Tuesday, July 5, 2016

#epneritepulm - kaugel me omadega praeguseks oleme?


Nii veider on mõelda, et pulmadeni on jäänud vaid 45 päeva. Ma poleks iial arvanud, et abiellun 23 aastaselt. Ma poleks iial arvanud, et ma abiellun mehega, keda kooli ajal salaja imetlesin. Ma poleks iial osanud ette kujutada, mis tunne see on.. Selline ootusärevus ja õnnetunne. Kui ma seda hetkel kirjutan, siis tulevad judinad üle selja. Mind valdab selline pisikene ärevus, aga selline, mis naeratuse suule toob. See kõik on nii põnev, uus ja tähtis. Kõik asjad hakkavad vaikselt paika loksuma, aga palju on veel teha.

Kõige olulisem! Meil on olemas lõpuks pulmaisa! Meie pulmaisa Karl Pütsep on üks tõsiselt särav isiksus ja oma valdkonna spetsialist. Me veetsime temaga pühapäeval meie juures lausa 6 ja pool tundi. Panime enamuse ajakavast paika. Ta oli totaalselt meie masti inimene. Veidral kombel meenutas ta väga palju meie sõpra Martinit, kes esialgu antud rolli kandma pidi. Kui enne oli mul pisikene ebakindlus sees, siis enam mitte. Tema käe all ei saa ilmselt ükski olukord lahendamatu olema. Tema tegemisi saate piiluda siit : https://www.facebook.com/pulmaisakarl/. Hind üheks õhtuks (koos transpordi ja vajalike vahenditega tema poolt) on ligikaudu 600 eurot. Mulle meedis, et ta küsis meilt palju küsimusi, õppis meid tundma ja tegi rohkelt ettepanekuid. Nii me seal istusime koos oma kahe parima sõbra ja pulmaisaga meie elutoa vaibal, sõime viineripirukaid ja pidasime plaani. Taoline personaalne lähenemine on täpselt see, mida ootasin. Loodame, et see oli ainuõige otsus!


Nüüd natukene dekoratsioonidest. Meie pulmakorraldaja soovitus oli see, et me otsest altarit ei teegi. Meie tseremoonia toimub küll õues, ühe ilusa tamme all, aga kaunistame selle hoopis selliste erinevas suuruses pallikestega. Ostsime neid päris palju.. Nii umbes täpselt 20 tükki. Ühe hind JYSK'is oli ligikaudu 2/4 eurot (keskmised/suuremad). Lilleseaded jäävad vägagi tagasihoidlikuks ja teeme need ise. Igale lauale tuleb pisike mason jar lillekestega, laua number ja mõned erinevas suuruses valged küünlad. Viimane võib ka tegemata jääda. Peame ükspäev mõisa sõitma ja veenudma, et lauas siiski ruumi askeldamiseks ka oleks. 

Mis meil hetkel siis puudu on? Kõige parema ülevaate saab ehk nimekirja näol : 

Koht
Notar
Toitlustus
Tort
Kleit
Dekoratsioonid laudadel
Kutsed
Pulmaisa
Videograaf
Esineja tseremoonial
Sõrmuste karp
Jumestaja
Juuksur
Bänd
DJ
Ülikond
Sõrmused
Fotograaf
Alkohol
Mõningad dekoratsioonid

Kas midagi siit nimekirjast on puudu? On kellelgi äkki mingeid toredaid ideid veel? Fotograafidest on Kristol korralik excel tegelikult juba kokku pandud ja oleme ka pakkumised küsinud. Meil on hea ülevaade fotograafidest, kes antud päeval vabad on. Nüüd on vaja vaid tehtud tööd üle vaadata ja otsustada. Ma korraks isegi mõtlesin, et võiks teha nii, et kohapeal teeme mõningad ilupildid ka, kuid enamuse teeme hoopis pulmareisil. Võtame oma pulmas kantud riided kaasa ja korraldame hoopis seal fotoshooti. On keegi nii teinud? Kuidas rahule jäite? Ma pole selles idees üldse kindel, aga kindlasti tahaksin selles osas naaaatukene eeltööd teha. Tundub nii vinge! Kindlasti saaks maruvahvaid pilte teha ja see oleks midagi natukene teistsugust. Millised on Teie kogemused?

