Tuesday, May 26, 2015

Olen vabatahtlik - Minu Unistuse päev - Minu esimene kultuuriüritus tallinna lastehaiglas - Jürgen Veberi mustkunsti show!


Oleks viimane aeg Teile rääkida sellest millega viimasel paaril kuul eriti aktiivselt tegelenud olen. Ma ei tahtnud sellest enne rääkida kui esimese "päris enda" ürituse koos oma meeskonnaga ära teinud olen. Täna see siis juhtuski. Astusin juba mõni aeg tagasi tänu oma kolleegile sellisesse MTÜ'sse nagu Minu Unistuste päev  - koduleht : http://minuunistustepaev.ee, Facebook : https://www.facebook.com/MinuUnistustePaev?fref=ts

Meie armas MTÜ teeb aktiivsetlt koostööd mitme lastehaiglaga üle Eesti. Meie viime lastehaiglates viibivate raskesti haigete pisikeste päikesekiirte kõige suuremad unistused täide. Postiivne emotsioon on tihtipeale palju tõhusam kui mõni keemiaravi! Teeme lastele individuaalseid päevasid (ehk viime konkreetse lapse kõige suurima unistuste täide) või korraldame ka grupiüritusi. Eestis on sadu lapsi ja nende peresid, kelle päevad mööduvad raske haiguse tõttu kurvalt haiglaseinte vahel. Aitame täide viia nende laste unistused ja veeta üks tõeliselt tore päev!

Minu esimeseks ülesandeks saigi juba olla ise grupijuht ja viia ellu üks tore kultuuriüritus. Minu esimene mõte oli mustkunsti etendus!  Läbi kivide ja kändude see täna lõpuks realiseeritud saigi.. Seda kõike tänu Jürgen Veberi lahkele südamele,  Event Centeri heldele panusele, Maitsvate muffinite magusatele muffinitele ja Lucky mani värvilistele õhupallidele. Muidugi suur kummardus ka kogu minu tiimile kes kõik kaasa panustasid!


Jürgen Veber tegi meie lastele imearmsa show ja ma võin kinnitada.. Mitte keegi ei lahkunud ilma naeratuseta suul. Laste vanused varieeruvad väga suurelt ja ei ole lihtne sellist ühtset etendust kokku panna. Lapsed said ise mutskunsti proovida, muffinitega suu magusaks ja õhupallidest jätkub rõõmu veel pikemaks!

Hetkel tegelen veel kahe pisikese poisi unistuse täide viimisega. Mõlemal neist juhtus olema südamerike ja liigesehaigus. Nad sooviksid minna koos oma lähedastega spaasse torudest alla laskma. Pole olemas paremat tunnet, kui aidata kedagi. Kui keegi teist tunneb, et tahaks samamoodi panustada, siis ootame enda sekka alati uusi vabatahtlike.. Selleks võib ühendust võtta minuga või siis lugeda lähemalt meie kodulehelt : LINK.


Aidata saab ka teisiti. Kuna meie ühe ürituse eelarve on väga väike, siis on iga pisemgi annetus abiks . Kuidas annetada saab lugeda lähemalt siit : Hakka toetajaks. Kellel juhtub olema mõni tore firma kes mõne ürituse või unistuste raames saaks kaasa lüüa, siis taoline abi on samuti igati teretulnud! Pisikeste laste unistused on äärmusest äärmusesse ja kunagi ei tea millal just Teie abikäsi ühe pisipõnni kõige suurema soovi täide võib viia. 


Ma ei suuda oma tänutunnet väljendada sellele organisatsioonile. Iga viimne kui inimene selles grupis on imeline ja avardab mu silmi iga päevaga. Olen Teiega koos veetnud kõige suurepärasemad päevad oma elus! Aitäh, aitäh, aitäh ja sügav kummardus! 

Jagan Teiega ka eelmisest aastast pisikese Anette unistusest tehtud videot. Tema suurimaks unistuseks oli kohtuda Eda-Ines Ettiga.


Täpsemalt saab lugeda konkreetse unistuse täide viimisest siin : LINK ja kõikide teiste laste unistuste kohta siin : http://minuunistustepaev.ee/unistused/.

24 comments:

 1. Sa oled ikka üks uskumatult ilus inimene nii väljast kui ka seest! Üks suur pikk pai Sulle selliste asjade ettevõtmiste eest. Kuna ka minule üks väga lähedane väike on viimasel ajal veetnud rohkem aega haiglas kui kodus, siis sellised liigutavad teod lähevad veel eriti hinge. Jätka ikka samas vaimus, Sa armas armas Triinu :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäähh Merlin! Need sõnad tähendavad mulle rohkem kui sa arvata oskad!

