Tuesday, July 19, 2016

Mure kiisudega - Meie väikene õudusunenägu. Sõit maale


Kes meie pesakesel silma peal hoiavad, siis olete ilmselt kursis, et meie kodus on lisaks tuhkrule juba poolteist aastat ka kaks varjupaiga kiisut. Muidu on nad tublid ja vahvad tegelased, aga nendega kaasneb ka üks suur mure. Nimelt.. Kuna me käime pea igal nädalavahetusel maal, siis haarame nad alati kaasa. Neile nii meeldib aias ringi kalpsata ja toas kärbseid püüda. Linnas olles nad seda teha ei saa ja selle võrra on nende rõõm veel suurem. Mõlema koduga on nad kenasti harjunud ja tunnevad ennast hästi. Probleem seisneb punktist A punkti B jõudmises. Esialgu oli nii, et puuris olles ei olnud muud, kui see, et kiisud terve tee südantlõhestavalt mjaugusid. Eks ta paras piin ole, sest sõit on siiski poolteist tundi, aga midagi pole teha. Läks natukene aega mööda ja meie must kiisu hakkas tee peal lausa puuris olles vahutama. Ta vahutas suust nii kõvasti, et see oli päris õudne vaatepilt. Sellise olukorra tulemusel, kaotab kiisu palju vedeliku ja vesi peab alati juures olema. Vahutamine tuleneb nö "merehaigusest" ja stressist. Kontakteerusime arstiga ja saime rahustavat loodusliku rohtu. Seda tuleb siis kiisudele nii umbes tunnike enne sõitu suukaudu manustada. Oleme seda nüüd teinud usinalt, aga midagi ei muutu. Tõsi on küll, et kiisu enam ei vahuta, aga sellega kaasnes hoopis uus probleem. Meie must kiisu on hakanud sõidu ajal transpordipuuri häda tegema. Seda absoluutselt igal korral. Enamasti just seda nr "2"-te, aga mõnel õnnelikul juhul seda leebemat varianti.

Kas te kujutate ette mis tunne on olla pisikeses autos kui kass on just khmm.. Oma nr 2 häda teinud? Juudas! See on üks hirmsamaid asju mida ma elus olen kogema pidanud siiani. Seda muidugi kassikoori saatel. Ma ei taha mõeldagi, mis tunne tal endal seal transpordi puuris olla on. Ostsime siis sellised "pissilapid" ja peatusime vahepeal, et lappi vahetada. Siis oli kaks erinevat varianti.. Kas autosse lahti pääsedes tegi ta häda istmele või mõne aja pärast kordus sama stsenaarium. Ta reaalselt on võimeline igal korral selle 1,5h jooksul kaks korda oma häda puuri tegema ja peale seda veel õnnetumalt ja südantlõhestavamalt mjauguma. Mida ometi teha? Teine kiisu annab endast samuti terve tee häälekalt märku, kuid lamab enamasti ja häda ei tee. Oleme täiesti nõutud, sest nii ju ei saa.

Oleme proovinud autos olles neid lohutada või ignoreerida. Mitte kumbki variant ei aita. Ometi oleme maal käinud koos nendega juba nii paljusid kordi ja nad peaksid sellega juba harjunud olema, et me ei vii neid kuskile piinakambrisse. Ei ole nad saanud ka mingit traumat meiega koos olles, et autoga sõidetaks vaid arsti juurde. Lisaks veendume alati,et autos ei oleks liiga palav, vesi oleks käepärast ja isegi auto akna jätame hästi natukene praokile, et kõrvadele avalduvat survet vähendada. Sõidame stabiilselt ja möödasõite ei tee. Oeh!

Koju neid jätta oleks samuti patt, sest siis peaksid nad iga nädalavahetuse üksi veetma ja maal olles on nad olemisega vägagi rahul. Sekund kui maale jõuame, saavad nad aru kus nad on ja jaht putukatele võib alata. Eriti mõnus on mööda puid ülesse turnida ja küünis ringi kolada.

Kas äkki keegi Teie seast on sellise murega kokku puutunud? Kuidas Te sellega toime tulite? Kas on üldse mingit lahendust sellele?


