ja Kristo jaoks totaalne maraton. Üritus, ürituse järgi, palju orgunnimist ja me vist vahepeal isegi unustasime, et me abiellusime! Aga seda absoluutselt mitte halvas mõttes. Kõik see tegutsemine on tegelikult vaimule hea ja hoiab mind elusana. Mulle on alati meeldinud palju ringi joosta ja organiseerida. Sellel korral sattus seda olema lihtsalt erakordselt palju korraga. 

Peale pulmi naasin kohe tagasi tööle. Meil on just parasjagu ühe maja lõpetamine ja see tähendab minu jaoks sellist parajat suminat (loe: palju tööd). See on tegelikult üks mu lemmikumaid osasid enda töö juures. See hetk, kui maja muutub 3D fotost reaalsuseks ja mina saan inimestele nende kodud üle anda. 


Meil toimus suur maja avamisüritus ja kõik läks täpselt plaanipäraselt. Kohal oli ligikaudu 200 inimest. Katusel pakuti süüa/juua ja esines Traffic. Inimeste ootused said ületatud ja see oligi antud õhtu eesmärk. Vinge värk oli! Ma poleks tegelikult ka ise nii raju kogemust osanud oodata.

Hetkel kestavad minu tööpäevad ligikaudu 9 tundi päevas. Reeglina jõuan koju kella kuuest/poole seitsmest ja seejärel hakkab hullem sebimine. Kõige tähtsam neist : meie pulmareis! OOOOOOOOOOH, kuidas ma seda ootan! Me oleme selle tohuvapohu sees suutnud omale siiski organiseerida täpselt sellise puhkuse, nagu me seda enda vaimusilmas ettekujutanud oleme! Kuna me oleme teadlikult alates aasta algusest raha kogunud, siis otsustasime ka puhkust mitte võtta. Selle asemel keskendusime tööle ja ootasime pikisilmi oma 16 päevast mesinädalat. Mõtlesime nii, et.. Kui puhkame, siis täiel rinnal. Õnneks andsid suure panuse meie pulmareisi jaoks ka sõbrad ja perekond, kes oma kingituse pulmas ümbrikusse mahutasid. Me oleme selle eest siiiiiiralt tänulikud!

https://www.airbnb.com/rooms/5007326

Meie valitud sihtkohaks sai Bali! Kui me esialgu küsisime pakkumisi reisikorraldajatelt, siis saime suhteliselt kiiresti aru, et see ei ole see mida me oma reisilt ootame. Me tahtsime olla kahekesi. Nagu päriselt kahekesi. Ei mingit hotelli. Hakkasime siis mööda Airbnb lehte surfama, kuni lõpuks leidsime selle, mis tõi selle WOW efekti. 8 lehte positiivset tagasisidet klientidelt oli samuti suureks lükkeks. Tegemist on siis Bali teises otsas asuva privaatse villaga. Villa asub täpselt ranna ääres ja sellel villal on ka midagi erilist. Sellega tuleb kaasa ka oma staff - kokk, koristaja, security, driver ja maid. Need kõik on hinna sees. Kokale tuleb maksta vaid toorainete eest ja õhtusöögid/hommikusöögid saab ise välja valida. How coooool is that?!

Ma lisan siia nüüd hunniku pilte.. See koht on imeline. Natukene isegi liiga hea, et tõsi olla?  Kui me alguses natukene pelgasime seda, et reaalsus võib fotodest erinev olla, siis feedback klientidelt rääkis vastupidist. Huh! Saime kergendatult hingata. See on nagu totaalne paradiis!


Reisile saame minna juba selle kuu lõpus. Maja on broneeritud ja sellel nädalal ostame ära ka lennupiletid. Maja hind ühele inimesele 16 päeva jaoks on 1250 eurot. Kokku meile siis 2500 eurot. Sinna lisanduvad lennupiletid. Kui arvestada nii, et oleksime valinud tavapärase puhkuse (7 päeva), siis oleks olnud selle konkreetse villa rent 625 eurot. Ma ei ütleks, et see oluliselt erineks mõnest hotellist. Totaalne pärl! Me oleksime tegelikult juba varem lennupiletid ära ostnud, aga ma pidin oma dokumente vahetama minema. Kuna seda 1 kuu jooksul tegema peab, siis läks natukene kiireks. Läksingi eelmise nädala esmaspäeval kohale ja mulle öeldi, et passi valmimine võib võtta aega kuni 5´nda oktoobrini. NO WAY! Eks ilmselt oleks see siiski varem valmis saanud, aga riski võtta ma ei julgenud. Nii tegin omale kiirpassi ja sain selle juba eelmise nädala kolmapäeval kätte. Ma ei saanud ju vana nimega lennupileteid broneerida. Sellega oleks ilmselt võinud igast sebimist ette tulla ja nii tundus lihtsam.