Natukene tahaksin rääkida kleidist ka. Nagu paljud teist juba teavad, siis minu kleidi autoriks on Birgit Kool. Oleme temaga hetkel juba kolmel korral kokku saanud ja kleit hakkab lõpusirgele jõudma. Birgitiga töötades on nii lahe see, et ta hoiab mind kogu protsessiga kursis. Küsib, soovitab ja saadab igal sammul ka fotosid valmivast kleidist. Ma nii tahaks sellest lähemalt rääkida ja teile pilte näidata, kuid proovin seda hetkel veel saladuses hoida. Kindlasti näeb pulmapäeval palju pilte instagramis ja facebookis #epneritepulm'a otsides. 

Kas Teie olete abielus? Kas tahaksite kunagi abielluda või äkki ootate praeguse kaasa ettepanekut? Milline oli Teie pulmapäev? Kas oli ka üllatusi? Kuidas kõik laabus? Küsimusi on palju, aga hea meelega loeksin Teie lahedaid lugusid või meenutusi sellest ajast :)

81 comments:

 1. Pildistajaks julgen soovitada Tiia Saart'i ta küll Kohilas aga tema pildid on superkenad ja pulmi on ta kuhjaga pildistanud. Alati on ta valmis sõitma sinna kuhu teil vaja on. Kirjutada võid talle facebooki või tema kodulehelt vaadata ka tema tehtud töid http://vocatio.ee/ tema fotodel on superhea aura ja üldse üks meeldiv inimene.

  ReplyDelete
 2. Hei Triinu,
  Oeeh, sa kirjutasid nii ilusasti, et mul endal tulid külmajudinad peale ja pisarad silma, kui lugesin :) Nii-nii hoian teile pöialt, jälgin teie tegemisi ja Sul ja Kristol tulevad maailma armsamad ja ägedamad pulmad ;) Ma ootan juba väga teie pulmi (kui jälgin neid tegemisi vaid blogi kaudu :D) ning juba tahaks näha pulmadest pilte, videoid jne :D

  Ma pole veel abielus, aga kindlasti ühel ilusal päeval soovin olla ning ka mu noormees :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitähhhh Katrin nii ilusate sõnade eest! :)

   Delete
 3. Fotograafi osas soovitan kahte väga lahedat noort. Leiad nad facebookist : Fotoraat

  ReplyDelete
 4. Kuhu pulmareisile lähete, kui see pole saladus?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bora bora või Maldiivid :)

   Delete
  2. Ei tea kuidas lood Bora Boraga on, aga Maldiive küll ei soovitaks, tegemist on prügi täis saarega, millel on palju muidki probleeme, turistide jaoks on seal küll vist ainult üks nurgakene, kus olla ;) Kõik ei ole nii ilus nagu internetis piltide peal.

   Delete
 5. Mul on samuti peaaegu, et täpselt kuu aja pärast pulmad (6.august) ning enamus asjad juba olemas/planeeritud, aga eks neid nipet näpet viimase minuti toimetamisi ikka tuleb. Kirjutan suurema kokkuvõtte oma blogis alles pärast pulma, niiet ehk saad sinna piiluda enne oma pulma :) (riinulife.blogspot.com). Kutsetest kirjutan juba homme :) Aga igatahes palju edu planeerimisel! Tndub, et suurm töö teil juba tehtud

  ReplyDelete
 6. Kust Jyskis neid pallikesi täpsemalt leiab, milliste asjade juurest? :) Mul 24 päeva pärast pulmad ning osa dekoratsioone veel lahtised.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Need olid minu meelest seal raamide ja fotode juures :)

   Delete
 7. Mustkunstnik on pulmas super idee. Tean kedagi väga head :)

  ReplyDelete
 8. Nimekirja võiks äkki lisanduda veel pruudikimp, jumestus, juuksur, pulmaauto( juhul kui kasutate) 😊

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oih. Need jäid välja jah. Kõik peale viimase on olemas ja seda meil polegi vaja :)

   Delete
 9. Nimekirjast on puudu kingitused vanematele, kui teil muidugi on plaanis need teha.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Plaanime ja tegelikult on idee emadele olemas ka. Isaldele veel vaja mõelda :)

   Delete
  2. Kas keegi seletab mulle lollile. Miks vanematele kingitused peab tegema? See on ju tegelikult teie päev ja niipalju kui olen pulmades käinud siis küll pile tehtud. See küll vist mingi uus komme.

