Monday, May 16, 2016

Meie nädalavahetus kõrgemäel - Kuidas me perekondlikult paduvihmas aiatöid tegime ja eurovisioonile kaasa elasime


Sellel nädalavahetusel kui Kõrgemäele põrutasime, haarasime kaasa ka Kristo õe ja venna. Plaanisime koos aiatöid teha ja eurovisioonile kaasa elada. Ütleme nii, et me ei oleks saanud vist rajumat maakodu elamust lastele pakkudagi. Terve laupäevase päeva sadas paduvihma, aga me võtsime ennast kätte ja läksime siiski õue ampleid istutama ning pojenge ümber tõstma. Kaevasime kaevu kõrvale suure augu, võtsime ettevaatlikult kompostihunnikus kasvavad taimed välja ja panime need uuesti mulda. Lapsed olid nii tublid! Kuna me kõik ikkagi totaalselt mullased ja läbimärjad olime, siis viskasime märjad riided vannitoa põrandale kuivama, jõime suure tassi sooja teed ja hakkasime küüni ukseavas grillima. Ei ole olemas halba ilma, on vaid vale riietus! Õige pea ühines meiega Ivar, kes salati jaoks kõik vajaliku kaasa haaranud oli. 


Kui kõhud punnis, sättisime ennast kõik mugavalt diivanile ja panime teleka ülesse. Ivaril on selline lahe antenn, tänu millele saab ka maal viite kanalit vaadata. Ega rohkem maal ju vaja ei olegi. Plaanime endale ka taolise muretseda, sest kuna Kristo on suuremat sorti jalka sõber, siis ei jää tähtsad mängud maal olles nägemata. 


Pühapäeval ärkasime tegelikult juba kella üheksast. Päike oli lõpuks välja tulnud! Istusime siis kohe mitu, mitu tundi õues ja Kristo vaaritas meile hommikusöögiks võileibu ning lastele meega vahvleid. Nii me siis istusime päikese käes, kõkutasime Ivari (eba)normaalsete naljade üle naerda ja logelesime niisama. Mingi hetk läksid kõhud uuesti tühjaks ja Ivar kukkus pelmeene lunima. Kuna me tegelikult olime alles kaks tundi tagasi söönud, siis tundus nagu kuidagi veider kohe jälle süüa tegema hakata. Jutustasime veel veidi ja Ivar võttis taktikaliselt uued võtted käiku. Lippas tema siis võililli korjama ja tegi mulle pärja. No kuidas ma siis saaksin EI enam öelda? Niiiii palju pelmeene ei ole ma vist iialgi korraga näinud ega teinud. Taktika toimis! 


Istusime ja nosisime pelmeene, koristasime veel natukene maja ja poisid panid uue noolemängu saunamaja külge ülesse. Loopisid nad siis natukene nooli ja tuligi juba Kristo isa koos oma naisega lastele järele. Nii ruttu see nädalavahetus mööda saigi. 

A, muide..loodame sellel nädalal murutraktori ära osta, sest see teeks meie aiatööde tegemise oluliselt lihtsamaks! 7500m2 krunti niita on ikka tükk tööd. Järgisel nädalavahetusel me kahjuks maale minna ei saa, seega ootab meid ülejärgmisel nädalavahetusel ilmselt juba põlvini muru. Oeh!  Kusjuures just praegu tunnen ma, et tahaksin KOGU AEG maal olla. Pühapäeviti on sealt kuidagi nii raske lahkuda ja ka argipäeviti on mõtted koguaeg kuskil.. salatipeenras (mis muide meil kasvama läks) jei!

Kõrval piiluvad redised kah :)

Mida Teie sellel nädalavahetusel tegite? Mida reeglina vihmaste ilmadega peale hakkate?

As, ja ps! Viimased kaks nädalat saab anda oma lemmik blogijale hääle : 
https://surveer.com/s/W94RS22J . Leen tegi just oma blogisse põneva kokkuvõtte hääletusest siiani ja praeguseks on oma hääle andnud juba 7671 inimest. Päris äge! Eluliste blogide juures pidi päris tihe rebimine olema (sinna gruppi kuulub ka minu pesa). Nii põnev! 

29 comments:

 1. Hei! Oskad sa äkki täpsemalt öelda, et mis antenn see oli ja kust soetada? Pilt oli ka vinks-vonks sellega? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pilt oli jumala super! Ta ostis selle prismast :) ja pidi olema odav

   Delete
 2. Ma tean, et meie tellisime murutraktori hansapostist, kaasas on käru ja võsalõikur. Lisaks sai valida väikse kingituse. Hind pidi olema väga hea, võrreldes sellega, mis hinnaga ainuüksi traktor poes maksab. Meil on maja juures muidugi 11ha :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Me ka nägime seda pakkumist ja peaaegu võtsime ka, aga kuna seal on manuaalse käigukastiga masin, siis valisime seekord teise :) Meil nii ebatasane pinnas ja palju kõrghaljastust, seeda manuaalsega oleks natukene ebamugav.

   Aga muidu see pakkumine super hea ja hind ka! Ka masinat muidu kiideti :)

   Delete
 3. Kogu aeg kirjutatakse lahku ikka :)

  ReplyDelete
 4. Need salatitaimed tasuks natuke lahku istuda, siis neil on rohkem ruumi kasvada:)

  Aga maal on nii mõnus..me ostsime ka just oma maja ja nii igatsen sinna:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Täpselt nii. Rediseid peame ka nagunii harvendama. Ma ei arvanud, et nad nii hästi kasvama lähevad :)

   Delete
 5. Nii mõnus on teil seal. Ise kolisime perega linnast maale sügisel. Niihea rahulik ja mõnus. Ma sajaga naudin lapsega kärutamist metsateedel 😄

  ReplyDelete
 6. Vabandust aga kes see Ivar on?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ivar on üks minu parimaid sôpru. Kui sa môned postitused alla kerid, siis seal teen temast juttu :)

   Delete
 7. Mul on nii kahju, et Ivarile naised ei meeldi, sest ta oleks mu unistustemees :D Tundub nii äge kutt!

  ReplyDelete
 8. Tundub, et sa oled siin midagi muutnud, eks...teksti fonti? Tsipake raskem nagu on lugeda nii aga vbl harjumise asi :)

  ReplyDelete
 9. Kust see eelmine võtab, et Ivarile naised ei meeldi? Kas ma olen midagi kahe silma vahele jätnud? Kui nii, siis on tõesti kahju (mitte, et mul meest poleks, aga ta on tõesti kihvt eksemplar :'D)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sest Ivar ise mainis seda meie ühises videos mis blogis üleval on :) ta tôesti on!

   Delete
  2. Mh, vaatasin küll mõlemad videod ära, kui nad ilmusid, aga küllap siis ei pannud tähele :)

   Delete
  3. Seal oli küsimus, et millise kuulsusega sa deidiksid? Ja Ivar ütles, et Zack Efron, sest ta on nii ilus mees :D

   Delete
  4. Ivari eelistused tulid tglt juba varem siin avalikuks, sellest Riia tripi postitusest, mu meelest :)

   Delete
 10. Ma tahaks ka su Ivariga sõbraks saada! Tundub nii tore ja sümpaatne ja kõike-muud-head. Hoia teda :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tulge blogiauhindade jagamisele.. Ta tuleb minuga koos ;)

   Delete
  2. Môtle uuesti oma vastuse üle :D proovi uuesti

   Delete
 11. Peaksid vist tegema blogilugejatele mingi kohtumise Ivariga :D :D

  ReplyDelete