55 comments:

 1. Kui te iga nädal maal käite, siis lahendusena võib olla ka see, kui kassid jäävad maale. Kass on selline tore iseseisev loom, temaga ei juhtu need 5 päeva mitte midagi. Meie käisime nädal aega reisil, siis kass oli kodus õues, tundis ennast väga hästi ja oli üsna mossis, kui me koju tulime tagasi teda "tüütama" :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul ei ole südant neid iial viieks päevaks üksi jätta. Nad on hulllult lähedust armastavad ja tahavad KOGUAEG sülle või pai :)

   Delete
  2. Samas nädalasees olete nagunii hommikust õhtuni tööl ju? Ja paitada ei saa. Nad ju harjunud sellega

   Delete
  3. Kella neljast-viiest oleme ju kodus ja veedame nendega koos aega. Nad on sellega harjunud. See on tõesti variant mida ma ei kaalu isegi :)

   Delete
  4. Andeks, aga ma ei tea, kuidas keegi üldse sellise idee peale tuleb, et nad iganädalaselt 5 päevaks üksinda koju jätta..

   Delete
  5. Ses suhtes, kui meil veel kass oli, siis S-Jaani ja Vastemõisa vahel asuvas maakodus sai kass suurepäraselt 5 päeva üksi hakkama. Alati lendas siis platsi, kui me maale jõudsime. Kord oli orgunninud maja ukse ette lausa hiired ühte ritta ja roti teise.

   Delete
  6. Üks lugu on see kui kass on nii-öelda vaba ning iseseisvana üles kasvanud, täiesti teine aga kui ta äkki, endale arusaamatutel põhjustel sellisesse olukorda sunnitud. Samamoodi nagu ükski inimene pole iseloomult teise moodi, pole seda ka kassid.

   Delete
 2. Aga kuidagi sülle ei saa neid endale võtta, et mitte puuris hoida? Äkki teeks see olukorra paremaks :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Me oleme proovinud. Nad tuiavad hullult mööda autor ringi ja pissis istmele :(

   Delete
  2. Aga täiesti sülle ja paitamisega maha rahustada, mitte lasta tal mööda autot tuiata? Mu isane kass ka meeletult kardab ja lasi end kunagi puuris täis aga kui autosõidu ajaks sülle võtsin, siis süles rahunes lõpuks maha ja keris magama. Nüüd olengi vajadusel teda süles transportinud, sest nii on kõigile lihtsam.

   Delete
 3. Jah. Ma arvan ka et püsivalt maal olles oleks neil parem elu kui korteris. Saavad tõesti väga kenasti hakkama.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aga siis nad oleksid ju maal toas kõik need 5 päeva. Nad solvuvad meie peale juba siis kui oleme nad nädalavahetuseks koju jätnud. See ei oleks variant

   Delete
 4. Seda oleks enda kiisuga nii jube kogeda :(
  Endal nii hull olukord ei ole veel maale sõites olnud, südantlõhestavalt on näugunud ka meie kass, aga seda enamasti linnas sõites (pidurdusi ja manöövreid tuleb rohkem ette). Mina pean paratamatult istuma nii, et kass on puuriga süles, sest siis saan neid raputusi natukene leevendada ja nii on kass ka vaiksem ja rahulikum. Lisaks oleme avastanud, et rongiga sõit on palju sujuvam ja kassile sobivam (kui auto oli katki pidime rongiga käima). Muidugi mitme loomaga on kõik eelnevad väga ebamugavad variandid.

  Aga ma küsikski pigem täpsustavalt, et kas nad on ühes puuris või eraldi? Kas nad sõidavad istmel või oled proovinud puuri süles hoida? Loomaarstid muidugi soovitavad puuri peale ka teki visata ja muusikat mitte lasta jne jne.
  Kas nad puuriga on pigem sõbrad (lähevad ka ise sisse või tuleb sundida)?
  Ilmselt oled ka ise nende asjade peale mõelnud, aga ehk tuli mõni uus mõte.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Me oleme proovinud nii koos kui eraldi :( muusikat me ei lasegi ja proovime võimalikult rahulikult ja malbelt ka ise vestelda

   Delete
 5. Hei!