   Delete
  3. See ei ole üldse uus komme, vähemalt nendes pulmades, kus ma käinud olen, on alati vanematele kingitused tehtud. Meie teeme küll niipidi, et mina teen mehe vanematele kingituse ja tema minu vanematele. Põhipoint siis selles, et tänada vanemaid, et nad mulle nii vinge mehe kasvatasid :D

   Delete
 10. Karen Härms on väga hea fotograaf, tuleb mu ema pulma

  ReplyDelete
 11. Fotograafi pakkumist küsige ka Merle Värv'ilt. Fb Merle Värv photography :-)

  ReplyDelete
 12. Ma kahjuks veel abielus ei ole. Aga kohe väga meeldib mulle Kristjan Kruuser, fotograaf.

  ReplyDelete
 13. Palju umbes pulma eelarve teil on?

  ReplyDelete
 14. Hei! Äkki oled seda ka mujal kommenteerinud, aga miks teil pulmaisa vahetus? :)

  ReplyDelete
 15. Kas kõik kutsed on saadetud ? Kui palju rahvast kutsusite ?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mõned on veel saatmata :) kokku umbes 65 inimest

   Delete
 16. Fotograafid Maris ja Raido Saar :)
  Kas te bhotoboothi peale pole mõelnud, hiljem lahe lisada pilte näiteks kylalisteraamatusse:) mis laadi muusikat bänd mãngima peaks?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Me otsustasime, et me ei soovi seda. Me ei taha, et inimesed seal terve pulma järjekorras oleksid ja ainult pilte klõpsiks. Selleks on fotograaf :) Meil paar kogemust sellega.

   Bänd võiks teha klassikalisi covereid :)

   Delete
 17. Soovitan soojalt Tiia Saarti! Peale selle, et tulevad imelised fotod, on ta ise nii tore inimene, et lausa lust temaga koostööd teha!

  ReplyDelete
 18. Kristin kaur photography:) Ta teeb super ilusaid pilte:)

  ReplyDelete
 19. Triinu, kui pikk sa oled ning kui pikk Kristo on? Teil tundub nii armas pikkusevahe olevat :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mina olen 153cm ja Kristo on 193cm :) ehk, et päris suur pikkusevahe! Aitähh :)

   Delete
 20. Meie natuke teistoodi pulmad:
  https://maailmareis.wordpress.com/

  ReplyDelete
 21. DJ koha pealt soovitaks Imre Mihhailovit.

  ReplyDelete
 22. Tundub imeline! :)
  Sooviksin ka umbkaudu teada, kuhu vahemikku jääb pulmaeelarve. Küsin, sest eks mõtlen ka tuleviku peale ja hetkel ei kujuta ettegi, kui suur on see summa, millega arvestada võiks. Teie pulm on aga täpselt selline, mis tundub just selline, et kõik on olemas :)Loodan väga vastuse saada, kasvõi umbkaudse summavahemiku.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kirjutan sellest peale pulmi :) Siis on kõik selgem :)

   Delete
 23. Mina soovitaksin kindlasti Stina Kaset!

  http://www.stinakase.com/blog/category/wedding/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh soovituse eest! Kindlasti uurime :)

   Delete
 24. Oeh, teie pulm tundub tulevat nii kaunis :) Ka mina unistan abiellumisest. Palju õnne ja armastust teile!

  ReplyDelete
 25. Ma arvan et mu kommentaar läks vale postituse alla aga Rosenvald Phtogoraphy!!!!!!!!!! Imeline mees

  ReplyDelete
 26. Bändiks soovitan ansambel Jupiter :)

  https://www.facebook.com/AnsambelJupiter/?fref=ts

  ReplyDelete
 27. Soovitan Jane Prostang Photography. Fb ka olemas. Asub Saaremaal aga kindlasti on nõus mandrile ka tulema.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitähh soovitus eest! Kindlasti uurime :) :)

   Delete
 28. Kõiki kommentaare küll ei lugenud - võibolla seda ka soovitati, aga kindlasti tehke oma peoõhtul ka palju pilte, mitte ärge piirduge vaid mõnedega (või sain ma kirjeldusest valesti aru, et mõned ilupildid?). Need saavad väga vahva mälestus olema, teist endist ja ka peotujus külalistest, reisil pildistamine võiks olla lihtsalt boonuseks :) aga eks see on teie endi otsustada, lihtsalt väike soovitus!

