Tuesday, May 19, 2015

Osa 1 - Kreeta reis/Crete - Stalis


Esimest osa reisi postitusest (kust piletid ostsime, hind, ootused,  kus, mis) leiab siit : LINK

Ausalt öeldes on mul Kreeta reisist niiiiii palju ägedat materjali, et ma ei teagi kust kohast pihta hakata. Mõtlesin, et kõige lihtsam oleks see kõik osade kaupa ära jaotada.. Mitte päris päevade kaupa vaid üsna nii kuidas juhtub. Meil läks selles mõttes hästi, et kuna meie lend väljus kella kolme ajal päeval, siis peale 4 tunnist lendu ja pisikest bussisõitu olime kella kaheksa paiku õhtul hotellis. Saimegi natukene ringi jalutada ja siis ennast mõnusalt välja magada. Me tõesti magasime terve nädala vältel umbes 10 tundi päevas. Ohhhhh kui mõnus!

Teisel päeval lösutasime hommikul natukene basseinis ja siis läksime juba ringi uudistama. Me ei ole just kõige paremad peesitajad ja eelistame pigem ümbrusega tutvuda. Käisime restoranis söömas ja jalutasime mööda randa ning promenaadi. Muide, mainin siinkohal ära, et hotellis (Cactus Royal Beach hotell 5*) oli USKUMATULT hea toit! Tõesti VAU! Ma ei ole iialgi vist all inclusive pakettides sellist valikut näinud. Veel enam, et üheski teises restoranis me vist nii head toitu ei saanudki kui oma hotellis. Kiidan, kiidan, kiidan!


Video esimene osa on rohkem selline sissejuhatav ja niisama edvistav. Järgevatel päevadel käisime juba ekskursioonidel, tutvusime inimestega ja tegime üldse palju põnevat. Ma juba ei jõua ära oodata, et ka need videod valmis monteerida.

Eks see põhiline promenaad on ikka täpselt samasugune nagu mujal. Super market, super marketi otsas ja kogu kaup on ühesugune. Seal olime rohkem õhtuti pubides ja shoppamas niimoodi ei käinudki. Käisime hoopis nendes õigetes külakestes kus kohalikud elavad, sõime nende poolt valmistatud koduseid toite, vallutasime Kreeta kõige kõrgemad mäed ja külastasime Zeusi koobast.


Esimesel kahel päeval oli meil üsna hea ilm, mitte liiga palav (nii umbes 22 kraadi). Tänavad olid täis hulkuvaid loomi.. Tegelikult hulkuvad on vale sõna. Enamus neist siiski olid täiesti kasitud, sõbralikud ja toidetud. Keegi kohalikest neid ühestki hotellist/restoranist minema ei ajanud ja tänavadki olid täis pisikesi kassidele mõeldud majakesi koos toiduga. 


Meie hotell sattus oleme üleüldse imeline! Ma ütleks, et kõige ilusam mida me seal olles nägime. Teenindus oli suurepärane, kõik oli ilus ja puhas. Toad olid korralikud, hotelliala mitmekülgne, toit maitsev, asukoht hea ja tõesti, tõesti.. Ei olegi MITTE ÜHTEGI halba sõna öelda. Suur, suur aitäh toredale TezTour'i reisikorraldajale (Ingrid Murasina) kes meile seda hotelli soovitas!

Aga eks videod räägivad rohkem kui minu sõnad seda siin kirjeldada suudavad. Vaadake parem ise :

Parima kvaliteediga vaatamiseks vali 720p!

Tegelikult pean ma veel mainima, et see reis tõi meid Kristoga üksteisele palju lähemale. Ma olen tohutult õnnelik, et mul on selline mees! Ta on parim reisikaaslane ja mul on temaga koos nii hea! Aitäh sulle kallis suurepärase reisi ja nende mälestuste eest!

Kuhu Teie sellel aastal reisite?

12 comments:

 1. Ma olin eelmine kuu kolm nädalat Toskaanas ja nüüd tulin ka just Kreeta ning Santorini reisilt:) Veel ei tea, mis see aasta veel tulemas on:)

  Teil tundus igati mõnus reis olevat:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ooooo kui mõnus! Sa saad ikka kõvasti reisida ma vaatan :) Lahe!

   Delete
 2. Oh, kui mõnusad inimesed olete :)! Tekkis kohe endal ka tahtmine minna kuskile reisile. Kust te reisi ostsite?

  ReplyDelete
 3. Ma niiiiii ootasin, millal sa muljetad oma reisist, igapäev käisin kontrollimas :D ja te olete Kristoga ikka super lahedad inimesed, sobite suurepäraselt!!! :)

  ReplyDelete
 4. Väga lahe. Ma kihutan kohe mallorca paradiisi puhkama. Ei jõua juba ära oodata.

  ReplyDelete
 5. Väga äge video ja kõik su videod on ülilahedad, lausa nauditav su blogi jälgida.
  Kuid meie läheme perega juulis Bulgaariasse Sunny Beachile, ainult 2 kuud oodata ja mineeeeek. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Uuuhh.. Nii hea kuulda! Head reisiii! Ma seal kaks korda käinud ja see oli suurepärane! :)

   Delete
 6. No ükskõik, kui palju ma päikesereisidest loen ja pilte näen, ei tõmba mind nendele. :D
  Ise olen see aasta käinud Hispaanias, Inglismaal ja Tšehhis. Suvel tahaks uuesti Inglismaale minna ja sügise poole ka kindlasti mingi reis plaanis. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mull just meeldib! :) Kuigu mujal meeldib ka

   Delete