Kus Teie pulmareisil käisite? Kas olete kunagi niimoodi Airbnb kaudu omale reisi planeerinud? Kuidas rahule jäite? Kes Balil käinud on? Mida teha ja mida vaadata?


Siis saabus minu Krissuka 25! Kuna Krissu plaanis sünnipäeva üldse mitte tähistada, siis oli meie ülesanne seda tema eest teha. Ajasime pundi kokku, lõikasime, kleepisime, arutasime varaste hommikutundideni ja vastu võetud see veerandsada saigi! Krissu jäi rahule, see oligi kõige olulisem! Mina küll vajusin kella ühest juba magama, aga teised suundusid edasi Grindile. Ka seal oli kuuldavasti super äge olnud! Sünnipäevaline jõudis korterisse tagasi alles kella kuue paiku hommikul. Pidi ikka raju olema küll!


Läks päevake mööda ja juba oli käes Mallule korraldatud babyshower! Mallu  on mulle alati öelnud, et ta ühte sellist üritust sooviks. No kui parim sõbranna soovib, siis peab ta selle ka saama! Ajasime pundi kokku ja planeerisime ürituse. Seekord broneerisime sellise privaatsauna Zen-spas. Jube armas kohake kusjuures. Ligunesime mõnusalt basseinis, rääkisime juttu, mängisime paar mängu, Mallu avas kingitusi ja nii see mööda saigi. Meie oleme igatahes sinu jaoks valmis Lemps ja sa tuled väga armastavasse seltskonda! Can´t wait to meet you!

Lisaks oleme me maal päris palju juba korda saatnud. Viimati ostsime 16 euroalust, et neist voodid meisterdada. Elutuba on saanud täiesti uue ilme ja ma ei jõua ära oodata, et seda täna õhtul Teile juba näidata. Aga ma hea meelega ei ajaks antud postitust enam pikemaks ja jutustaksin Teiega hiljem edasi.Be cool! Armastage oma lähedasi ja ärge unustage ka iseennast premeerida! 


24 comments:

 1. Lihtsalt infoks, et osa euroalustest on töödeldud kemikaalidega, mis kindlasti ei sobi mööblina kasutamiseks. Sobivad need, mis on kuumtöödeldud, neil on ka vastav märgistus peal, kahjuks pole meeles, mis see tähis oli. Kindlasti keegi asjatundjam oskab öelda.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meie omad on tutikad. Värdkelt viljandis tehtud just. Hetkel kuivavad toas. Õigem oleks öelda kaubaalused nende kohta isegi tegelikult ;)

   Delete
 2. Selle pika jutu peale pean ära mainima lihtsalt kui armas ja inspireeriv inimene sa oled. (ja paarina ka te Kristoga). Kohe näha, et oskate elada! :)
  Ilusat ja meeldejäävat reisi teile.

  ReplyDelete
 3. Bali on parim sihtkoht, Teid ootab ees parim puhkus ja parimad mesinädalad. Lähen ise Balile jaanuaris 2017 ja seda teist korda, juba ootan seda puhkus pikisilmi, sest tegemist on tõelise zen kohaga kus üldse võiks olla :). Ilm on mõnus, kohalikud veel mõnusamad, liiklus küll meie mõistes segane ja ulme, aga ka sellega harjub kiirelt, söögid on super head, eriti puuviljad, super sihtkoht. Parimat puhkust ja mõnusaid mesinädalaid, te olete puhkuse ära teeninud :) !!!

  ReplyDelete
 4. Supperãge pulmareisi sihtkoha valik! Mõtlesime ka ise selle peale aga kuna abikaasa Balil varem kãinud siis otsustasime et läheme kuskile kus me varem kãinud pole. Pulmareisi sitkoha/d sain ma alles reisi jooksul teada:) kuna selline oli meie kokkulepe...ma tegelesin rohkem pulmase planeerimisega ja kaasa tegeles reisi planeerimisega (teab ju niikuinii mis mulle meeldib). Lõppkokkuvõttes siis...reis oli Malaysiasse ja viimased 2 päeva Singaporis.... SUPPERSUPPER ÄGE!

  Ja airbnb kohta niipalju, pulmareisil seda kohta küll ei kasutanud aga enamustel reisidel kasutame Airbnb majutust, palju ägedam kui hotellid, isegi kui Eestis oleme ja Tallinnas ööbimist vaja siis ikka airbnb kaudu:)

  Loodan et teil tuleb suuresuurepärane reis igatahes :)

  ReplyDelete
 5. http://13060km.blogspot.com.ee/

  Siin blogis on üks vana postitus, kuidas ma jõulude ajal Balil käisin.
  Väga informatiivne pole, aga äkki leiad midagi. Kirjuta, kui küsimusi.
  Facebookis Piia Mai

  ReplyDelete
 6. Super lahe villa! Aga huvi pärast küsin miks Bali valisite kui soovisite Bora Borale minna?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tahtsime jah.. Bora Bora osutus siiski natukene liiiga kalliks meie jaoks :)