  PS! Nii tore on endist klassivenda ja kooliõde koos näha, elu teeb huvitavaid keerdkäike! ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eiei, kõike ikka pildistatakse. Lihtsalt ilupiltidele ei kuluta pulmapäeval rohkem kui tunnike. Need teeme hiljem juurde siis :)

   Aitähhh!

   Delete
 29. Mul on pulma juba see laupäev, kõik on õnneks valmis, tehtud! Sulle soovin palju palju edu planeerimisel ja imelist pulmapäeva! Ise natuke kahetsen, et ei palganud pulmakorraldajat, oleks omal ilmselt natuke rohkem närve alles :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ooooh.. Nii äge! Ilusat pidutsemist ja palju armastust! :)

   Delete
 30. Soovitan bändi Hea Story, esines meie firma jõulupeol eelmisel aastal ja uskumatu, kuidas suutsid rahva käima tõmmata! Nii lahedad tüübid igaljuhul. Küsisin neilt juba seal peol visiitkaarti, see mul siiani rahakoti vahel, et kui kunagi pulmi pidama hakkan, siis on teada, keda bändiks paluda :D

  ReplyDelete
 31. https://m.facebook.com/megapikselstuudio/

  Pildistama võite uurida ka neid, olen neist palju head kuulnud ja kui ei eksi siis nad teevad vist ka pulmast videoid, mis on lahe mãlestus :)
  Ja su esimene lõik on nii armsalt kirjutatud! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nemad meile teevadki video :)

   Aitähh Kristi!

   Delete
 32. Ma ei ole täpselt kursis, kaua te kristoga koos olete olnud? Ja kuidas teie vanemad reageeris esialgu teie uudisele, et olete kihlatud ja pulmad tulevad ka varsti juba?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oleme Kristoga koos olnud 2,5 aastat. Sellest koos elanud 2 aastat :) Vanemad on super toetavad!

   Delete
 33. Meie abiellusime 10.06.16. Pulmapäev oli imeline!
  Pulma korraldasin ise, ainult ruumi dekoreerimiseks värbasin agentuuri, kellelt laenutasime pooled kaunistused poekohta ning kes ruumi enne pidu väga kauniks tegid.
  Kõik läks planeeritult ja mingeid ebameeldivaid vahejuhtumisi ei olnudki :)
  Pruutkleidi õmbles kallis ämm, ja sellega ei saanud rohkem kui ÜLIrahul olla. Täpselt selline nagu olin unistanud!
  Ilmaga algul tundus et väga ei vedanud, sest kui me hotellist pildistama suundusime kallas kesklinnas nagu oavarrest, mida rohkem Keila poole sõitsime, seda päikselisemaks läks, selgus et seal polnudki sadanud ja täpselt see aeg mis pildistamiseks kulus, oli kuiv :) Paljud külalised üllatusid, kui meid kuivadena kirikusse sammumas nägid :D Sest kiriku juures kallas taaskord meeletult.
  Laulatusele järgnev pidu oli ainult pereringis, kokku 37 inimest ja lõppes juba kell 23.00. Üsna lühikesest peost hoolimata oli meil ja külalistel väga väga tore.
  See on päev, mida jään väga sooja tundega meenutama!
  Seda päeva saame uuesti kogeda, kui videograafi videot näeme, cant wait! :)

  Kuna enda pulmapäev on möödas, siis on nii tore teistele kaasa elada, kel pulmad alles ees.
  Naudi seda päeva to the MAX :)

  ReplyDelete
 34. Tead, mul on selline mõte mida mõtlesin, et soovitan: ühekordsed fotokad per laud ja siis las külalised klõpsivad, kuni rull täis - pärast on kindlasti mega äge vaadata milliseid pilte tehtud on :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kusjuures Austraalias viimase aasta jooksul toimunud pulmades on olnud tõesti populaarne pisike nurgake/lauake,kus on siis ühekordsed polaroidkaamerad ning siis külalisteraamat.. Ja et külalistel oleks võimalik teha endast pilt + liimida/kinnitada see külalisteraamatusse ning häide soove noorpaarile edasi anda koos pildiga.

