Monday, July 20, 2015

Koorene kukeseente ja kanaga pasta!


Täna tegime siis esimest korda oma uues köögis õhtusöögi! 
Umbes nädalake tagasi uurisin teie käest häid retsepte.. Siin siis üks nendest (PS! Suur, suur aitäh.. See viis keele alla!)

Vaja läheb : Tagliatelle pastat, kanafileed, kukeseeni, rohelist sibulat, kirsstomatit, küüslauku, oliiviõli, maitserohelisega merevaiku, vahukoort, 2 muna, tilli ja broilerimaitseainet, karrit, pipart ja soola. 


Panin vee keema, lisasin umbes peotäe (5 pallikest) tagliatellesid ja raputasin peale maitse järgi soola. Lasin keema umbes kümneks minutiks. Samal ajal hakkisin kanafilee, kukeseened, tomati ja rohelise sibula. Kõigepealt lisasin pannile õli ja pressisin sinna hulka kaks küüslauguküünt. Seejärel panin pannile kanafilee praadima. Lisasin broilerimaitseainet, karrit ja soola. Nii umbes 6-7 minuti möödudes lisasin ka ülejäänud hakitud komponendid pannile praadima ja keerasin tule vaiksemaks. Nüüd segasin kokku kastme. Lõin katki kaks muna, vispeldasin vahule ja lisasin vahukoort.

Kurnasin pasta ja lisasin pannile. Lasin neil madalal tulel natukene haududa. Nüüd lisasin supilusika jagu merevaiku ja segasin läbi. Kui merevaik sulanud, siis lisasin pannile ka kastme. Keerasin tule natukene suuremaks ja segasin kuni kaste oli natukene tahenenud.

Kõrvale serveerisin Prantsusmaalt pärit punast veini.. Head isu!

PSPSPS! Kõik Teie suurepärased retseptid on endiselt minu postkasti vägagi oodatud : triiinuliis@gmail.com

No comments:

Post a Comment