  Mul oli oma kassikesega täpselt sama probleem(kulmineerus hädaga nr. 2 iga jumala kord puuris olles). Probleemi lahendas see, kui võtsin ta jalutusrihmaga omale sõidu ajaks sülle. Ehk proovite sama? Lahtiselt autos olles võib ta juhti segama hakata, kuid rihmaga saab kassikest taltsutada. Teine variant oleks osta suurem koerapuur auto pagassi(oleneb siis mis auto Teil on) või tagaistmele, kus kassikesed saavad suurema pinna peal kõndida, ning näevad ka aknast välja- vähendab "merehaigust". Mjaugumise vastu ei aita miski- vanaema ja vanaisa kass on viimased 12a kaks korda aastas 1.5h autos olnud. Kevadel maale minnes, ning talveks tagasi linna tulles. Mjaugub endiselt iga jumala kord :)

  Edu katsetamisel!

  ReplyDelete
 6. Minu kiisu sai just 2 aastaseks ja sõidame samuti peaaegu iga nädalavahetus maale. Minu kiisu on ära õppinud selle, et me käime enne teele asumist koos WC-s ära. Panen talle tavaliselt puhta liiva ning see toimib, käib teeb oma häda sinna ära :) Samas oleme niimoodi teinud juba väikesest peale. Vahel lasen ta autosõidu ajal ka puurist välja, kui ta liiga kõvasti ja südantlõhestavalt mjäuguma hakkab. Õnneks ei roni ta mul mitte kuskile, magab kas tagaistmel või taga "aknalaua" peal. Seda viimast ma ei soovita, kui varem niimoodi sõitnud ei ole, kuna kassid võivad ettearvamatud olla :) Meil aga selline asi toimib :)

  ReplyDelete
 7. Äkki puuri vahetamine aitab, millegi avarama vastu näiteks? :) Või siis kotid mis spetsiaalselt selleks mõeldud on? Mis pidi puurid sõites autos on? Ikka sõidusuunas :)? Nii kahju kiisukast, ei tea kas teeb häda eesmärgiga märku anda, et talle sõit ei meeldi või on see pigem seotud selle rohuga? Mul endal ka kiisu mjaub puuris kui sõidame, aitab alati see kui võtan ta puurist välja ja lasen tal veidi ringi vaadata, seejärel juba ise väsib ja poeb magama. Ehk aitaks teil ka kui võtta sülle teki sisse näiteks? :) Kui te seda veel proovinud pole või kui julgete proovida.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ikka sõidusuunas jaa :) oleme proovinud. Nad lihtsalt turnivad mööda autot, hüppavad sülest maha armatuurile, siis kiiruga taha ja nii ta meile tahaistmele riide peale pissis ka :(

   Delete
 8. Minu kassil oli sama asi. Kunagi sõitsin ka bussidega ja kass oli kaasas aga häda ei teinud. Sest hoidsin seda reisikotti süles ja vahel panin käe kotti ja niisama silitasin teda. Siis oli rahulikult ja magas ilusasti.nii kui pidin ise roolid olema ja kass kõrval istmel oma puuris-oksendas ja kakas.. nii kui minu süles,tundis ennast turvaliselt ja kõik oli ok ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aga ma ei saa ju kahte puuri sülle võtta :D

   Delete
  2. Aga kui sa koos nendega tagaistmel istud ja puuride vahel ? :) siis näevad sind ja tunnevad su lõhna. Äkki rahustab ?

   Delete
 9. Meie kass ka autosõitu ei kannata ning mjaub ja pissib oma kandekotti. Käisime Petcitys arsti juures ning saime mingisugust seina pandavat elektrilist vedelikku, mis peaks kassile rahustavat lõhna tekitama ja mingit spreid, mis ka autosse soovitati pihustada. Kahjuks ei toiminud see meie kassiga ning asi läks hullemaks, ning arst soovitas kassi enam autoga mitte kaasa võtta - liiga stressirikas :( Meie kiisul tekkis tihedast stressist ja autosõidust krooniline põiepõletik ja arst soovitaski mitte enam autoga sõita - kui põiepõletik liiga tihti tekib, siis see võibki korduma jääda ning omakorda neere kahjustada, seega kiisu on edaspidi kodus kahjuks :(