   Või teine hea idee - kolm tühja veinipudelit, millel on peal 1 - 10 - 30(ntks) ja need numbrid tähendavad siis pulma-aastapäevi.. Et inimesed kirjutaks häid soove 1.pulma-aastapäevaks, 10ndaks ning 30ndaks ja et saate nendel pulma-aastapäevadel siis neid häid soove lugeda. + kui pudelid kenasti dekoratiivselt ära kaunistada siis nad on ka suurepärased kodused sisustuselemendid :)

   Muusika, bändi kohapealt - kas otsite midagi rajumat/rütmikamat või pigem duosid/triosid? :)

   Delete
  2. Heh, panen hea meelega teie mõlema soovitused kõrva taha, ei imesta, kui endal lähima paari aasta sees juba pulmad on :)

   Delete
 35. Millist muusikat DJ peaks mängima? Mul on pakkuda üks mees, kes mängib nu-discot ja house'i.

  ReplyDelete
 36. Abiellusin ise eelmisel suvel. Pulmapidu oli täiesti ideaalne ning kogu korraldus sujus kiirelt, kevadel kihlusime ja suve lõpus oli pulm. Tegelema hakkasingi asjadega kunagi maikuus äkki ? Külalisi oli meil üle 120, seega hiiglama palju variante polnudki, et kus siis täpsemalt seda pidu pidada. Valisin 5 kohta välja, üks oli veidi südamelähedasem kui teised - käisime kohal, panime lukku. Kohapeal selgus, et perenaine on tegelikult florist, vaatasin tehtud töid - täiesti minu maitse. Käisime ka prooviõhtusöögil ning otsustasime kohaliku toitlustuse kasuks. Seega sai ühe laksuga kirja nii koht, toitlustus, floristika, igasugused kaunistused nii altaril, peopaigas jne. Juba 10 aastat olen teadnud, et tahaks oma pulma ühte kindlat Eesti bändi, maikuus sattusin nende esinemisele - hüppasin pärast juurde ja küsisin, et kas nad mulle pulma tuleksid - neil oligi suvel vaid üks vaba kuupäev - minu pulmakuupäev. Siis oli ka bändiga korras! Abikaasal olid tuttavad DJ-d, kelle pidudel pidevalt käime, nemad olid ka nõus mängima tulema. Enamus pulmaisasid on minu meelest täiesti kohutavad, habemega naljad ja sellised pulmaisa/DJ/jõuluvana tüübid, kartsin, et siin läheb keeruliseks. Selgus, et oma tutvusringkonnas on üks tore noor meesnäitleja, kes oli ka varem pulmaisa teinud - valik sai suurepärane. Kleidiga ei viitsinud ma üldse tegeleda, Facebookist avastasin, et üks ammune tuttav tegeleb soengutega ja tema sõbranna jumestusega, võtsin ühendust, et äkki teeks mingi reede proovika. Samal ajal kui proovis olin, siis kurtsin, et ei viitsi üldse kleidiga tegeleda - selgus, et tuttav tegelikult põhikohana hoopis tegeleb oma õmblusateljeega - sain ca nädalaga oma unistuste kleidi.

  Lõppkokkuvõttes - null stressi ja tagasivaadates ei muudaks mitte üht asja, siiamaani inimesed räägivad, et üks kõige vingemaid pidusid, kus nad eales käinud :)

  ReplyDelete
 37. Jep, oleme 8 aastat koos olnud, nüüd nagu võiks see ettepanek tulla :D

  ReplyDelete
 38. Väga armas postitus! Esimest lõiku lugesin lausa mitu korda läbi, nii ilus oli lugeda :)

  Meil on küll plaanis kihlumine, aga kuna hiljaaegu kolisime kokku oma kodukesse, siis ei kujuta antud hetkel ette, millal mehele tundub, et nüüd oleks õige aeg kihlumiseks. Aga plaanis on kindlasti, meil läks üldse mingiski mõttes kokkukolimine suht ruttu, sest me ei suuda ilma teineteiseta üldse olla ja tean kindlalt, et tegu mu teise poolega :)

