Thursday, December 3, 2015

Mystery unsolved.. The missing piece of the puzzle

Nagu Te teate, siis on juba kolm nädalat järjest minu kontori postkasti potsatanud kiri anonüümselt inimeselt. Kiri on käsitsi kirjutatud ja saatjana pole märgitud mitte ühtegi nime. Kui sellel nädalal viimane postkaart minuni jõudis, siis kandis see sõnumit "The missing piece of the puzzle". Kiri viitaks justkui sellele, et oleme kunagi kohtunud. Kõige veidram on selle juures see, et ma ei tunne kedagi Tartust.. Kui mälu mind muidugi ei peta.

Mõtlesin, et panen õiges järjekorras nüüd postkaardid siia ritta. Äkki kellegil Teie seast tekib idee mida see "missing piece of the puzzle" tähendada võiks ja kuidas ma võiksin jõuda postkaartide saatjani?

30.10.15

16.11.15

20.11.15


21 comments:

 1. Ma loodan, et see pole sulle mõnelt igavlevalt vangilt saadetud.... (mul hakkas nüüd endal ka veidi õudne).

  ReplyDelete
 2. Äkki on need värvilised sõnad kuidagi seotud? :)

  ReplyDelete
 3. Ma ei viitsi eriti uurida neid kirju aga ehk on nende sõnade värvidel mingi point ? Lugesin seda viimast kirjaksest. See on selline hea mõttega aga kui ma saaks kellegilt salajaselt sellise kirja , siis ma vist kardaks natuke :D Käekirja järgi ma arvaks, et kas see on mõni "korralik" poiss või lohakas tüdruk aga saatja leidmisel ei aita see kaasa. See on ju nii ehk naa kas mees või naine :D

  ReplyDelete
 4. Ma hakkasin kohe eri värvi sõnu ritta panema... lilladest tuleb ilusasti can we meet, aga edasi tuleb ainult mingi surblenurble ehk siis midagi ei saa aru...

  ReplyDelete
 5. Kui ümbrikul saatajat ega midagi pole, siis järelikult paneb selle kirja keegi ise teie firma postkasti ju.. Piiluge esmaspäeva hommikuti :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mkmm.. See ikkagi tartust saadetud läbi postkontori. Templid on peal ja minu nimi/aadress jne ka. Teine külg lihtsalt tühi. Saatja andmeid ei ole :)

   Delete
 6. Skisofreenikud joonistavad niimoodi kirjadesse lilli ja kasutavad värve, ei pruugi olla pahasoovlikud. Aga võib-olla on see mõni tütarlaps su tutvuskonnast.

  ReplyDelete
 7. Hea, et vähemalt sulle koju pole see saadetud, vaid ikka kontorisse. Koju saadetuna oleks ERITI creepy :D

  ReplyDelete
 8. Ma ei tea, kas ma loeksin sealt üldse mingit sügavamõttelist tähendust välja. Kui ma ei eksi, siis kinnipeetavatel ei tohiks neid vildikaid kambris olla. Seega sellepärast ei muretseks nii väga :)

  ReplyDelete
 9. http://www.metrolyrics.com/missing-piece-of-puzzle-lyrics-tanya-tucker.html
  Missing Piece Of Puzzle

  muidu on sellise pealkiraga laul ka olemas.

  ReplyDelete
 10. Täpselt küll kursis ei ole selle teemaga, aga vähemalt ca 10 a tagasi olid küll värvilised kirjavahendid lubatud. Kunagi tuttav oli purjus peaga sõitmise pärast paar kuud kinni ja ta lasi tuttavatele kongi-/vangikaaslastel teha kaarte ja nahkkaantega märkmikke. Mõned kinnipeetavad on päris andekad.

  See konkreetne kirja-ahel tundub natuke creepy küll, aga ehk on seal taga lihtsalt üks heatahtlik/heasüdamlik inimene. :-)

  ReplyDelete
 11. Arvatavasti mõni blogi lugeja/austaja, kes nõndamoodi esile tahab saada :)

  ReplyDelete
 12. Äkki on su mees asjaga seotud? :D

  ReplyDelete
 13. Minu arust on selle kirjutanud noor tüdruk (14-18), kes ei ole sinuga kohtunud ja kellel on leebed vaimsed häired (eluga toimetulev asperger näiteks).

  See, et ta tüdruk võib olla, tunduks paljudele loogiline, sest joonistatud on lilli ja smailisid, aga tegelikult joonistavad poisid ka neid. Mina eeldan, et ta on tüdruk, sest mõned tähed on on sellised filigraansed, mida poisid ei harjutaks - näiteks f-id, r-id, W ja veel mõned vist, ning "ümar" käekiri on rohkem iseloomulik naistele. Mehed kirjutavad reeglina pikemad ja peenemad tähed. Noor peab ta olema sellepärast, et käekiri on püüdlik (mõni täht vahelt ära jäänud suure pusimise peale), täiskasvanud on harjunud kirjutama kiiremalt, sest panevad oma mõtted paberile konkreetselt. Ja kui koolitöid enam kirjutama ei pea, kaob see ümara teismeea käekiri vähemaks. Ja miks asperger, sest nemad teevad selliseid totakaid asju, millel on point ainult nende endi jaoks :D Nad on heatahtlikud ja oma maailmas nutikad inimesed, kuigi see teiste maailma tihti nii hästi ei tõlgendu. See kirja saatnu võib isegi olla ilma diagnoosita ja käinud tavakoolis, lihtsalt tõenäoliselt kiusatu või tõrjutu.

  My 2 cents :D :D

  ReplyDelete
 14. Kas sa need valged lehed tõmbasid ära, äkki seal all midagi peidetult? :)

  ReplyDelete
 15. Kust oli pärit too isik, kes sulle Facebookis kord varikonto tegi? Ma pole küll kursis, kas nt templil olev Tartu kujutab endast ainult Tartu linna või kogu maakonda (ehk ei ole sul tuttavaid linnas seest, vaid hoopis väljaspool)?

  ReplyDelete