Tuesday, September 1, 2015

Kõrgemäe Residentsid - Esimene nädal


Nonii.. Saimegi oma kodukese kolmapäeval kätte. Siin on niii hea olla! Minu meelest on see pisike vallake üks ilusamaid, mida näinud olen. Inimesed on sõbralikud ja tohutult abivalmid. Aitäh sulle armas Kai, kes sa meile trimmerit laenasid! Kuna krunt on suur ja ühe trimmeriga on seda ikka väga raske niita, siis üleskutse kõigile, kes eelmise postituse all oma abikäsi pakkusid. Meil oleks hädasti vaja inimesi appi niitma/trimmerdama ja riisuma! Kogu krunt tuleks siiski enne talve puhtaks saada ja nii kiiresti on seda raske kahekesi teha :) Muidu poleks hullu, aga kahjuks on lastud maja ümbrusel asuval rohul juba Kristolegi vööni kasvada. 

Pakume vastutasuks head sauna ja grilli! Kirjutage mulle meilile : triiinuliiis@gmail.com :) Oleksime siiralt tänulikud!


Tegelikult oleme juba suure töö ära ka teinud. Segistid vahetatud, suur osa niidetud/riisutud, maja puhtaks kraamitud, augud kinni laotud, kõik vajalikud tarbimislepingud ja valvesüsteemid korraldatud. Ära oleme proovinud juba pliidi ja kaminaga kütmise ja järele on jäänud veel tahkeküttesüsteemi katsetamine. Seda plaanimegi täna teha. See on siis suur, suur katel ja soojus kandub tuppa läbi radiaatorite. Õnneks on Kristo kuldsete kätega ja siiani ühegi ülesandega hätta pole jäänud. Tubli mees!

Enne veel, kui Teile meie pesakese progressi näitan, siis tahaksin ma teha kummarduse meie toredatele sõpradele ja perele, kes terve selle nädalavahetuse meiega veetsid. Katsetasime koos ära sauna ja tänu nendele on meil nüüd terve hulgi küttepuid! 


Aga nüüd siis maja dekoratiivse poole juurde. Eks me tasahaaval hakkame majakest enda nägu muutma. Ega kõike korraga ei saa, aga vahel muudavad ka kõige pisemad detailid oluliselt maja väljanägemist. Aga ega mul väga rohkem midagi lisada kohe ei olegi. Kõik tuleb tasa ja targu. Esialgu siis jagan Teiega esimest enne ja pärast fotot meie magamistoast. 

Meie magamistuba -  ENNE


PÄRAST : 

38 comments:

 1. Nii armas majake ja kuidagi teile väga sobilik :) tuleks ka appi ;)

  ReplyDelete
 2. Kas te jätate need lauad seina või värvite ära/panete kipsi, tapeedi jne. Tundub et kogu maja on seestpoolt laudadega üle löödud. Kuidas see teile meeldib?
  Mulle nt absoluutselt ei lähe selline stiil peale, valge laudis veel, kusagil suvemajakeses. Juhul kui oleks seal paariks päevaks aga kodus big no :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kindlasti ei pane kipsi alla :D mulle just puit meeldib. Plaanime heledamaks ehk teha :)

   Delete
  2. Mulle ka see puit muidu ei meeldi, aga kui värvida valgeks siis oleks super ilus-armas. Kui ikkagi tundub, et puitu on liiga palju siis paneks ühte seina heleda ja pigem tagasihoidliku tapeedi. Kui tapeet on ainult ühes seinas siis on kergem ka tapeedivahetusega ja tihedamalt üldmuljet muuta. Lisaks saab lubada ka ilusamat ja kallimat (paraku on tapeetide puhul kallim tunduvalt ilusam ja kvaliteetsem) tapeeti, sest vaja on vb ainult kahte rulli.

   Ma armusin sellesse magamistuppa: http://nipiblogi.blogspot.com/2015/08/heklet-sengeteppe.html

   Lisaks on seal blogis jäädvustatud ka mingil määral samasuguste seinade värvimist valgeks. Neil oli enne (vist) samasugused seinad nagu teil.