  Ja abielluksime siis lähima paari aasta sees, mil ma oleks abielludes eeldatavasti sama vana kui sina :)

  ReplyDelete
 39. Ma abiellusin 25.aastasena Tasmaanias, maagilises Fairy Dellis, mis asus metsatukas suurte puude vahel jõe ääres - kängurud taustaks ringi hüppamas. Olime vaid mina ja abikaasa, meie fotograaf, tunnistaja, paaripanija ja tema assistent. Oli esmaspäeva varahommik ning paaripanek võttis umbes pool tundi, peale mida tegime tunniajase pildistamise, et kodustele ja endale mälestuseks ka pilte jääks ning kell 12 olime juba lennukis teel oma mesinädalatele Indoneesias. :)
  Muidugi oleks tahtnud pere ja sõprade keskel pulmi pidada, kuid samas jäi see maagiline päev just meile kahele. :)

  https://meiepulmad.wordpress.com/blog/

  ReplyDelete
 40. FUNKIFIZE on lahe Otsakooli bänd eesotsas Tuuli Randigaü, kes ägedat tantsumuusikat teeb :) Neid leiab ka Facebookis

  ReplyDelete
 41. FUNKIFIZE on lahe Otsakooli bänd eesotsas Tuuli Randigaü, kes ägedat tantsumuusikat teeb :) Neid leiab ka Facebookis

  ReplyDelete
 42. Hei!
  Vaatasin, et eelmise pulmapostituse lōpus otsisite sōrmuseid ning selles postituses ei olnud sōrmused maha tōmmatud, mis tähendab et vist otsite ikka veel?
  Tahtsin soovitada enda elukaaslast, kes ōpib EKA-s ehte ning sepakunsti -Rauno Paju. Tema sōrmused on väga erilised ja ilusad :) ehk sobivad teile.
  Tahtsin ka pilti saata näidistest, aga siin vist ei saa.. aga facebookist leiab üles :)
  Ilusat pulma soovides!!
  Annette Rungi

  ReplyDelete
 43. MARKO MÄESTJÄRV teeb imelisi pilte, kindlasti vaadake!

  ReplyDelete
 44. Me korraldasime pulmad 2 kuuga, kuna kihlusime juunis ja järgmise aasta suve ma ei jaksanud ära oodata, kuna tahtsin juba rasedaks jääda :D Mees tegi meie kihlumisest video: https://www.youtube.com/watch?v=RHDjxK9_T8k

  ReplyDelete
 45. Ott pidi ju pulmas esinema????

  ReplyDelete
 46. Teil ilmselt küll fotograaf olemas, aga Mina soovitan Rando Tomson Photographyt. Super pildid!

  ReplyDelete
 47. Ma ise abiellusin 16/08/2016 Texases. Olen alles 21 ja abikaasa 22, aga asi on meie jaoks selge ja mis seal ikka oodata ja mõelda.
  Kuna keegi USA'sse siia lendama hakanud nagunii ei oleks ja ma mingit suurt pulma ei tahtnud, siis läksime ja abiellusime lihtsalt. Eestis millalgi on plaanis vähe pulmam pulm korraldada kui rahasid on. Aga peale abiellumist tuli see paljudele suure üllatusena, sest ega nad eriti midagi ei tea ka minu tegemistest ja ma viimased poolteist aastat siin Texases elanud juba.
  Siis järsku hakkas mingi jutt ringlema, et lapseootel olen ja sellepärast abiellusingi. :D Las need suured huvilised ootavad siis 9 kuud ja eks nad siis näevad, et lapse asemel tuleb neile seal hunnik pettumust ainult. :D Selline tüüpiline eestlane, eksole. Vaja nina igale poole toppida ja arvab, et teab rohkem, kui asjaosaline ise. :D
  Me ise muidu abikaasaga tegeleme siin vaikselt Eestisse kolimisega. Septembri alguses vist juba lendamegi Eestisse ja ma ei jõua ära oodata. Eesti ikka kõige parem koht, kus elada! :D

  ReplyDelete