  ReplyDelete
 10. Mul sõbral oli sama mure kassiga, ainult ilma hädadeta. Lasi terve tee südantlõhestavalt nutta, kraapis ja rahmeldas lihtsalt selles kandekotis millega teda transporditi. Ja siis ühe korra olin mina kaasas ja ütlesin, et ei saa nii olla. Tõstsin ta siis kotiga endale sülle ja rääkisin temaga läbi võre natukene. Kass oli hetkega vait ja vaatas pigem uudishimulikult ringi aknast välja. Üritasin teda hoida võimalikult nii, et ta ümbritsevat näeks, lisaks hoida ära mistahes raputusi, mis teda häirida võiksid. Kui ta siis mõne aja pärast pikali viskas ja mul kotis süles magama jäi, siis oli imestamist kõigil. Nad polnud saanud teda välja lasta autos, sest kukkus jooksma ja rahmeldama. Süles olles aga magas väga rahulikult seal kotis ja ainult seismajäämise ajals ärkas ja vaatas ringi. Mitte ühtegi piuksu ei teinud terve ülejäänud tee. :P

  ReplyDelete
  Replies
  1. Raputuste eest kaitseb neid kõvasti kinni tõmmatud turvavöö (puur siis on kinni tõmmatud).

   Meil see ei toiminud kahjuks :(

   Delete
 11. Kui sa ei taha oma kasse autosõiduga traumeerida, siis ei näe ma muud võimalust, kui kassid linna jätta. Kahe päevaga ei juhtu nendega midagi, küll aga viieks päevaks neid maale üksi jätta oleks julm. Liiguvad ringi igasugused metsloomad jms. Ma lapsena elasin maal ja päris mitmed kassid lihtsalt kadusid ära.
  Ma küll iga nädalavahetus maal ei käi, pigem kord kuus või veel harvem, aga ma jätan oma kassi koju selleks ajaks. Panen igasse tuppa mitu söögi- ja joogikaussi ning värske liiva. Kui ma tagasi olen tulnud, ei ole tal kunagi kõik kausid otsas olnud, seega nälja üle ta kurta ei saa (samas on mul selline veider kass, kes keeldub söömast kõike muud peale krõbbinate).

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kahju on neid lihtsalt linna ka jätta nädalavahetustel, sest tegelikult neile maal nii meeldib :(

   Delete
 12. Kui kassid pole varem (varjupaigast võtmisest saadik) tihti sõidutatud siis nad ei ole harjunud pideva sõitmisega. Meie võtsime elukaaslasega kuu aega tagasi kiisupreili ja hakkasime ka kohe harjutama maal sõitmisega. Alguses ikka mäugus palju aga nüüd juba täitsa harjunud. Väikeses kandekotis talle olla ei meeldinud, et rändas kogu aeg ringi. Ostsime suurema kandekoti ja magab rahulikult sõitude ajal puuris. Enne sõitma minemist ootame ka kuna suurema häda ära teeb.
  Kui osta suurem puur v6i kandekott kus saavad kassid koos tududa sõidu ajal.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meie enda omasid oleme sõidutanud juba eelmise aasta sügisest. Siiani pole harjunud :( Peaks vaatama jah äkki mõnda veel suuremat puuri, et nad koos saaksid olla. Viimane kord kui praeguses proovisime koos neid hoida (On ka suurem), siis isane tatsas emase peal koguaeg ja tegi talle haiget.

   Delete
 13. Kurb lugeda kohe seda sinu postitust! Tunnen sulle ja su kassidele kaasa, kuna ma ise ka suur kassisõber ja süda murdub iga kord, kui oma kassi autoga sõidutan, kuna ta näub ka südantlõhestavalt, korra on ka ennast ja oma puuri täis pissinud. Võtsime ka ta varjupaigast ja seal pandi transpordipuuri mähe alla ma mäletan. Mul on aidanud see, et räägin kassiga rahulikult ja kiidan teda, et ta nii tubli on jne. Katsun teha nii, et ta näeks aknast välja ka jne. See natuke rahustab teda. Aga häid soovitusi leidisn nt siit http://loomakliinik.emu.ee/nouanded/uudis/2012/05/21/kassi-ohutu-transportimine , et nt puur peaks olema kogu aeg kassidele näha kodus ja et sellest pesa teha vms. Või panna puuri sisse kassi lõhnaga rätik nt, ma olen seda proovinud. Et seostada kassi jaoks seda võimalikult positiivsega. Feliway sprei võib ka ehk aidata. Või katsuda meelitada kassid enne reisi liivakastis ära käima, mul nt kass vahel teeb kyll kohe häda, kui ta puhtasse liivakasti tõstan. Võid ka feissis liituda Kassisõprade grupiga, seal kõik kassi"hullud" koos ja kindlasti saaksid sealt nõuandeid rohkem, kui seal selle teema püstitaksid :) Loodan, et oli abi ja leiad kuidagi probleemile lahenduse! paid!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil on puurid koguaeg väljas ja nad magavad seal isegi niisama. Alla oleme pannud lambanaha või pleedi. Mustale kassile paneme alla ka selle pissilapi, sest noh.. Ta ju teeb igal korral häda ka :(

