Wednesday, June 15, 2016

Home, sweet home - toimetused maal


Meie nädalavahetused mööduvad siiani alati Kõrgemäel. Muidugi juhul kui ühtegi üritust samal ajal olema ei satu. Aga ka siis üritame kasvõi päevakeseks maale jõuda. Ma ei oska Teile ilmselt kunagi sõnadega edasi anda, kui väga me seda kohakest armastame ja kui mõnus seal olla on! Eks peate külla tulema :) Mõtlesin jagada mõningaid eelmisel nädalavahetusel tehtud pildikesi ja jutustada niisama. Me plaanime järgmise nädala kolmapäevast juba maale sõita ja tagasi tuleme alles teisipäeval. Mõnus jaanipäeva mini puhkus. Oleme seal päris palju juba tehtud ka saanud ja kogu see maja ja aed hakkab iga korraga järjest rohkem meie nägu minema. Kuuri taga seisnud vana vankri tõime sauna ette ja riputasime sinna mõned lilled. Mulle ei mahu pähe, miks peaks keegi sellise kihvti vankri peitu panema. See annab õuele nii palju juurde!


Majas sees ei ole me veel eelmise postitusega võrreldes rohkem erilisi muudatusi teinud. Kristo ja tema vanemad lõid viimati seina ühe riiuli. Leidsime selleks ideaalselt sobiva puidust laua küünist. Esialgu sobib see sinna hästi, aga kuna köök on päris pisike, siis on natukene keeruline kõiki asju ära mahutada. Tulevikus plaanime köögi ümber teha "U" kujuliseks. Nii oleks tööpind akna alt kuni praeguse "baari" pukini välja. 


Põõsad on ilusti õide puhkenud, õunapuud õunu täis ja meie poolt kasvama pandud peenrad vohavad tohutult. Seal on veel nii palju teha, aga iga nädal ootamegi jälle reedet, et saaks ometi juba käed külge panna. 

Millisel viisil meeldib Teile kõige rohkem nädalavahetusi sisustada?

12 comments:

 1. Väga mõnus on teil seal tõesti, elan ise ka Viljandimaal, aga vähe teises otsas :) selle vankri koha pealt soovitan see vankri osa mulda täis panna ja sinna erinevaid lilli istudada. Meil endal on nii ja on tõesti väga ilus :) lihtsalt väike soovitus selle veel asjalikumaks ja ilusamaks muutmisel ja nii minu teada enamasti tehakse ka :) Soovin teile palju mõnnamist ja toredaid jaane! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitähhh!! :) Viljandi on tõesti imeilus!
   Me alguses plaanisime jaa, aga ta kn ikka päris mäda.. Enne peame natukene "uut elu" sellele sisse puhuma :)

   Delete
 2. Ega teie majake juhuslikult Vihi kûlas ei asu? :)

  ReplyDelete
 3. Mulle endale meeldib ka tohutult maal olla, see rahu ja vaikus on nii mõnus. Ei kujutaks, ette elu kuskil linnas korteris, ma läheks hulluks vist :D

  Teie maakodu tekitab läbi arvutiekraani juba sellise koduse tunde. Kas Te kavatsete tulevikus sinna päriselt elama minna või jääb pigem selliseks suvekoduks ja nädalavahetusteks ?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hetkel on ta siiski meie suvekoduks. Aga never say never onju :)

   Delete
 4. Ma olen olnud hetkel 2 kuud välismaal ja aasta alguses sai ostetud maja Pärnusse(põhimõtteliselt elamiskõlbmatu). Aga aed on üliilus ja väga ootan juba, et saaks käed mulda panna. Ilmselt veedan oma suvepuhkuse 3 nädalat seal. Õnneks hakkame juba reedel Eestisse sõitma ja ei pea enam kaua ootama:)

  Kas teil on mõni veekogu ka seal lähedal?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Selline ise tegemine on niii vahva :)
   Meil on järv üle põllu

   Delete
 5. Mitte et sellel midagi viga oleks (mul on omal ka peenar), aga ükspäev just muigasin omaette kuidas eestlaste jaoks on nagu geneetiliselt sisse kodeeritud, et puhkus (maal) on põhimõtteliselt võrdeline raske füüsilise tööga (kastmine, rohimine, niitmine, ehitamine, puude hooldamine jms 1000 jooksvat tööd). Work away from work :D

  ReplyDelete
 6. Minu kõige paremad nädalavahetused mööduvad samuti maal. Meie elu käib küll täiskohaga maal. Sellegi poolest jõuame mõnikord koju samamoodi vaid külla, nagu teised käivad maamajas ;) Kui sellised kiiremad ajad on möödas, siis on täielik nauding, kui saab "vanade eestlaste moodi" kasta, rohida, niita, ehitada ;)

  ReplyDelete
 7. Mina sõidan ka suvel igal võimalikul hetkel maale, mis asub kohe teie naabruses :) Ilus kant on seal ja mõnus puhata :)

  ReplyDelete
 8. Ootaks siis kindlasti ka jaanidest postitust ;) Nii meeldivad need maaelu postitused :)

  ReplyDelete