   Delete
 7. Bali on ka igati avastamist väärt! Ja kokk on hea valik - see on seal mail levinud ja jubee mugav :)

  ReplyDelete
 8. Järgmisel korral, kui avamispidu korraldate, võiks kas naabreid ette hoiatada või siis öörahust kinni pidada. Eriti juba siis, kui mõned naabrid teile lausa ütlema tulevad, et hei, tahaks magada :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Väga vabandan, et see Teile ebamugavusi tekitas. Kahjuks mina ise selle kommunikatsiooniga ei tegele. Selleks on meil turundusmeeskond ja ma ei oska seda teemat väga kommenteerida. Mina teen lihtsalt oma tööd, seal kus mulle juhatuse poolt öeldakse :)

   Delete
 9. Tore on kuulda sinust uudiseid:) Nii palju põnevat on sul vahepeal toimunud:)

  Võiksid teha ka pulmade eelarvest posituse:)

  ReplyDelete
 10. Tundub, et te olete samas hotelli, kus olid kaks nädalat tagasi moeblogija Janni Deler ja ta poisssõber Jon Olsson. Kindlalt vaadake Joni vloge Balist, sest need olid tõesti kadedaksajavad. Loodan, et on abiks!https://youtu.be/wRWCiACckdE

  ReplyDelete
 11. Väga eriline viis pulmareisiks! Ja ilusa mõttega - olla eraldi ja kahekesi 😊

  Bali on supper! Lõõgastav ja täis üllatusi. Selle ajaga jõuate kõikjale.
  Otsige üles imelised rannad, vulkaanimäed ja erinevad farmid ja istandused.
  Kõik tipp-vaatamisväärsused ja spontaanselt leitud kohad on väärt nägemist.
  Endal kogemus rolleriga ringi reisides, ühe päevaga jõudis ilusti edasi-tagasi lõunast põhja käia. Nii et teil autoga ei tule probleeme. Aga seikluse mõttes kimage ka koos rolleriga.

  Te olete armsad ja tegusad noored!

  ReplyDelete
 12. Nii äge! Ootan põnevusega Balist postitusi!

  ReplyDelete
 13. Kas mitte lennukipileteid ei peaks saama siiski varem broneerida? Dokumendi numbreid ja asju on vaja ju alles check inni tehes ja enne piisab vaid nimest?

  ReplyDelete
 14. Bali on ülicool ja (lääne inimesele) üliodav paradiis, veab teil! Vaadake mõnd templit, ronige vulkaani otsa, külastage häid söögikohti, minge snorgeldama, sukelduma, delfiine või vaalu vaatama või vedelege niisama paradiisirandades. Soovitan ka rolleri rentida nagu keegi allpool juba ütles - nendega käib põhireisimine seal. Kuigi sellega liiklemine vajab veits harjumist ja tuleb muidugi üliettevaatlik olla. Muidu ülimugav reisimisviis: kõik on ju peo peal ja ei häiri auto piiratud vaateväli. Tasub juba teada ka, et suvalisel hetkel võivad kohalikud ligi astuda midagi müüa proovida: riideid, ehteid, puuvilju... Pole vaja selle peale halvasti vaadata, see on nende päevatöö. Hinnad on ka muidugi jube odavad alati ja annab kõvasti tingida. Lisaks saab nendega kergesti jutule ja nad võivad teile palju kohalikke sala-vaatamisväärsusi näidata :) Iga teene eest on Indoneesias kombeks anda väike rahasumma (mis on sinu jaoks väärt vaid nt 1 euro, on nende jaoks juba kena summa), sellest peavad kinni ka kohalikud omavahel. Miinuspoole pealt: mõni rand võib olla räpane, sest kohalik prügikultuur annab soovida. Jällegi saab kohalikelt või kasvõi turistidelt küsida, kus on puhas rand jne (põhja pool oli neid kindlasti). Nii palju targutustest. Igatahes väga hea valik, õige ka, et põnevusega ootate :)

  ReplyDelete
 15. Hei

  Olen ise hetkel Balil ja siin on päris kuum ja päike kõrvetav, ma ei tea muidugi, kuidas teil päikese taluvusega on, aga soovitan soojalt kohe alguses 50+ päikesekreemi kasutada, kui ei taha just ära põleda.. Minuga just sedasi juhtus, et unustasin kreemi panna esimesel päeval ja olime rannas ~30min ja sellest piisas, et totaalselt ära põleda. Ilma päiksekreemita on põlemine suht tõenäoline, aga kui kreemi kasutad, siis saab mõnnalt pruuniks :)

  ReplyDelete
 16. Hei! Kas tohib küsida mis tööd Sa täpsemalt teed? Tundub, et oled oma tööga väga rahul, see on väga inspireeriv. Tahaksime ju kõik oma tööd armastada.
  Vinge neiu oled ja kallid-paid sulle! :)

  ReplyDelete