   Delete
  3. Puit interjööris on väga ilus! Võimalusi toonimiseks on ka palju. Samuti on palju puitu meie tulevases majas ja me hakkame elama seal iga päev :D.
   Tänan kiitmast ka mu ema blogi :) Neil oli tõesti enne kõik kollase puiduga, aga nüüd on valge. Mulje on pärast uus, puhas ja avaram.

   Delete
  4. Mulle ka see kämpingu stiilis üleni puit ei meeldi, aga samas oma majakese nimel oleks valmis selle alla neelama. Ja eks vaikselt saaks ju ka muudatusi teha :) Valge puit ja see romantical style on väga ilus! Ja üldse kift, et maamaja ostsite!

   Delete
 3. Litsalt WAU!
  See magamistuba on lihtsalt imeilus ja hubane!
  Olete tublid! Palju edu edaspidiseks! :)

  ReplyDelete
 4. Kas pealkirjas ei peaks mitte olema residendid? Aga muidu tore lugemine, loodan, et neid enne-pärast asju tuleb veel.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ei.. Me kutsumegi oma majakest ja kõrvalhooneid residentsideks :D

   Kui vaadata turul ringi, siis leiab palju maju mille nimes on "residentsid".

   Ikka tuleb! ;)

   Delete
 5. see laudis on lihtsalt rõve, nagu saunas oleks

  ReplyDelete
  Replies
  1. Maitse asi.. Me plaanime seda natukene muuta ka, aga päris nii ei ole, et ostad maja ja kohe full on remont peale. Niimoodi tõmbavadki inimesed ennast lukku. Kōike tuleb teha tasa ja targu.

   Delete
  2. Sekundeerin. Pluss maitse võib kiiresti muutuda. Kui kohe remont teha, siis võib kiiresti hiljem kahetseda. Niiet laske settida ja ideedel tekkida. Teha jõuab alati. Aga laudis kasvõi osaliselt nt valgemaks värvida annaks kindlasti väga hubase mõnusa tulemuse ;)

   Delete
  3. mina olen kahjuks selline, kes pigem ise kohe lammutaks kõik koleda ära ja teeks kõikkõikkõik korraga :D aga ühest küljest on sul õigus :)

   Delete
 6. Vau vot see on küll üks romantikast õhkuv magamistuba! Imeline ja see talu... oh oleks endalgi samasugune.. :)

  ReplyDelete
 7. Palju õnne! :) Väga ilus koht ja loodetavasti tuleb koduteemalisi postitusi palju :)

  ReplyDelete
 8. Kas magamistoas on madrats otse põrandal? Lihtsalt, et kui on, siis see pidi sedasi hallitama minema, vt näiteks ka Madiken on sellest oma blogis kirjutanud :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ajutiselt jaa.. Me pidime madratsi enne ostma, sest muidu poleks olnud kuskil magada. Pole ōoget voodit leidnud veel :)

   Delete
 9. Selle puidust laua kohta seinas ütleks vaid seda ühte ja paika pidavat lauset: "Maitse asi!" ütles kukk ja nokkis s*tta :)

  Väga armas pesa Triinu! Ja tõesti hubaseks suutsite muuta selle toa. :)

  ReplyDelete
 10. Väga mõnus, jõudu ja jaksu teile!
  Kas koha nimi Kõrgemäe? See küll vahva, nimelt on minu kodu ka Kõrgemäe - https://www.facebook.com/korgemae

  www.dodolce.com

  ReplyDelete
 11. Ma tavaliselt ei kommenteeri blogisid aga nüüd ei saa kohe suud kinni hoida :)