   Uurin kindlasti seda gruppi. Aitähh Anna! :)

   Delete
 14. Ma ei saanud täpselt aru, et kas häda tegemine on ainult selle rahustiga seotud? Meil on ka nii, et kass lõugab meeletult puuris ja kraabib küüned verele. Sõber soovitas proovida lahtiselt sõita ja seda me ka tegime. Hirm oli küll, et äkki kuseb kuhugi. Tavaliselt me hommikul vett ega konservi ei anna. See lahendas probleemi sedavõrd, et nüüd ta küll siiberdab ringi ja ronib kaela peale jne, aga ei lõuga ja on normaalne. Häda pole autosse teinud. Oleme kohe peatuses andnud talle võimaluse kakakasti minna. Lisaks on kassi vets sõidu ajal tagaistmel ligipääsetav.

  ReplyDelete
 15. Vo on võimalik teist rahustit küsida?
  Ma võin lohutuseks öelda, et mul on kaks kassi ja kui sõit kuhugi on, siis üks oksendab ja teine pissib.

  ReplyDelete
 16. Siit käis see korraks läbi, aga ma ei saanud aru, kas olete proovinud puuri mingi linaga katta sõidu ajaks. Tean paari sõidustressajat-kassi, keda see aitas.

  ReplyDelete
 17. Kuu aega tagasi oli meilgi vaja maale minna viieks päevaks ja võtsime kiisu kaasa. Sõit kestis kokku 3,5 tundi ja ilm oli üsna palav ka. Kiisu sõitis siis 9 aastasena esimest korda autoga nii pikalt ja mjäugus ka alguses õnnetult. Ise istusin temaga koos taga ja lasin tal ringi jalutada. See, et ma ise taga olin ja temaga koguaeg suhtlesin, rahustas kassi tunduvalt. Samuti ka see, et sai ringi liikuda. Me ostsime ekstra traksid, mille otsa sai turvavöökinnituse jaoks kinnitaja toppida. Antud traksid olid liiga lühikesed, seega lisasime juurde veel jalutusrihma juurde kuuluva rihma pikenduseks. Taga olles kontrollisin kassi liikumist, et ei lasknud juhi juurde ega esiistmele, vaid sai liikuda taga.

  Tund aega kiisu mjäugus, siis loobus sellest üritusest ja pidas vajalikuks hoopis rahulikult tududa. Tagasi tulles magas ta enamiku teest minu süles, kuna siis ei rappunud liiga palju.

  Tundus, et see, et ta ringi liikuda sai ja mina ligi olin, aitas väga hästi. Meil see ka, et kass on täielikult minu sabarakk, sestap usaldas mind selles osas. Vahepeal vaatas alandlikult sellise pilguga, et "sa vist kaitsed" ja turnis ettevaatlikult autos edasi. Koguaeg kiisu süles ei tahtnud olla, käis pigem natukene ringi ja siis jälle tuli.

  Lisaks panime autoistmele igaks juhuks kile alla, aga miskit ei juhtunud. Minu kiisuga on nii, et kui ta kuskil võõras kohas on, siis tema ei taha oma hädasid teha enne, kui ennast koduselt tunneb. Seetõttu on ta valmis kannatama kasvõi terve ööpäevagi.