   Delete
 2. Video jõudis vaevu peale hakata, kui ma juba tönnisin. :D
  Sa oled imeline inimene, Triinu Liis!

  ReplyDelete
 3. Küll mul on hea meel kuulda, et antud MTÜ'st aina rohkem ja rohkem kuuleme. Ka mina kuulsin sellest alles paar-kolm kuud tagasi oma töökaudu ja nüüd hoian nende tegemistel silma peal :) Nimelt töötan loovusagentuuris kelle kaudu nad erinevaid kujundusi tellivad, seega olen ka juba käe pisut teisel viisil külge pannud ja aitasin flaierite kujundustega kaasa :)

  ReplyDelete
 4. See mida sa teed on imeline!

  ReplyDelete
 5. Kuidagi õnnestus minul sattuda vist mingi vanema lingi peale sellest postitusest. Kommenteerisin ja kõik läks kaotsi. Tahan ka kiita, kui tublid ja imelised te olete. Ja tugevad! Mina töinasin ka juba video ajal - need laulusõnad teevad haiget (eriti seetõttu, et tolle vale lingi peal nägin enne videot üht kurba lauset). Mis siis rääkida veel pidevalt sellise asjaga tegelemisest - mulle lähevad ka võõrad lapsed meeletult hinge. Jah, mõistagi on kindlasti suurepärane teha neid lapsi rõõmsamaks, sest nad peavad nii mõndagi läbi elama.. nende naeratus ja rõõm on hindamatu väärtusega. Samas ei mahu mulle mitte iialgi pähe, millega on need väikesed armsad hinged midagi sellist ära teeninud. Miks antakse paljudele suurim kingitus - elu - nii üürikeseks ajaks? Ma ei saaks mõtteid enam üldse neilt küsimustelt eemale. Seda enam olen teile lausa tänulik.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Antud postitus oli natuke vigane. Anette on meie seas täitsa olemas. Milelgopärast ei kuvanud blogi postitus selle pisikese tüdruku unistuse postitust kelle kohta ma tegelikult seda mõtlesin. Tema unistuse kohta saab lugeda meie kodulehelt.

   Aitähhh Sulle!

   Delete
 6. Ohh, see video on niiiii ilus. Milline kena mälestus. Meeldib, et pole ainult Inesega kohtumine, vaid ikka tüdrukut poputatakse ning nad salvestavad koos loo ja lisaks nii ilus video. Ütlen ühe korra veel, milline kena mälestus :)

  Loen kodulehelt neid lugusid ja nutan, mis siis, et tegelikult neid lapsi/noori ei tunne. Alati sellised lugusid lugedes või kasvõi kodutunnet vaadates tuleb uhke tunne, et Eestis on tegelikult palju häid inimesi.

  Siis kui mul oma sissetulek tulevikus on siis kindlasti toetan või tegelikult vist juba kaudselt olen ka. Käisin Lenna ja Taukari kontserdil ja vist sealt läks piletitemüügist mingi summa toetuseks.

  ReplyDelete
 7. Mul tekkis pigem küsimus, et kuidas Sa nendega liitusid?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nendega tuleb lihtsalt ise ühendust võtta :) kirjutasin ka postituses, et mina kuulsin sellest organisatsioonist tänu oma kolleegile.

   Delete
 8. oeh, Triinu sa oled niiiii tubli ja niiiii armas ! Uskumatu..Sinusuguseid peaks olema siin ilmas palju,palju...siis oleks elu kõigil palju ilusam ja heam! Pisar tuli silma küll, kuidagi nii hinge läks...Jõudu ja jaksu sellel tublil teel !

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitähh sulle Helerin imearmsate sõnade eest! (:

   Delete
 9. Love Love love the muffins :)

  ReplyDelete
 10. Kas on vahet kui vana inimene on, kes teiega liituda tahaks? :)

  ReplyDelete
 11. Väga kena sinust. Mul aga selline küsimus, et kas nutma ei aja selliste projektide läbiviimine? Kas seal vabatahtlike hulgas on ikkagi piisavalt "tugevad" inimesed, et saavad sellega tegeleda (ja ei piirdu vaid rahalise annetusega)?

  ReplyDelete
 12. Niiiiii vinge! Olen juba kauakaua seda MTÜ'd jälginud ja olen niii kurb, et vabatahtlikuks saab hakata alles 21.eluaastast :( Aga Teile jõudu ja jaksu ja 3 aasta pärast olen mina ka loodetavasti Teie hulgas! :)

  ReplyDelete
 13. Ei peagi vähemalt 21-aastane olema, nagu nende kodulehel kirjas?

  ReplyDelete
 14. Nõustun eelmiste kommentaaridega- sa oled imeline inimene ja nii hea on teada, et Eestis veel selliseid leidub :) Suured kallistused sulle siit Tartust!

  ReplyDelete