Sunday, March 20, 2016

Nädalavahetus Kõrgemäel - UPDATE Kindlustusjuhumist (uus katel, yay)!


Neljapäeval startisime Kristoga juba Suure-Jaani suunas, et seal ehitusmeestega kokku saada. Meie suureks üllatuseks olid nad uue katla, veepumba, uued segistid ja enamus radiaatorid juba paika saanud. Meid oligi vaja selleks, et enne katla ja vee sisse lülitamist maja (pliidi/ahjuga) soojemaks kütaksime. Küsisime omale selle tarbeks töölt vaba päeva ja kütsime terve neljapäevase õhtu. Ehitusmehed olid reede hommikul kaheksa paiku juba platsis ja tegid meile selgeks, kuidas uut katelt kasutama peab. Lõpuks ometi voolab meie kraanist jälle vesi ja toad on soojad! Saame oma elutoas asetseva madratsi tagasi magamistuppa viia ja rahulikult paljajalu põrandal käia. Oeh.. Lõpuks ometi hakkab see läbi saama! Minu suur kummardus Vaskor Ehituse meestele : http://vaskorehitus.ee! Töö oli kiire, professionaalne ja mis kõige tähtsam.. Nad päriselt ka hoolisid! Tore, et kindlustusfirmal selliseid koostööpartnereid leidub! 


Kuna majas on sellegipoolest tegutsemist veel palju, jätsime loomad sellel korral koju. Olgugi, et tegemist oli vaid kahe päevaga, siis on meil kombeks alati oma loomakestele "lapsehoidja" võtta. Me oleksime hea meelega nad kaasa haaranud, sest neile nii meeldib õues ringi tuuseldada, aga kuna kõik oli veel ehitusega seotud prahti täis, lagi vajas veel paigaldamist, põrandaküttesüsteem vajas veel parandust ja jube palju võõrast rahvast oli majas, siis tekitaks see neile ilmselt lihtsalt palju stressi. Krissu oli õnneks nõus loomade järele vaatama ja meie juures need kaks päeva veetma. Minu süda oli rahul ja loomad olid ka rõõmsad. 

Siin on näha siis enne ja pärast fotosid katlaruumist. Ülemistel piltidel on katel muidugi peale põlengut ülesse pildistatud. Me Kristoga itsitasime tasakesi pihku, kui meile uut katelt näidati.. See sinine katel sobib meie sinise muumitrolli majaga ideaalselt :D


Kui ehitusmehed reede õhtul lahkusid, kasutasime võimalust ja võtsime viimast sellest, et vesi on jälle majas. Küürisime maja ehitustolmust, mudast ja sodist kenasti puhtaks ning ohkasime kergendatult. Täitsa oma kodu tunne oli jälle! 

Meenutasime igal sammul kuidas katlaga ümber tuli käia ja Kristo luges läbi vist terve kasutusjuhendi (ja also.. ilmselt kardan ma tulevikus kõike, mis seondub kateldega). Õhtul kokkasime, vaatsime filmi ja vajusime tuttu. Laupäeval võtsime rahulikult.. Me lihtsalt olesklesime ja tegime mõningaid pilte ka. Eks statiiv tuli ära katsetada ja päike paistis nii ilusasti tuppa :)  


Korjasime vaasi pajuutusid, tuulutasime tube ja päris ausalt.. Täitsa mõnus (almost) kevadine tunne oli!
Kella viie paiku startisime juba Tallinna poole ja umbes poole seitsme aeg jõudsime koju. Et sellest veel vähe oleks, et Krissu meie loomi oli nõus hoidma, oli ta meile õhtusöögi teinud. Kuna pidime nagunii kõik koos õhtul pokkerit mängima minema ja Krissu teadis, et me enne seda süüa ei jõua, siis oli ta selle peale juba mõelnud. Tänks beib, see oli nunts!


Täna oleme Kristoga kodused ja ilmselt vaatame suurel hulgal filme ja kokkame miskit. Millised on Teie lemmikud tegevused pühapäeviti?

15 comments:

 1. Mis filmi maal vaatasite ning mis filmid pühapäeval vaatamisele lähevad?

  Ps: postitus ise oli väga vahva. Ilusat nädaavahetuse lõppu!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vaatasime Hunger Games'i viimast osa ntks :) Täna plaanime Creed'i vaatama hakata.

   Aitäh!! Sullegi :)

   Delete
 2. Huvitav on lugeda, kuidas inimesed pajusid erinevalt nimetavad. Kellele pajukiisud, kellele pajutuutud või hoopis pajuutud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma olen ise ka ennast samalt mõttelt leidnud :D

   Delete
  2. Mina ütlen näiteks pajutudud :'D

   Delete
  3. Ma olen kuulnud ntks pajupaid ka :D

   Delete
  4. Jep, mul ka pajutibud või pajuutud :)

   Delete
  5. Pajutibud ütlen mina ka vahel :)

   Delete
 3. Olen alles uus lugeja ja tahaksin küsida, mis juhtus siis Teie koduga?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tere tulemast! :)

   Sellest saab lugeda siit :
   http://www.costany.ee/2016/02/see-saatuslik-paev-meie-vaene-pisike.html

   Delete
 4. Pulmade ajaks soovitan ma teil ennast ühte värvi teha. Ilma naljata :D Enamik paare näiteks USAs mõtleb selle peale ka ja käivad koos spreypäevituses või möksite isepruunistavat :D Ükskõik kas valged või pruunid või loomulikud, ikka on esteetilisem piltidelt vaadata, kui paar on ühes toonis.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja mis siis neist saab, kes mustanahalisega abielluvad? :D Jessas, mis soovitused :D Inimesed on vast ikka sellist tooni, kuidas end hästi tunnevad. :)

   Delete
 5. Kusjuures mina märkasin ka esimese asjana, et nii erinevad nahavärvid. Et kui ikka keegi talvise jumega on kõrval, siis tuleb kohe solaariumi võlts toon esile. Tihti me eeldame, et meie solaariumipäevitus on kerge ja loomulik, kuid unustame ära, kellega me ringi liigume.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ei käi solaariumis :) ja kristole lihtsat ei hakka päike peale. Ma ei muretse sellise asja pärast :)

   Delete