  ReplyDelete
 18. Meie sõidame ka kiisuga päris tihti ringi, enamasti on ta mul puuriga kõrvalistmel sedasi, et ta mind näeks. Mingeid probleeme meil olnud pole, peale selle "lase mind nüüd välja noh" kisa. Tavaliselt see kisa kestab seni kuni linnast välja jõuan ja siis oleneb vist rohkem minu tujust, kas luban tal vabadust nautida ja teen puuriukse lahti või siis jääb puuri ning lõpuks jääb ta rahulikult tuttu. Autos lahtiselt olles vaatab ta rahulikult aknast välja, peab end viisakalt üleval. Aga see harjutamime hakkas pihta kohe täitsa alguses.. siis ta täitsa kartis autoga sõitmist, aitas ainult see kui sülle võtta ja enda vastu suruda, siis rahunes maha ja tundis end veidi turvalisemalt. Võimalik, et vanema kassi harjutamine on natukene piinarikkam protsess.. ja kui tal suisa halb hakkab sõidust, siis pole paraku vist midagi teha.

  ReplyDelete
 19. Sōbranna kassid kisasid koguaeg autos, tohutult valjusti. Abi oli lõpuks sellest, et kassid pandi kahekesi ühte suuremasse puuri ja nende tudutekk oli neil all. Maa ja linna vahet on nad sōitnud 8 aastat ja viimased 5 on vaikuses läinud. Sõidu pikkus 1 tund ja 15 minutit enamasti.

  ReplyDelete
 20. Kata puur/puurid pealt kinni, et välja ei näeks. See aitab mul õel kui enda kiisuga ringi rändab.

  ReplyDelete
 21. Meil samuti kaks kiisut ja olukord oli üsna sarnane. Nr 2 kiisud küll ei teinud, küllaga oksendasid, mõlemad. Meil lahenes asi nii, et mees istub ees roolis, mina istun kahe kassi vahel tagaistmel. Üks kass on enamvähem harjunud ja lamab terve tee puuris. Paar korda küll sõidu jooksul oksendab, aga meil on need mähkmelapid puuri pandud ja neid ma siis jooksvalt vahetan. Teine kiisu on rihma otsas ja pikutab minu kõrval, talle lihtsalt ei sobinud see puurisolek.

  ReplyDelete
 22. just tahtsin sama kirjutada, pane puuridele peale, kogu puuri ulatuses mingi läbipaistmatu kuid õhuke kate, et nad kuskilt välja ei näeks, kas sul on tavalised plastmassistt puurid või kandekotid-puurid

  ReplyDelete
 23. Johhaidii tehke lapsed kellel siin muud pole teha kui kasside pärast halada ja nende mähkmelappe vahetada. Nad on loomad ja loomade koht on maal väljas vabalt elada ja siis samamoodi hoolt saada. Mitte nendega ühest klaasist juua jms. Ma ei ole loomavihkaja aga korterisse ma ei võtaks kassi never. Ja siis pole ka vaja muretseda et kuidas neid sõidutada ja lohutada

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma küll ei märganud, et keegi sulle neid kasse oleks pakkunud? Kui see postitus sulle huvi ei paku, siis milleks end teiste probleemidega kurnata?
   Ning muide. Ilmselt jäid sul koolis koduõpetuse tunnid vahele aga kass ei ole kindlasti taluloom ning tema koht ei ole mitte üksinda maal vaid kodus, omanikega. Nimelt kassidel ei ole piisavalt oskusi üksinda maal ellu jääda ning nad võivad väga kergelt metsloomade saagiks langeda. Mis järgmiseks, koera koht on metsas?!

   PS! Palun, ära võta endale lemmiklooma. Kui sa tahad rebaseid toita, siis toores liha sobib küll. Kassid jäta mängust välja.