  Mul on siiralt heameel, et nii toredad inimesed selle majakese endale said :) ( Nu ma eeldan blogi järgi, et olete mega toredada :D ). Meie elukaaslasega mitmeid kordi vaatasime kv-st seda majakest ja mõtlesime, et küll oleks tore. Ja võiks ka oma pakkumise teha, et elukaaslane töötab sealkandis ja oleks ideaalne asukoht. Kõik kriteeriumid meie ideaali jaoks olid täidetud.Oleme metsasektoris töötavad inimesed ja esimesena jäi kohe silma see sisevooder, muudab maja nii mõnusaks seest ja samas on ruumi ka ise muudatusi teha( uuendada, juurde ehitada vms). Meie aga loobusime sellest maja mõttest, et ehk on liiga vara kolida ja enam pakkumised jne..ja näed sa siis..nüüd saab ikka majakese tegemistel silma peal hoida. Puhas rõõm ja Eesti on ikka nii väike.

  Ma loodan, et Teil saab väga mõnus seal olema ja jään ootama uusi selle teemalisi postitusi.

  ReplyDelete
 12. Minu meelest selline puit sobibki maamajja super hästi. See eristabki teda tavalisest "linnakodust", kus kõik on valge! Pealegi olete seda tuba juba nii palju hubasemaks muutnud, et ma ei hakkakski neid puitseinu üldse puudutamagi...nii mõnusasti maalähedane lahendus! :) ootan uusi taolisi postitusi!

  ReplyDelete
 13. Siin vist osad inimesed selgelt lugemata jätnud, et see pole teie päris kodu, vaid suvemajake. Päris kodus jah on laudis liig, mis liig, aga õige puhkemaja peakski olema looduslähedasem.

  ReplyDelete
 14. Lihtsalt huvi pärast küsimus, et kuidas su endine ja praegune elukaaslane nii hästi läbi saavad?
  Kas siis eelmisest elukaaslasest lahkuminek oli n-ö mõlema poolne valutu otsus?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaaa.. Oleme Jüriga parimad sōbrad :) olime algusest peale ausad teineteisega ja nii läkski. Ka mina saan Jüri pruudiga hâsti läbi

   Delete
  2. Selline asjade kulg on lausa ideaalne scenario :) Ilmselgelt tundute tublid, arukad ja äärmiselt armsad inimesed :)

   Delete
  3. Mina läksin ka lahku oma kaaslasest, aga tema ei taha miskipärast minuga üldse enam aega veeta ega sõber olla.

   Delete
  4. Kas teie lahkuminek alguses ei olnud valus? Mul oleks nagu meeles, et kui kirjutasid sellest, siis lisasid midagi, et põhjustest veel ei suuda rääkida, aga võibolla kunagi, kui suudad, siis avad selle teema siin. Vms. Sellest ütlusest jäi mulle alati mulje, et ju siis oli raske lahkuminek sinu jaoks.

   Delete
  5. Muidugi oli raske.. Iga lahkuminek on. Olenemata põhjustest. Me olime ju teineteisega harjunud :)

   Delete
 15. Mul jäävad hoopis kogu aeg silma need laste (mängu)asjad igal pool. Kui õieti mäletan, siis oli tegemist pankrotivaraga vms, kas eelmine omanik pidi tõesti niimoodi välja kolima, et isegi laste asju ei saanud kaasa võtta ??? Ma ei saa midagi teha, kõige muu asemel mõtlen ma neid pilte vaadates selle lapse (või laste) peale ja mul on jube kurb... Et oma telki /mänguasju ei näe enam kunagi..
  Ytle palun, et mul pole õigus, eks :-(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Omaniku laps sai kõik oma mänguasjad tagasi. Nad käisid veel eilegi meie juures ja aitasime neil asju tassida. Antud maja oli nende suvila. Neil on elukoht olemas. Hoiustame siiani nende asju ühes pisikeses toas ja need on puutumata :)

   Delete
  2. Jesss !:-D tuju läks väga heaks :-) aitäh! Ja palju edu !!

   Delete
 16. Tuleks ka appi, aga olen ju Tallinnas ja sinna Viljandimaale omal käel raske pääseda. :)

  ReplyDelete