   Delete
 24. Kas nad tibu juurde ei saaks jääda\? Mäletan et tuhkruid käis vaatamas

  ReplyDelete
 25. Hoian ema kassi iga paari nädala tagant ja meil on siis 2x kuus oma 3-4h pikkused sõidud Võrumaalt Tallinnasse. Eks ta alguses kräunub natuke aga oleme lasknud tal autos ringi kolada ja siis on isegi vait jäänud ja magama heitnud. Pissikast koguaeg ligipääsetav, sügame ja räägime. Eks mõni õnnetu mjäu ikka tuleb ja natuke lõõtsutab aga vabalt hoidmine on suurema draama ära hoidnud

  ReplyDelete
 26. Mul on kaks kassi, kellega on autosõitude ajal iga kord sama jama. Me sätime oma sõidud hilisõhtule, kui on pime, siis tunduvad kassid rahulikumad, kui nad eriti õue ei näe. Mõnikord suudan nad rätikusse mähkida ning niimodi siis süles hoida terve tee. Puuris on asi hullem, siis on nad täiesti endast väljas ning ilmselt ka raputab rohkem. Puurile katet peale panna ei soovita, siis ei liigu õhk hästi. Mustika Keskuse loomapoes peaks olema müügil kasside mähkmeid, mis on autos täielikud elupääastjad :D. Nendega saavad vabamalt liikuda ning ise omale sobiv koht leida, koristada ka lihtsam.

  ReplyDelete
 27. Ma iseenesest ka ei poolda loomade pikaks ajaks üksi jätmist. Aga ma arvan, et selline regulaarne autosõit kui nad seda üldse ei kannata on nende jaoks palju suurem stress ja mõjub palju halvemini kui üksi olemine. Eriti kui nad pole üksi vaid tegelikult saavad olla kahekesi ja kass on ju väga iseseisev loom (isegi see kass, kes naudib ka lähedust). Kui te neist maakasse teha ei taha, siis pigem jätaks nad linna ja võtaks maale kaasa ainult mõnikord. Või siis suvel elavad maal ja talvel linnas. Aga see mis nad autos läbi elavad on igal juhul neile väga suur šokk ja sealt ka need tagajärjed..

  ReplyDelete
 28. Tagajärjed võivad olla pöördumatud

  ReplyDelete
 29. Minu kassil oli kunagi sama jama. Meie maale sõit kestis 45 minutit. See oli kohutav. Usu, ajaga läheb kõik paremaks, st meie kass lõpetas näugumise ja hakkas oma puuris vaikselt olema kuskil 2 aasta möödudes..või oli see 2,5 aastat. Aga nüüd on ta pigem põnevil, et puuri saab, sest teab, et saab maale :) lamab ja ootab ilusti vaikselt need 45-50 min. Meie kass on nüüd 18-aastane :)

  ReplyDelete
 30. Proovige neid harjutada tihedamini ja väiksemate sõitudega, näiteks õhtuti linnas 5-10min ring. ;)

  ReplyDelete
 31. Teemaväline küsimus, aga kui pikad te Kristoga kumbki olete? :)

  ReplyDelete
 32. Miks nii pikalt ei ole kirjutanud? :(

  ReplyDelete
 33. meie sõidame oma kassiga väga palju ja leidsime lahenduse selle näol, et kass on autos lahtiselt. võtan ta sülle, lähme autosse ja siis ta tsillib seal. vaatab aknast välja, magab tagaistmel, vahepeal tuleb sülle...ainult seda jälgin, et ta kuskile juhi pedaalide juurde ei lähe. selline vaba süsteem toimib mõistagi siis kui autos on vähemalt kaks inimest et juht saab sõita

  puuris läks ta täiesti hulluks ja nuttis nii südantlõhestavalt, et ma ise nutsin koos temaga. sai puurist sellise trauma, et praegu kui tolmu võtan puuri pealt kass juba jookseb.

  ReplyDelete
 34. Mina soovitaks ka koos puuri panna, meil aitas see. Siis nad olid mõlemad rahulikud ja ei nutnud enam.

  ReplyDelete
 35. Kunagi ka transportisin kassiautoga, ta ka mjäugus ja puuksutas nii et vähe polnud. Tema puhul aitas kui panin katte puuri peale. Äkki aitab sinu miisude puhul ka?

  ReplyDelete
 36. On küll vana teema.... plastist transpordikasti on mõtekas panna paras kiht kassiliiva. Kass saab vajadusel häda teha ja endal ka lihtne korraks seisma jääda ja väikse kilekotiga nr 2 ära võtta liiva seest. Kass on puhas loom ja talle ei ole vastuvõetav seal nr 2-he sees aega veeta ja see teeb ta tuju väga meeleheitlikuks.

  ReplyDelete